*

Αποστολέας Θέμα: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012  (Αναγνώστηκε 499361 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος io

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 263
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #2926 στις: Σεπτέμβριος 17, 2011, 09:21:43 μμ »
Δεν δούλεψα ποτε στην ειδική.
Παραδέχομαι , όμως οτι μπήκα στην διαδικασία να κάνω το σεμινάριο των 400 και να κάνω και 2 κύκλους νοηματικής. Δεν τα χρησιμοποίησα όμως ποτέ.
Να σου πώ κάτι ? Αφού έχεις δουλέψει ειδική θα ξέρεις οτι καλύτερα είναι να γνωρίζεις νοηματική ή braille για να επικοινωνείς με τα παιδιά που έχουν  ανάλογες ανάγκες παρά να έχεις μεταπτυχιακό. Γιατί δεν λέω, το μεταπτυχιακό είναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ σημαντικό αλλά πως θα τους περάσεις αυτά που έμαθες χωρίς να επικοινωνέις ? Με τον πίνακα ? Ή θα σου έχουν ειδικό μεταφραστή ?

Αν θυμάμαι καλά κάθε κύκλος νοηματικής είναι 450 ευρώ και περίπου τα ίδια για braille. Ούτε βύσμα, ούτε 10000 ευρω. Τώρα αν δεν είσαι διατεθειμένος για το επάγγελμα που διάλεξες να δώσεις και 900 ευρω για να γίνεις καλύτερη  , δεδομένου οτι διδάσκεις σε τόσο ευαίσθητες ομάδες που σ' έχουν πραγματική ανάγκη... τότε τί να πω ? Είναι θέμα φιλότιμου.
 
Εγώ που είμαι γενική, πληρώνω για τα σεμινάρια που κάνω κάθε χρόνο για να γίνω καλύτερη στην δουλειά μου.

Και αυτή την στιγμή ούτε εγώ έχω να περάσω.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 17, 2011, 09:25:17 μμ από io »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:16:39 »

Αποσυνδεδεμένος Stelios

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3298
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #2927 στις: Σεπτέμβριος 17, 2011, 09:25:25 μμ »
Σήμερα έγινε γνωστό ότι η Τρόικα ζήτησε ακύρωση των διορισμών που έγιναν το 2010 και το 2011 στο δημόσιο, τουλάχιστον όσων είναι εκτός ΑΣΕΠ.
Μιλάμε για τρελές αγωγές... Θα πληρώσει η τρόικα (με Τ ή με τ ;;; ) τα πρόστιμα και τις αποζημιώσεις;

Radius

  • Επισκέπτης
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #2928 στις: Σεπτέμβριος 17, 2011, 09:30:44 μμ »
Σήμερα έγινε γνωστό ότι η Τρόικα ζήτησε ακύρωση των διορισμών που έγιναν το 2010 και το 2011 στο δημόσιο, τουλάχιστον όσων είναι εκτός ΑΣΕΠ.
Μιλάμε για τρελές αγωγές... Θα πληρώσει η τρόικα (με Τ ή με τ ;;; ) τα πρόστιμα και τις αποζημιώσεις;
Ναι, ναι, όπως δεν κόπηκαν 13ος και 14ος μισθός, δεν κόπηκαν όλα τα επιδόματα με το ενιαίο μισθολόγιο, δεν θα γίνουν απολύσεις σε ΔΕΚΟ κλπ κλπ. Υπάρχει κάτι που ζήτησε η Τρόικα και δεν έγινε, γιατί εγώ δεν θυμάμαι κάτι. Πάντως το μόνο σίγουρο είναι ότι πάμε για άρση της μονιμότηΤΑς στο δημόσιο, αυτό θα είναι και ένα από τα δημοψηφίσματα που θα κάνει ο ΓΑΠ.

Αποσυνδεδεμένος katkat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1469
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Fail...Fail again...Fail better...
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #2929 στις: Σεπτέμβριος 17, 2011, 10:13:52 μμ »
Πολυ φοβαμαι οτι οι πολιτικες εξελιξεις θα ειναι ραγδαιες και η κληση των αναπληρωτων θα μας απασχολει σε δευτερη μοιρα .....
Ας ελπισουμε  τα σεναρια που κυκλοφορουν τις τελευταιες ωρες να μην επαληθευτουν ... :-\
H ισχνή υπόσταση κίβδηλος οβολός της τόσο ξεχωριστής γυναικείας σου φύσις ....

http://www.youtube.com/watch?v=R4ELgxaj1ds

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:16:39 »

