*

Αποστολέας Θέμα: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;  (Αναγνώστηκε 1785826 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος pixel

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 150
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #2744 στις: Νοέμβριος 13, 2011, 09:30:42 μμ »
Είμαι εξι χρόνια ωρομισθιος ή αναπληρωτης ή Αμω , και φέτος αυτο που συμβαινει είναι απιστευτο.
Πως εξηγείται να μην υπ'αρχουν κενα στη Θεσσαλονίκη . Μονο 5 απο 320 και πλεον στην υπολοιπη Ελλάδα.
Οποιος γνωρίζει κατι ας βοηθησει.
Ευχαριστώ
Κάνε τον κόπο και βρες τις αποσπάσεις που έγιναν από τη δευτεροβάθμια για να δεις πόσοι ήρθαν Θεσ/νίκη. Βάλε και τις διαθέσεις που έγιναν από όσους ήταν ήδη εδώ και περίσσευαν. Κι εγώ ήμουν Θεσ/νίκη ωρομίσθια τόσα χρόνια έχοντας σειρά περίπου 180 στον τότε πίνακα. Φέτος έγινε το έλα να δεις. Σκέψου ότι η Χαλκιδική όπου πήγαιναν αρκετοί από Θεσ/νίκη, δεν έχει ούτε μισό κενό!! Επίσης, αναρωτιέμαι μήπως έχουν μειωθεί οι ώρες της πληροφορικής στα κλασσικά ολοήμερα, γιατί από φέτος είναι μάθημα επιλογής, όχι υποχρεωτικό όπως ίσχυε. Δυστυχώς ισχύει το κάθε πέρσυ και καλύτερα..

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:21:44 »

Αποσυνδεδεμένος serik

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 72
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #2745 στις: Νοέμβριος 13, 2011, 11:35:59 μμ »
Είμαι εξι χρόνια ωρομισθιος ή αναπληρωτης ή Αμω , και φέτος αυτο που συμβαινει είναι απιστευτο.
Πως εξηγείται να μην υπ'αρχουν κενα στη Θεσσαλονίκη . Μονο 5 απο 320 και πλεον στην υπολοιπη Ελλάδα.
Οποιος γνωρίζει κατι ας βοηθησει.
Ευχαριστώ
6 ΑΜΩ... Μιλάμε δηλαδή σύνολο για 90 ώρες το maximum (6x15) για ολόκληρο το νομό! Μας έχουν καταντήσει να αναπολούμε την εποχή της ωρομισθίας

Αποσυνδεδεμένος ek Π20

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • život je brutálně nepravděpodobné
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #2746 στις: Νοέμβριος 14, 2011, 11:38:50 πμ »
Καλά δεν θα το πιστέψετε τι έγινε σήμερα,πήγε η φίλη μου να παρουσιαστεί Ν. Φθιώτιδος και αν έχουν το θεό τους τι της απάντησαν..........
Α!!!Κ.ταδε δεν μπορουμε να προχωρήσουμε στην ανάληψη υπηρεσίας γιατί έχει γίνει λάθος από το υπουργείο παιδείας, εμείς δεν ζητήσαμε 4 άτομα για το νομό αλλά 2.Περιμένουμε στο ακουστικό μας για να λυθεί το θέμα από πάνω,μάλλον για άλλο νομο προοριζόσασταν και βρεθήκατε καταλάθος εδώ.......................

