*

Αποστολέας Θέμα: Εγκύκλιος Σχολείων Δεύτερης Ευκαιρίας  (Αναγνώστηκε 91091 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος englishteacher06

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: εγκύκλιος ΣΔΕ;;;
« Απάντηση #224 στις: Αύγουστος 25, 2011, 02:36:58 μμ »
Kαλησπερα παιδια . Να ρωτησω κατι και εγω για την προκηρυξη εκπαιδευτων ΣΔΕ καθως δεν σηκωνουν τα τηλεφωνα τους :( :( :( :( :(  στην Αθηνα στο ΙΔΕΚΕ . Αναφορικα με τα σεμιναρια λεει στην προκηρυξη πως θα πρεπει να αναγραφονται αναλυτικα οι ωρες πανω στην βεβαιωση του σεμιναριου . Τα δικα τους σεμιναρια το αναγραφουν αυτο , αλλα που εχω κανει οχι . Και ρωτω εαν πισω απο το επικυρωμενο απο ΚΕΠ σεμιναριο επισυναψω εγω ενα αντιγραφο του προγραμματος του σεμιναριου που εχω παρακολουθησει θα γινει αυτο δεκτο ως επιμορφωση ή θα μου το απορριψουν ? Ξερει κανεις/καμια ?  :-\ :-\ :-\ :-\ :-\ :-\

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: εγκύκλιος ΣΔΕ;;;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:44:26 »

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: εγκύκλιος ΣΔΕ;;;
« Απάντηση #225 στις: Αύγουστος 25, 2011, 02:45:47 μμ »
Kαλησπερα παιδια . Να ρωτησω κατι και εγω για την προκηρυξη εκπαιδευτων ΣΔΕ καθως δεν σηκωνουν τα τηλεφωνα τους :( :( :( :( :(  στην Αθηνα στο ΙΔΕΚΕ . Αναφορικα με τα σεμιναρια λεει στην προκηρυξη πως θα πρεπει να αναγραφονται αναλυτικα οι ωρες πανω στην βεβαιωση του σεμιναριου . Τα δικα τους σεμιναρια το αναγραφουν αυτο , αλλα που εχω κανει οχι . Και ρωτω εαν πισω απο το επικυρωμενο απο ΚΕΠ σεμιναριο επισυναψω εγω ενα αντιγραφο του προγραμματος του σεμιναριου που εχω παρακολουθησει θα γινει αυτο δεκτο ως επιμορφωση ή θα μου το απορριψουν ? Ξερει κανεις/καμια ?  :-\ :-\ :-\ :-\ :-\ :-\
ετσι ακριβως να κανεις και να κανεις και μια υπευθυνη δηλωση οτι ειναι το αληθινο και να επικυρωσεις την υπευθυνη δηλωση στα κεπ

Αποσυνδεδεμένος dimitrafih1

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 106
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: εγκύκλιος ΣΔΕ;;;
« Απάντηση #226 στις: Αύγουστος 28, 2011, 08:25:51 πμ »
τους επερνα για  ωρες τηλεφωνα  για  να τους  ρωτησω  πως  μπορω  να ξερω  αν στο σδε που θελω  να κανω αιτηση  εχει θεση  για ωρομισθιο της δικης  μου  ειδικοτητας   και   οταν πια βρηκα καποιον μου ειπαν οτι για να υπαρχει  η προκυρηξη θα υπαρχει  και θεση...........σας  ακουγεται   λογικο?δηλαδη δεν  υπαρχουν  μονιμοι στα σδε???

Αποσυνδεδεμένος psira

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 453
    • Προφίλ
Απ: εγκύκλιος ΣΔΕ;;;
« Απάντηση #227 στις: Αύγουστος 28, 2011, 08:53:52 πμ »
τους επερνα για  ωρες τηλεφωνα  για  να τους  ρωτησω  πως  μπορω  να ξερω  αν στο σδε που θελω  να κανω αιτηση  εχει θεση  για ωρομισθιο της δικης  μου  ειδικοτητας   και   οταν πια βρηκα καποιον μου ειπαν οτι για να υπαρχει  η προκυρηξη θα υπαρχει  και θεση...........σας  ακουγεται   λογικο?δηλαδη δεν  υπαρχουν  μονιμοι στα σδε???
υπάρχουν μόνιμοι, αλλά όχι όλων των ειδικοτήτων. Γι' αυτό δεν ήξερε να σου απαντήσει