Αποσυνδεδεμένος pe20katerina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 307
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #2930 στις: Σεπτέμβριος 17, 2011, 10:29:41 μμ »
Να σου πώ κάτι ? Αφού έχεις δουλέψει ειδική θα ξέρεις οτι καλύτερα είναι να γνωρίζεις νοηματική ή braille για να επικοινωνείς με τα παιδιά που έχουν  ανάλογες ανάγκες παρά να έχεις μεταπτυχιακό. Γιατί δεν λέω, το μεταπτυχιακό είναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ σημαντικό αλλά πως θα τους περάσεις αυτά που έμαθες χωρίς να επικοινωνέις ? Με τον πίνακα ? Ή θα σου έχουν ειδικό μεταφραστή ?

Αν θυμάμαι καλά κάθε κύκλος νοηματικής είναι 450 ευρώ και περίπου τα ίδια για braille. Ούτε βύσμα, ούτε 10000 ευρω. Τώρα αν δεν είσαι διατεθειμένος για το επάγγελμα που διάλεξες να δώσεις και 900 ευρω για να γίνεις καλύτερη  , δεδομένου οτι διδάσκεις σε τόσο ευαίσθητες ομάδες που σ' έχουν πραγματική ανάγκη... τότε τί να πω ? Είναι θέμα φιλότιμου.
 
Εγώ που είμαι γενική, πληρώνω για τα σεμινάρια που κάνω κάθε χρόνο για να γίνω καλύτερη στην δουλειά μου.

Και αυτή την στιγμή ούτε εγώ έχω να περάσω.

Sorry  δεν κατάλαβα τι εννοείς να δώσεις 900 ευρώ;;
Πάντως δίνω πολύ περισσότερο προσωπικά για βιβλία και για τη επιμόρφωσή μου, γιατί ΓΟΥΣΤΑΡΩ πραγματικά με καφαλαία να διδάσκω ψυχές και να βοηθάω ανθρώπους, Άσχετο νομίζω. Όσο για τη νοηματική, είχα κάνει πολλά χρόνια πριν 3 κύκλους, αλλά δεν συνέχισα γιατί έχω σχηματίσει μια προσωπική άποψη για τους ΥΨΗΛΑ ιστάμενους  κωφούς, και με χαλάει να παίζω το παιχνίδι τους. Και πίστεψέ με δεν έχω τίποτα απολύτως με τους πραγματικά παλαιστές της ζωής, έχω όμως με αυτούς που έπιασαν θέσεις με τη μειονεξία τους...
Έτσι μένω στους άλλους, τους διαφορετικής ειδικής κατηγορίας...

Νομίζω όμως ότι η συζήτηση δε χωράει σε αυτό το τοπικ, για αυτό ας μη την συνεχισουμε. Ας παραμείνουμε στο θέμα του να βρίσκομαι στην ειδική επειδή την αγαπώ. Ακόμα κι αν δεν δουλέψω εκεί, μέσα στα δημόσια σχολεία, θα συνεχίσω να προσφέρω όπου μπορώ, να ενημερώνομαι και να μορφώνομαι όσο μπορώ, χωρίς να κερδίζω τίποτα από αυτό το κεφάλαιο. Μου αρκεί να διασπείρω τη γνώση στους γύρω μου... Και δεν το λέω απλά για να το λέω...  ;) :-*
Αυτός που κάνει μια ερώτηση είναι ανόητος για 5 λεπτά.
Αυτός που δεν κάνει καθόλου ερωτήσεις παραμένει ανόητος για πάντα.

Αποσυνδεδεμένος nasta

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 21
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #2931 στις: Σεπτέμβριος 18, 2011, 02:51:54 πμ »
περιμένω τι να κάνω και διαβάζω τα διαφορα σχόλια εδώ ....
τι συζητάμε συνάδελφοι ???
το σχολείο της αγοράς και του νεοφιλευθερισμού δεν χωράει την ειδική αγωγή ... είναι παθητική βάρος για το κράτος ... θα κρατήσει κάποιες βασικές δομές και θα πληρώνουν οι γονεις ανάλογα με το βαλάντιο τους τα υπόλοιπα.
όσο για μας ....!!!!
θα το πω παραβολικά
είμαστε σε ένα κλειστό δωμάτιο και σκάμε ... γιατί ο αέρας θα τελειώσει σε λίγες ώρες (δεν κανει διορισμού κτλ)
τι κανουμε ???
σκοτώνουμε ο ένας τον άλλο (για να μεινει στο τέλος ένας που θα ζησει ποιο πολύ!!!!) ή
όλοι μαζί γκρεμίζουμε τον τοίχο για να βγούμε στον καθαρό αέρα.
 
