*

Αποστολέας Θέμα: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012  (Αναγνώστηκε 502250 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος pde86

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 358
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #2856 στις: Σεπτέμβριος 17, 2011, 11:41:14 πμ »
Καλημέρα και συγχαρητήρια σε όλους,καλή τοποθέτηση και υπομονή στους υπόλοιπους!
Καλέ mitsy που είσαι τέτοια σημαντική μέρα;
Φέτος ως νεοδιόριστη δούλευω στην γενική αν και θέσεις ειδικής υπήρχαν, αλλα εχουν ζητήσει ολο παράλληλες και δεν μπορούσαν να με τοποθετήσουν  (μεγάλη ζημιά το ΕΣΠΑ). Ποσο μου λείπει η ειδική!
Καλή αρχή και καλή δύναμη!!!

Καλημέρα και από μένα.
Μιας και το πήρε το μάτι μου,γιατι το λες αυτό για το ΕΣΠΑ και την παράλληλη;
Πέρισυ πήγα σε τμημα ένταξης όχι με ΕΣΠΑ γι'αυτό έχω μείνει πίσω σχετικά με το αν όσοι προσλήφθηκαν με ΕΣΠΑ έμειναν ικανοποιημενοι, πληρωθηκαν κλπ...
Μπορει να με πληροφορήσει κάποιος μιας κ πλησιάζει η φάση παράλληλης;

Καλημέρα!!! Συγχαρητηρια σε οσους πήραν α΄φάση!!!! εμεις στην αναμονή...
pde86 εγώ έχω ακούσει και υπέρ και κατά του ΕΣΠΑ. Καποιοι μου είπαν οτι αργούσαν να τους πληρώσουν, όμως σε ορισμένες περιοχές πληρώνονταν κανονικά. Όταν ρωτησα στη Δευτεροβάθμια της περιοχής μου, μου απάντησαν οτι ειναι στο χέρι της εκάστοτε δευτεροβάθμιας και οτι αυτη ευθύνεται αν αργεί η πλήρωμη. Δε ξέρω αν ισχύει.

Γενικά θα βγει πρώτα η παράλληλη και μετά η β φαση;
Και κάτι ακόμη, το ποσοστό που παιρνουν απο το πίνακα Α ειναι 20% και ενα αλλο 20% απο πινακα Β (τρίτεκνους- πολυτεκνους ελεος);

Σ'ευχαριστώ για τις πληροφορίες.
Γενικά όμως είσαι αναπληρωτής ειδικής αγωγής (σχετικά με τα ένσιμα και τα μόρια) ε;

Ακουγεται πως θα βγει η παραλληλη την τριτη και έπειτα η β φαση ειδικης.
"They who dream by day are cognizant of many things which escape those who dream only by night."
E.A.P.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:48:28 »

Αποσυνδεδεμένος eirini21

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 192
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #2857 στις: Σεπτέμβριος 17, 2011, 11:43:07 πμ »
πρωτα θα βγει το εσπα και μετα η β φαση...μαλλον,τριτη,οπως ειπες..

Αποσυνδεδεμένος annoula75

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 129
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #2858 στις: Σεπτέμβριος 17, 2011, 11:43:25 πμ »
Για τμήμα ένταξης σε τυπικό σχολέιο παίρνουν μόνο από αναπληρωτές ξέρετε ή έχετε ακούσει; Μπορεί κάποιος που έχει επιλέξει την ειδική εκπαιδευτική υποστήριξη να πάρει τμήμα ένταξης;

Αποσυνδεδεμένος pde86

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 358
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #2859 στις: Σεπτέμβριος 17, 2011, 11:45:25 πμ »

Παιδιά συγχαρητήρια σε όλους και πάλι και καλή τοποθέτηση. Θέλω να ρωτήσω για τη β φάση αν γνωρίζετε πως γίνεται η επιλογή. Ξαναπάιρνουν τους υπόλοιπους από τον Α σε ποσοστό 20% και μετά από τον Β πως γίνεται; Συνεχίζουν από τον τελευταίο που πήραν σε σειρά ή τον ξαναπιάνουν από την αρχή. Εμένα δεν με πήραν γιατί είχα δηλώσει μόνο αττικη.

