*

Αποστολέας Θέμα: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?  (Αναγνώστηκε 146707 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος trikie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 793
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #350 στις: Αύγουστος 27, 2011, 02:53:39 μμ »
Georgianna θα σου έλεγα  κράτα μικρό καλάθι. Είσαι στο μεταίχμιο στο τσακ που λένε. Μπορεί να μην σε καλέσουν, μπορεί όμως και να σε καλέσουν. Πάντως εάν σε καλέσουν (προσωπική μου γνώμη βέβαια) θα είναι για πολύ λίγους μήνες προς το τέλος της χρονιάς.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:58:56 »

Αποσυνδεδεμένος GEORGIANNA

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 83
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όσο ζω,μαθαίνω!!!!
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #351 στις: Αύγουστος 27, 2011, 04:32:41 μμ »
Georgianna θα σου έλεγα  κράτα μικρό καλάθι. Είσαι στο μεταίχμιο στο τσακ που λένε. Μπορεί να μην σε καλέσουν, μπορεί όμως και να σε καλέσουν. Πάντως εάν σε καλέσουν (προσωπική μου γνώμη βέβαια) θα είναι για πολύ λίγους μήνες προς το τέλος της χρονιάς.
Σ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ,ΑΛΛΟΙ ΑΠΟΦΑΣΙΖΟΥΝ ΓΙΑ ΜΑΣ

Αποσυνδεδεμένος try more..

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 370
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #352 στις: Αύγουστος 27, 2011, 06:52:28 μμ »
Καλημέρα σε όλους! Είμαι  επιτυχούσα και διοριστέα νηπιαγωγός του τελευταίου ασεπ και φέτος για ακόμη μια φορά έμεινα αδιόριστη!!!!!αδιανόητο και απαράδεκτο!!! Μήπως έχει ακούσει κανείς πόσους αναπληρωτές νηπιαγωγούς θα πάρει φέτος????
Αγχώνομαι , μήπως δεν δουλέψω ούτε σαν αναπληρώτρια φέτος!!!Είμαι περίπου στη θέση 1586 στον ενιαίο πινάκα μετά και τους  φετινούς διορισμούς !!! Αν γνωρίζει κάποιος, ας με βοηθήσει!!!!!!
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

sofi1981 εμένα περσι με σειρα κοντα στο 1680 με κάλεσαν 15 οκτώβρη..
αυτό θα γίνει αν πάρουν πολλά άτομα στην πρώτη φάση όπως περσι..αλλιώς θα αργήσει λίγο..

Αποσυνδεδεμένος SOFI1981

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 384
  • ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΔΙΟΡΙΣΤΗΚΑ!!!!!!!!!
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #353 στις: Αύγουστος 27, 2011, 07:14:43 μμ »
Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας!!!Πέρυσι που ήμουν πιο χαμηλά στον πίνακα με καλέσανε 15 Οκτώβρη και εμένα, απλώς φέτος που ανέβηκα έστω και αυτές τις λίγες θέσεις εύχομαι αυτό να συμβεί  λίγο πιο νωρίς!!!!!
Τι να πω, εύχομαι σε όλους να δουλέψουν κοντά στα σπίτια τους , γιατί τα πράγματα είναι πολύ δύσκολα!
Να πω και την αλήθεια , έχω θορυβηθεί λίγο και με το άρθρο  που έλεγε ότι ουσιαστικά οι αναπληρωτές θα είναι 6000 λιγότεροι από πέρυσι!!!!!!
Μακάρι να δούμε σύντομα την Α΄ φάση αναπληρωτών προκειμένου να δούμε ποιος θα είναι ο αριθμός και φυσικά να πάρουμε σειρά. Πάντως αυτό που μας κανανε και φέτος εμάς τους διοριστέους του ΑΣΕΠ είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!!!!
ΚΑΛΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:58:56 »

Αποσυνδεδεμένος regi

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 57
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #354 στις: Αύγουστος 27, 2011, 10:36:28 μμ »
Κ εγώ μαζί με εσένα στα καρβουνα είμαι Δήμητρα. Η θέση μου είναι 2042 πριν τους διορισμούς...κ δεν ξέρω τι θα γίνει....κ η καήμενη η κόρη μου φετινό νήπιο..είναι μεσα στην αγώνια κ όλο ρατάει που θα πάω εγω σχολείο τελικά?

