*

Αποστολέας Θέμα: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?  (Αναγνώστηκε 147371 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος natassoulini

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 157
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #504 στις: Σεπτέμβριος 06, 2011, 12:49:28 μμ »
αν το νηπιαγωγείο που θα είσαι διαθέτει φωτοτυπικό....Γιατί μερικά δεν έχουν και πληρώνεις τις φωτοτυπίες απο την τσέπη σου , αν δεν σε καλύπτει κάποια επιτροπή ή σύλλογος
Σκέφτομαι,άρα υπάρχω....    ΠΕ 60

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:05:29 »

Αποσυνδεδεμένος arietta

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 234
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΖΗΣΤΕ ΜΕ ΤΡΕΛΑ,Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #505 στις: Σεπτέμβριος 06, 2011, 12:50:36 μμ »
καλημερα!μηπως μπορει να μου πει κανεις ποσα ειναι τα κενα στη πιερια;με θεση 520 περιπου εχω καμια πιθανοτητα;ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος baboulino

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 258
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #506 στις: Σεπτέμβριος 06, 2011, 01:27:58 μμ »
καλημερα!μηπως μπορει να μου πει κανεις ποσα ειναι τα κενα στη πιερια;με θεση 520 περιπου εχω καμια πιθανοτητα;ευχαριστω

από ότι ξερω η πιερία πρέπει να πήρε αποσπάσεις και γενικά τη βόρεια ελλάδα την θέλουν αρκετοί οπότε η θέση σου είναι μέτρια...από την άλλη πως να ξέρουμε τα κενά εμείς??ρώτα στην πρωτοβάθμια σου καλύτερα

Αποσυνδεδεμένος trikie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 793
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #507 στις: Σεπτέμβριος 06, 2011, 01:37:27 μμ »
Πάντως προσπαθώ από το πρωί να πάρω τηλ στο υπουργείο να ρωτήσω για τη φάση και είτε δεν το σηκώνουνε είτε μιλάει. Στο topic των φιλολόγων που κάποιος κατάφερε να μιλήσει με το υπουργείο λένε για α φάση Παρασκευή απόγευμα. Δεν ξέρω βέβαια αν αυτή η πληροφορία ισχύει και για την πρωτοβάθμια ή είναι μόνο για την δευτεροβάθμια. Και από ότι άκουσα η Διαμαντοπούλου σήμερα σε συνέντευξή της στο ΣΚΑΙ δεν ανέφερε τίποτα για αναπληρωτές.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:05:29 »

Αποσυνδεδεμένος fwteinoula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1340
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #508 στις: Σεπτέμβριος 06, 2011, 01:59:08 μμ »
Δεν υπάρχει περίπτωση να βγει σήμερα η α φάση για την αβαθμια? να μην περιμένουμε ?

Αποσυνδεδεμένος gioulitsa

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 116
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω τα ζουζούνια μου - ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #509 στις: Σεπτέμβριος 06, 2011, 02:02:51 μμ »
Καλησπέρα. Εγώ επικοινώνησα με το υπουργείο πριν από κανά μισάωρο. Η μια κυρία μου είπε πως η φάση αναμένεται αύριο και όταν τη ρώτησα για αριθμό και πιο συγκεκριμένα "Εγώ έχω σειρά κοντά στο 1010. Φεύγω με την πρώτη φάση;" Απάντηση: "Καλά κάτσε εκεί που είσαι". Δε μου άρεσε τόσο η απάντηση όσο και το ύφος και παίρνω τηλέφωνο αλλού, όπου μου εξήγησε η κοπέλα πως δε γνωρίζουν από προηγούμενες μέρες πότα θα βγει η φάση παρά μόνο την ίδια. Για αριθμό ούτε να το συζητήσει.
Εγώ τώρα τι συμπέρασμα να βγάλω; Πότε θα βγει; Θα φύγω απο την α' φάση ή να προγραμματίσω τα πράγματα αλλιώς;
Νομίζω - είμαι σίγουρη για την ακρίβεια - ότι πολλοί από εσάς με νιώθετε...  ;)

Αποσυνδεδεμένος jella

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 166
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #510 στις: Σεπτέμβριος 06, 2011, 02:14:24 μμ »
αχ gioulitsa μην μου λες τέτοια. και γω με σειρά γύρω στο 1070 ελπίζω ( η τρελή) α φάση. όχι τίποτα άλλο έχω φορτώσει σχεδόν και το αμάξι και περιμένω να δω την ανακοίνωση, να βάλω μπρος και να φύγω!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος fwteinoula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1340
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #511 στις: Σεπτέμβριος 06, 2011, 02:18:17 μμ »
Φέτος δεν ξέρουν τι τους γίνεται..Γιατί τέτοιο χάλι?αφού ισχυρίζονταν ότι από τον περασμένο νοέμβρη σχεδίαζαν την επόμενη σχολική χρονιά...

Αποσυνδεδεμένος gioulitsa

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 116
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω τα ζουζούνια μου - ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #512 στις: Σεπτέμβριος 06, 2011, 02:20:57 μμ »
Jella ι εγώ το ίδιο έχω κάνει. Μάλιστα ακούγοντας ότι η α' φάση μπορεί να βγει αύριο (ΚΑψαλάκης) έχω ήδη αρχίσει να μαζεύω τα τελευταία - καλοκαιρινά στη βαλίτσα - και έβαλα πλυντήριο με πράγματα που θέλω να φρεσκάρω - μέχρι τσάντες πάνινες έβαλα μέσα.
Έχω χαζέεεεεψει όπως κατάλαβες.
Επίσης νομίζω ότι πλέον με αγχώνει περισσότερο πόσους θα πάρει στην α' φάση παρά πότε θα βγει.

