*

Αποστολέας Θέμα: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012  (Αναγνώστηκε 502280 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος christina_k

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 140
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #280 στις: Ιούλιος 14, 2011, 09:31:47 μμ »
Αν υπάρχει η δυνατότητα απενεργοποίησης της αίτησης το Σεπτέμβρη, αυτό θα ήταν μία καλή λύση...

Δεν ξέρω αν υπάρχει ο φόβος (όχι η ελπίδα) να με πάρουν στη γενική με την Α' φάση. Θα εξαρτηθεί από τους μόνιμους διορισμούς που θα κάνει και από το κατά πόσο έχουν υπολογίσει με σχετική ακρίβεια πόσους αναπληρωτές θα χρειαστούν. Πιστεύω ότι φέτος θα έχουν καλύτερη εικόνα των κενών και είναι πιθανόν να προσλάβουν μεγάλο αριθμό αναπληρωτών εξ αρχής!

ΟΥΦ!!!! Έχει κανείς ιδέα πότε πρόκειται να βγει η εγκύκλιος της ειδικής; Τουλάχιστον, να πάω μία φορά... με ένα σμπάρο δύο τρυγόνια (και αίτηση ειδικής και αλλαγή της γενικής);!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:15:22 »

Αποσυνδεδεμένος mitsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2659
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Oso zeis mathaineis...
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #281 στις: Ιούλιος 14, 2011, 09:35:17 μμ »
αρχές της επόμενης εβδομάδας λογικά....
μια και καλή μάλλον..... ;)

Αποσυνδεδεμένος christina_k

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 140
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #282 στις: Ιούλιος 14, 2011, 09:41:39 μμ »
Άντε... γιατί πολύ μας έπρηξαν! Για να πάρουμε ούτε 1000Ευρώ μετά το ενιαίο μισθολόγιο. Άι στον δ... πια!

ΠΡΟΣΟΧΗ-ΠΡΟΣΟΧΗ!

ΠΡΟΣ ΑΠΟΦΥΓΗ ΠΙΘΑΝΟΥ ΠΑΝΙΚΟΥ: ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΕΡΙΚΟΠΕΣ. ΜΟΥ 'ΡΘΕ ΕΝΑ ΠΟΣΟ ΚΑΙ ΤΟ ΕΓΡΑΨΑ!

Αποσυνδεδεμένος mitsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2659
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Oso zeis mathaineis...
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #283 στις: Ιούλιος 14, 2011, 09:43:20 μμ »
Άντε... γιατί πολύ μας έπρηξαν! Για να πάρουμε ούτε 1000Ευρώ μετά το ενιαίο μισθολόγιο. Άι στον δ... πια!

ΠΡΟΣΟΧΗ-ΠΡΟΣΟΧΗ!

ΠΡΟΣ ΑΠΟΦΥΓΗ ΠΙΘΑΝΟΥ ΠΑΝΙΚΟΥ: ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΕΡΙΚΟΠΕΣ. ΜΟΥ 'ΡΘΕ ΕΝΑ ΠΟΣΟ ΚΑΙ ΤΟ ΕΓΡΑΨΑ!




 ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:15:22 »

Αποσυνδεδεμένος bpetros

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 87
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #284 στις: Ιούλιος 15, 2011, 12:13:55 πμ »
παιδιά γνωρίζετε πως δηλώνονται οι περιοχές στην εγκύκλιο του ΕΕΠ και ΕΒΠ? Που παρατίθενται;

Αποσυνδεδεμένος nero

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1601
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #285 στις: Ιούλιος 15, 2011, 12:36:49 πμ »
E... άντε μη βρίσω τώρα! Πάλι θα στήνομαι σαν ηλίθια!!!

δεν είσαι η μόνη...!!!
τί έβαλες εσύ; ;D

να δείτε που θα βγάλει διευκρινιστική μετά και θα λέει ότι έχεις δικαίωμα να παραιτηθείς!!! ;D ;D ;D

ΒΑΡΙΕΜΑΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!! Δε θέλω να πάω τρεις φορές για τις παλιοαιτήσεις! Ευτυχώς, δήλωσα μόνο 5 διευθύνσεις στην Αττική. Πέρυσι με προσέλαβαν στη γενική με τη δεύτερη ή τρίτη φάση (δε θυμάμαι!), αλλά είχα ήδη προσληφθεί σε ΣΜΕΑΕ...