διορθώνονται διαφορα στραβά με διοικητικό τρόπο
 τα ρουσφέτια, η  κακοδιοικηση κτλ δεν τους νομιμοποιούν να καταργούν τα δικαιώματα των παιδιών .... όλων των παιδιών για μόρφωση δωρεάν και το δικό μας το δικαίωμα για  δουλειά.
ας ανοιξουμε την κουβέντα δημιουργικά για το τι έχουμε ανάγκη εμείς και τα παιδιά μας
και όχι για το τι έχει αναγκη η τροικα οι τραπεζες και η κρίση τους

και λιγη ψυχοθεραπεία για μένα που σκέφτομαι την δευτέρα ενώ θα έπρεπε να σκεφτομαι πως θα περάσω την κυριακή κοντά στους αγαπημένους μου

Αποσυνδεδεμένος io

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 263
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #2932 στις: Σεπτέμβριος 18, 2011, 11:43:33 πμ »
Γενικά δεν είμαι απόλυτος άνθρωπος αλλά όσον αφορά αυτό το θέμα , είμαι.

Αν διδάσκεις σε τυφλούς, πρέπει να ξέρεις braille !

Αν διδάσκεις σε κωφούς , πρέπει να ξέρεις νοηματική !

Αν διδάσκεις σε αυτιστικά παιδιά, πρέπει να έχεις διδαχθεί τις ανάλογες μεθόδους.

Αλλιώς παίζεις με την ανάγκη τους και πατάς πάνω τους για να κάνεις την δουλειά σου. ΤΕΡΜΑ.
Υπάρχουν οικογένειες, ιδιαίτερα στην επαρχία, που σας βλέπουν σαν Μεσσίες.  Μην τους απογοητευετε.

pe20katerina έχεις απόλυτο δίκιο για τους υψηλά ιστάμενους κωφούς, αυτοί είναι και οι χειρότεροι !
Σε καταλαβαίνω απόλυτα !

Παιδιά, καλές τοποθετήσεις. 

Αποσυνδεδεμένος vatraxaki

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 132
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #2933 στις: Σεπτέμβριος 18, 2011, 12:16:54 μμ »
καλημέρα και από μένα..διαβάζω εδώ και μέρες τα σχόλια για την ειδική αγωγή.. δεν θέλω ταχθώ υπέρ ή κατά των σεμιναρίων γιατί να σας πω κάτι δε νομίζω οτι φταίνε οσοι τα έκαναν..φταίει το υπουργείο για το παραθυράκι που άνοιξε κάποτε για να χώσει τους δικούς του και μετά ακούστηκε και το έκαναν κ άλλοι..εγώ όμως θέλω να πω κάτι άλλο..όποιος έχει κάνει μεταπτυχιακό εξειδικεύεται σε έναν τομέα( μαθησιακές δυσκολίες, αυτισμό, κωφά, τυφλά κλπ)..στους πίνακες μπαίνουν πρώτοι όσοι έκαναν μεταπτυχιακό και τους στέλνουν σε ειδικά σχολεία..τι παραπάνω μπορεί να προσφέρει σε ένα παιδί με εγκεφαλική παράλυση κάποιος που έχει μεταπτυχιακό στις μαθησιακές δυσκολίες;;; το σύστημα είναι τόσο σκάρτο στην Ελλάδα που κανένας δεν σκέφτηκε οτι θα πρεπε να υπάρχουν ειδικά σχολεία για την κάθε περίπτωση..κάποια στιγμή πήγε να γίνει μία προσπάθεια στο ειδικό σχολείο στο Κορωπί που ήταν μόνο για μαθησιακές και δυσλεξία..μετά από δύο χρόνια έγινε το μπάχαλο. και νοητική και αυτισμό κλπ κλπ...το σωστό θα ήταν να υπήρχαν σχολεία μόνο για συγκεκριμένες αναπηριες το καθένα. π.χ. στον Αγ. Δημητριο υπάρχει μόνο για αυτιστικά( πόσο θα κρατήσει δεν ξέρω). εκεί θα ήταν καλό να πάνε όσοι εκπαιδευτικοί εχουν εξειδικευτεί στον αυτισμό και όχι σε κάτι άλλο και απλά το σύστημα τους πήρε Δ Αθηνών και υπάρχει κενό στο σχολείο αυτό... αντί να μας απασχολεί αυτό ασχολούμαστε τόσες μέρες με το ποιοι θα κάνουν την παράλληλη στήριξη, ποιοι έκαναν τα σεμινάρια και ποιοι θέλουν να μπουν σε τάξη απλά για τα λεφτά ή γιατί το γουστάρουν..έλεος συνάδελφοι.. το ψάρι βρωμάει από το κεφάλι και μεις μόνο τ αγκίστρια είμαστε....καλή επιτυχία σε όλους εύχομαι!

