*

Αποστολέας Θέμα: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012  (Αναγνώστηκε 495277 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος gmork

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 663
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #84 στις: Ιούλιος 07, 2011, 09:53:20 μμ »
καλησπερα και σε εσενα  ,τι να ρωτησεις ειναι σαφης η παραγραφος και το λεω εγω που χρησιμοποιωντας την διαταξη περυσι μεταπηδησα απο την γενικη στην ειδικη...
nero θέλει τελικά σκέψη για το τι θα κάνεις..
εγώ σήμερα πήγα καταχωρήθηκα στη γενική αλλά όπως ξαναέγραψα τα μόρια είναι μηδέν οπότε εύχομαι η ειδική να με περιμένει..μόνο μην έχει καμιά παράγραφο στην εγκύκλιο της ειδικής που θα λέει όποιος έκανε τα χαρτιά του για γενική δεν μπορεί να καταθέσει και για ειδική (το ξέρω ειναι τραβηγμένο αλλά..)
δηλαδή μπορεί να μετρήσει η φετινή μας προυπηρεσία;;ααα αυτό με χαροποιεί ιδιαιτέρως πολύ!!!και είναι λογικό να είναι μόνο για την ειδική..
ealevrid  αυτο που λες νομιζω ειναι παρα πολυ τραβηγμενο δεν νομιζω οτι μπορει να γινει κατι τετοιο αφου τοτε δεν θα ειχε νοημα η παραγραφος για τις μεταπηδησεις απο γενικη σε ειδικη κι αντιστροφως 
επισης αυτο που ειπαν σε εμενα επειδη βλεπω ρωτουν πολλοιειναι οτι μονο οι θεσεις ΕΣΠΑ εχουν διασφαλιστει και θα ειναι ιδιες με περυσι για τις αλλες μου ειπαν θα γνωριζουν τελη αυγουστου...

πάνω κάτω στα ίδια θα'μαστε
μη σου πω στα ίδια σχολεία! ;D

Οι θέσεις ΕΣΠΑ έχουν διασφαλιστεί αλλά αυτό δε σημαίνει ότι θα πάνε τα ίδια άτομα (δυστυχώς πολλοί φετινοί εσπιτες έχουν παρανοησει και ειναι σιγουροι πως του χρονου θα δουλεψουν στα ιδια σχολεια).

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:40:33 »

Αποσυνδεδεμένος mitsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2659
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Oso zeis mathaineis...
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #85 στις: Ιούλιος 07, 2011, 09:55:57 μμ »
καλησπερα και σε εσενα  ,τι να ρωτησεις ειναι σαφης η παραγραφος και το λεω εγω που χρησιμοποιωντας την διαταξη περυσι μεταπηδησα απο την γενικη στην ειδικη...
nero θέλει τελικά σκέψη για το τι θα κάνεις..
εγώ σήμερα πήγα καταχωρήθηκα στη γενική αλλά όπως ξαναέγραψα τα μόρια είναι μηδέν οπότε εύχομαι η ειδική να με περιμένει..μόνο μην έχει καμιά παράγραφο στην εγκύκλιο της ειδικής που θα λέει όποιος έκανε τα χαρτιά του για γενική δεν μπορεί να καταθέσει και για ειδική (το ξέρω ειναι τραβηγμένο αλλά..)
δηλαδή μπορεί να μετρήσει η φετινή μας προυπηρεσία;;ααα αυτό με χαροποιεί ιδιαιτέρως πολύ!!!και είναι λογικό να είναι μόνο για την ειδική..
ealevrid  αυτο που λες νομιζω ειναι παρα πολυ τραβηγμενο δεν νομιζω οτι μπορει να γινει κατι τετοιο αφου τοτε δεν θα ειχε νοημα η παραγραφος για τις μεταπηδησεις απο γενικη σε ειδικη κι αντιστροφως 
επισης αυτο που ειπαν σε εμενα επειδη βλεπω ρωτουν πολλοιειναι οτι μονο οι θεσεις ΕΣΠΑ εχουν διασφαλιστει και θα ειναι ιδιες με περυσι για τις αλλες μου ειπαν θα γνωριζουν τελη αυγουστου...

πάνω κάτω στα ίδια θα'μαστε
μη σου πω στα ίδια σχολεία! ;D

Οι θέσεις ΕΣΠΑ έχουν διασφαλιστεί αλλά αυτό δε σημαίνει ότι θα πάνε τα ίδια άτομα (δυστυχώς πολλοί φετινοί εσπιτες έχουν παρανοησει και ειναι σιγουροι πως του χρονου θα δουλεψουν στα ιδια σχολεια).
δεν αναφερόμουν στους εσπα αλλα σε όλους!
είναι προσωπική εκτίμηση ότι δε θα υπάρξουν μεγάλες αλλαγές!

