*

Αποστολέας Θέμα: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;  (Αναγνώστηκε 1782559 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kapoioskapoukapote

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2375
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω η παιδεία (μας)!
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #896 στις: Σεπτέμβριος 16, 2011, 09:52:05 πμ »
Εγώ πάντως τηλέφωνο δεν ξαναπαίρνω.Ίσως χάσω την αυτοκυριαρχία μου. Καλύτερα να κάθομαι και να βράζω στο ζουμί μου περιμένοντας το ανέλπιστο. Κατά τ'άλλα ανανεώθηκαν και οι πίνακες. Ε και;
Οι άνθρωποι γεννιούνται αμόρφωτοι, όχι ηλίθιοι. Γίνονται ηλίθιοι με την εκπαίδευση.
Μπέρτραντ Ράσελ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:12:03 »

Αποσυνδεδεμένος miler

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 511
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλι απο την αρχη.....
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #897 στις: Σεπτέμβριος 16, 2011, 09:53:07 πμ »
παρτε στο 2103442115 να δουμε τι θα πει σε εσας. Εμενα μου ειπε σημερα μπορει και να τα βγαλουνε.

Αποσυνδεδεμένος Alexhs_27

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 254
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #898 στις: Σεπτέμβριος 16, 2011, 09:54:18 πμ »

και δηλαδή είναι καλύτερα να τους πληρώνουμε και να κάθονται?προφανώς και το κάνουν για λόγους οικονομίας.και για να λέμε τα πράγματα με το όνομα τους (άσχετα αν μας συμφέρει ή όχι σαν κλάδο)το σωστό είναι να καλύψει τα κένα με αυτούς που κ...οβαράνε κι μετά να δει τι χρειάζεται.ποιος ξέρει πόσοι πραγματικά είναι παραπανίσιοι

Έτσι ακριβώς... Μπορεί να εμάς να μας συμφέρει να καλύπτουν με αναπληρωτές ανύπαρκτα κενά αλλά οι υπόλοιποι φορολογούμενοι δεν φταίνε σε τίποτα να πληρώνουν υπεράριθμους εκπαιδευτικούς...

Τόσα χρόνια τους πλήρωναν τώρα σας έπιασε ο πόνος???Αλλά βέβαια τώρα ξαφνικά σκεφτόμαστε "όλοι" τον Ελληνα φορολογούμενο..Και πρέπει να την πληρώσει ο Έλληνας εργαζόμενος...

Το ότι σ' αυτό το διαλυμένο κράτος επικρατεί εδώ και χρόνια ο απόλυτος παραλογισμός και η σπατάλη δεν σημαίνει ότι αυτό θα πρέπει να συνεχιστεί για πάντα... Αυτή η λογική μας  έφερε ως εδώ...Το υπουργείο οφείλει να καλύπτει τα κενά με μόνιμους ή αναπληρωτές έτσι ώστε να διασφαλίσει την ομαλή διεξαγωγή των μαθημάτων. Δεν οφείλει σε καμία περίπτωση να διορίζει υπεράριθμους... Εξάλλου δεν μας πληρώνει η Διαμαντοπούλου από το μισθό της αλλά οι υπόλοιποι φορολογούμενοι που δεν φταίνε σε τίποτα...

Αποσυνδεδεμένος solero

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 816
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #899 στις: Σεπτέμβριος 16, 2011, 09:55:14 πμ »
παρτε στο 2103442115 να δουμε τι θα πει σε εσας. Εμενα μου ειπε σημερα μπορει και να τα βγαλουνε.

Ένας άντρας σου μίλησε που μιλούσε λίγο σιγά??Αν ναι εμένα μου είπε από βδομάδα!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:12:03 »

Αποσυνδεδεμένος miler

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 511
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλι απο την αρχη.....
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #900 στις: Σεπτέμβριος 16, 2011, 09:56:37 πμ »
ναι ενας σαν να κοιμαται

Αποσυνδεδεμένος annadi

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 72
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #901 στις: Σεπτέμβριος 16, 2011, 09:57:59 πμ »
ναι ενας σαν να κοιμαται


Βρε παιδιά. Μην τον ταράζετε τον ανθρωπάκο...αφού νυστάζει ο κακομοίρης... για αυτό λέει ότι του κατέβει στο κεφάλι.

Αποσυνδεδεμένος annadi

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 72
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #902 στις: Σεπτέμβριος 16, 2011, 10:01:17 πμ »

και δηλαδή είναι καλύτερα να τους πληρώνουμε και να κάθονται?προφανώς και το κάνουν για λόγους οικονομίας.και για να λέμε τα πράγματα με το όνομα τους (άσχετα αν μας συμφέρει ή όχι σαν κλάδο)το σωστό είναι να καλύψει τα κένα με αυτούς που κ...οβαράνε κι μετά να δει τι χρειάζεται.ποιος ξέρει πόσοι πραγματικά είναι παραπανίσιοι

Έτσι ακριβώς... Μπορεί να εμάς να μας συμφέρει να καλύπτουν με αναπληρωτές ανύπαρκτα κενά αλλά οι υπόλοιποι φορολογούμενοι δεν φταίνε σε τίποτα να πληρώνουν υπεράριθμους εκπαιδευτικούς...