Αποσυνδεδεμένος io

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 263
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #2934 στις: Σεπτέμβριος 18, 2011, 12:44:56 μμ »
Vatraxaki αυτό ακριβώς!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος libera

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 199
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #2935 στις: Σεπτέμβριος 18, 2011, 12:56:24 μμ »
καλημέρα και από μένα..διαβάζω εδώ και μέρες τα σχόλια για την ειδική αγωγή.. δεν θέλω ταχθώ υπέρ ή κατά των σεμιναρίων γιατί να σας πω κάτι δε νομίζω οτι φταίνε οσοι τα έκαναν..φταίει το υπουργείο για το παραθυράκι που άνοιξε κάποτε για να χώσει τους δικούς του και μετά ακούστηκε και το έκαναν κ άλλοι..εγώ όμως θέλω να πω κάτι άλλο..όποιος έχει κάνει μεταπτυχιακό εξειδικεύεται σε έναν τομέα( μαθησιακές δυσκολίες, αυτισμό, κωφά, τυφλά κλπ)..στους πίνακες μπαίνουν πρώτοι όσοι έκαναν μεταπτυχιακό και τους στέλνουν σε ειδικά σχολεία..τι παραπάνω μπορεί να προσφέρει σε ένα παιδί με εγκεφαλική παράλυση κάποιος που έχει μεταπτυχιακό στις μαθησιακές δυσκολίες;;; το σύστημα είναι τόσο σκάρτο στην Ελλάδα που κανένας δεν σκέφτηκε οτι θα πρεπε να υπάρχουν ειδικά σχολεία για την κάθε περίπτωση..κάποια στιγμή πήγε να γίνει μία προσπάθεια στο ειδικό σχολείο στο Κορωπί που ήταν μόνο για μαθησιακές και δυσλεξία..μετά από δύο χρόνια έγινε το μπάχαλο. και νοητική και αυτισμό κλπ κλπ...το σωστό θα ήταν να υπήρχαν σχολεία μόνο για συγκεκριμένες αναπηριες το καθένα. π.χ. στον Αγ. Δημητριο υπάρχει μόνο για αυτιστικά( πόσο θα κρατήσει δεν ξέρω). εκεί θα ήταν καλό να πάνε όσοι εκπαιδευτικοί εχουν εξειδικευτεί στον αυτισμό και όχι σε κάτι άλλο και απλά το σύστημα τους πήρε Δ Αθηνών και υπάρχει κενό στο σχολείο αυτό... αντί να μας απασχολεί αυτό ασχολούμαστε τόσες μέρες με το ποιοι θα κάνουν την παράλληλη στήριξη, ποιοι έκαναν τα σεμινάρια και ποιοι θέλουν να μπουν σε τάξη απλά για τα λεφτά ή γιατί το γουστάρουν..έλεος συνάδελφοι.. το ψάρι βρωμάει από το κεφάλι και μεις μόνο τ αγκίστρια είμαστε....καλή επιτυχία σε όλους εύχομαι!
Εύγε! Με κάλυψες απόλυτα!

