*

Αποστολέας Θέμα: τρόπος συμπλήρωσης αίτησης διορισμού-απορία  (Αναγνώστηκε 2070 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ΑΡΧΑΓΓΕΛΟΣ

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 689
    • Προφίλ
τρόπος συμπλήρωσης αίτησης διορισμού-απορία
« στις: Αύγουστος 19, 2011, 09:20:19 πμ »
καλημέρα σε όλους!

έχω μια απορία. :-\ :-\ :-\ στην αίτηση διορισμών, στο μέσο της 1ης σελίδας έχει 3 κουτάκια και λέει:

είμαι υποψήφιος για διορισμό στον κλάδο με σειρά προτεραιότητας (και έχει 3 κουτάκια).

σε αυτά τρία κουτάκια τι βάζουμε; αν θέλουμε να κληθούμε από 60-40 ή 24μηνο και με ποια σειρά ή, αν είμαστε υποψήφιοι για διορισμό σε πάνω από μια ειδικότητες, πχ είμαστε ταυτόχρονα θεολόγοι και φυσικοί;

στη β/βάθμια δεν ήξεραν να απαντησουν, αλλά κατά την εκτύπωση, μου έβγαλε και τις 2 δυνατότητες διορισμού (ενιαίο και 24μηνο). έχει κανείς κάτι υπόψη του;
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 19, 2011, 09:24:15 πμ από ΑΡΧΑΓΓΕΛΟΣ »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: τρόπος συμπλήρωσης αίτησης διορισμού-απορία
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:19:46 »

Αποσυνδεδεμένος lhel

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 128
    • Προφίλ
Απ: τρόπος συμπλήρωσης αίτησης διορισμού-απορία
« Απάντηση #1 στις: Αύγουστος 19, 2011, 09:44:53 πμ »
θα σου πουν στη δευτεροβάθμια λογικά όταν κάνεις την αίτηση..

Αποσυνδεδεμένος wtf

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: τρόπος συμπλήρωσης αίτησης διορισμού-απορία
« Απάντηση #2 στις: Αύγουστος 19, 2011, 09:46:48 πμ »
...εγω παντως, δε συμπληρωσα τιποτε στα κουτακια αυτα, ουτε κι εβγαλε κατι σχετικο η αιτηση μεσα στο συστημα. Μονο τους μηνες στο 24μηνο και στον ενιαιο. Προφανως ειναι για ειδικες κατηγοριες προσληψης.

Αποσυνδεδεμένος Estella80

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 203
    • Προφίλ
Απ: τρόπος συμπλήρωσης αίτησης διορισμού-απορία
« Απάντηση #3 στις: Αύγουστος 19, 2011, 10:37:33 πμ »
Κοίταξα την περσινή μου αίτηση,

είχα συμπληρώσει τον κλάδο μου στην επάνω σειρά (εκεί που έλεγε "είμαι υποψήφιος για διορισμό στον κλάδο με σειρά προτεραιότητας (και έχει 3 κουτάκια)". Στο πρώτο κουτάκι είχα βάλει την ειδικότητά μου (ΠΕ 0700),
οπότε φαντάζομαι και τον δεύτερο κλάδο θα τον έβαζα κατά σειρά προτίμησης, αν είχα και
δεύτερη ειδικότητα.

Από κάτω είχα βάλει απλώς x στον πίνακα/ στο κουτάκι που με αφορούσε, ασεπ. Τώρα αν είσαι υποψήφιος για διορισμό σε περισσότερους από έναν πίνακες, βάζεις x και στο κουτάκι του ενιαίου κ.ο.κ. Εξάλλου εκεί δεν τσεκάρεις κατά σειρά προτίμησης, αλλά απλώς βάζεις x σε ό,τι σε αφορά.

Όλα αυτα τα γράφω κοιτώντας την περσινή αίτηση!!!!!!! το τονίζω αυτό.

Στη Δευτεροβάθμια, όπως προειπώθηκε, θα σε διορθώσουν σε ό,τι τυχόν λαθος έχεις κάνει, αλλά καλό είναι νομίζω να τους ρωτάς για όποιο σημείο της αίτησης έχεις απορία, διότι κι αυτοί περνούν πολλές αιτήσεις και μπορεί κάτι να τους ξεφύγει, αν δεν ρωτήσεις τίποτα. Τα μάτια σου δεκατέσσερα!

