*

Αποστολέας Θέμα: Οι Προσλήψεις στις ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ, ο Ν.3848 και το Τεχνολογικό Λύκειο  (Αναγνώστηκε 63062 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος vladi307

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλή εβδομάδα,

Μπορεί κάποιος να με ενημερώσει αν η κατανομή των ωρών διδασκαλίας είναι αποκλειστικά προνόμιο του διευθυντή των Επαγγελματικών Σχολών του ΟΑΕΔ ή υπάρχει κάποια σχετική νομοθεσία??? Αν π.χ., για μια ειδικότητα είναι 15 ώρες στο αντικείμενο μου πως αυτές θα κατανεμηθούν?? Είμαι πρώτος στον πίνακα προτεραιότητας ωρομισθίων βάσει μορίων.

Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος θάvος

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 390
    • Προφίλ
αν είσαι πρώτος, λογικά παίρνεις και τις 15. εξάλλου από πέρυσι ισχύει μια τακτική πρόσληψης, όσο γίνεται λιγότερων.

επίσης, πώς ξέρεις ότι είσαι πρώτος; σήμερα πέρασα από ΕΠΑΣ και δεν είδα πίνακες.

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
αν είσαι πρώτος, λογικά παίρνεις και τις 15. εξάλλου από πέρυσι ισχύει μια τακτική πρόσληψης, όσο γίνεται λιγότερων.

επίσης, πώς ξέρεις ότι είσαι πρώτος; σήμερα πέρασα από ΕΠΑΣ και δεν είδα πίνακες.
  έχουν  αναρτηθεί και στο site του οαεδ

Αποσυνδεδεμένος zst

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 195
    • Προφίλ
Καλή εβδομάδα,

Μπορεί κάποιος να με ενημερώσει αν η κατανομή των ωρών διδασκαλίας είναι αποκλειστικά προνόμιο του διευθυντή των Επαγγελματικών Σχολών του ΟΑΕΔ ή υπάρχει κάποια σχετική νομοθεσία??? Αν π.χ., για μια ειδικότητα είναι 15 ώρες στο αντικείμενο μου πως αυτές θα κατανεμηθούν?? Είμαι πρώτος στον πίνακα προτεραιότητας ωρομισθίων βάσει μορίων.

Ευχαριστώ
τι ειδικοτητα εχεις;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος vladi307

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
ευχαριστώ για τις απαντησεις σας .....

δυστυχως δε γνωριζω συγκεκριμενα τον καθορισμενο αριθμο ωρων για χημικους, οπου και ανηκω, για την ειδικοτητα αρτοποιιας-ζαχαροπλαστικης....αν γνωριζει καποιος ας μου πει.....μετα απο συνομιλια που ειχα με τον διευθυντη της ΕΠΑΣ μου ειπε οτι σκοπος του ειναι αν π.χ είναι 30 ωρες διαθεσιμες να δωσει απο 10 στον καθενα για να παρουν ολοι....γι'αυτο ρωταω αν υπαρχει καποιο νομικο πλαισιο

Αποσυνδεδεμένος vladi307

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Επισης, ξερει κανεις αν θα αποσπαστουν μονιμοι εκπαιδευτικοι στις ΕΠΑΣ του ΟΑΕΔ...για τα ΣΔΕ βγηκε προκηρυξη για τους μονιμους....για τις ΕΠΑΣ δεν εχω δει κατι...

Ευχαριστω για τις απαντησεις σας και ελπιζω καλη τυχη στις αιτησεις σας

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Επισης, ξερει κανεις αν θα αποσπαστουν μονιμοι εκπαιδευτικοι στις ΕΠΑΣ του ΟΑΕΔ...για τα ΣΔΕ βγηκε προκηρυξη για τους μονιμους....για τις ΕΠΑΣ δεν εχω δει κατι...

Ευχαριστω για τις απαντησεις σας και ελπιζω καλη τυχη στις αιτησεις σας
Συνηθως δε γινονται αποσπάσεις αφου οι ΕΠΑΣ του ΟΑΕΔ ανηκουν στο υπουργειο εργασίας και οχι στο παιδειας.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 20, 2012, 02:14:36 πμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος rolls

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
    • Προφίλ
Κι εγω στη 2η θεση ειμαι...ελπιζω να δωθουν ωρες...αν και, απο ο,τι ξερω, πρεπει να δουν αν θα δημιουργηθει πρωτα τμημα και μετα να καλεσουν...Μη σας παρω και στο λαιμο μου, κατι τετοιο πηρε το αυτι μου. Αν ξερει καποιος καλυτερα ας απαντησει.....