Τόσα χρόνια τους πλήρωναν τώρα σας έπιασε ο πόνος???Αλλά βέβαια τώρα ξαφνικά σκεφτόμαστε "όλοι" τον Ελληνα φορολογούμενο..Και πρέπει να την πληρώσει ο Έλληνας εργαζόμενος...

Το ότι σ' αυτό το διαλυμένο κράτος επικρατεί εδώ και χρόνια ο απόλυτος παραλογισμός και η σπατάλη δεν σημαίνει ότι αυτό θα πρέπει να συνεχιστεί για πάντα... Αυτή η λογική μας  έφερε ως εδώ...Το υπουργείο οφείλει να καλύπτει τα κενά με μόνιμους ή αναπληρωτές έτσι ώστε να διασφαλίσει την ομαλή διεξαγωγή των μαθημάτων. Δεν οφείλει σε καμία περίπτωση να διορίζει υπεράριθμους... Εξάλλου δεν μας πληρώνει η Διαμαντοπούλου από το μισθό της αλλά οι υπόλοιποι φορολογούμενοι που δεν φταίνε σε τίποτα...


Καλά αυτά που λες... αλλά ας έκαναν το ίδιο και πέρυσι. Πιστεύω πως και πέρυσι πολλοί από αυτούς που πήραν φέτος απόσπαση ήταν υπεράριθμοι. Για πες μας εσύ τι θα κάνουν αυτοί που παραιτήθηκαν από άλλες δουλειές επειδή ήταν πέρυσι αναπληρωτές και τώρα κάθονται πάνω από ένα PC και περιμένουν να δουν τι θα γίνει;

Μήπως πρέπει να πούμε και ευχαριστώ που μας πήραν για ένα χρόνο;

Αποσυνδεδεμένος kapoioskapoukapote

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2375
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω η παιδεία (μας)!
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #903 στις: Σεπτέμβριος 16, 2011, 10:03:08 πμ »
Καλά, τη λογιστική λογική των Ελληνικών κυβερνήσεων τη γνωρίζουμε καλά.
Όσον αφορά τις ειδικότητες, αυτές θα προσληφθούν από ότι φαίνεται μέσω ΕΣΠΑ.
Ζεστό european money.
Μήπως θέλει να βάλει και εκεί ελέγχους;
Δε νομίζω.
Πιστεύω ότι ο σκοπός είναι να διαλυθεί η εκπαίδευση και όλος ο δημόσιος τομέας.
Να ντροπιαστεί στα μάτια του κόσμου που ήδη υποφέρει.
Είμαστε μια χρεοκοπημένη χώρα και σίγουρα δε φταίει ο αναπληρωτής που γυρνάει σα νομάς στην Ελλάδα!
Οι άνθρωποι γεννιούνται αμόρφωτοι, όχι ηλίθιοι. Γίνονται ηλίθιοι με την εκπαίδευση.
Μπέρτραντ Ράσελ

Αποσυνδεδεμένος solero

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 816
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #904 στις: Σεπτέμβριος 16, 2011, 10:06:45 πμ »

και δηλαδή είναι καλύτερα να τους πληρώνουμε και να κάθονται?προφανώς και το κάνουν για λόγους οικονομίας.και για να λέμε τα πράγματα με το όνομα τους (άσχετα αν μας συμφέρει ή όχι σαν κλάδο)το σωστό είναι να καλύψει τα κένα με αυτούς που κ...οβαράνε κι μετά να δει τι χρειάζεται.ποιος ξέρει πόσοι πραγματικά είναι παραπανίσιοι

Έτσι ακριβώς... Μπορεί να εμάς να μας συμφέρει να καλύπτουν με αναπληρωτές ανύπαρκτα κενά αλλά οι υπόλοιποι φορολογούμενοι δεν φταίνε σε τίποτα να πληρώνουν υπεράριθμους εκπαιδευτικούς...

Τόσα χρόνια τους πλήρωναν τώρα σας έπιασε ο πόνος???Αλλά βέβαια τώρα ξαφνικά σκεφτόμαστε "όλοι" τον Ελληνα φορολογούμενο..Και πρέπει να την πληρώσει ο Έλληνας εργαζόμενος...

Το ότι σ' αυτό το διαλυμένο κράτος επικρατεί εδώ και χρόνια ο απόλυτος παραλογισμός και η σπατάλη δεν σημαίνει ότι αυτό θα πρέπει να συνεχιστεί για πάντα... Αυτή η λογική μας  έφερε ως εδώ...Το υπουργείο οφείλει να καλύπτει τα κενά με μόνιμους ή αναπληρωτές έτσι ώστε να διασφαλίσει την ομαλή διεξαγωγή των μαθημάτων. Δεν οφείλει σε καμία περίπτωση να διορίζει υπεράριθμους... Εξάλλου δεν μας πληρώνει η Διαμαντοπούλου από το μισθό της αλλά οι υπόλοιποι φορολογούμενοι που δεν φταίνε σε τίποτα...

