*

Αποστολέας Θέμα: Εγκύκλιος διορισμών, ΑΣΕΠ 60-40%, 2007-08  (Αναγνώστηκε 28219 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος root

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 283
  • ----
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος διορισμών, ΑΣΕΠ 60-40%, 2007-08
« Απάντηση #42 στις: Ιούλιος 25, 2007, 02:31:06 μμ »
kateri  σε ποια β΄βαθμια πήρες τηλέφωνο?

εγω πήγα για δευτερη μέρα στη β΄βάθμια Α΄ Αθηνών (χθές μου είπαν οτι δεν την είχαν μελετήσει καλά την προκύρηξη) και σήμερα πήραν το υπουργείο γιατί ούτε και αυτοί έβγαζαν άκρη και τους είπε ότι εννοούν τους περσύνούς πίνακες...



Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εγκύκλιος διορισμών, ΑΣΕΠ 60-40%, 2007-08
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:02:05 »

Αποσυνδεδεμένος enigma

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 153
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος διορισμών, ΑΣΕΠ 60-40%, 2007-08
« Απάντηση #43 στις: Ιούλιος 25, 2007, 02:41:54 μμ »
τα έγραψα και σε άλλο τόπικ.

Παράθεση από: flair στις Ιουλίου 24, 2007, 05:10:34 pm
Για τους ΠΕ 19-20 λέει καθαρά ότι θα πάρει απο τον ενιαίο πίνακα αναπληρωτών του Ν 3255 /2004 με πραγματική προϋπηρεσία σχολικού έτους 2006-2007. Οπότε αναφέρεται στο φετινό πίνακα. Βέβαια πάνω από 3,54 μόρια έχουν πάρα πολλοί! Δεν ισχύει ότι ο αριθμός των υποψηφίων που καλούνται να κάνουν αίτηση είναι (μόνο) τριπλάσιος από αυτούς που θα διοριστούν (όπως αναφέρει), αλλά τι να πεις... Γιατί όμως λέει πραγματική προϋπηρεσία σχολικού έτους 2006-2007... δηλαδή αν έχεις από άλλα έτη δεν πιάνεται και θέλει μόνο τη φετινή; 


Έτσι το διάβασαν οι περισσότεροι.


Για τους ΠΕ 19-20 λέει καθαρά ότι θα πάρει απο τον ενιαίο πίνακα αναπληρωτών του Ν 3255 /2004 με πραγματική προϋπηρεσία σχολικού έτους 2006-2007. Οπότε αναφέρεται στο φετινό πίνακα. Βέβαια πάνω από 3,54 μόρια έχουν πάρα πολλοί! Δεν ισχύει ότι ο αριθμός των υποψηφίων που καλούνται να κάνουν αίτηση είναι (μόνο) τριπλάσιος από αυτούς που θα διοριστούν,,,,,


Έτσι όμως πρέπει να το διαβάσετε ωρέ αδέρφια!



Αναφέρεται στον πίνακα 2006-07 με πραγματική προϋπηρεσία. Δηλαδή σε όσους ήταν στον περυσινό πίνακα διορισμών. ΄
Οι λοιποί που είναι στον πίνακα 2007-08 με πραγματική προυπηρεσία (δλδ στον πινακα διορισμών) δεν έχουν σχέση.

Αποσυνδεδεμένος root

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 283
  • ----
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος διορισμών, ΑΣΕΠ 60-40%, 2007-08
« Απάντηση #44 στις: Ιούλιος 25, 2007, 03:12:12 μμ »
Enigma συμφωνώ μαζί σου αλλά αν σε κάποιες β΄βάθμιες δεχτουν χαρτιά από φετινούς?

Δεν θα είναι κρίμα να μην τα κάνουμε???

Αποσυνδεδεμένος kateri

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 980
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος διορισμών, ΑΣΕΠ 60-40%, 2007-08
« Απάντηση #45 στις: Ιούλιος 25, 2007, 03:15:55 μμ »
kateri  σε ποια β΄βαθμια πήρες τηλέφωνο?

εγω πήγα για δευτερη μέρα στη β΄βάθμια Α΄ Αθηνών (χθές μου είπαν οτι δεν την είχαν μελετήσει καλά την προκύρηξη) και σήμερα πήραν το υπουργείο γιατί ούτε και αυτοί έβγαζαν άκρη και τους είπε ότι εννοούν τους περσύνούς πίνακες...