Αποσυνδεδεμένος darknemus01

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 106
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #2747 στις: Νοέμβριος 14, 2011, 12:31:31 μμ »
Η βεβαίωση απογραφής ΙΚΑ για τα δικαιολογητικά πρόσληψης αναπληρωτή μειωμένου ωραρίου είναι απαραίτητη;
και αν Ναι, πειράζει αν το βγάλαμε πέρσι από το ΙΚΑ;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:21:44 »

Αποσυνδεδεμένος Kounavi

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 121
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #2748 στις: Νοέμβριος 14, 2011, 01:22:58 μμ »
Είμαι εξι χρόνια ωρομισθιος ή αναπληρωτης ή Αμω , και φέτος αυτο που συμβαινει είναι απιστευτο.
Πως εξηγείται να μην υπ'αρχουν κενα στη Θεσσαλονίκη . Μονο 5 απο 320 και πλεον στην υπολοιπη Ελλάδα.
Οποιος γνωρίζει κατι ας βοηθησει.
Ευχαριστώ
αποσπασεις και παλι αποσπασεις..................το ιδιο και σε μεγαλυτερο βαθμο θα συμβει την επομενη χρονια..................μεχρι και στα ΙΕΚ πηγαν οι μονιμοι αρκει να μην ειναι μακρυα απο την πολη τους..............μην ξεχναμε οτι η ελλαδα ειναι η αθηνα , η θεσσαλονικη και καποιες αλλες μεγαλες πολεις, οποιοι ηταν μακρυα  ερχονται με αποσπασεις στις μεγαλεις πολεις και τους ομορους νομους με αποτελεσμα να γεμιζει το κεντρο, μεχρι και στα σδε των φυλακων πηγαν οι μονιμοι αρκει να μην ειναι μακρυα........................μονο η αθηνα γιγαντωνεται με εσωτερικη μεταναστευση εκει η κατασταση ισως γινει καλυτερη

Εδώ θα μου επιτρέψεις να κάνω μια παρατήρηση, φέτος πολλοί κρίθηκαν υπεράριθμοι (έχασαν την οργανική τους θέση), άλλοι βγήκαν στη διάθεση του ΠΥΣΔΕ γιατί δεν είχαν οργανική και δεν κατάφεραν να πάρουν, πάρα πολλοί έχασαν ώρες οπότε δεν συμπληρώνουν ωράριο...τους έστειλαν σε ΙΕΚ και σε δημοτικά..για συμπλήρωση ωραρίου..δεν χρειάστηκε καν να πάρουν απόσπαση σε άλλη περιοχή...και όλα αυτά έγιναν γιατί μειώθηκαν οι ώρες πληροφορικής στα σχολεία!!!Επίσης το μεγαλύτερο πρόβλημα με την μείωση ωρών των μονίμων παρατηρήθηκε στα αστικά κέντρα...σε όλη την Αττική βγήκαν πάρα πολλοί ΠΕ19-20 στη διάθεση του ΠΥΣΔΕ, οπότε τους έστειλαν όπου είχαν κενά...ΙΕΚ, δημοτικά, ΣΔΕ, γραφεία....
Και κάτι ακόμα...σκεφτείτε το λόγο που μόνο δύο άτομα απ όλη την Ελλάδα πήραν μετάθεση την τελευταία φορά στον κλάδο μας...και δεν έγινε καμία πρόσληψη....συνδέστε το και με τα νέα προγράμματα στα σχολεία και θα καταλάβετε γιατί φέτος επικρατεί αυτό το χάος στην ειδικότητα μας...

Αποσυνδεδεμένος Tere

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 13
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #2749 στις: Νοέμβριος 14, 2011, 02:29:56 μμ »
Να ρωτήσω κατι? Τελευταία μου επιλογη ήταν Β΄αθηνας μειωμένου ωραριου αλλα δεν με καλεσαν για 4 θέσεις(ειμαι πιο χαμηλα στον πινακα :'()..Χαζομαρα δικη μου δεν δηλωσα Ανατολικη και Δυτικη Αττικη μειωμένου λογω αποστασης σκεφτηκα τότε που συμπληρωνα τις περιοχες..Σε περιπτωση που δεν παρουσιαστουν καποια ατομα στην Β΄αθηνων, λογικα δεν θα καλεσουν τους επομενους?? εγω θα ειμαι μεσα ή θα καλεσουν πολυ παρακατω στον πινακα, μετα απο μένα? εγω δηλωσα Β αθηνων...