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: εγκύκλιος ΣΔΕ;;;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:44:26 »

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: εγκύκλιος ΣΔΕ;;;
« Απάντηση #228 στις: Αύγουστος 28, 2011, 10:50:30 πμ »
τους επερνα για  ωρες τηλεφωνα  για  να τους  ρωτησω  πως  μπορω  να ξερω  αν στο σδε που θελω  να κανω αιτηση  εχει θεση  για ωρομισθιο της δικης  μου  ειδικοτητας   και   οταν πια βρηκα καποιον μου ειπαν οτι για να υπαρχει  η προκυρηξη θα υπαρχει  και θεση...........σας  ακουγεται   λογικο?δηλαδη δεν  υπαρχουν  μονιμοι στα σδε???
υπάρχουν μόνιμοι, αλλά όχι όλων των ειδικοτήτων. Γι' αυτό δεν ήξερε να σου απαντήσει
μετα τις αποσπασεις θα ξερουν ποιες ειδικοτητες χρειαζονται. θα παρεις τηλεφωνο το ΣΔΕ που θελεις να πας και θα μαθεις απο κει - οχι με βεβαιοτητα -αλλα σε σχεση με το ιδεκε , καλυτερα

Αποσυνδεδεμένος GRIA

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 137
    • Προφίλ
Απ: εγκύκλιος ΣΔΕ;;;
« Απάντηση #229 στις: Αύγουστος 28, 2011, 11:48:46 πμ »
τους επερνα για  ωρες τηλεφωνα  για  να τους  ρωτησω  πως  μπορω  να ξερω  αν στο σδε που θελω  να κανω αιτηση  εχει θεση  για ωρομισθιο της δικης  μου  ειδικοτητας   και   οταν πια βρηκα καποιον μου ειπαν οτι για να υπαρχει  η προκυρηξη θα υπαρχει  και θεση...........σας  ακουγεται   λογικο?δηλαδη δεν  υπαρχουν  μονιμοι στα σδε???
υπάρχουν μόνιμοι, αλλά όχι όλων των ειδικοτήτων. Γι' αυτό δεν ήξερε να σου απαντήσει
μετα τις αποσπασεις θα ξερουν ποιες ειδικοτητες χρειαζονται. θα παρεις τηλεφωνο το ΣΔΕ που θελεις να πας και θα μαθεις απο κει - οχι με βεβαιοτητα -αλλα σε σχεση με το ιδεκε , καλυτερα
νομίζω πως κάπως έτσι εχουν τα πράγματα όπως τα γράφουν παραπάνω, μπορεί να υπάρχει κενό αλλά να καλυφθεί με απόσπαση μονιμου αλλά μέχρι να βγουν οι αποσπάσεις θα χει λήξει η προθεσμία των αιτησεων μας, οποτε.... Πάντως πριν από 3-4 χρόνια στην πόλη μου κάναμε αιτησεις- συνεντέυξεις κλπ και τελικά δεν προέκυψε θέση για ωρομίσθιο

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: εγκύκλιος ΣΔΕ;;;
« Απάντηση #230 στις: Αύγουστος 28, 2011, 12:04:22 μμ »
τους επερνα για  ωρες τηλεφωνα  για  να τους  ρωτησω  πως  μπορω  να ξερω  αν στο σδε που θελω  να κανω αιτηση  εχει θεση  για ωρομισθιο της δικης  μου  ειδικοτητας   και   οταν πια βρηκα καποιον μου ειπαν οτι για να υπαρχει  η προκυρηξη θα υπαρχει  και θεση...........σας  ακουγεται   λογικο?δηλαδη δεν  υπαρχουν  μονιμοι στα σδε???
υπάρχουν μόνιμοι, αλλά όχι όλων των ειδικοτήτων. Γι' αυτό δεν ήξερε να σου απαντήσει
μετα τις αποσπασεις θα ξερουν ποιες ειδικοτητες χρειαζονται. θα παρεις τηλεφωνο το ΣΔΕ που θελεις να πας και θα μαθεις απο κει - οχι με βεβαιοτητα -αλλα σε σχεση με το ιδεκε , καλυτερα
νομίζω πως κάπως έτσι εχουν τα πράγματα όπως τα γράφουν παραπάνω, μπορεί να υπάρχει κενό αλλά να καλυφθεί με απόσπαση μονιμου αλλά μέχρι να βγουν οι αποσπάσεις θα χει λήξει η προθεσμία των αιτησεων μας, οποτε.... Πάντως πριν από 3-4 χρόνια στην πόλη μου κάναμε αιτησεις- συνεντέυξεις κλπ και τελικά δεν προέκυψε θέση για ωρομίσθιο
ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΠΟΣΟΙ ΘΑ γραφτουν  ΣΤΟ ΤΕΒΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ θεσεις για ωρομισθιους θα τρεχουν να κλεισουν χαρτια και βιβλια αλλα το τεβε χρεωνει διμηνο και θα το πληρωσουν...................μπαχαλο θα γινει