Στη Β'Βαθμια Ιωαννίννων πήρα...Η αλήθεια είναι ότι όλοι μπερδεμένοι είναι.Αύριο το πρωί θα πάω από κει και ό,τι νεότερο έχω θα σας πω...Τι έχω να χάσω;;;Εξάλλου αν είναι όπως τα λες root δεν πρέπει να με δεχτεί το σύστημα αν πάνε να καταχωρήσουν την αίτησή μου...Εμένα αυτό που με προβληματίζει επίσης είναι γιατί δεν κάλεσαν ονομαστικά στη δική μας ειδικότητα...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εγκύκλιος διορισμών, ΑΣΕΠ 60-40%, 2007-08
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:02:05 »

Αποσυνδεδεμένος root

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 283
  • ----
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος διορισμών, ΑΣΕΠ 60-40%, 2007-08
« Απάντηση #46 στις: Ιούλιος 25, 2007, 03:20:04 μμ »
Ονομαστικά αναφέρονται μόνο σε επιτυχόντες ΑΣΕΠ/2005 που δεν έχουν διοριστεί (κάτι σαν επιλαχόντες).
Αν δεις καλύτερα σε καμία ειδικότητα που ζητάνε από πίνακα αναπληρωτών δεν έχουν ονομαστικές λίστες.

Πάντως kateri μπορεί να σε δεχτεί το σύστημα γιατί εμένα σήμερα με έλενξαν οι υπάλληλοι μέσω των πινάκων που υπάρχουν στο e-aitisi.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 25, 2007, 03:29:41 μμ από root »

Αποσυνδεδεμένος stavroula_k

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 29
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος διορισμών, ΑΣΕΠ 60-40%, 2007-08
« Απάντηση #47 στις: Ιούλιος 25, 2007, 03:25:15 μμ »
ψυχραιμια παιδια,ας κοιταμε καλυτερα τις ανακοινωσεις.Οι διορισμοι αυτοι δεν αφορουν διοριστεους κι επιτυχοντες του φετινου ασεπ,αλλα του διαγωνισμου του 2004.Συγκεκριμενα οι διορισμοι ειναι ενα-δυο ατομα σε καθε ειδικοτητα(ηταν οι αμεσως επομενοι απο τους διοριστεους του 2004) και το alfavita δημοσιευσε και τα συγκεκριμενα ονοματα που διοριζονται

σε κάποιες ειδικότητες είναι 1-2 άτομα, αλλά σε κάποιες άλλες πολύ περισσότερα (36, 18, 16, κλπ) και αφορά όχι μόνο τους επιτυχόντες του ασεπ αλλά και άτομα από πίνακες. ρίξτε μια ματιά μήπως σας αφορά. η προθεσμία λήγει 27 ιουλίου.


Αποσυνδεδεμένος killbill

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3500
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν θες να μάθεις κάτι τότε δίδαξέ το
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος διορισμών, ΑΣΕΠ 60-40%, 2007-08
« Απάντηση #48 στις: Ιούλιος 25, 2007, 03:52:59 μμ »
Είμαι ΠΕ19 Πληροφορικής ΑΕΙ με μηδενική προυπηρεσία. Για πρωτη φορά έκανα τα χαρτιά μου φέτος.
Έχω όμως παιδαγωγική επάρκεια. Δικαιούμαι να κάνω άιτηση για μόνιμο διορισμό? γιατί η προκύρηξη γράφει κατά λέξη για τον κλάδο ΠΕ19-ΠΕ20  "..ΟΛΟΙ όσοι έχουν παιδαγωγική κατάρτιση και από τους μη έχοντες παιδαγωγική κατάρτιση όσοι έχουν τουλάχιστον 3.54 μόρια".

Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος flair

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 647
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος διορισμών, ΑΣΕΠ 60-40%, 2007-08
« Απάντηση #49 στις: Ιούλιος 25, 2007, 11:59:43 μμ »
Ναι... βασικά πρέπει να έχεις προϋπηρεσία, δε φτάνει μόνο η παιδαγωγική κατάρτιση. Το "όλοι" πάει στο ότι στον πίνακα διοριστέων, δικαιούνται να κάνουν τα χαρτιά τους όλοι όσοι έχουν παιδαγωγική κατάρτιση, οσα μόρια και να έχουν. Τα 0 μόρια σε τοποθετούν στον πίνακα Γ (μηδενικής προϋπηρεσίας), οπότε δε μπορείς να κάνεις αίτηση.

Ούτως ή άλλως όμως, οι αιτήσεις αυτές αφορούν τους περσινούς πίνακες.

