*

Αποστολέας Θέμα: Συμβουλές-Προτάσεις για τον επόμενο ΑΣΕΠ - ΠΕ 02  (Αναγνώστηκε 640099 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος XRISA

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 73
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Συμβουλές-Προτάσεις για τον επόμενο ΑΣΕΠ - ΠΕ 02
« Απάντηση #546 στις: Ιανουάριος 10, 2008, 10:55:39 μμ »
Αααααχχχ ποσο χαιρομαι που δεν ειμαι η μόνη "τρελη"  ;D ;D ;D ξεκίνησα σιγα σιγα με γραμματολογίες αλλά πάω σέρνοντας. πολλες φορες δεν μπορω να κρατησω τα ματια μου ανοιχτα απο την κουραση της δουλειασ(ασχετη κατά πολύ αλλά τι να κάνουμε πρέπει καπώς να ζήσουμε) 2-3 φορες με πηρέ ο υπνός και ξύπνησα το πρωί με τη μούρη χωμένη στο βιβλίο! αυτό και αν είναι πάθος για μάθηση!!!!!!!! στο μόνο που πρέπει να ελπίζουμε πια ωσ μια ευγενή παραχώρηση από το υπουργείο παιδείας που με τοοοοση ευαισθησία "σκύβει" πάνω από τα προβλήματα των εκπαιδευτικών είναι μπας και ανακοινώσει πιο νωρίς την ύλη......

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Συμβουλές-Προτάσεις για τον επόμενο ΑΣΕΠ - ΠΕ 02
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:01:04 »

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Συμβουλές-Προτάσεις για τον επόμενο ΑΣΕΠ - ΠΕ 02
« Απάντηση #547 στις: Ιανουάριος 11, 2008, 09:19:14 πμ »
Παιδια,καλημερα!
Αλήθεια,υπαρχει κατι νεοτερο σχετικα με την επιστολη που εστειλε η ΠΕΑΕ ζητώντας την ανακοινωση της υλης;
Μήπως πρεπει τωρα που περασαν και οι γιορτες να δραστηριοποιηθουμε περισσότερο;
στελνοντας τη ξανα ή και σε αλλους(π.χ. δημοσιογραφους του εκπαιδευτικου ρεπορταζ)
αυτοι καποτε φερνουν αποτελεσμα (βλεπεις ψωφουν για τετοια θεματα!!)
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος sieol

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 43
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Συμβουλές-Προτάσεις για τον επόμενο ΑΣΕΠ - ΠΕ 02
« Απάντηση #548 στις: Ιανουάριος 11, 2008, 10:43:20 πμ »
Καλημερα κ στελνω τους αγωνιστικου μου χαιρεισμους.Αν κ απο αλλο κλαδο (πε09) θα ηθελα να σας ρωτησω το εξης; Ισως βεβαια να ειναι κ εκτος θεματος.Εδωσα κ εγω στον προηγουμενο κ δεν περασα για λιγο.Θελω να ξεκινησω κ παλι το διαβασμα αλλα δεν ξερω αν ειναι νωρις η πρεπει να αρχισω δειλα δειλα.Σε καμια περιπτωση η υλη μας δεν συκρινεται με την δικια σας...εμεις ειμαστε σταγονα στον ωκεανο σε σχεση με εσας...απλα σας ρωταω επειδη εχετε περισοτερη συμμετοχη απο τους υπολοιπους κλαδου...θα γινει ο διαγωνισμος φθινωπορο η παλι θα πιασουμε γεναρη με φλεβαρη.γιατι τοτε μιλαμε για μεγαλο διαστημα κ αν αρχισω απο τωρα το μυαλο θα γινει κουρκουτη...σας ευχαριστω εκ των προτερων κ καλο κουραγιο σε ολους μας! 

Αποσυνδεδεμένος morgan

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1203
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Συμβουλές-Προτάσεις για τον επόμενο ΑΣΕΠ - ΠΕ 02
« Απάντηση #549 στις: Ιανουάριος 11, 2008, 11:09:07 πμ »
Αν, όπως λες η ύλη σας είναι σταγόνα στον ωκεανό σε σχέση με μας τότε, κατά την ταπεινή μου γνώμη, μη ξεκινήσεις από τώρα γιατί μέχρι να γίνει ο διαγωνισμός και θα έχεις κουραστεί και δεν θα θυμάσαι τίποτα. Αν πάλι το διάβασμα σου δίνει μια κάποια σιγουριά και αυτοπεποίθηση, τότε κάν' το. Αλλά μην παίρνεις παράδειγμα από εμάς. Εμείς είμαστε από άλλο παραμύθι... Εμάς ή μ_ _ _ _ες μας θεωρούν ή ότι αντί για εγκέφαλο έχουμε σκληρό χωρητικότητας 1000 GB...
ἔστι δίκης ὀφθαλμός ὅς τὰ πάνθ' ὁρᾷ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Συμβουλές-Προτάσεις για τον επόμενο ΑΣΕΠ - ΠΕ 02
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:01:04 »

