*

Αποστολέας Θέμα: Συμβουλές-Προτάσεις για τον επόμενο ΑΣΕΠ - ΠΕ 02  (Αναγνώστηκε 639315 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος stergia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Συμβουλές-Προτάσεις για τον επόμενο ΑΣΕΠ - ΠΕ 02
« Απάντηση #2184 στις: Νοέμβριος 12, 2009, 09:31:46 πμ »
που μπορω να την καταγγειλω εστω και ανωνυμα;α!εππιπλεον εμαθα οτι κανει στην περιοχη που ειναι και ιδιαιτερα και το καλυτερο........... διδασκει στο χωριο απο οπου ειναι(ειμαστε απο διπλανα χωρια) .Εναν μαθητη της του κανω ιδιαιτερο(καπως πρεπει να ζησουμε κ εμεις που παμε με το σταυρο στο χερι) και τον ρωτω πως ειναι σαν καθηγ και μου λεει χαλια.....δεν γνωριζει τπτ!Οπως λει και μια παροιμια αν εχεις τυχη διαβαινε και ριζικο περπατα...........

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Συμβουλές-Προτάσεις για τον επόμενο ΑΣΕΠ - ΠΕ 02
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:58:59 »

Αποσυνδεδεμένος tsoup84

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 30
    • Προφίλ
Απ: Συμβουλές-Προτάσεις για τον επόμενο ΑΣΕΠ - ΠΕ 02
« Απάντηση #2185 στις: Νοέμβριος 12, 2009, 10:49:57 πμ »
εγω τωρα τελειωνω το Φ.Π.Ψ. και θελω πολυ να δωσω ΑΣΕΠ και θα ημουν πολυ ευχαριστημενη αν (λεω τωρα αααααν) μ'επαιρναν και σαν αναπληρωτρια μετα την πρωτη μου προσπαθεια στον ΑΣΕΠ.Υπεθετα πως υπηρχε μια στοιχειωδης αξιοκρατια, αφου τα μορια σου δε μετρανε στους εκαστοτε πινακες?δε ξερω τι γινεται ακριβως,αλλα πιστευα πως δε μπορεις ετσι απο το πουθενα να σε παρουν αναπληρωτη.αυτη πως τα καταφερε?τετοιο μεσο ποια...?!μαλλον μ'αυτα που ακουω θα εγκαταλειψω την ιδεα του ΑΣΕΠ....

Αποσυνδεδεμένος stergia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Συμβουλές-Προτάσεις για τον επόμενο ΑΣΕΠ - ΠΕ 02
« Απάντηση #2186 στις: Νοέμβριος 12, 2009, 12:50:15 μμ »
η συγκεκριμενη εχει θειο διευθυντη σε γνωστο δημοσιο νοσοκομειο της Αθηνας.....να ειχε καποιο προβλημα υγιειας  τοτε κ να την διοριζαν μοινιμα δεν θα ειχα προβλημα.......αλλα τωρα ετσι.....αφου ειναι φετος αναπληρωτρια θα ειναι κ του χρονου κ του παραχρονου και ετσι σε 2 χρονια θα γινει κ μονιμη....και εμεις........

Αποσυνδεδεμένος tsoup84

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 30
    • Προφίλ
Απ: Συμβουλές-Προτάσεις για τον επόμενο ΑΣΕΠ - ΠΕ 02
« Απάντηση #2187 στις: Νοέμβριος 12, 2009, 01:28:31 μμ »
παντως ντροπη!εγω μονο αυτο εχω να πω.κ αυτη, δε ντραπηκε να το πει κ καταμουτρα οτι εσυ σα χαζη (οπως ολοι μας) καθεσαι να διαβασεις για ΑΣΕΠ κ αυτη με μεσο πηρε τη θεση καποιου αξιου ανθρωπου?εγω θα ντρεπομουν να το διατυμπανιζω κιολας! Τους καημενους τους μαθητες της λυπαμαι....!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Συμβουλές-Προτάσεις για τον επόμενο ΑΣΕΠ - ΠΕ 02
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:58:59 »

Αποσυνδεδεμένος elinag

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 27
    • Προφίλ
Απ: Συμβουλές-Προτάσεις για τον επόμενο ΑΣΕΠ - ΠΕ 02
« Απάντηση #2188 στις: Νοέμβριος 13, 2009, 11:22:00 πμ »
Εγώ πάλι γνωρίζω άτομο που τέλειωσε το φπψ,έκανε μεταπτυχιακό και την επόμενη χρονιά ήταν ωρομίσθια ΧΩΡΙΣ ΕΠΙΤΥΧΙΑ στον ασεπ.να σκεφτείτε είχε γράψει πιο κάτω κι από μένα που δεν ήμουν επιτυχούσα.Και διέδιδε δεξιά κι αριστερά οτι τα κατάφερε επειδή είχε πάρει μεταπτυχιακό!!Τι να πω...αυτή τι μέσο είχε δλδ???μεσάρα!!και το μορυφαίο είναι οτι  σε λίγο θα διοριστεί πια μόνιμη από τον πίνακα...