Στον πίνακα της ειδικής βρίσκομαι σε πολύ καλή θέση. Λέτε να κάτσει καμιά στραβή και να πάρουν σωρηδόν κόσμο με την Α' φάση της γενικής; Τι να κάνω;;;; Να πάω να την αλλάξω;;;
christina μην πανικοβαλεσαι το ιδιο θεμα εχω κι εγω, περυσι η διευκρινηση ειχε γινει αμεσως αν θυμαμαι καλα γιατι ειχαν κανει λαθος οπως προπερσι που ξεχασαν να γραψουν οτι οι προυπηρεσιες προηγουντε της σειρας του ΑΣΕΠ για οποιον θυμαται...φετος εγινε σκοπιμα και κατα τη γνωμη μου δεν αλλαζει(δυστυχως ...) πριν βγει η εγκυκλιος ειχε κυκλοφορησει οτι θα γινει αλλα εγω δεν το πιστεψα σκεφτομουν οτι ηταν φημη κι ομως επαληθευτηκε...

Αποσυνδεδεμένος solar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 328
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #286 στις: Ιούλιος 15, 2011, 01:12:12 πμ »
Μετά την ανακοίνωση πως οι αιτήσεις της γενικής παίρνουν παράταση μέχρι 22....να υποθέσουμε πως από 25 θα ξεκινήσουν της ειδικής???ωχχχχχχχχ....

Αποσυνδεδεμένος christina_k

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 140
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #287 στις: Ιούλιος 15, 2011, 02:01:55 πμ »
E... άντε μη βρίσω τώρα! Πάλι θα στήνομαι σαν ηλίθια!!!

δεν είσαι η μόνη...!!!
τί έβαλες εσύ; ;D

να δείτε που θα βγάλει διευκρινιστική μετά και θα λέει ότι έχεις δικαίωμα να παραιτηθείς!!! ;D ;D ;D

ΒΑΡΙΕΜΑΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!! Δε θέλω να πάω τρεις φορές για τις παλιοαιτήσεις! Ευτυχώς, δήλωσα μόνο 5 διευθύνσεις στην Αττική. Πέρυσι με προσέλαβαν στη γενική με τη δεύτερη ή τρίτη φάση (δε θυμάμαι!), αλλά είχα ήδη προσληφθεί σε ΣΜΕΑΕ...

Στον πίνακα της ειδικής βρίσκομαι σε πολύ καλή θέση. Λέτε να κάτσει καμιά στραβή και να πάρουν σωρηδόν κόσμο με την Α' φάση της γενικής; Τι να κάνω;;;; Να πάω να την αλλάξω;;;
christina μην πανικοβαλεσαι το ιδιο θεμα εχω κι εγω, περυσι η διευκρινηση ειχε γινει αμεσως αν θυμαμαι καλα γιατι ειχαν κανει λαθος οπως προπερσι που ξεχασαν να γραψουν οτι οι προυπηρεσιες προηγουντε της σειρας του ΑΣΕΠ για οποιον θυμαται...φετος εγινε σκοπιμα και κατα τη γνωμη μου δεν αλλαζει(δυστυχως ...) πριν βγει η εγκυκλιος ειχε κυκλοφορησει οτι θα γινει αλλα εγω δεν το πιστεψα σκεφτομουν οτι ηταν φημη κι ομως επαληθευτηκε...

Ας γίνει ό,τι να 'ναι! Άι σιχτίρ!

Αποσυνδεδεμένος pd

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 374
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #288 στις: Ιούλιος 15, 2011, 08:59:09 πμ »
ΓΙΑΤΙ ΤΙ ΤΟΥς ΕΜΠΟΔΙΖΕΙ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ ΟΙ ΑΙΤΗΣΕΙς? ΓΕΝΙΚΗ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΗ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ.......
Το παραξενο ειναι τι θα εχει ον εος νομος της ειδικης και οχι ποτε θα γινουν οι αιτησεις ..θα γινουν με τα παλαια δεδομενα Η' με τα νεα ....οποτε ουσιαστικα δεν ξερουμε τιποτα ακομη και οι υπαλληλοι τηρουν σιγη ιχθυος...

Αποσυνδεδεμένος mitsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2659
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Oso zeis mathaineis...
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #289 στις: Ιούλιος 15, 2011, 09:06:21 πμ »
ΓΙΑΤΙ ΤΙ ΤΟΥς ΕΜΠΟΔΙΖΕΙ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ ΟΙ ΑΙΤΗΣΕΙς? ΓΕΝΙΚΗ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΗ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ.......
Το παραξενο ειναι τι θα εχει ον εος νομος της ειδικης και οχι ποτε θα γινουν οι αιτησεις ..θα γινουν με τα παλαια δεδομενα Η' με τα νεα ....οποτε ουσιαστικα δεν ξερουμε τιποτα ακομη και οι υπαλληλοι τηρουν σιγη ιχθυος...