Αποσυνδεδεμένος Uranios

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 47
    • Προφίλ
Δεν υπαρχουν αποσπάσεις απο το ΥΠΕΠΘ στον ΟΑΕΔ.
Στο λεει καποιος με 15 χρόνια στο κεφαλι στον ΟΑΕΔ.
Για ποιο νομό μιλάς;
Ακόμα ο νόμος δεν ψηφίστηκε.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 11, 2011, 04:05:30 μμ από Uranios »

Αποσυνδεδεμένος mokrina

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 679
    • Προφίλ
Εχουν πει ομως οτι με τη ψηφιση του Τεχνολογικου Λυκειου ολες οι ΕΠΑΣ αλλων υπουργειων θα ειναι υπο την εποπτεια του Παιδειας και οτι θα παιρνουν απο τους πινακες του e-aitisi.sch.gr.

Αποσυνδεδεμένος vladi307

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ευχαριστώ για τις χρήσιμες απαντήσεις σας,

Η ομηρία των ωρομισθίων απ'οτι καταλαβαίνω δεν εχει τελειωμο. Κανω ενα σχεδιασμο για το Σεπτεμβρη ωστε να δω αν θα δουλεψω και σε 2ο φροντιστηριο και απ'ότι καταλαβαινω για τις ΕΠΑΣ θα μαθω τις ωρες και το προγραμμα την τελευταια κυριολεκτικα στιγμη. Αντε μετα να αλλαζεις ολα τα προγραμματα για να βγαλεις στο τελος ελαχιστα χρήματα. Πως να παει μπροστα μετα αυτη η χωρα? Στο εξωτερικο οι εκπαιδευτικοι ξερουν πριν απο ενα χρονο που θα πανε και ωρομισθιοι δεν υπαρχουν.

Αποσυνδεδεμένος θάvος

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 390
    • Προφίλ
Γνωρίζει κανείς την εγκύκλιο ή έστω τη λογική με την οποία δίνονται οι ώρες;
π.χ. από λίστες με ΠΕ19 (ΑΕΙ) και ΠΕ20 (ΤΕΙ) που αναλαμβάνουν την ίδια ειδικότητα.

επίσης, πότε γίνεται πρόσληψη από τον πίνακα ΤΕ (όχι ΤΕΙ) που έπεται των πινάκων ΠΕ;

Αποσυνδεδεμένος Vania

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1585
  • Φύλο: Γυναίκα
  • οσο ζω....διαβαζω...
    • Προφίλ
συνάδελφοι τελικά δεν ξερω πολλά ???πώς γίνεται η πρόσληψη στα επασ του οαεδ?εγώ είμαι φιλόλογος.υπάρχει καποιο σάιτ απ όπου ενημερώνεστε για τα κριτήρια και όλα τα άλλα?  ???

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Γνωρίζει κανείς την εγκύκλιο ή έστω τη λογική με την οποία δίνονται οι ώρες;
π.χ. από λίστες με ΠΕ19 (ΑΕΙ) και ΠΕ20 (ΤΕΙ) που αναλαμβάνουν την ίδια ειδικότητα.

επίσης, πότε γίνεται πρόσληψη από τον πίνακα ΤΕ (όχι ΤΕΙ) που έπεται των πινάκων ΠΕ;
Ό,τι θέλουν κάνουν. Τη χρονιά που πέρασε ενώ δεν είχαν κανένα στην ειδικότητα μου ΠΕ06 με πήραν τέλη Φεβρουαρίου με 3 ώρες την εβδομάδα και με υποχρέωσαν να βάλω βαθμούς και για το α εξάμηνο παρόλο που δεν είχα προσληφθεί. :-X :-X :-X :-X
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 20, 2012, 12:57:19 μμ από Lasid »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159768
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 457
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 456
Σύνολο: 464

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.099 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.