Αποσυνδεδεμένος eleni09 ΠΕ 02

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 791
  • "όλα τριγύρω αλλάζουνε κι όλα τα ίδια μένουν..."
    • Προφίλ
Απ: Συμβουλές-Προτάσεις για τον επόμενο ΑΣΕΠ - ΠΕ 02
« Απάντηση #2189 στις: Νοέμβριος 13, 2009, 11:40:29 πμ »
Η μεγαλυτερη ξεφτιλα ειναι οτι δηλωσε πως εχει ενα σοβαροτατο προβλημα υγειας....

τετοιοι ανθρωποι πρπει να ντρεπονται....αλλοι υποφερουν πραγματικα απο προβληματα στην υγεια τους...κ ευχεσαι να μην σου τυχει...κ καποιοι πανε κ δηλωνουν δηθεν αρρωστοι ή παιρνουν απο επιτροπες δηθεν ποσοστα αναπηριας για να επωφεληθουν...? ντροπη...

ειπες οτι ειναι φιλη σου νομιζω..δεν ξερω αν θα πηγαινε να το καταγγειλω....αλλα σιγουρα δεν θα ηθελα να εχω πλεον επαφες με εναν τετοιο ανθρωπο stergia μου...δεν της αξιζει η φιλια σου καν...

Αποσυνδεδεμένος tsoup84

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 30
    • Προφίλ
Απ: Συμβουλές-Προτάσεις για τον επόμενο ΑΣΕΠ - ΠΕ 02
« Απάντηση #2190 στις: Νοέμβριος 13, 2009, 12:43:28 μμ »
δεδομενου του ανταγωνισμου κ των μέσων,θελω τη γνωμη σας στο εξης: διαβασμα για ΑΣΕΠ ή κατατακτηριες με εξετασεις στο παιδαγωγικο?και τα 2 θελουν πολυ διαβασμα, αλλα διεξαγονται την ιδια περιοδο, οποτε καλουμαι να επιλεξω...

Αποσυνδεδεμένος eleni09 ΠΕ 02

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 791
  • "όλα τριγύρω αλλάζουνε κι όλα τα ίδια μένουν..."
    • Προφίλ
Απ: Συμβουλές-Προτάσεις για τον επόμενο ΑΣΕΠ - ΠΕ 02
« Απάντηση #2191 στις: Νοέμβριος 13, 2009, 12:50:09 μμ »
παιζουν πολλα ρολο στην αποφαση...καταρχας...κατακακτηριες...εχεις επιπλεον μετα αλλα 3 χρονια στη σχολη...και ποιος ειναι σιγουρος τι γινεται μεχρι τοτε...?

επιπλεον το σημαντικοτερο για μενα ειναι ποιο σε γεμιζει περισσοτερο..δλδ υπαρχουν ανθρωποι που συνεργαζονται καλυτερα με παιδια δημοτικου-μικροτερης ηλικιας -ενω αλλοι με μεγαλυτερα...κι ειναι πολυ σημαντικο γιατι οταν κανεις αυτο που σε γεμιζει περισσοτερο...αποδιδεις και καλυτερα και σαφως εισαι πιο κοντα στο να εισαι ευτυχισμενος ...

δλδ κατα την αποψη μου παντα μην το αντιμετωπισεις καθαρα σαν θεμα επαγγελματικης αποκαταστασης....


Αποσυνδεδεμένος hope_x

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 249
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Συμβουλές-Προτάσεις για τον επόμενο ΑΣΕΠ - ΠΕ 02
« Απάντηση #2192 στις: Νοέμβριος 13, 2009, 01:55:59 μμ »
συμφωνώ με την eleni09 ΠΕ 02 ...αλλα αν τελικά αποφασίσεις να γίνεις δασκαλα προσπαθησέ το με πανελλήνιες καλύτερα. οι κατατακτήριες στο συγκεκριμένο τμήμα δε πλησιάζονται με το σταυρό στο χέρι.

