*

Αποστολέας Θέμα: ’ Φάση αναπληρωτών ΠΕ60  (Αναγνώστηκε 93353 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Lila_86

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1072
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ’ Φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Απάντηση #294 στις: Σεπτέμβριος 08, 2011, 01:09:11 πμ »
Αν δεν κάνω λάθος απο ΚΤΕΛ Κηφισσού φεύγει η Αρκαδία. Έχει σχεδόν κάθε μια ώρα ....Ξενοδοχεία δεν ξέρω αλλά  δεν είναι τουριστική περιοχή το κέντρο ...από τους φαντάρους ζουν, φθηνά είναι . Ψάξε 2-3 ξενοδοχεία από το internet
Ακριβως,φευγει ΚΤΕΛ απο Κηφισσο συχνα.Τωρα για ξενοδοχεια υπαρχουν πολλα και φθηνα στην Τριπολη.Η κοπελα που παει Β Αρκαδιας ας μην αγχωνεται,μια χαρα θα περασει,αρκει να υπαρχει διαθεση ;)

Μηπως ξερετε τι περιοχες να αποφυγει στην Β Αρκαδιας?
Oι περιοχές Β Αρκαδίας είναι:Βόρειας Κυνουρίας,Λεωνιδίου,Τύρου,Κοινότητα Κοσμά.Το Λεωνίδιο από ότι ξέρω είναι αρκετά καλά.
Κρίση είναι όταν ο λαός είναι περικυκλωμένος από τη φτώχεια και.....την αστυνομία.-Ανώνυμος-

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ’ Φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:45:18 »

Αποσυνδεδεμένος elis6

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
    • Προφίλ
Απ: ’ Φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Απάντηση #295 στις: Σεπτέμβριος 08, 2011, 01:13:58 πμ »
Ρε παιδιά πληροφορίες για Κυκλάδες κανείς; Θα φύγω αύριο με το πρώτο πλοίο στις 7:30 για να είμαι στην διεύθυνση κατά τις 11:30. Οτιδήποτε γνωρίζει κανείς από σχολεία για τα νησιά των Κυκλάδων, αν μπορεί ας το γράψει. Προσανατολίζομαι να βάλω πρώτες επιλογές Τζιά, ’νδρο, Σύρο, Πάρο, Νάξο ώστε να μπορώ να έρχομαι ανά 2 ή 1 Σαββατοκύριακο το μήνα για να αλλάζω το εκαπιδευτικό υλικό μου, αλλά δεν ξέρω και τι κενά υπάρχουν και είδα ότι πήρε και 9 τρίτεκνους. Στην ιστοσελίδα των Κυκλάδων μπήκα αλλά κενά δεν έχουν βγάλει απλά είδα τα σχολεία των Κυκλάδων.
για να πηγαινοερχεσαι, καλυτερα τα κοντινα... ειναι λιγο δυσκολο το ταξιδι σ/κ που θελεις να κανεις. ξεχνα το. εκτος απο κουραστικο και πολυεξοδο, δεν θα αντεξεις γιατι θα θελεις να χαλαρωνεις και να απολαμβανεις το σ/κ.
οσο για τα λειτουργικα κενα, υπαρχουν στις σελιδες των γραφειων (ακομα). για μενα καλυτερα κοντα. η κ. βλασταρη (δ/νση συρου) ειναι "λιγο" των αρχων. το υπολοιπο προσωπικο ομως Αψογο. http://1grpe.kyk.sch.gr/ στον πρωτο πινακα με κοκκινα γραμματα. υπαρχουν ομως ναξιωτισσες πολλεςςςςςς!!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 08, 2011, 01:21:42 πμ από elis6 »

Αποσυνδεδεμένος Deyna

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 373
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ’ Φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Απάντηση #296 στις: Σεπτέμβριος 08, 2011, 01:16:21 πμ »
Οι τοποθετήσεις , τα κενά κτλ είναι λίγο περίεργα..μόνο σε μένα φαίνονται; Ξέρει κανείς πού παρουσιαζόμαστε για Γ' Πειραιά; Μπορούμε να κάνουμε βελτίωση θέσης; Τι να πάω Γ' Πειραιά στα νησιά να κάνω; Να πληρώνω ενοίκια;;; >:( >:( >:(
βελτίωση θέσης μπορείς να κάνεις αλλά μόνο μέσα στη γ πειραιά...και όχι α ή β πειραιά. θα παρουσιαστείς στη διεύθυνση στον πειραιά ( νομίζω είναι στην καραίσκου), θα κάνεις ανάληψη και θα σου πουν όταν συνεδριάσουν σε ποιό νησί θα πας.το καλό στη γ είναι ότι παίρνεις μόρια. πρόπερσι που ήμουν σπέτσες είχα 4 και 2 της χρονιάς.