Καλή τοποθέτηση!
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 19, 2011, 10:39:09 πμ από Estella80 »
"A lie told often enough becomes the truth."
-- Vladimir Ilyich Lenin --

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: τρόπος συμπλήρωσης αίτησης διορισμού-απορία
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:19:46 »

Αποσυνδεδεμένος pk02

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 50
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: τρόπος συμπλήρωσης αίτησης διορισμού-απορία
« Απάντηση #4 στις: Αύγουστος 19, 2011, 04:23:18 μμ »
Καλησπέρα και καλη επιτυχία σε όσους διορίζονται!Διορίζομαι (ελπίζω) με το 24μηνο και κατέθεσα σήμερα την αίτηση μου στην οικεία διεύθυνση. Δεν αναγράφει όμως πουθενα ότι θέλω να διοριστώ με το 24μηνο απλά στο τέλος τησ πρώτης σελιδας γράφει μόρια 24μηνου ... και μόρια ενιαίου... Σε αίτηση φίλης μου που την κατέθεσε σε άλλη δευτεροβάθμια μετα από αυτά γράφει ΕΓΓΡΑΦΗ ΑΣΕΠ 2008. Εμένα όχι. Βεβαια δεν ήμουν επιτυχουσα το 2008 αλλα το 2004 και 2006.Δεν επρεπε να το γράφει?Ο υπάλληλος στην δευτεροβάθμια δεν ήξερε.Εσασ γράφει κατι αντίστοιχο? Ανησυχω μην έχω κάνει κάποιο λάθος και χάσω τον διορισμο εφοσον δεν γράφει απο ποιον πίνακα επιθυμω να διοριστώ! Θα εκτιμούσα αν ηξερε καποιος να μου πει κατι! Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος troll

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 906
    • Προφίλ
Απ: τρόπος συμπλήρωσης αίτησης διορισμού-απορία
« Απάντηση #5 στις: Αύγουστος 19, 2011, 04:27:07 μμ »
Καλησπέρα και καλη επιτυχία σε όσους διορίζονται!Διορίζομαι (ελπίζω) με το 24μηνο και κατέθεσα σήμερα την αίτηση μου στην οικεία διεύθυνση. Δεν αναγράφει όμως πουθενα ότι θέλω να διοριστώ με το 24μηνο απλά στο τέλος τησ πρώτης σελιδας γράφει μόρια 24μηνου ... και μόρια ενιαίου... Σε αίτηση φίλης μου που την κατέθεσε σε άλλη δευτεροβάθμια μετα από αυτά γράφει ΕΓΓΡΑΦΗ ΑΣΕΠ 2008. Εμένα όχι. Βεβαια δεν ήμουν επιτυχουσα το 2008 αλλα το 2004 και 2006.Δεν επρεπε να το γράφει?Ο υπάλληλος στην δευτεροβάθμια δεν ήξερε.Εσασ γράφει κατι αντίστοιχο? Ανησυχω μην έχω κάνει κάποιο λάθος και χάσω τον διορισμο εφοσον δεν γράφει απο ποιον πίνακα επιθυμω να διοριστώ! Θα εκτιμούσα αν ηξερε καποιος να μου πει κατι! Ευχαριστώ

Αφού δεν ήσουν διοριστέα του 2008, δεν υπάρχει λόγος να αναγραφεί. Άλλο επιτυχούσα - άλλο διοριστέα.
Στα μόρια 24μήνου οπωσδήποτε θα συμπληρώθηκε το νούμερο, οπότε μην ανησυχείς.
Πρέπει να νευριάσουμε... /  Όταν είσαι
άξιος είσαι ΠΑΝΤΟΥ, Επιλεκτικά άξιος δεν υπάρχει.
(Και ακέραιος.. βεβαίως - βεβαίως)

Αποσυνδεδεμένος aeee

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1305
    • Προφίλ
Απ: τρόπος συμπλήρωσης αίτησης διορισμού-απορία
« Απάντηση #6 στις: Αύγουστος 19, 2011, 04:28:38 μμ »
ουτε περσυ ουτε και φετος υπαρχει το κουτακι για το 24μηνο.
υπάρχει μόνο το αντίστοιχο κουτακι για τον ασεπ και για τον ενιαίο
 και από κει μεσα (του ενιαιου πίνακα) τους ξεκαθαριζει ποιοι πανε με το 24μηνο και ποιοι με το 40%

Αποσυνδεδεμένος pk02

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 50
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: τρόπος συμπλήρωσης αίτησης διορισμού-απορία
« Απάντηση #7 στις: Αύγουστος 19, 2011, 04:51:48 μμ »
Ελπίζω να είναι όπως τα λέτε! Παντως και η άλλη κοπέλα δεν είναι διοριστέα του 2008 αλλα επιτυχούσα και παρόλο αυτα το γράφει!