Αποσυνδεδεμένος alek81

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 317
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #86 στις: Ιούλιος 07, 2011, 09:58:44 μμ »
Συνάδελφοι να κάνω μια ερώτηση και αν γνωρίζετε μου απαντάτε: αυτός που δεν τηρεί προυποθέσεις για να υπηρετήσει σε ειδικό σχολείο αλλά δουλεύει εντάσσεται στον πίνακα ειδικής αγωγής;Τι ίσχυε ως τώρα;

Αποσυνδεδεμένος kostzo10

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 324
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #87 στις: Ιούλιος 07, 2011, 10:00:10 μμ »
Συνάδελφοι να κάνω μια ερώτηση και αν γνωρίζετε μου απαντάτε: αυτός που δεν τηρεί προυποθέσεις για να υπηρετήσει σε ειδικό σχολείο αλλά δουλεύει εντάσσεται στον πίνακα ειδικής αγωγής;Τι ίσχυε ως τώρα;
δεν εντασσεται πρεπει να εχει καποια τυπικα προσοντα

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:40:33 »

Αποσυνδεδεμένος alek81

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 317
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #88 στις: Ιούλιος 07, 2011, 10:02:18 μμ »
Συνάδελφοι να κάνω μια ερώτηση και αν γνωρίζετε μου απαντάτε: αυτός που δεν τηρεί προυποθέσεις για να υπηρετήσει σε ειδικό σχολείο αλλά δουλεύει εντάσσεται στον πίνακα ειδικής αγωγής;Τι ίσχυε ως τώρα;
δεν εντασσεται πρεπει να εχει καποια τυπικα προσοντα
Φανταζομαι κάποιο σεμινάριο ή μεταπτυχιακό ή ειδικότητα. Λογικό. Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος gmork

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 663
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #89 στις: Ιούλιος 07, 2011, 10:03:24 μμ »
κι εσύ το ίδιο κατάλαβες δλδ??
αν είναι έτσι,,,τότε θα πρέπει να προσέξουμε πολύ καλά τις περιοχές.
εγώ π.χ. δε θέλω να πάω στη γενική κι αν δε με υποχρέωνε δε θα έκανα καθόλου άιτηση,...!
από την άλλη,σίγουρα είναι προτιμότερο να πάψει το σούρτα φέρτα...

Καλησπέρα
Ποιος μάς υποχρεώνει να κάνουμε αίτηση για τη γενική, αν έχουμε ξεκαθαρίσει ότι θέλουμε να δουλεύουμε στην ειδική αγωγή?

η επιθυμία σου να διοριστείς έστω και μέσω της γενικής!
ακόμη κι αν δεν έχεις φέτος τις πιθανότητες!

Πέρα απο την επιθυμια, υπαρχει κάτι που μας υποχρεωνει να κανουμε και τα χαρτια μας στη γενικη?
Διοτι αν δεν εχεις προυπηρεσια τετοια ωστε να εχει ελπιδες στη γενικη (μιλαω για φιλολογους) γιατι να το κανεις?
Προσωπικα με 12 μηνες προυπηρεσια ουτε αμω δεν με παιρνουν (αναφερομαι στον τοπο διαμονης, δεν ενδιαφερομαι για εκτος)

Αποσυνδεδεμένος spapioan

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 613
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #90 στις: Ιούλιος 07, 2011, 10:17:04 μμ »
καλή επιτυχία!!!
σε ένα μήνα θα βγουν τα αποτελέσματα απο'κει.
προλαβαίνεις να την καταθέσεις αν την πάρεις;
δε νομίζω να περιοριστούν μόνο σε αυτούς που έχουν επάρκεια.
είναι λίγοι.
αλλά κι έτσι να γίνει,για καλό θα είναι!
αρκεί να στέλνουν τον κατάλληλο άνθρωπο στην ανάλογη περίπτωση!
γιατί έχω ακούσει ακόμη και τυφλό σε παιδί με αυτισμό! ;D

ευχαριστω, αν και τα ποσοστα επιτυχιας ειναι πολυ χαμηλα. και να παρω την επαρκεια (.....), δεν προλαβαινω να την καταθεσω φετος. δεν πειραζει.