Οσον αφορά στην παράλληλη αυτό που ξέρω από φίλη που ήταν μέσω ΕΣΠΑ, είναι ότι υπάρχει μια μικρή λεως μεγάλη καθυστέρηση στις πληρωμές λόγω του ότι είναι συγχρηματοδοτούμενο.

Υπόμονή στις υπόλοιπες ειδικότητες και σε μας τους υπόλοιπους για τη β φαση,΄παράλληλη κτλ

Η Β φαση ειδικης ειναι οπως η α.
Μας ξαναπιάνουν όλους από την αρχή και καλούν αυτούς που δεν κάλεσαν στα κενα που έχουν δηλώσει(εφόσον υπάρχουν-έχουν ανοιξει).Πάλι 20%από τον πίνακα Α και 20%τους τριτεκνους.

Η Β φαση πέρισυ είχε βγει γύρω στις 25 Οκτωβριου ενώ η παράλληλη αμέσως μετα την α φαση ειδικής.
"They who dream by day are cognizant of many things which escape those who dream only by night."
E.A.P.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:48:28 »

Αποσυνδεδεμένος eirini21

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 192
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #2860 στις: Σεπτέμβριος 17, 2011, 11:49:04 πμ »
Για τμήμα ένταξης σε τυπικό σχολέιο παίρνουν μόνο από αναπληρωτές ξέρετε ή έχετε ακούσει; Μπορεί κάποιος που έχει επιλέξει την ειδική εκπαιδευτική υποστήριξη να πάρει τμήμα ένταξης;
γνωστη μου που δουλευε περυσι μεσω εσπα και την ειχαν προσλαβει για παραλληλη,της ειχαν δωσει και το τε του σχολειου...αρα,πολυ πιθανον να κανει καποιος και τα 2...εξαρταται!

Αποσυνδεδεμένος annoula75

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 129
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #2861 στις: Σεπτέμβριος 17, 2011, 11:50:12 πμ »

Παιδιά συγχαρητήρια σε όλους και πάλι και καλή τοποθέτηση. Θέλω να ρωτήσω για τη β φάση αν γνωρίζετε πως γίνεται η επιλογή. Ξαναπάιρνουν τους υπόλοιπους από τον Α σε ποσοστό 20% και μετά από τον Β πως γίνεται; Συνεχίζουν από τον τελευταίο που πήραν σε σειρά ή τον ξαναπιάνουν από την αρχή. Εμένα δεν με πήραν γιατί είχα δηλώσει μόνο αττικη.

Οσον αφορά στην παράλληλη αυτό που ξέρω από φίλη που ήταν μέσω ΕΣΠΑ, είναι ότι υπάρχει μια μικρή λεως μεγάλη καθυστέρηση στις πληρωμές λόγω του ότι είναι συγχρηματοδοτού


Υπόμονή στις υπόλοιπες ειδικότητες και σε μας τους υπόλοιπους για τη β φαση,΄παράλληλη κτλ

Η Β φαση ειδικης ειναι οπως η α.
Μας ξαναπιάνουν όλους από την αρχή και καλούν αυτούς που δεν κάλεσαν στα κενα που έχουν δηλώσει(εφόσον υπάρχουν-έχουν ανοιξει).Πάλι 20%από τον πίνακα Α και 20%τους τριτεκνους.

Η Β φαση πέρισυ είχε βγει γύρω στις 25 Οκτωβριου ενώ η παράλληλη αμέσως μετα την α φαση ειδικής.




Συνέδελφε ευχαριστώ! Να τρέφουμε ελπίδες γιατί η ανεργία μαστίζει...