Αποσυνδεδεμένος Katerina Kfd

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 256
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Συμβουλές-Προτάσεις για τον επόμενο ΑΣΕΠ - ΠΕ 02
« Απάντηση #550 στις: Ιανουάριος 11, 2008, 12:04:05 μμ »
Καλημέρα σε όλους παιδιά και καλή αρχή σε όσους αποφάσισαν να αρχίσουν διάβασμα!Θα ήθελα να ρωτήσω τη γνώμη σας σχετικά με τα φροντιστήρια προετοιμασίας για Ασεπ...Βλέπω πολλές διαφημίσεις τελευταία για καινούρια τμήματα,προγράμματα κτλ και σκέφτομαι ότι για να γίνονται σίγουρα θα υπάρχει και ανταπόκριση.Πολλοί δίνουν έμφαση στην ιστορία που είναι το χάος..και με προβληματίζει λίγο..Υπάρχει κάποιος που σκέφτεται να πάει ή που να γνωρίζει διοριστέο που παρακολούθησε μαθήματα φροντιστηρίου;

Αποσυνδεδεμένος waterland

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 69
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Συμβουλές-Προτάσεις για τον επόμενο ΑΣΕΠ - ΠΕ 02
« Απάντηση #551 στις: Ιανουάριος 11, 2008, 01:21:53 μμ »
Καλημέρα σε όλους!

Συνάδελφε, επειδή ρωτάς για φροντιστήριο ιστορίας συγκεκριμένα, άκουσε τί συνέβη σε μένα. Ναι, γράφτηκα σε φροντιστήριο και για το γνωστικό και για παιδαγωγικά-διδακτική, τα οποία διοργάνωνε γνωστός εκδοτικός οίκος (μάλιστα οι υπεύθυνοι επέμεναν να το αποκαλούν "σεμινάρια" και όχι "φροντιστήριο"). Οι παραδόσεις ξεκίνησαν το Μάρτη 2007, ενώ ο κύκλος της ιστορίας ήταν περίπου Απρίλη-Μάη 2007. Τη συνέχεια τη μαντεύεις από τις ημερομηνίες φαντάζομαι! Ανακοινώνεται η ύλη Αυγουστιάτικα, η οποία φυσικά δεν είχε καμμία σχέση με τις παραδόσεις του φροντιστηρίου....Ακόμα θυμάμαι τον πανικό και την απογοήτευσή μου (ας σημειωθεί ότι την "προηγούμενη" ύλη την είχα ξεσκονίσει δυο και τρεις φορές χωρίς υπερβολή). Ξανάρχισα τον λαβύρινθο της ιστορίας σχεδόν από την αρχή λοιπόν. Εδώ να μου επιτραπεί εδώ να προσθέσω ότι θεωρώ την ύλη ιστορίας 2007 απείρως δυσκολότερη από αυτή των προηγούμενων διαγωνισμών, όπου ξεμπέρδευες με το διάβασμα δύο σχολικών βιβλίων.  Επίσης θεωρώ πολύ τυχερό τον εαυτό μου, που, όντας εκ φύσεως δύσπιστη, δεν έδωσα βάση στις προτροπές του Παιδαγωγικού Ινστιτούτου (τρεις φορές τηλεφώνησα στον τομέα ιστορίας για να ακούσω από διαφορετικούς ανθρώπους το ανεκδιήγητο "μην ανησυχείτε, δεν πρόκειται να επιμείνουν σε λεπτομέρειες")!!!! Ενα μήνα πριν το διαγωνισμό λοιπόν, πέρασα τυχαία 'εξω από το μεγάλο ακατανόμαστο φροντιστήριο της Πατησίων. Αποφάσισα να ρίξω μια ματιά στη ρεσεψιόν και τελικά αγόρασα το βιβλίο του για την ιστορία. Το κόστος του ήταν 30 ευρώ, αν θυμάμαι καλά. Πιστέψτε με, δε θέλω να θεωρηθεί το μήνυμα μου διαφήμιση, αλλά για μένα τελικά ήταν σωτήριο και του χρωστάω τον αξιοπρεπή βαθμό μου (είμαι διοριστέα). Αν κάποιος μπορεί να το βρει από πρώην υποψήφιο, ας του ρίξει μια ματιά και θα βρει τις απαντήσεις ακόμα και για τις πιο κουλές ερωτήσεις που τελικά μπήκαν. Επαναλαμβάνω όμως,  προσοχή στην αλλαγή της ύλης! Το πάθημά μου ας γίνει μάθημα για άλλους.