Αποσυνδεδεμένος si@

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 565
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #2750 στις: Νοέμβριος 14, 2011, 02:44:01 μμ »
Όταν βγουν οι τοποθετήσεις, υπάρχει τρόπος κάποιος να μάθει πού έστειλαν του προηγούμενους και τους επόμενους και με πόσες ώρες όταν είναι στην ίδια διεύθυνση; Δεν τα ανακοινώνουν όλες στο Ίντερνετ..

Αποσυνδεδεμένος maGe

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 57
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #2751 στις: Νοέμβριος 14, 2011, 03:01:38 μμ »
Είμαι εξι χρόνια ωρομισθιος ή αναπληρωτης ή Αμω , και φέτος αυτο που συμβαινει είναι απιστευτο.
Πως εξηγείται να μην υπ'αρχουν κενα στη Θεσσαλονίκη . Μονο 5 απο 320 και πλεον στην υπολοιπη Ελλάδα.
Οποιος γνωρίζει κατι ας βοηθησει.
Ευχαριστώ
Κάνε τον κόπο και βρες τις αποσπάσεις που έγιναν από τη δευτεροβάθμια για να δεις πόσοι ήρθαν Θεσ/νίκη. Βάλε και τις διαθέσεις που έγιναν από όσους ήταν ήδη εδώ και περίσσευαν. Κι εγώ ήμουν Θεσ/νίκη ωρομίσθια τόσα χρόνια έχοντας σειρά περίπου 180 στον τότε πίνακα. Φέτος έγινε το έλα να δεις. Σκέψου ότι η Χαλκιδική όπου πήγαιναν αρκετοί από Θεσ/νίκη, δεν έχει ούτε μισό κενό!! Επίσης, αναρωτιέμαι μήπως έχουν μειωθεί οι ώρες της πληροφορικής στα κλασσικά ολοήμερα, γιατί από φέτος είναι μάθημα επιλογής, όχι υποχρεωτικό όπως ίσχυε. Δυστυχώς ισχύει το κάθε πέρσυ και καλύτερα..

ΕΙΝΑΙ ΑΔΙΚΙΑ ΟΜΩΣ ΑΥΤΟ!!! ΣΕ ΑΛΛΕΣ ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΜΕΧΡΙ ΤΟ 1200 ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΕΣ ΜΕΝΟΥΝΕ ΕΚΤΟΣ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ 5 ΚΑΙ 6 ΧΡΟΝΙΑ ΓΕΜΙΖΑΝ ΤΡΥΠΕΣ ΣΑΝ ΩΡΟΜΙΣΘΙΟΙ ΜΕ 350 ΕΥΡΩ!!!! 
ΟΚ, ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΚΕΝΑ!
ΑΘΗΝΑ ΓΙΑΤΙ ΠΗΡΑΝ ΤΟΣΟΥΣ ΠΟΛΛΟΥς ΑΜΩ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΚΩ; ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΕΙ ΚΑΙ  ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ;;;  ΝΑ ΠΩΣ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΤΑ ΜΑΓΕΙΡΕΜΑΤΑ!
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 14, 2011, 03:04:27 μμ από maGe »

Αποσυνδεδεμένος giak

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 506
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #2752 στις: Νοέμβριος 14, 2011, 03:24:05 μμ »
Να ρωτήσω κατι? Τελευταία μου επιλογη ήταν Β΄αθηνας μειωμένου ωραριου αλλα δεν με καλεσαν για 4 θέσεις(ειμαι πιο χαμηλα στον πινακα :'()..Χαζομαρα δικη μου δεν δηλωσα Ανατολικη και Δυτικη Αττικη μειωμένου λογω αποστασης σκεφτηκα τότε που συμπληρωνα τις περιοχες..Σε περιπτωση που δεν παρουσιαστουν καποια ατομα στην Β΄αθηνων, λογικα δεν θα καλεσουν τους επομενους?? εγω θα ειμαι μεσα ή θα καλεσουν πολυ παρακατω στον πινακα, μετα απο μένα? εγω δηλωσα Β αθηνων...
Αν δεν παρουσιαστούν, ή αν κάποιος/οια βρει δουλειά στον ιδιωτικό τομέα και παραιτηθεί, ναι τότε θα σε καλέσουν, δε θα παν πιο κάτω στον πίνακα. Δεν έκανες βλακεία που δε δήλωσες Ανατολική/ Δυτική. Υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να μη συμφέρει οικονομικά.