Αποσυνδεδεμένος Jusqu_ici_tout_va_bien

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 119
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #2862 στις: Σεπτέμβριος 17, 2011, 11:53:00 πμ »

... Θέλω να ρωτήσω για τη β φάση αν γνωρίζετε πως γίνεται η επιλογή. Ξαναπάιρνουν τους υπόλοιπους από τον Α σε ποσοστό 20% και μετά από τον Β πως γίνεται; Συνεχίζουν από τον τελευταίο που πήραν σε σειρά ή τον ξαναπιάνουν από την αρχή. Εμένα δεν με πήραν γιατί είχα δηλώσει μόνο αττικη.

Άννα, ξαναπιάνουν τον πίνακα από την αρχή. Δλδ, παρακολούθησε τον αύξοντα αριθμό δίπλα από τις προσλήψεις. Π.χ. αν έχουν πάρει τον 1, 2, 3, 5, 7, σημαίνει ότι ο 4ος και 6ος δεν είχαν δηλώσει τις περιοχές που άνοιξαν. Έτσι, λοιπόν, στην επόμενη φάση ξεκινάνε από τον 4ο και αν έχει δηλώσει την περιοχή που ανοίγει, τον καλούν πρώτο. Ακριβώς με τις προτεραιότητες από πίνακες Α και Β δεν ξέρω όμως.
Καλή επιτυχία στην άλλη φάση.
Μόλις είδα πως με προλάβαν
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 17, 2011, 11:54:44 πμ από Jusqu_ici_tout_va_bien »

Αποσυνδεδεμένος pde86

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 358
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #2863 στις: Σεπτέμβριος 17, 2011, 11:55:47 πμ »
Υπάρχουν άραγε αρκετοι συναδελφοι φιλολογοι που δήλωσαν παραλληλη-ΕΣΠΑ ή είμαι μονο εγώ(που δεν ξέρω αν έκανα καλά ή όχι)  :(


ΟΛΑ ΓΙΑ ΚΑΛΟ!
"They who dream by day are cognizant of many things which escape those who dream only by night."
E.A.P.

Αποσυνδεδεμένος Jusqu_ici_tout_va_bien

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 119
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #2864 στις: Σεπτέμβριος 17, 2011, 11:56:07 πμ »
Πήρα κ εγώ τηλ κ δεν το σηκώνουν...
Βαρετό...

Αποσυνδεδεμένος peramparam

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 13
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #2865 στις: Σεπτέμβριος 17, 2011, 11:56:46 πμ »
Καλή τοποθέτηση και καλή μετανάστευση σε όσους δε στάθηκαν κ πολύ τυχεροί. Μιας και σας παρακολουθώ εδώ και μέρες και σας βρίσκω πολύ ενημερωμένους, μήπως γνωρίζει κάποιος τι γίνεται με τις τοποθετήσεις από Α και Β πίνακα; Αν για παράδειγμα πάρουν συνολικά 200 άτομα, η αναλογία θα είναι 160 από τον Β πίνακα και 40 από τον Α. Πρώτα τοποθετούνται με βάση τις επιλογές περιοχών όλοι οι του Α πίνακα και έπονται αυτοί του Β; Υπάρχει κάτι σχετικό στην εγκύκλιο; Ευχαριστω..

Αποσυνδεδεμένος annoula75

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 129
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #2866 στις: Σεπτέμβριος 17, 2011, 12:01:40 μμ »

... Θέλω να ρωτήσω για τη β φάση αν γνωρίζετε πως γίνεται η επιλογή. Ξαναπάιρνουν τους υπόλοιπους από τον Α σε ποσοστό 20% και μετά από τον Β πως γίνεται; Συνεχίζουν από τον τελευταίο που πήραν σε σειρά ή τον ξαναπιάνουν από την αρχή. Εμένα δεν με πήραν γιατί είχα δηλώσει μόνο αττικη.