Αποσυνδεδεμένος tsixlas

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 121
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος διορισμών, ΑΣΕΠ 60-40%, 2007-08
« Απάντηση #50 στις: Ιούλιος 26, 2007, 01:42:45 πμ »
Τελικά οι συμπληρωματικοί διορισμοί των ΠΕ19 αφορούν τον περσινό πίνακα. Απο οτι βλέπω σε αυτό συμφωνείτε οι περισσότεροι.

Θέλω τώρα να γράψω μια φανταστική ιστορία.

Εστω οτι κάποιος πληροφορικός είχε πέρσι 3,54 μόρια και έκανε τα χαρτιά του για διορισμό μια και τα μόρια του ήταν πάνω απο το όριο που είχε θέσει το ΥΠΕΠΘ. Δυστυχώς όμως ήταν στα άτομα που δεν διορίστηκαν απο την περσινή "χρυσή" και τελευταία φουρνιά.

Φέτος λοιπόν (την σεζόν 2006-2007) παράτησε απογοητευμένος την ωρομισθία και τα Ολοήμερα και ασχολήθηκε με κάποιο άλλο επάγγελμα.

Κάποια άλλα παιδιά με λίγοτερα απο 3,54 μόρια πέρσι, παρά τις άσχημες προβλέψεις για τον κλάδο μας ΚΑΙ την φετινή χρονιά (2006-2007) έκαναν αιτήσεις για ωρομίσθιοι στα Ολοήμερα για να μαζέψουν μόρια και ας πληρώνονταν ελάχιστα και με μεγάλη καθυστέρηση. Θυμάμαι μια κοπέλα που έγραψε οτι πήγαινε 3-4 φορές την εβδομάδα απο τον Βόλο στην Θεσσαλονίκη και γυρνούσε αυθημερόν για να μαζέψει τα ρημάδια τα μόρια  :o 
Αυτά τα παιδιά έχουν ξεπεράσει κατα πολύ τα 3,54 μόρια.

Η συγκεκριμένη προκύρηξη καλώς ή κακώς τιμωρεί αυτούς οι οποίο παρέμειναν πιστοί και την φετινή χρονία στην ωρομισθία και επιβραβεύει κάποιους οι οποίοι πολύ πιθανό να το έχουν κόψει το "σπόρ" αυτό.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 26, 2007, 01:46:22 πμ από tsixlas »

Αποσυνδεδεμένος teleutaios

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 45
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος διορισμών, ΑΣΕΠ 60-40%, 2007-08
« Απάντηση #51 στις: Ιούλιος 26, 2007, 10:44:59 πμ »
Και μια ερώτηση για τον δέυτερο κλάδο μου (12.05).
Η εγκύκλιος λέει για διορισμούς 34 ατόμων!! Στον νέο πίνακα διορισμών υπάρχουν μόνο 23 άτομα, ενώ στον περσινό με τον οποίο θα γίνουν οι διορισμοί μόνο 15 (από τους οποίους μπορεί κάποιοι ναέχουν διοριστεί- δεν έχω ασχοληθεί καθόλου). Το συμπέρασμα που βγαίνει είναι ότι μάλλον δε φτάνουν τα άτομα, οπότε οι θέσεις τι γίνονται? Λογικά θα μείνουν κενές, έτσι δεν είναι??

Εμένα όμως αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι το εξής: Πώς είναι δυνατόν να υπάρχουν ανάγκες για τόσους πολλούς του κλάδου και να μην υπάρχουν ωρομίσθιοι- αναπληρωτές από πίνακα να καλύψουν τις θέσεις? Γιατί το υπουργείο δεν προσέλαβε αναπληρωτές- ωρομίσθιους, αφού οι ανάγκες ήταν τόσες πολλές όσες φαίνονται από τις θέσεις, με αποτέλεσμα τώρα να μένουν κενές οι θέσεις?

Η' μήπως δεν είναι και τόσες πολλές οι ανάγκες για 12.05, και το υπουργείο είχε απλώς ζητήσει ένα εξωπραγματικό νούμερο διορισμών στον προηγούμενο ΑΣΕΠ (κάτι αντίστοιχο με ΠΕ19-20, πάνω από 800 αν θύμαμαι, το οποίο μπούκωσε μια για πάντα τον κλάδο) και τώρα προσπαθεί να διορθώσει το λάθος μη διορίζοντας αναπληρώτες- ωρομίσθιους και εξοικονομώντας έτσι κάποιες θέσεις που θα πάνε χαμένες!
Η γνώμη κάποιου μόνιμου 12.05 θα με βοήθαγε πολύ! Υπάρχουν κενά στον κλάδο? Υπάρχουν υπεράριθμοι?

