*

Αποστολέας Θέμα: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;  (Αναγνώστηκε 1786469 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος gpapage

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1313
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #4326 στις: Νοέμβριος 21, 2013, 10:21:23 μμ »
Και στην Α' Πειραιά, ενώ πήραν 7 άτομα, τα κενά είναι περισσότερα από 10.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:04:40 »

Αποσυνδεδεμένος dimitraj

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 621
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 20
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #4327 στις: Νοέμβριος 21, 2013, 10:37:41 μμ »
με πηραν καπου παρα παρα πολυ μακρια απο τον τοπο κατοικιας μου που δεν το περιμενα καν. εδω που ειμαι εχω 20 ωρες την εβδομαδα σε διαφορες δομες. σκεφτηκα να μην παω εκει που με πηραν ως αναπληρωτρια, γνωριζω και τις συνεπειες. θα κανω καλα λετε?

απλά, αφού είχες 20 ωρες, τι δε πήγες για απενεργοποίηση? του χρόνου θα ήσουν και πάλι στο παιχνίδι.
τώρα, αν αρνηθείς, του χρόνου θα έχεις αυτες τις 20 (ή περίπου σε ώρες) που έχεις απο τις διάφορες δομές??

πάντως, ειναι αρκετοι αυτοί που βρίσκοντια στη θέση σου, διότι και στις διάφορες δομές, έχεις αντίστοιχες κυρώσεις (όπως ιεκ οαεδ και επας οαεδ για δυο ολόκληρα χρόνια και όχι το τρέχον και το επόμενο όπως ως αναπληρώτρια)

έχεις όλο το π-σκ μπροστά σου. σκέψου καλά....

Αποσυνδεδεμένος lavas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 734
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #4328 στις: Νοέμβριος 21, 2013, 10:45:54 μμ »
απλά, αφού είχες 20 ωρες, τι δε πήγες για απενεργοποίηση? του χρόνου θα ήσουν και πάλι στο παιχνίδι.
τώρα, αν αρνηθείς, του χρόνου θα έχεις αυτες τις 20 (ή περίπου σε ώρες) που έχεις απο τις διάφορες δομές??

πάντως, ειναι αρκετοι αυτοί που βρίσκοντια στη θέση σου, διότι και στις διάφορες δομές, έχεις αντίστοιχες κυρώσεις (όπως ιεκ οαεδ και επας οαεδ για δυο ολόκληρα χρόνια και όχι το τρέχον και το επόμενο όπως ως αναπληρώτρια)

έχεις όλο το π-σκ μπροστά σου. σκέψου καλά....

αστα τις 10 ωρες ετυχε και μου την εδωσαν σημερα σε ιεκ οαεδ μετα αφου βγηκαν οι προσληψεις. μαλλον αποφασισα οτι δεν θα παω ως αναπληρωτρια και πιστευς οτι κατι θα βρεθει και για του χρονου

peris_PE19

  • Επισκέπτης
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #4329 στις: Νοέμβριος 21, 2013, 10:46:17 μμ »
Και στην Δυτ. Θεσσαλονίκη τα κενά σε ΕΑΕΠ είναι υπερδιπλάσια από τους προσληφθέντες. Ήμουν παρών σήμερα όταν ανήρτησαν τους επικαιροποιημένους πίνακες των κενών ύστερα από την τοποθέτηση των όποιων πρόσφατα αποσπασμένων. Μάλιστα ύστερα από ερώτηση μου σε υπάλληλο της διεύθυνσης, παρουσιάστηκαν πολλοί απασπασμένοι μόνιμοι καθηγητές πληροφορικής (άρα δεν έχουμε να περιμένουμε ακόμη πολλούς από τους πρόσφατους πίνακες). Τα κενά που είδα ήταν 13-14 πλήρους και 2 μειωμένου για ΕΑΕΠ και καμιά 10ριά για κλασσικά ολοήμερα και ήταν ανηρτημένα προς δημόσια έκθεση. Επίσης παρατήρησα πολλά κενα για γυμναστές και αγγλικούς.
Επειδή και πέρυσυ είδα κάτι αντίστοιχο και σε άλλη διεύθυνση όπου παρουσιάστηκα, πολλά κενα που δεν καλύφθηκαν στην συνέχεια όμως, νομίζω ότι οποιος είναι πολύ κοντά σε επόμενη φάση, θα πρέπει να το κυνηγήσει λίγο. Να πάει στην διεύθυνση να ρωτήσει τί προκειται να κάνουν με τα κενά, να θέσει το ζήτημα στην ΠΕΚΑΠ (με στοιχεία).
Επίσης, φέτος νομίζω ότι είναι μια καλή ευκαιρία (τώρα που δημιουργηθηκε κλάδος πληροφορικής στην ΠΕ, με αμιγώς πληροφορικούς, να δημιουργηθεί σύλλογος ΠΕ 19-20 πρωτοβάθμιας, που μεταξύ των άλλων θα ασχολείται με τα κενα πληροφορικής στα σχολεία. Αν περιμένετε απο τους διευθυντές των σχολείων (όχι όλους), ειδικά στα κλασικά ολοήμερα...
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 21, 2013, 11:18:30 μμ από peris_PE19 »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:04:40 »