μονο 4 μορια εχουν οι Σπέτσες??? ::) ::) ::) ::) παρα πολυ λιγα

Τα μόρια τα παίρνεις κανονικά; Δεν είχε πει η Διαμάντω ότι καταργείται και αυτό; Δηλαδή άμα πάω Αίγινα παίρνω μόρια;

’λλη ερώτηση...κατά πόσον πιστεύετε ότι αξίζει να πας μακριά από το σπίτι σου χωρίς να παίρνεις προϋπηρεσία , μόρια και να ξοδεύεις όλα σου τα λεφτά στα ενοίκια; Αν κάνω άρνηση θέσης χάνω το δικαίωμα και για του χρόνου;

Ερώτηση 3η : Ενδιαφέρεται κάποια κοπέλα για Γ' Πειραιά; Μήπως μπορούμε να κάνουμε ανταλλαγή...Αθήνα θέλω.. :'(
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 08, 2011, 01:21:15 πμ από Deyna »

Αποσυνδεδεμένος Lila_86

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1072
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ’ Φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Απάντηση #297 στις: Σεπτέμβριος 08, 2011, 01:17:28 πμ »
Ρε παιδιά πληροφορίες για Κυκλάδες κανείς; Θα φύγω αύριο με το πρώτο πλοίο στις 7:30 για να είμαι στην διεύθυνση κατά τις 11:30. Οτιδήποτε γνωρίζει κανείς από σχολεία για τα νησιά των Κυκλάδων, αν μπορεί ας το γράψει. Προσανατολίζομαι να βάλω πρώτες επιλογές Τζιά, ’νδρο, Σύρο, Πάρο, Νάξο ώστε να μπορώ να έρχομαι ανά 2 ή 1 Σαββατοκύριακο το μήνα για να αλλάζω το εκαπιδευτικό υλικό μου, αλλά δεν ξέρω και τι κενά υπάρχουν και είδα ότι πήρε και 9 τρίτεκνους. Στην ιστοσελίδα των Κυκλάδων μπήκα αλλά κενά δεν έχουν βγάλει απλά είδα τα σχολεία των Κυκλάδων.
Η ’νδρος είναι πολύ καλή και με πολύ καλή συγκοινωνία(εκτός αν βάζει αέρα).Οι εκπαιδευτικοί είναι αρκετοί και αρκετά δεμένοι σαν παρέες.Μπατσί,Χώρα,Κόρθι καταπληκτικά μέρη.Έχει μεγάλες αποστάσεις βέβαια(όπως και η Νάξος).Πέρασα αξέχαστα την πρώτη χρονιά αναπλήρωσης.Καλό είναι αν έχεις αμάξι να το πάρεις.Νοίκι πλήρωνα 180 ευρώ!!!Υπάρχουν κ ακριβότερα εννοείται.
Από Πάρο έχω καταγωγή και δούλευα και σε παιδικό 2.5 χρόνια.Αν πας,απέφυγε την Παροικιά.Προτίμησε χωριά.Ό,τι άλλο θες,εδώ είμαστε πάλι και σε π.μ.Καλή τοποθέτηση,μακάρι να πήγαινα κι εγώ Κυκλάδες....Αλλά Αθήνα αναγκαστικά.
Κρίση είναι όταν ο λαός είναι περικυκλωμένος από τη φτώχεια και.....την αστυνομία.-Ανώνυμος-

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ’ Φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:45:18 »

Αποσυνδεδεμένος annoula1983

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 87
    • Προφίλ
Απ: ’ Φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Απάντηση #298 στις: Σεπτέμβριος 08, 2011, 01:23:51 πμ »
Οι τοποθετήσεις , τα κενά κτλ είναι λίγο περίεργα..μόνο σε μένα φαίνονται; Ξέρει κανείς πού παρουσιαζόμαστε για Γ' Πειραιά; Μπορούμε να κάνουμε βελτίωση θέσης; Τι να πάω Γ' Πειραιά στα νησιά να κάνω; Να πληρώνω ενοίκια;;; >:( >:( >:(
βελτίωση θέσης μπορείς να κάνεις αλλά μόνο μέσα στη γ πειραιά...και όχι α ή β πειραιά. θα παρουσιαστείς στη διεύθυνση στον πειραιά ( νομίζω είναι στην καραίσκου), θα κάνεις ανάληψη και θα σου πουν όταν συνεδριάσουν σε ποιό νησί θα πας.το καλό στη γ είναι ότι παίρνεις μόρια. πρόπερσι που ήμουν σπέτσες είχα 4 και 2 της χρονιάς.