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: εγκύκλιος ΣΔΕ;;;
« Απάντηση #231 στις: Αύγουστος 28, 2011, 01:07:07 μμ »
γιατι να γραφτει καποιος στο ΤΕΒε αν δεν ειναι σιογυρος ότι θα τον προσλαβουν και με τοσες ωρες ωστε να τον συμφερει....?????  :-[

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: εγκύκλιος ΣΔΕ;;;
« Απάντηση #232 στις: Αύγουστος 28, 2011, 01:21:19 μμ »
γιατι να γραφτει καποιος στο ΤΕΒε αν δεν ειναι σιογυρος ότι θα τον προσλαβουν και με τοσες ωρες ωστε να τον συμφερει....?????  :-[
επειδη ειμαστε ελληνες και κουτοπονηροι.......... ;) ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος swtiriaG

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 55
    • Προφίλ
Απ: εγκύκλιος ΣΔΕ;;;
« Απάντηση #233 στις: Αύγουστος 28, 2011, 09:09:29 μμ »
Καλησπέρα συνάδελφοι.
Εκτός από την αίτηση που κάναμε ηλεκτρονικά για τα σδε, θα πρέπει να στείλουμε τα χαρτιά μας ακόμα και αν δεν γνωρίζουμε ότι θα μας πάρουν? Ή πρέπει να περιμένουμε τουσ πίνακεσ και μετά να τα στείλουμε?

Αποσυνδεδεμένος badtouch

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 166
    • Προφίλ
Απ: εγκύκλιος ΣΔΕ;;;
« Απάντηση #234 στις: Αύγουστος 28, 2011, 09:30:05 μμ »
θα περιμενεις νεα ειδοποιηση για να στειλεις τα δικαιολογητικα.Υποψιν οτι αν υπαρχουν πχ 2 θεσεις για καποιο σχολειο θα καλεσουν τους 4 πρωτους να στειλουν χαρτια.

Αποσυνδεδεμένος anax

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 219
    • Προφίλ
Απ: εγκύκλιος ΣΔΕ;;;
« Απάντηση #235 στις: Αύγουστος 28, 2011, 09:35:41 μμ »
Προθεσμία υποβολής ηλεκτρονικών αιτήσεων: από 10/8 έως και
30/8/2011.

Οι υποψήφιοι θα καταθέσουν τα δικαιολογητικά τους εντός σφραγισμένου φακέλου
διάστασης Α4.
Τα δικαιολογητικά θα αποσταλούν με εταιρεία ταχυμεταφορών ή θα υποβληθούν
ιδιοχείρως από 16/08/2011 έως και 09/09/2011, ώρες 10:00 έως 14:00

Αποσυνδεδεμένος emily_

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 883
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: εγκύκλιος ΣΔΕ;;;
« Απάντηση #236 στις: Αύγουστος 28, 2011, 10:11:41 μμ »
θα περιμενεις νεα ειδοποιηση για να στειλεις τα δικαιολογητικα.Υποψιν οτι αν υπαρχουν πχ 2 θεσεις για καποιο σχολειο θα καλεσουν τους 4 πρωτους να στειλουν χαρτια.

Όχι!!! Πέρσι γινόταν αυτό! Φέτος στέλνουμε και τα χαρτιά μας παράλληλα με την ηλεκτρονική αίτηση. Ως τις 9 Σεπτεμβρίου είναι η προθεσμία.

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: εγκύκλιος ΣΔΕ;;;
« Απάντηση #237 στις: Αύγουστος 29, 2011, 09:29:41 πμ »
τουλαχιστον θα εχουν βγει πινακες ως τις 31/8 για να δουμε αν ειμαστε σε καλη σειρα ωστε να στειλουμε το χαρτομανι ή πρεπει να το στειλουμε ετσι και αλλιως?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32294
  • Τελευταία: etaap0021
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159882
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 509
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 417
Σύνολο: 418

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.108 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.