ακούσατε τις δηλώσεις της υπουργου παιδείας για τους διορισμούς εκπαιδευτικών;ότι θα γίνονατι ΜΟΝΟ μεσω ασεπ; αν οχι βρειτε το αντιστοιχο αρθρο στο αλφαβητα εχει πολυ ενδιαφέρον. και απο βδομαδα λέει θα δημοσιοποιηθεί η διαβούλευση με όλες τις λεπτομέρειες που λείπουν...
μακάρι να αλλάξουν τα πράγματα! άρχισα να ελπίζω ξανα! (μη με πειτε αφελή από τώρα..αφήστε με να χαρώ λίιιιγο! ;D)

Αποσυνδεδεμένος ageliki87

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 37
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ...κι αν σου κάτσει ;;;
    • Προφίλ
Απ: Συμβουλές-Προτάσεις για τον επόμενο ΑΣΕΠ - ΠΕ 02
« Απάντηση #2193 στις: Νοέμβριος 13, 2009, 02:06:41 μμ »
Είναι λίγο αδιευκρίνιστο το πλαίσιο των ανακοινώσεων.... κι αυτά περι μορίων και μεταθέσεων δεν τα κατάλαβα... μπορεί να μου εξηγήσει κανείς; Ευχαριστώ πολύ!

Αποσυνδεδεμένος stergia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Συμβουλές-Προτάσεις για τον επόμενο ΑΣΕΠ - ΠΕ 02
« Απάντηση #2194 στις: Νοέμβριος 13, 2009, 03:13:12 μμ »
Απο την μια αν οντως ισχυουν αυτα που ειπε η Διαμαντοπουλου ειναι κριμα για οσους ειναι χρονια αναπληρωτες-ωρομισθιοι........απο την αλλη ομως πρεπει καποτε να σταματησουν τα βισματα και τα κονε..........ολοι να δινουμε και να διοριζομαστε με το ασεπ!ΑΞΙΟΚΡΑΤΙΚΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ..............ομως στην  ελλαδα ειμαστε ................στην χωρα του βολεματος και των πελατειακων σχεσεων.........

Αποσυνδεδεμένος bubuka

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 126
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Συμβουλές-Προτάσεις για τον επόμενο ΑΣΕΠ - ΠΕ 02
« Απάντηση #2195 στις: Νοέμβριος 13, 2009, 04:30:24 μμ »
Είναι λίγο αδιευκρίνιστο το πλαίσιο των ανακοινώσεων.... κι αυτά περι μορίων και μεταθέσεων δεν τα κατάλαβα... μπορεί να μου εξηγήσει κανείς; Ευχαριστώ πολύ!



ειχα μια γνωστη διορισμενη με ασεπ σε νησι του αιγαιου, ηταν αποσπασμενη σε γραφειο στην περιοχη χιλτον και εντουτοις επαιρνε τα μορια του νησιου.τωρα ειναι διορισμενη διπλα στο σπιτι της.και ολα αυτα συμφωνα με τα λεγομενα της ΧΩΡΙΣ ΜΕΣΟΝ.χα!!!!! 
η επανασταση ξεκιναει απο μεσα μας

Αποσυνδεδεμένος bubuka

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 126
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Συμβουλές-Προτάσεις για τον επόμενο ΑΣΕΠ - ΠΕ 02
« Απάντηση #2196 στις: Νοέμβριος 13, 2009, 04:33:05 μμ »
δεδομενου του ανταγωνισμου κ των μέσων,θελω τη γνωμη σας στο εξης: διαβασμα για ΑΣΕΠ ή κατατακτηριες με εξετασεις στο παιδαγωγικο?και τα 2 θελουν πολυ διαβασμα, αλλα διεξαγονται την ιδια περιοδο, οποτε καλουμαι να επιλεξω...


σε τρια χρονια που θα τελειωσεις-αν και εφοσων σε παρουν-ποιος σου εγγυαται οτι θα εξακολουθησει η τρελη ζητηση για δασκαλους? οταν εγω περασα στη φιλοσοφικη, το παιδαγωγικο ηταν η λυση αναγκης πριν τις σχολες Ξυνη....
η επανασταση ξεκιναει απο μεσα μας

Αποσυνδεδεμένος ageliki87

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 37
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ...κι αν σου κάτσει ;;;
    • Προφίλ
Απ: Συμβουλές-Προτάσεις για τον επόμενο ΑΣΕΠ - ΠΕ 02
« Απάντηση #2197 στις: Νοέμβριος 24, 2009, 07:58:01 μμ »
Καλησπέρα σε όλους...! Τί κάνετε; Μήπως θα μπορούσε κάποιος να προτείνει ένα καλό συντακτικό αρχαίων; :)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161862
  • Σύνολο θεμάτων: 19234
  • Σε σύνδεση σήμερα: 503
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 5
Επισκέπτες: 298
Σύνολο: 303

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.054 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.