Αποσυνδεδεμένος sophia_d

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 436
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος διορισμών, ΑΣΕΠ 60-40%, 2007-08
« Απάντηση #52 στις: Ιούλιος 26, 2007, 02:18:25 μμ »
Τελικά οι συμπληρωματικοί διορισμοί των ΠΕ19 αφορούν τον περσινό πίνακα. Απο οτι βλέπω σε αυτό συμφωνείτε οι περισσότεροι.

Θέλω τώρα να γράψω μια φανταστική ιστορία.

Εστω οτι κάποιος πληροφορικός είχε πέρσι 3,54 μόρια και έκανε τα χαρτιά του για διορισμό μια και τα μόρια του ήταν πάνω απο το όριο που είχε θέσει το ΥΠΕΠΘ. Δυστυχώς όμως ήταν στα άτομα που δεν διορίστηκαν απο την περσινή "χρυσή" και τελευταία φουρνιά.

Φέτος λοιπόν (την σεζόν 2006-2007) παράτησε απογοητευμένος την ωρομισθία και τα Ολοήμερα και ασχολήθηκε με κάποιο άλλο επάγγελμα.

Κάποια άλλα παιδιά με λίγοτερα απο 3,54 μόρια πέρσι, παρά τις άσχημες προβλέψεις για τον κλάδο μας ΚΑΙ την φετινή χρονιά (2006-2007) έκαναν αιτήσεις για ωρομίσθιοι στα Ολοήμερα για να μαζέψουν μόρια και ας πληρώνονταν ελάχιστα και με μεγάλη καθυστέρηση. Θυμάμαι μια κοπέλα που έγραψε οτι πήγαινε 3-4 φορές την εβδομάδα απο τον Βόλο στην Θεσσαλονίκη και γυρνούσε αυθημερόν για να μαζέψει τα ρημάδια τα μόρια  :o 
Αυτά τα παιδιά έχουν ξεπεράσει κατα πολύ τα 3,54 μόρια.

Η συγκεκριμένη προκύρηξη καλώς ή κακώς τιμωρεί αυτούς οι οποίο παρέμειναν πιστοί και την φετινή χρονία στην ωρομισθία και επιβραβεύει κάποιους οι οποίοι πολύ πιθανό να το έχουν κόψει το "σπόρ" αυτό.


δεν πιστεύω ότι τιμωρεί κανέναν- απλά αναφέρεται σε κενά που δεν καλύφθησαν πέρσι, οπότερ πρέπει να πάρει με βάση τα περσινά μόρια και πίνακες- το αντίθετο, νομίζω θα ήταν άδικο . απλά έπρεπε να είχε βγει πέρσι αυτή η πρόσκληση...

Αποσυνδεδεμένος kateri

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 980
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος διορισμών, ΑΣΕΠ 60-40%, 2007-08
« Απάντηση #53 στις: Ιούλιος 26, 2007, 03:15:52 μμ »
Αν κάποιος έχει παιδαγωγική επάρκεια,έστω και αν την απέκτησε φέτος μπορεί να κάνει τα χαρτιά του,το σύστημα τους δέχεται πάντως...Το είδα με τα ίδια μου τα μάτια σήμερα στη Β'βαθμια Ιωαννίνων...Βέβαια στο αντίγραφο της αίτησης φαίνονται μόνο τα περσινά μόρια...

Αποσυνδεδεμένος flair

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 647
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος διορισμών, ΑΣΕΠ 60-40%, 2007-08
« Απάντηση #54 στις: Ιούλιος 26, 2007, 03:51:50 μμ »
Αν κάποιος έχει παιδαγωγική επάρκεια,έστω και αν την απέκτησε φέτος μπορεί να κάνει τα χαρτιά του,το σύστημα τους δέχεται πάντως...Το είδα με τα ίδια μου τα μάτια σήμερα στη Β'βαθμια Ιωαννίνων...Βέβαια στο αντίγραφο της αίτησης φαίνονται μόνο τα περσινά μόρια...

Μήπως όμως τα περσινά μόριά του ήταν αρκετά για να κάνει αίτηση;

Αποσυνδεδεμένος cowboy

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 67
  • Φύλο: Άντρας
  • ΕΙΜΑΙ ΚΑΡΑΦΛΟΣ
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος διορισμών, ΑΣΕΠ 60-40%, 2007-08
« Απάντηση #55 στις: Ιούλιος 26, 2007, 04:06:31 μμ »
cpap τι ειδικοτητα εισαι?τεχνολογος?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159560
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 325
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 331
Σύνολο: 339

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.108 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.