Ας σκεφτόμαστε θετικά, οτι θα πάρει δηλαδή ή τα ίδια ή ακόμη καλύτερα περισσότερα..τι να πω με την αύξηση που παρουσιάζεται στις πιστώσεις για τον γενικό αριθμό των αναπληρωτών, πάλι ριγμένοι θα 'μαστε οι νηπιαγωγοί;Βέβαια αν δε δούμε τίποτα δεν είναι σίγουρο, οπότε ας ελπίζουμε για το καλύτερο..Καλή επιτυχία σου εύχομαι!
Καλή επιτυχία κι από μένα! Όλα θα παιχτούν στις συνταξιοδοτήσεις. Αν είναι γύρω στις 700 θα είναι καλά (πρόπερσι ήταν 500, πέρσι 1000). Εγώ είμαι θέση 2030 περίπου και όπως καταλαβαίνεις είμαι σε αναμμένα κάρβουνα, και θα είμαι για πολύ ακόμα. :)
ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΤΗΝ ΣΙΩΠΗ ΣΟΥ...ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΣΟΥ!!!

Αποσυνδεδεμένος ΚΑΛΙΑ8

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 100
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #355 στις: Αύγουστος 28, 2011, 11:24:28 μμ »
"Δυό δυό να περνούσαν οι μέρες...,δυό δυό...." :'( :'( :'(

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑΝΝΑ 1972

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 171
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #356 στις: Αύγουστος 29, 2011, 12:38:09 πμ »
Κ εγώ μαζί με εσένα στα καρβουνα είμαι Δήμητρα. Η θέση μου είναι 2042 πριν τους διορισμούς...κ δεν ξέρω τι θα γίνει....κ η καήμενη η κόρη μου φετινό νήπιο..είναι μεσα στην αγώνια κ όλο ρατάει που θα πάω εγω σχολείο τελικά?


 Σε καταλαβαίνω απόλυτα, εγώ είμαι δασκάλα και με ρωτάει και μένα η μικρή μου πού θα πάει φέτος δευτέρα δημοτικού κι αν θα είναι με τις φίλες της...

Αποσυνδεδεμένος trikie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 793
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #357 στις: Αύγουστος 29, 2011, 03:15:43 πμ »
Βρε παιδιά συγγνώμη δεν θέλω να προκαλέσω αναστάτωση αλλά οι κοπέλες που είναι σε νούμερο στο 2000 και μέτα δεν νομίζω ότι πρέπει να περιμένουν αναπλήρωση. Είναι προσωπική μου γνώμη και ξαναλέω ότι το γράφω όχι για να προκαλέσω αναστάτωση αλλά για να μην ελπίζουν και περιμένουν άδικα. Επίσης το γράφω γιατί βλέπω ότι κάθε χρόνο τέτοιο καιρό όλοι λένε για 2000 αναπληρώσεις στους νηπιαγωγούς και στο τέλος της χρονιάς βλέπουμε ότι ποτέ δεν επιβεβαιώνεται κάτι τέτοιο. Ούτε τα περσινά νούμερα έφτασαν τόσο πολύ στους νηπιαγωγούς (δεν ξεπέρασαν το νούμερο 2000) και ουσιαστικά πιστεύω ότι την διετία που έρχεται αναπληρωτές θα δουλέψουν αυτοί που δούλεψαν και τα προηγούμενα χρόνια. Αλλά ακόμα κι αν γίνει ένα θαύμα και οι αναπληρώσεις ξεπεράσουν τις 2000 στους νηπιαγωγούς καταλαβαίνετε όλοι ότι αυτοί που είναι στο 2000 θα κληθούν για ελάχιστο καιρό.

Αποσυνδεδεμένος Maria GrBl

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 171
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #358 στις: Αύγουστος 29, 2011, 12:39:09 μμ »
Βρε παιδιά συγγνώμη δεν θέλω να προκαλέσω αναστάτωση αλλά οι κοπέλες που είναι σε νούμερο στο 2000 και μέτα δεν νομίζω ότι πρέπει να περιμένουν αναπλήρωση. Είναι προσωπική μου γνώμη και ξαναλέω ότι το γράφω όχι για να προκαλέσω αναστάτωση αλλά για να μην ελπίζουν και περιμένουν άδικα. Επίσης το γράφω γιατί βλέπω ότι κάθε χρόνο τέτοιο καιρό όλοι λένε για 2000 αναπληρώσεις στους νηπιαγωγούς και στο τέλος της χρονιάς βλέπουμε ότι ποτέ δεν επιβεβαιώνεται κάτι τέτοιο. Ούτε τα περσινά νούμερα έφτασαν τόσο πολύ στους νηπιαγωγούς (δεν ξεπέρασαν το νούμερο 2000) και ουσιαστικά πιστεύω ότι την διετία που έρχεται αναπληρωτές θα δουλέψουν αυτοί που δούλεψαν και τα προηγούμενα χρόνια. Αλλά ακόμα κι αν γίνει ένα θαύμα και οι αναπληρώσεις ξεπεράσουν τις 2000 στους νηπιαγωγούς καταλαβαίνετε όλοι ότι αυτοί που είναι στο 2000 θα κληθούν για ελάχιστο καιρό.

ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΑΠΑΙΣΙΟΔΟΞΗ, ΣΥΜΦΩΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ. ΕΓΩ ΠΟΥ ΜΕΤΑ ΤΟΥΣ ΔΙΟΡΙΣΜΟΥΣ ΕΙΜΑΙ ΓΥΡΩ ΣΤΟ 1900 ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΘΑ ΦΤΑΣΩ ΣΤΗΝ ΠΗΓΗ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΙΩ ΝΕΡΟ......
Η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία!!!!

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑΝΝΑ 1972

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 171
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #359 στις: Αύγουστος 29, 2011, 12:44:50 μμ »
Κορίτσια συγνώμη που πιάνω χώρο στο δικό σας forum, είμαι δασκάλα, αλλά μήπως θέλετε και ξέρετε να κάνετε μία πρόβλεψη και για μένα που είμαι στο 1853 στον μηδενικής? Επίσης να σας πω οτι στον ενιαίο αναπληρωτών δασκάλων υπάρχουν 2.300 άτομα...Εγώ λέτε να περιμένω κάτι ή όχι?Ευχαριστώ ...

Αποσυνδεδεμένος Demetroula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3088
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #360 στις: Αύγουστος 29, 2011, 12:47:01 μμ »
Βρε παιδιά συγγνώμη δεν θέλω να προκαλέσω αναστάτωση αλλά οι κοπέλες που είναι σε νούμερο στο 2000 και μέτα δεν νομίζω ότι πρέπει να περιμένουν αναπλήρωση. Είναι προσωπική μου γνώμη και ξαναλέω ότι το γράφω όχι για να προκαλέσω αναστάτωση αλλά για να μην ελπίζουν και περιμένουν άδικα. Επίσης το γράφω γιατί βλέπω ότι κάθε χρόνο τέτοιο καιρό όλοι λένε για 2000 αναπληρώσεις στους νηπιαγωγούς και στο τέλος της χρονιάς βλέπουμε ότι ποτέ δεν επιβεβαιώνεται κάτι τέτοιο. Ούτε τα περσινά νούμερα έφτασαν τόσο πολύ στους νηπιαγωγούς (δεν ξεπέρασαν το νούμερο 2000) και ουσιαστικά πιστεύω ότι την διετία που έρχεται αναπληρωτές θα δουλέψουν αυτοί που δούλεψαν και τα προηγούμενα χρόνια. Αλλά ακόμα κι αν γίνει ένα θαύμα και οι αναπληρώσεις ξεπεράσουν τις 2000 στους νηπιαγωγούς καταλαβαίνετε όλοι ότι αυτοί που είναι στο 2000 θα κληθούν για ελάχιστο καιρό.
Κοίτα, κανείς δεν μπορεί να είναι σίγουρος. Αλλά εγώ σου λέω το άλλο. Πέρυσι πήραν 1900 αναπληρωτές, αλλά διόρισαν 350. Φέτος που διόρισαν 60 θα πάρουν 2190 αναπληρωτές. Δηλαδή μέχρι τη θέση 2100 περίπου.
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος Demetroula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3088
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #361 στις: Αύγουστος 29, 2011, 12:48:04 μμ »
Κορίτσια συγνώμη που πιάνω χώρο στο δικό σας forum, είμαι δασκάλα, αλλά μήπως θέλετε και ξέρετε να κάνετε μία πρόβλεψη και για μένα που είμαι στο 1853 στον μηδενικής? Επίσης να σας πω οτι στον ενιαίο αναπληρωτών δασκάλων υπάρχουν 2.300 άτομα...Εγώ λέτε να περιμένω κάτι ή όχι?Ευχαριστώ ...
Για να πω την αλήθεια είσαι αρκετά κάτω, αλλά από την άλλη δεν ξέρω καθόλου τους αριθμούς των δασκάλων.
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος Demetroula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3088
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #362 στις: Αύγουστος 29, 2011, 12:52:55 μμ »
Ενιαίος Πίνακας Αναπληρωτών ΠΕ60 (μετά τους διορισμούς) 2011-2012
http://www.pde.gr/index.php?action=tpmod;dl=item535
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑΝΝΑ 1972

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 171
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #363 στις: Αύγουστος 29, 2011, 12:53:45 μμ »
Δεν είμαι και τόσο κάτω, είμαι στη μέση αν σκεφτεί κανείς οτι με τους απόφοιτους του Ιουνίου ο πίνακας μηδενικής έχει πλέον 3.000 και βάλε, και είναι αισιόδοξοι ακόμη και οι καινούριοι...τέλος πάντων, ότι είναι να γίνει θα γίνει σύντομα, οπότε καλή αναμονή...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32315
  • Τελευταία: mixalios11
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161209
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 747
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 18
Επισκέπτες: 584
Σύνολο: 602

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.06 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.