Αποσυνδεδεμένος voreios

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 113
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #4330 στις: Νοέμβριος 21, 2013, 10:53:07 μμ »
Μπράβο συνάδελφοι που μας ενημερώνετε για τυχον κενά στα σχολεία.Παρακαλούμε και τους υπόλοιπους συναδέλφους που γνωρίζουν κάτι σχετικό για άλλους νομούς να μας ενημερώσουν.Οπως επίσης και οι συνάδελφοι που παρουσιάζονται στις διευθύνσεις να παραθέτουν στοιχεία που μας βοηθάνε.

Αποσυνδεδεμένος dimitraj

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 621
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 20
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #4331 στις: Νοέμβριος 21, 2013, 11:01:41 μμ »
αστα τις 10 ωρες ετυχε και μου την εδωσαν σημερα σε ιεκ οαεδ μετα αφου βγηκαν οι προσληψεις. μαλλον αποφασισα οτι δεν θα παω ως αναπληρωτρια και πιστευς οτι κατι θα βρεθει και για του χρονου

νομίζω πως είναι το σωστό..
εγώ σαν Δήμητρα, με 2 ώρες στα διεκ δεν τρέχει κάστανο, αλλα εαν αύριο μου δώσουν 18-20 ώρες οπουδήποτε θα τις πάρω για να κάτσω στο μέρος μου. και καπάκι θα πάω για απενεργοποίηση. περσινός συνάδελφος με καλή θέση σε επάς οαεδ την πάτησε έτσι.

Αποσυνδεδεμένος justelene23

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 62
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #4332 στις: Νοέμβριος 22, 2013, 12:22:19 πμ »
Μπορούμε να φτιάξουμε μια λίστα με τα κενά σε κάθε νομό και να τα διεκδικήσουμε!!!! Ως ποτε θα στηριζόμαστε μόνο στον Μπρατη και στον χ Μπρατη που σκοτιζεται που απαιτεί για τους δασκάλους και εμάς απλα μας ενημερώνει!!! Οι δικοί μας οι υπεύθυνοι - σύμβουλοι πε19-20 πως το δέχονται αυτό;;;να υπάρχουν κενά και να μην καλύπτονται!!!! Ας οργανωθούμε όπως κάνουν και άλλοι κλάδοι!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος justelene23

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 62
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #4333 στις: Νοέμβριος 22, 2013, 12:23:50 πμ »
Όσο για τον κύριο παιδαγωγική επάρκεια δσε ονομα να εκτεθεί!!! Δεν ειναι δυνατόν να ζητάμε αξιοκρατία οταν συγκαλυπτουμε λαμογιες!!!& ειμαι σίγουρος οτι δε θα ειναι π μόνος!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος pixel