Άμα πάει και κάνει 1002 πατέντες όπως το να βάζει 30 παιδιά σε κάθε τμήμα λογικό και επόμενο είναι να βρεθούμε υπεράριθμοι...Όλο αυτό για μενα είναι μια πλάνη για να τα παρουσιάζουν όπως θέλουν κ να κόβουν από κει που θέλουν!!Και ερωτώ τον Έλληνα φορολογούμενο άραγε οι 300 δεν είναι υπεράριθμοι???
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 16, 2011, 10:09:40 πμ από solero »

Αποσυνδεδεμένος solero

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 816
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #905 στις: Σεπτέμβριος 16, 2011, 10:08:30 πμ »

Αποσυνδεδεμένος jetry

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 526
  • 01110101
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #906 στις: Σεπτέμβριος 16, 2011, 10:09:05 πμ »
κι εμένα μου είπαν ότι μάλλον το απόγευμα ή αύριο πρωί... μου φαίνεται μας δουλεύουν..

Αποσυνδεδεμένος asus07

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 412
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #907 στις: Σεπτέμβριος 16, 2011, 10:09:24 πμ »
Καλά, τη λογιστική λογική των Ελληνικών κυβερνήσεων τη γνωρίζουμε καλά.
Όσον αφορά τις ειδικότητες, αυτές θα προσληφθούν από ότι φαίνεται μέσω ΕΣΠΑ.
Ζεστό european money.
Μήπως θέλει να βάλει και εκεί ελέγχους;
Δε νομίζω.
Πιστεύω ότι ο σκοπός είναι να διαλυθεί η εκπαίδευση και όλος ο δημόσιος τομέας.
Να ντροπιαστεί στα μάτια του κόσμου που ήδη υποφέρει.
Είμαστε μια χρεοκοπημένη χώρα και σίγουρα δε φταίει ο αναπληρωτής που γυρνάει σα νομάς στην Ελλάδα!

οσο για αυτό το παραμύθι με το ΕΣΠΑ, ίσως θα έπρεπε να το ψάξουμε λιγάκι.Τι εννοώ: αυτοί λογικά πήραν χρήματα για  Χ αναπληρωτές από  το ΕΣΠΑ και πέρσι κάλεσαν και την κουτσή Μαρία(που λέει ο λογος).Φέτος αν δεν πάρει τόσους και τους καλύψει με τους υπεράριθμους--που συμφωνώ ότι έπρεπε να είχε γίνει από πέρσι--τι θα κάνουν τα λεφτά που αναλογούν στους αναπληρωτες??ποιος θα τα φάει πάλι??

Αποσυνδεδεμένος solero

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 816
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #908 στις: Σεπτέμβριος 16, 2011, 10:10:43 πμ »
κι εμένα μου είπαν ότι μάλλον το απόγευμα ή αύριο πρωί... μου φαίνεται μας δουλεύουν..

Πιο πρωί?Βγαίνουν και Σάββατο οι αναπληρωτές τώρα???Ωχ Παναγία μου λέτε να περιμένουν την 28η?  :D :D :D

Αποσυνδεδεμένος solero

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 816
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #909 στις: Σεπτέμβριος 16, 2011, 10:12:15 πμ »
Καλά, τη λογιστική λογική των Ελληνικών κυβερνήσεων τη γνωρίζουμε καλά.
Όσον αφορά τις ειδικότητες, αυτές θα προσληφθούν από ότι φαίνεται μέσω ΕΣΠΑ.
Ζεστό european money.
Μήπως θέλει να βάλει και εκεί ελέγχους;
Δε νομίζω.
Πιστεύω ότι ο σκοπός είναι να διαλυθεί η εκπαίδευση και όλος ο δημόσιος τομέας.
Να ντροπιαστεί στα μάτια του κόσμου που ήδη υποφέρει.
Είμαστε μια χρεοκοπημένη χώρα και σίγουρα δε φταίει ο αναπληρωτής που γυρνάει σα νομάς στην Ελλάδα!

οσο για αυτό το παραμύθι με το ΕΣΠΑ, ίσως θα έπρεπε να το ψάξουμε λιγάκι.Τι εννοώ: αυτοί λογικά πήραν χρήματα για  Χ αναπληρωτές από  το ΕΣΠΑ και πέρσι κάλεσαν και την κουτσή Μαρία(που λέει ο λογος).Φέτος αν δεν πάρει τόσους και τους καλύψει με τους υπεράριθμους--που συμφωνώ ότι έπρεπε να είχε γίνει από πέρσι--τι θα κάνουν τα λεφτά που αναλογούν στους αναπληρωτες??ποιος θα τα φάει πάλι??

Μαζί θα τα φάμε και αυτά  ;D ;D ;D ;D ;D

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159607
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 497
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 5
Επισκέπτες: 406
Σύνολο: 411

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.112 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.