Αποσυνδεδεμένος giak

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 506
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #2753 στις: Νοέμβριος 14, 2011, 03:26:10 μμ »

ΑΘΗΝΑ ΓΙΑΤΙ ΠΗΡΑΝ ΤΟΣΟΥΣ ΠΟΛΛΟΥς ΑΜΩ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΚΩ; ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΕΙ ΚΑΙ  ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ;;; 
Επειδή τα κενά που είχαν μείνει, ήταν λίγες ώρες σε πολλά σχολεία. Δε γίνεται να βγει το πρόγραμμα ώστε να τα καλύψουν ΑΚΩ.

Αποσυνδεδεμένος evi81

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #2754 στις: Νοέμβριος 14, 2011, 05:36:01 μμ »
καλησπερα!μηπως  μπορει καποιος να με βοηθησει να ξεμπερδεψω τα σχολεια με το ΕΑΕΠ τι διαφορα εχουν με τα κλασικα ολοημερα και που ειναι καλυτερα να δουλεψει καποιος ΑΜΩ
;ευχαριστω εκ των προτερων.

Αποσυνδεδεμένος evasp

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 109
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #2755 στις: Νοέμβριος 14, 2011, 05:59:16 μμ »
Παρουσιάστηκα σήμερα Δυτική Θεσσαλονίκη. Μετά την τοποθέτησή μας (είμαστε 3) μένουν ακόμα σύμφωνα με τα κενά που μας δώσανε σήμερα 2-3 θέσεις ΑΜΩ στη Γ και άλλα τόσα κενά στη Δ' όπου δεν κλήθηκε κανείς. Εκτίμησή μου είναι ότι θα ξανακαλέσουν ΑΜΩ και θα πάρουν άλλα 4-5 άτομα Θεσσαλονίκη. Εύχομαι να πάνε όλα καλά, αν και αυτό που έγινε φέτος εδώ ήταν τεράστια απελπισία.

Αποσυνδεδεμένος giak

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 506
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #2756 στις: Νοέμβριος 14, 2011, 07:46:59 μμ »
καλησπερα!μηπως  μπορει καποιος να με βοηθησει να ξεμπερδεψω τα σχολεια με το ΕΑΕΠ τι διαφορα εχουν με τα κλασικα ολοημερα και που ειναι καλυτερα να δουλεψει καποιος ΑΜΩ
;ευχαριστω εκ των προτερων.
1. Ωράριο: 8-2 τα ΕΑΕΠ, 12.35-16.15 τα κλασικά ολοήμερα.
2. Σύνθεση τμημάτων. Στα ΕΑΕΠ έχεις 1 τάξη, όλα τα παιδιά. Στο ολοήμερο τα τμήματα μπορεί να είναι μικτά. Πχ Γ-Δ μαζί.

Δεν εχει σημασία. Καλύτερα για έναν ΑΜΩ είναι να δουλέψει δίπλα στο σπίτι του, ώστε να έχει κάποιο οικονομικό όφελος.

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2552
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #2757 στις: Νοέμβριος 14, 2011, 07:55:10 μμ »
Στα ΕΑΕΠ έχεις 1 τάξη, όλα τα παιδιά.

τι εννοείς?
Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159834
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 538
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 5
Επισκέπτες: 526
Σύνολο: 531

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.08 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.