Αποσυνδεδεμένος dimisfl

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 361
    • Προφίλ
Απ: τρόπος συμπλήρωσης αίτησης διορισμού-απορία
« Απάντηση #8 στις: Αύγουστος 19, 2011, 05:32:37 μμ »
Ρε παιδια εκει που λεει ΝΑΙ στο κουτακι ΕΙΜΑΙ ΔΙΟΡΙΣΤΕΟΣ ΑΣΕΠ 2008 ΚΑΙ ΕΧΩ ΕΠΙΚΥΡΩΣΕΙ ΤΟΝ ΚΩΔΙΚΟ ΜΟΥ
εκανε κανενας καποιου ειδους επικυρωση; μου το έβγαλε η μηχανογρεαφημενη αιτηση ρωτησα τον υπαλληλο αλλα δεν ηξερε. Είναι λέει ετσι απο το συστημα δεν χρειαζεται να κανουμε κατι

Αποσυνδεδεμένος jimy100

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1410
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: τρόπος συμπλήρωσης αίτησης διορισμού-απορία
« Απάντηση #9 στις: Αύγουστος 19, 2011, 05:42:41 μμ »
Ρε παιδια εκει που λεει ΝΑΙ στο κουτακι ΕΙΜΑΙ ΔΙΟΡΙΣΤΕΟΣ ΑΣΕΠ 2008 ΚΑΙ ΕΧΩ ΕΠΙΚΥΡΩΣΕΙ ΤΟΝ ΚΩΔΙΚΟ ΜΟΥ
εκανε κανενας καποιου ειδους επικυρωση; μου το έβγαλε η μηχανογρεαφημενη αιτηση ρωτησα τον υπαλληλο αλλα δεν ηξερε. Είναι λέει ετσι απο το συστημα δεν χρειαζεται να κανουμε κατι

Προφανώς εννοεί ότι είσαι σίγουρος ότι διορίζεσαι ΕΣΥ κι όχι κάποιος άλλος με το ίδιο όνομα. Δεν υπάρχει θέμα, μη σκοτίζεσαι.

Αποσυνδεδεμένος Physicalit

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 125
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση...οδηγώντας στην εθνική
    • Προφίλ
Απ: τρόπος συμπλήρωσης αίτησης διορισμού-απορία
« Απάντηση #10 στις: Αύγουστος 19, 2011, 05:44:06 μμ »
καλημέρα σε όλους!

έχω μια απορία. :-\ :-\ :-\ στην αίτηση διορισμών, στο μέσο της 1ης σελίδας έχει 3 κουτάκια και λέει:

είμαι υποψήφιος για διορισμό στον κλάδο με σειρά προτεραιότητας (και έχει 3 κουτάκια).

σε αυτά τρία κουτάκια τι βάζουμε; αν θέλουμε να κληθούμε από 60-40 ή 24μηνο και με ποια σειρά ή, αν είμαστε υποψήφιοι για διορισμό σε πάνω από μια ειδικότητες, πχ είμαστε ταυτόχρονα θεολόγοι και φυσικοί;

στη β/βάθμια δεν ήξεραν να απαντησουν, αλλά κατά την εκτύπωση, μου έβγαλε και τις 2 δυνατότητες διορισμού (ενιαίο και 24μηνο). έχει κανείς κάτι υπόψη του;
Στη χειρόγραφη αίτηση μπορείς να συμπληρώσεις στα κουτάκια τους τρείς τρόπους διορισμού, αν τους έχεις όλους (24μηνο-ενιαίο-ΑΣΕΠ) ή όσους έχεις αλλά δεν είναι απαραίτητο αφού η επίσημη αίτηση με αριθμό πρωτοκόλλου είναι η ηλεκτρονική όπου αναφέρονται τα πάντα: προυπηρεσία μορίων σε 24μηνο, ενιαίο και διοριστέος ή όχι του ΑΣΕΠ. Καλή τοπόθετηση ΑΡΧΑΓΓΕΛΕ, που μάλλον θα είναι!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32319
  • Τελευταία: 1305D
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161372
  • Σύνολο θεμάτων: 19231
  • Σε σύνδεση σήμερα: 472
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 4
Επισκέπτες: 429
Σύνολο: 433

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.053 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.