Αποσυνδεδεμένος mitsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2659
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Oso zeis mathaineis...
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #91 στις: Ιούλιος 07, 2011, 10:20:25 μμ »
κι εσύ το ίδιο κατάλαβες δλδ??
αν είναι έτσι,,,τότε θα πρέπει να προσέξουμε πολύ καλά τις περιοχές.
εγώ π.χ. δε θέλω να πάω στη γενική κι αν δε με υποχρέωνε δε θα έκανα καθόλου άιτηση,...!
από την άλλη,σίγουρα είναι προτιμότερο να πάψει το σούρτα φέρτα...

Καλησπέρα
Ποιος μάς υποχρεώνει να κάνουμε αίτηση για τη γενική, αν έχουμε ξεκαθαρίσει ότι θέλουμε να δουλεύουμε στην ειδική αγωγή?

η επιθυμία σου να διοριστείς έστω και μέσω της γενικής!
ακόμη κι αν δεν έχεις φέτος τις πιθανότητες!

Πέρα απο την επιθυμια, υπαρχει κάτι που μας υποχρεωνει να κανουμε και τα χαρτια μας στη γενικη?
Διοτι αν δεν εχεις προυπηρεσια τετοια ωστε να εχει ελπιδες στη γενικη (μιλαω για φιλολογους) γιατι να το κανεις?
Προσωπικα με 12 μηνες προυπηρεσια ουτε αμω δεν με παιρνουν (αναφερομαι στον τοπο διαμονης, δεν ενδιαφερομαι για εκτος)

τπτ απολύτως!

Αποσυνδεδεμένος gmork

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 663
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #92 στις: Ιούλιος 07, 2011, 10:30:38 μμ »
Ευχαριστω πολυ mitsy

Αποσυνδεδεμένος eam

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 246
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #93 στις: Ιούλιος 07, 2011, 10:39:27 μμ »
Άραγε πρέπει να δηλώσω και το κουτάκι για τα προγράμματα με ΕΣΠΑ (τον τόπο διαμονής μόνο λεω να επιλέξω στην γενική) μην γίνει καμια στραβή με την ειδική ( πανε πολλές θέσεις σε ΕΣΠΑ) και τρέχω σε καμιά βραχονησίδα?

Αποσυνδεδεμένος gmork

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 663
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #94 στις: Ιούλιος 07, 2011, 10:54:14 μμ »
Άραγε πρέπει να δηλώσω και το κουτάκι για τα προγράμματα με ΕΣΠΑ (τον τόπο διαμονής μόνο λεω να επιλέξω στην γενική) μην γίνει καμια στραβή με την ειδική ( πανε πολλές θέσεις σε ΕΣΠΑ) και τρέχω σε καμιά βραχονησίδα?

Αν θυμαμαι καλα οι θεσεις ΕΣΠΑ για  παραλληλη στηριξη πρωτα καλυπτονται απο τον πινακα ειδικης και εφοσον εξαντληθει μετα καλουν απο γενικη (τουλαχιστον στη δευτεροβαθμια που οι θεσεις ειναι σαφως λιγοτερες)
Ειμαι λαθος?

Αποσυνδεδεμένος eam

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 246
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #95 στις: Ιούλιος 07, 2011, 11:22:09 μμ »
Νομίζω οτι έχεις δίκιο γιατι τώρα που το σκέφτομαι άτομα πολλές θέσεις κάτω απο μένα 10 μέρες μετά πήγαν με ΕΣΠΑ στην πρώτη μου επιλογή και ειχα σκάσει απο το κακό μου!Βέβαια ετσι πως εξελίχθηκαν τα πράγματα με τις πληρωμές τους δεν ξέρω τι ήταν καλύτερο!
Anyway αρα επιστρέφω στο αρχικό σχέδιο!Ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος antente

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 32
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #96 στις: Ιούλιος 07, 2011, 11:30:10 μμ »
παιδιά, αν ξέρετε, οι πίνακες τις ειδικής έχουν κλειδώσει??  ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ???

Αποσυνδεδεμένος kinegiros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3567
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #97 στις: Ιούλιος 08, 2011, 12:44:41 πμ »
Συνάδελφοι να κάνω μια ερώτηση και αν γνωρίζετε μου απαντάτε: αυτός που δεν τηρεί προυποθέσεις για να υπηρετήσει σε ειδικό σχολείο αλλά δουλεύει εντάσσεται στον πίνακα ειδικής αγωγής;Τι ίσχυε ως τώρα;

Ο πίνακας ειδικής αγωγής είναι για αναπληρωτές. Σε ειδικά σχολεία δεν υπηρετούν αναπληρωτές εκτός του πίνακα αυτού. Ως εκ τούτου το ερώτημα σου απλά δεν έχει καμία βάση.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159817
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 374
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 3
Επισκέπτες: 306
Σύνολο: 309

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.084 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.