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 150
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #4334 στις: Νοέμβριος 22, 2013, 11:25:00 πμ »
Όσο για τον κύριο παιδαγωγική επάρκεια δσε ονομα να εκτεθεί!!! Δεν ειναι δυνατόν να ζητάμε αξιοκρατία οταν συγκαλυπτουμε λαμογιες!!!& ειμαι σίγουρος οτι δε θα ειναι π μόνος!!!!!!
Με μια απλή ματιά στους πίνακες μπορούμε να καταλάβουμε εύκολα τις όποιες αλλαγές γίνονται. Σημασία έχει όχι απλά να παραθέτουμε ονόματα αλλά να πάμε στις διευθύνσεις και να κάνουμε ένσταση για τα συγκεκριμένα άτομα που γνωρίζουμε ότι δεν έχουν επάρκεια.
Βέβαια μπορεί να είναι όχι κύριος αλλά κυρία  ;)

Αποσυνδεδεμένος comba

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 387
  • ΠΕ 19
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #4335 στις: Νοέμβριος 22, 2013, 11:51:47 πμ »
Με αυτές τις προσλήψεις κάλυψαν τα πρωινα ΕΑΕΠ οπότε μάλλον οι υπόλοιπες προσλήψεις θα είναι ΑΜΩ+Ωρομίσθιοι για τα απογευματινά κλασσικά ολοήμερα.

Αποσυνδεδεμένος giak

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 506
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #4336 στις: Νοέμβριος 22, 2013, 12:16:08 μμ »
Εγώ ξέρω στη Β Αθήνας ΕΑΕΠ που θέλει και άλλο πληροφορικό (όχι φουλ ώρες) και δε το έδωσαν σε κενό αυτή τη στιγμή. Πιστεύω έχουν μείνει ΕΑΕΠ για ΑΜΩ. 

Αποσυνδεδεμένος jetry

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 526
  • 01110101
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #4337 στις: Νοέμβριος 22, 2013, 12:32:27 μμ »
παιδιά σήμερα έκανα την ένσταση και επειδή με τρέχανε από πρωτοβάθμια που πήγα αρχικά σε δευτεροβάθμια, γιατί εκεί ανήκουν οι ειδικότητες, έμαθα οτι υπάρχουν κενά και στις δυο βαθμίδες και μάλιστα μπόλικα , αλλά γίνεται πανικός ειδικά στην πρωτοβάθμια γιατί προσπαθούν να καλύψουν τις ώρες όπως όπως για να γλυτώσουν προσλήψεις. Συγκεντρώνανε κενά αλλά δεν ήξερε κανενας να μου πει αν θα γίνει επόμενη φάση. Οι περισσότερες ώρες ήταν για κανονικό ωράριο και πολύ λιγότερες για τα ολοήμερα. Εν τω μεταξύ οι υπάλληλοι έχουν λιγοστέψει απειλητικά εκεί μέσα ;D

Αποσυνδεδεμένος karavokyris

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #4338 στις: Νοέμβριος 25, 2013, 05:51:32 μμ »
Στην Α΄ Θεσσαλονίκης αρχικά τα κενά ήταν 37 κενά (21ωρών) για τους αποσπασμένους από Δευτεροβάθμια.
Αποσπάστηκαν 18 αλλά τοποθετήθηκαν 16(μάλλον οι άλλοι αποσπάστηκαν σε ΙΕΚή κάτι τέτοιο..).
Οι αναπληρωτές μπορούν να τοποθετηθούν μόνο σε ΕΑΕΠ. Για τους αναπληρωτές αναπροσάρμοσαν τα κενά σε 7 των 24ώρων.Οπότε μένουν κενά 3ΕΑΕΠ.
Έχει και 14κενά ζευγαρωμένα σε 3άδες και 4άδες σε κλασικά δημοτικά σχολεία&ΕΑΕΠ ανακατεμμένα.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 25, 2013, 08:14:51 μμ από karavokyris »

Αποσυνδεδεμένος lavas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 734
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #4339 στις: Νοέμβριος 25, 2013, 08:25:11 μμ »
Στο Ρεθυμνο απο 11 παρουσιαστηκαν 8 αναπληρωτες πληροφορικης

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159859
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 774
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 652
Σύνολο: 662

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.061 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.