Αποσυνδεδεμένος morgan

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1203
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Συμβουλές-Προτάσεις για τον επόμενο ΑΣΕΠ - ΠΕ 02
« Απάντηση #552 στις: Ιανουάριος 11, 2008, 01:25:35 μμ »
Επειδή δεν μένουμε όλοι Αθήνα και δεν γνωρίζουμε ποιο απ' όλα τα φροντιστήρια είναι στην Πατησίων μπορείς να μας πεις το όνομά του, έστω και με pm?
Ευχαριστώ
ἔστι δίκης ὀφθαλμός ὅς τὰ πάνθ' ὁρᾷ

Αποσυνδεδεμένος sirina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 283
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Συμβουλές-Προτάσεις για τον επόμενο ΑΣΕΠ - ΠΕ 02
« Απάντηση #553 στις: Ιανουάριος 11, 2008, 02:07:38 μμ »
Ναι και εγω θα ηθελα το ονομα.. :)

Αποσυνδεδεμένος anniegr

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 127
    • Προφίλ
Απ: Συμβουλές-Προτάσεις για τον επόμενο ΑΣΕΠ - ΠΕ 02
« Απάντηση #554 στις: Ιανουάριος 11, 2008, 02:11:07 μμ »
και γω θα ηθελα το ονομα του φροντιστηριου παρακαλω!!!

Αποσυνδεδεμένος anniegr

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 127
    • Προφίλ
Απ: Συμβουλές-Προτάσεις για τον επόμενο ΑΣΕΠ - ΠΕ 02
« Απάντηση #555 στις: Ιανουάριος 11, 2008, 02:28:06 μμ »
βρε παιδια!! μηπως κανενας εχει να προτεινει κανα καλο βιβλιο για τα ψυχοπαιδαγωγικα??
αυτο τον εκδοσεων μπονια, του Χρυσου το εχει κανεισ υποψιν του???
ρωταω για αμα μπλεξει κανεις με ματσαγγουρα κ.τλ. θα πελαγωσει! ψαχνω κατι πιο οργανωμενο......
ευχαριστω εκ των προτερων!!

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Συμβουλές-Προτάσεις για τον επόμενο ΑΣΕΠ - ΠΕ 02
« Απάντηση #556 στις: Ιανουάριος 11, 2008, 03:49:43 μμ »
anniegr,καλη χρονια και καλη επιτυχια. το εχω εγω αυτο το βιβλιο. το πηρα σε φωτοτυπια με 10.50 ευρω. τωρα αρχισα να το διαβαζω.
κοιτα, μου φαινεται πολυ περιεκτικο δεν θα ελεγα οτι ειναι κι απο τα καλυτερα που κυκλοφορουν.μετριο θα το χαρακτήριζα. βεβαια ειμαι ακομα στην αρχη,οταν προχωρησω καπως την υλη θα σου πω με περισσοτερη σιγουρια.
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος swtia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 905
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • ΦΙΛΟΛΟΓΙΚΑ
Απ: Συμβουλές-Προτάσεις για τον επόμενο ΑΣΕΠ - ΠΕ 02
« Απάντηση #557 στις: Ιανουάριος 11, 2008, 04:36:23 μμ »
ναι κι εγω δεν το βρηκα ιδιαιτερα καλο. καπως προχειρο μου φανηκε.
οσο για το βιβλιο της ιστοριας, νομιζω οτι εννοει το ιδιο φροντιστηριο. απ οτι ξερω αυτο ειναι το πιο γνωστο στην πατησιων

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Συμβουλές-Προτάσεις για τον επόμενο ΑΣΕΠ - ΠΕ 02
« Απάντηση #558 στις: Ιανουάριος 11, 2008, 04:52:24 μμ »
swtia,μου κανει παντως εντυπωση πως μεσα στην τεραστια υλη της ιστοριας ενα και μονο βιβλιο να περιεχει ολες τις ερωτησεις που απαιτουσαν "λεπτομερεια" και ζητηθηκαν απο την επιτροπη εξετασεων ασεπ-εκπ/κων? ειναι πραγματι αξιο αποριας......
αν βεβαια αληθευει κατι τετοιο (δλδ να απαντα σε ολες τις ερωτησεις του διαγωνισμου)
γιατι αν απαντα σε 1-2 απο τις 10 περιεργες ερωτησεις που εβαλαν τοτε ΟΚ.
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Συμβουλές-Προτάσεις για τον επόμενο ΑΣΕΠ - ΠΕ 02
« Απάντηση #559 στις: Ιανουάριος 11, 2008, 04:54:39 μμ »
παντως εγω ζητησα να μαθω ποιο ειναι το φροντιστηριο και αν μπορω να  αγορασω το βιβλιο, ετσι, απο περιεργεια πιο πολυ.
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162164
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 667
Σύνολο: 667

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.062 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.