Υ.Γ.: Πρέπει να υπάρχει ανθρωπάκι που να φωνάζει απεγνωσμένα το καημένο - δε μπορώ να εκφραστώ με τα υπόλοιπα.

Αποσυνδεδεμένος adria

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 859
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #513 στις: Σεπτέμβριος 06, 2011, 02:21:43 μμ »
παντως οσο μεγαλωνει αυτη αρχιζει και φερνει στην Θατσερ! :P

Αποσυνδεδεμένος jella

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 166
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #514 στις: Σεπτέμβριος 06, 2011, 02:25:28 μμ »
καλά πιστεύω ότι είμαστε πολλές με το κλειδί στη μίζα..... και μάλιστα εγώ ζορίζομαι γιατί με την σειρά που έχω κυνηγάω μια Ηλεία για την οποία έχω πλήρη άγνοια για τα κενά της!!!!
όσο για το χάλι, όπως φαίνεται προγραμματισμένο ήτανε,η Διαμαντοπούλου δεν νομίζω καν ότι ενδιαφέρεται για την εκπαίδευση!!!!


Αποσυνδεδεμένος natassoulini

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 157
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #515 στις: Σεπτέμβριος 06, 2011, 02:37:13 μμ »
Παίζει και το σενάριο μικρής φάσης ,λόγω Τρόικας, και μετα τις 16-17 πότε θα φύγει δεν ξέρω να γίνει η μεγάλη , για να φαίνεται πως δεν απασχολούν πολλούς στο δημόσιο. Και εμείς που είμαστε μπροστά στον πίνακα αγωνιούμε να μην βρεθούμε στις τελευταίες μας επιλογές αν γίνει κάτι τέτοιο.

Καλησπέρα. Εγώ επικοινώνησα με το υπουργείο πριν από κανά μισάωρο. Η μια κυρία μου είπε πως η φάση αναμένεται αύριο και όταν τη ρώτησα για αριθμό και πιο συγκεκριμένα "Εγώ έχω σειρά κοντά στο 1010. Φεύγω με την πρώτη φάση;" Απάντηση: "Καλά κάτσε εκεί που είσαι". Δε μου άρεσε τόσο η απάντηση όσο και το ύφος και παίρνω τηλέφωνο αλλού, όπου μου εξήγησε η κοπέλα πως δε γνωρίζουν από προηγούμενες μέρες πότα θα βγει η φάση παρά μόνο την ίδια. Για αριθμό ούτε να το συζητήσει.
Εγώ τώρα τι συμπέρασμα να βγάλω; Πότε θα βγει; Θα φύγω απο την α' φάση ή να προγραμματίσω τα πράγματα αλλιώς;
Νομίζω - είμαι σίγουρη για την ακρίβεια - ότι πολλοί από εσάς με νιώθετε...  ;)


και μετά απο αυτό που είπε η κοπέλα...
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 06, 2011, 02:47:33 μμ από natassoulini »
Σκέφτομαι,άρα υπάρχω....    ΠΕ 60

Αποσυνδεδεμένος mbikou

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #516 στις: Σεπτέμβριος 06, 2011, 02:44:22 μμ »
Παίζει και το σενάριο μικρής φάσης ,λόγω Τρόικας, και μετα τις 16-17 πότε θα φύγει δεν ξέρω να γίνει η μεγάλη , για να φαίνεται πως δεν απασχολούν πολλούς στο δημόσιο. Και εμείς που είμαστε μπροστά στον πίνακα αγωνιούμε να μην βρεθούμε στις τελευταίες μας επιλογές αν γίνει κάτι τέτοιο.


AXXXX αυτό το είχα πάθει εγώ προπερσι και εριξα μαύρο δάκρυ!!! Είστε τυχερες όσες μπορείτε να ξεκινησετε με αυτοκίνητο εγώ που είμαι από Δωδεκανησα και ελπίζω να παώ Κυκλαδες πρέπει να παω μέσω Αθηνών είτε με καραβι είτε αεροπλάνο και από κει παλι καραβια. Απελπιστική ειναι η κατάσταση!  :'( :'( :'( :'(

Αποσυνδεδεμένος gioulitsa

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 116
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω τα ζουζούνια μου - ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #517 στις: Σεπτέμβριος 06, 2011, 02:47:55 μμ »
mbikou κι εγώ σε νησί θα είμαι. Οι πρώτες 12 με 13 επιλογές μου είναι νησιά. πέρυσι ήμουν σε ένα νησάκι ανάμεσα στη Χίο και την Τουρκία, στις Οινούσσες. Το έβαλα και φέτος, αλλά ακόμη δεν ξέρω αν θα καλέσει αναπληρώτρια εκεί. Οπότε, όπως καταλαβαίνεις το αμάξι πάει Πειραιά, μετά καραβάρα για Χίο και μετά άλλο καραβάκι για Οινούσσες. Πίστεψε με, πολλές σε νιώθουμε..

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162169
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 803
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 768
Σύνολο: 783

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.117 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.