Άννα, ξαναπιάνουν τον πίνακα από την αρχή. Δλδ, παρακολούθησε τον αύξοντα αριθμό δίπλα από τις προσλήψεις. Π.χ. αν έχουν πάρει τον 1, 2, 3, 5, 7, σημαίνει ότι ο 4ος και 6ος δεν είχαν δηλώσει τις περιοχές που άνοιξαν. Έτσι, λοιπόν, στην επόμενη φάση ξεκινάνε από τον 4ο και αν έχει δηλώσει την περιοχή που ανοίγει, τον καλούν πρώτο. Ακριβώς με τις προτεραιότητες από πίνακες Α και Β δεν ξέρω όμως.
Καλή επιτυχία στην άλλη φάση.
Μόλις είδα πως με προλάβαν

Ευχαριστώ ήταν πολύ κατατοπιστική η απάντησή σου! Και τώρα που αναφέρεις για τον πίνακα παρατηρώ ότι ήταν λίγες οι τοποθετήσεις στην αττική λίγες  που εμένα με ενδιαφέρει.
Εγώ έχω 274 σειρά με μηδενική προυπηρεσία. Μίλησα και με φίλη που είναι 106 και έχει 3 χρόνια προυπηρεσία και δεν ήταν στην α. Παιδιά μην προβληματίζεστε. Ίσως μας βγει σε καλό!!!

Αποσυνδεδεμένος annoula75

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 129
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #2867 στις: Σεπτέμβριος 17, 2011, 12:04:00 μμ »
Καλή τοποθέτηση και καλή μετανάστευση σε όσους δε στάθηκαν κ πολύ τυχεροί. Μιας και σας παρακολουθώ εδώ και μέρες και σας βρίσκω πολύ ενημερωμένους, μήπως γνωρίζει κάποιος τι γίνεται με τις τοποθετήσεις από Α και Β πίνακα; Αν για παράδειγμα πάρουν συνολικά 200 άτομα, η αναλογία θα είναι 160 από τον Β πίνακα και 40 από τον Α. Πρώτα τοποθετούνται με βάση τις επιλογές περιοχών όλοι οι του Α πίνακα και έπονται αυτοί του Β; Υπάρχει κάτι σχετικό στην εγκύκλιο; Ευχαριστω..

Είναι έτσι όπως το είπες μόνο που συγκαταλέγεται ακόμη ένα ποσοστό (νομίζω κάποιος συναδελφος το αναφέρει κάπου) 20% πολυτέκνων και τριτέκνων από τον β πίνακα.

Αποσυνδεδεμένος Stelios

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3298
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #2868 στις: Σεπτέμβριος 17, 2011, 12:06:45 μμ »
Σε ποιά ειδικότητα από αυτές που ανακοινώθηκαν χτες προσλήφθηκαν όντως 20% του συνόλου τρίτεκνοι;

Και στους Φιλόλογους και στους Μαθηματικούς, τα ποσοστά ήταν κάτω από 10%.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 17, 2011, 12:09:01 μμ από Stelios »

Αποσυνδεδεμένος Jusqu_ici_tout_va_bien

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 119
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #2869 στις: Σεπτέμβριος 17, 2011, 12:08:39 μμ »
...Εγώ έχω 274 σειρά με μηδενική προυπηρεσία. Μίλησα και με φίλη που είναι 106 και έχει 3 χρόνια προυπηρεσία και δεν ήταν στην α. Παιδιά μην προβληματίζεστε. Ίσως μας βγει σε καλό!!!
Έτσι έκανα κ εγώ πέρσι κ μου βγήκε σε καλό. Με πήραν εκεί που ήθελα στη β φάση. Βέβαια έπεσα στον πίνακα γιατί έχασα μόρια από παιδιά που ήταν κάτω από μένα και προσελήφθησαν στην α φάση. Έτσι, είναι, κάτι κερδίζεις κάτι χάνεις. Ελπίζω τα καλύτερα...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162170
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 805
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 18
Επισκέπτες: 772
Σύνολο: 790

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.075 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.