Αποσυνδεδεμένος vatraxaki

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 132
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #2936 στις: Σεπτέμβριος 18, 2011, 01:20:26 μμ »
χαίρομαι που συμφωνούμε γιατί να σας πω και τη δική μου αλήθεια..είμαι νηπιαγωγός με πολλή αγάπη για την ειδική αγωγή. παλεύω από το 2006 να μπω στο μεταπτυχιακό του ΤΕΑΠΗ γιατί δεν έχω τα χρήματα για εξωτερικό..επειδή λοιπόν η καθηγήτρια με έχει κόψει 3 φορές ( οι 2 στη συνέντευξη) άρχισα να κάνω ιδιωτικά σεμινάρια και κυρίως σε ό,τι αφορά τον αυτισμό..καποια στιγμή άκουσα για τα σεμινάρια των 400 ωρών. το έκανα και αυτό. είναι όμως το μόνο που μου αναγνωρίζει το κράτος και με βάζει σε τάξη, τι κ αν έχω δώσει τόσα χρόνια τα 3πλασια του σεμιναρίου χρήματα... η εμπειρία μου έδειξε λοιπόν οτι υπήρχαν άτομα μέσα που ενδιαφέρονταν πραγματικά και μπήκαν στη διαδικασία να το κάνουν γιατί είχαν μαθητές στις τάξεις τους που είχαν κάποια αναπηρία. και όσοι ενδιαφέρονται θα συνεχίσουν να ασχολούνται δεν θα σταματήσουν εκεί. πάντα και παντού θα υπάρχουν οι βολεψάκιδες του τύπου θέλω  το χαρτί γιατί αλλιώς δουλειά δεν βρίσκω..όμως μην πιάνουμε τη μειοψηφία..τουλάχιστον στο τμημα που το έκανα εγώ δεν ήταν έτσι..και ξέρω πως όσοι δούλεψαν πέρσι ( και άλλες χρονιές) βάση του χαρτιού αυτού, έψαξαν, διάβασαν, ρώτησαν πάρα πολύ για την κάθε περίπτωση που αντιμετώπισαν..μην τα ισοπεδώνουμε όλα και μη μας βάζετε όλους στο ίδιο καζάνι ( ένας συνάδελφος trainforos)μιλούσε για χρυσά παιδιά..η απάντηση μου είναι οτι με πολύ δουλειά και κόπο εβγαλα τα χρήματα για το σεμινάριο και θα δουλευα 2 και 3 φορές παραπάνω αν μπορούσα να μπω στο μεταπτυχιακό...αλλα τι είναι αξιοκρατικό στην Ελλάδα για να είναι και αυτό;;  μακάρι να εκτιμούσαν τα προσοντα ολονών μας και να δουλεύαμε όλοι οπως μας αξίζει...αλλά....καλή μας επιτυχία συνάδελφοι με εκτίμηση!!

Αποσυνδεδεμένος panos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2465
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #2937 στις: Σεπτέμβριος 18, 2011, 01:30:18 μμ »
Ιο, Libera, vatraxaki, και τόσοι άλλοι εδώ μέσα που βλέπετε την Ειδική Αγωγή από μια  διαφορετική οπτική γωνία, και έχετε μια εμπειρία  στον χώρο, όπως και κάποιες εξειδικευμένες γνώσεις, γιατί δεν οργανώνεστε σε έναν σύλλογο, ώστε να αναδείξετε τα προβλήματα που εμφανίζονται στην ΕΑ, αλλά και να προτείνετε τις καταλληλότερες λύσεις;
Είναι άδικο να αφήνονται τα παιδιά με ειδικές ανάγκες έρμαια στην προχειρότητα του κάθε υπουργείου...
Θετική σκέψη χρειάζεται, λίγος χρόνος και νιάξιμο  ...  :)

Αποσυνδεδεμένος mitsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2659
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Oso zeis mathaineis...
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #2938 στις: Σεπτέμβριος 19, 2011, 08:42:49 πμ »
Συνάδελφοι καλημέρα!!!
Έλειπα το σκ και δεν κατάφερα να συγχαρώ όλους μας για την πρόσληψή μας στην πρώτη φάση!
Εύχομαι να έχουμε μια καλή χρονιά,δημιουργική και ήρεμη!!
Εγώ ετοιμάζομαι να πάω Άρτα από Γιάννενα!Φυσικά αν κάποιος είναι που κάνει το ίδιο ταξίδι,μπορούμε να το κάνουμε μαζί!Είμαστε ήδη δύο στην παρέα! ;D
Φυσικά να πω στους συναδέλφους που περιμένουν τη β' φάση καλή υπομονή!Και να σας δώσω και λίγο θάρρος λέγοντάς σας ότι η α' φάση δεν ήταν και τόσο καλή για εμάς όσον αφορά τις περιοχές,κάτι το οποίο μπορεί να σημάνει καλύτερες θέσεις για εσάς!Κενά έχουν μείνει και μάλιστα πολλά!!!
Κάθε επιτυχία!!
Σας φιλώ! :-*

Αποσυνδεδεμένος evgenia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 94
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #2939 στις: Σεπτέμβριος 19, 2011, 08:48:24 πμ »
ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ,ΟΠΩΣ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΑΝ ΑΠΟ ΤΟ ΑΡΜΟΔΙΟ ΤΜΗΜΑ,ΘΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΘΟΥΝ ΟΙ ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ ΤΩΝ ΥΠΟΛΟΙΠΩΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΩΝ ΣΤΗΝ ΕΙΔΙΚΗ ΑΓΩΓΗ. (μπραττης)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32313
  • Τελευταία: anikologr3
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161197
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 745
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 23
Επισκέπτες: 722
Σύνολο: 745

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.082 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.