εμείς θεωρούμε ότι δεν τους εμποδίζει τπτ απολύτως!
αλλά,βλέποντας τη διαδικασία με την οποία γίνονται ακόμη και σήμερα οι αιτήσεις της γενικής,βλέπουμε ότι είναι πάρα πολύ δύσκολο να γίνουν πόσο δε μάλλον να συνδυαστούν και με αιτήσεις άλλων κλάδων!
Ας ελπίσουμε να μην καθυστερήσουν λόγω της παράτασης!
Όσον αφορά το νέο νόμο πλαίσιο,ξέρουμε ότι θα συμπεριλαμβάνεται στην εγκύκλιο;
Τι φοβάσαι ότι μπορεί να περιλαμβάνει;
Πραγματικά δεν έχει ακουστεί τπτ!

Αποσυνδεδεμένος mitsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2659
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Oso zeis mathaineis...
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #290 στις: Ιούλιος 15, 2011, 09:56:32 πμ »
Μπορώ να κάνω τα χαρτιά μου στην γενική αγωγή και μετά στην ειδική, έτσι; Δεν πιστεύω να μη μετρήσουν στην ειδική αγωγή 'η να έχω κάποια κύρωση....

έχεις δικαίωμα,ναι.
τί να μη μετρήσει; η αίτησή σου;
δεν έχεις καμία κύρωση!
Πολύ παραπληροφόρηση έχει πέσει στο φορουμ...Έλεος παιδιά..Αν δεν είστε σιγουροι για κάτι μη το γράφετε και πανικοβάλετε τον κόσμο..Το οτι δε μπορεις να κάνεις τα χαρτια σου σου στην ειδική αν τα κανεις στη γενική το διαβασα και σε άλλο θεμα του φόρουμ..Έλεος παιδιά...Ηρεμήστε..Δε μπορεί να ισχύει κάτι τέτοιο...

σαφώς και δεν ισχύει,το λήξαμε το θέμα!!! ;D

Αποσυνδεδεμένος nero

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1601
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #291 στις: Ιούλιος 15, 2011, 11:28:10 πμ »
ΓΙΑΤΙ ΤΙ ΤΟΥς ΕΜΠΟΔΙΖΕΙ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ ΟΙ ΑΙΤΗΣΕΙς? ΓΕΝΙΚΗ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΗ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ.......
Το παραξενο ειναι τι θα εχει ον εος νομος της ειδικης και οχι ποτε θα γινουν οι αιτησεις ..θα γινουν με τα παλαια δεδομενα Η' με τα νεα ....οποτε ουσιαστικα δεν ξερουμε τιποτα ακομη και οι υπαλληλοι τηρουν σιγη ιχθυος...

εμείς θεωρούμε ότι δεν τους εμποδίζει τπτ απολύτως!
αλλά,βλέποντας τη διαδικασία με την οποία γίνονται ακόμη και σήμερα οι αιτήσεις της γενικής,βλέπουμε ότι είναι πάρα πολύ δύσκολο να γίνουν πόσο δε μάλλον να συνδυαστούν και με αιτήσεις άλλων κλάδων!
Ας ελπίσουμε να μην καθυστερήσουν λόγω της παράτασης!
Όσον αφορά το νέο νόμο πλαίσιο,ξέρουμε ότι θα συμπεριλαμβάνεται στην εγκύκλιο;
Τι φοβάσαι ότι μπορεί να περιλαμβάνει;
Πραγματικά δεν έχει ακουστεί τπτ!
καλημερα μιλησα με το υπουργειο σημερα μου ειπαν οτι η εγκυκλιος ειναι προς υπογραφη  δεν εχει σχεση με την παραταση της γενικης και χωρις δεσμευση μου εδωσε μια πιθανη μερα για Τριτη...

Αποσυνδεδεμένος eam

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 246
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #292 στις: Ιούλιος 15, 2011, 11:55:01 πμ »
Μακάρι να ξεμπερδέψουμε την αλλη βδομάδα!Αρα ας χαλαρώσουμε, ας αφήσουμε τις υποθέσεις και ας πιάσουμε καμιά παραλία γιατι η ζέστη δεν παλεύεται...
 

Αποσυνδεδεμένος amer

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 223
  • Φύλο: Γυναίκα
  • πε03
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #293 στις: Ιούλιος 15, 2011, 12:45:13 μμ »
Καλησπέρα!!!Ακόμη μια χρονιά στην αναμονή όλοι μαζί!!Επειδή θα λείψω την επόμενη εβδομάδα, από Δευτέρα μέχρι Παρασκευή και δεν θα έχω ούτε internet ούτε δευτεροβάθμια κοντά μου, αν η εγκύκλιος βγει πράγματι την Τρίτη, τι χρονικό περιθώριο λέτε να δίνει?Θα προλάβω την μεθεπόμενη εβδομάδα που θα έχω γυρίσει?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162176
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 810
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 715
Σύνολο: 729

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.091 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.