μονο 4 μορια εχουν οι Σπέτσες??? ::) ::) ::) ::) παρα πολυ λιγα

Τα μόρια τα παίρνεις κανονικά; Δεν είχε πει η Διαμάντω ότι καταργείται και αυτό; Δηλαδή άμα πάω Αίγινα παίρνω μόρια;

’λλη ερώτηση...κατά πόσον πιστεύετε ότι αξίζει να πας μακριά από το σπίτι σου χωρίς να παίρνεις προϋπηρεσία , μόρια και να ξοδεύεις όλα σου τα λεφτά στα ενοίκια; Αν κάνω άρνηση θέσης χάνω το δικαίωμα και για του χρόνου;

Ερώτηση 3η : Ενδιαφέρεται κάποια κοπέλα για Γ' Πειραιά; Μήπως μπορούμε να κάνουμε ανταλλαγή...

Τα μόρια δεν καταργούνται. Δεν είπε κάτι τέτοιο ποτέ. Η προϋπηρεσία θα μετρήσει στον ΑΣΕΠ όταν γίνει. Αν αρνηθείς φυσικά και χάνεις τη θέση σου μέχρι και τον επόμενο ΑΣΕΠ!!!! Για αυτό ΠΡΟΣΟΧΗ!!!!!
Εγώ στο σπίτι μου δεν θα μπορούσα να είμαι γιατί αναπληρωτές παίρνουν πολύ δύσκολα, οπότε εδώ και 4 χρόνια γυρίζω την Ελλάδα. Πολύ όμορφα περνάω και δεν τρώω όλα μου τα λεφτά στα νοίκια. Δεν παίρνουμε και 600 ευρώ. Αν δεν έχεις υποχρεώσεις (π.χ. δάνεια, οικογένεια) τα χρήματα είναι πολύ καλά.
Σκάσε και κολύμπα!!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος elis6

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
    • Προφίλ
Απ: ’ Φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Απάντηση #299 στις: Σεπτέμβριος 08, 2011, 01:26:01 πμ »
Ρε παιδιά πληροφορίες για Κυκλάδες κανείς; Θα φύγω αύριο με το πρώτο πλοίο στις 7:30 για να είμαι στην διεύθυνση κατά τις 11:30. Οτιδήποτε γνωρίζει κανείς από σχολεία για τα νησιά των Κυκλάδων, αν μπορεί ας το γράψει. Προσανατολίζομαι να βάλω πρώτες επιλογές Τζιά, ’νδρο, Σύρο, Πάρο, Νάξο ώστε να μπορώ να έρχομαι ανά 2 ή 1 Σαββατοκύριακο το μήνα για να αλλάζω το εκαπιδευτικό υλικό μου, αλλά δεν ξέρω και τι κενά υπάρχουν και είδα ότι πήρε και 9 τρίτεκνους. Στην ιστοσελίδα των Κυκλάδων μπήκα αλλά κενά δεν έχουν βγάλει απλά είδα τα σχολεία των Κυκλάδων.
για να πηγαινοερχεσαι, καλυτερα τα κοντινα... ειναι λιγο δυσκολο το ταξιδι σ/κ που θελεις να κανεις. ξεχνα το. εκτος απο κουραστικο και πολυεξοδο, δεν θα αντεξεις γιατι θα θελεις να χαλαρωνεις και να απολαμβανεις το σ/κ.
οσο για τα λειτουργικα κενα, υπαρχουν στις σελιδες των γραφειων (ακομα). για μενα καλυτερα κοντα. η κ. βλασταρη (δ/νση συρου) ειναι "λιγο" των αρχων. το υπολοιπο προσωπικο ομως Αψογο. http://1grpe.kyk.sch.gr/ στον πρωτο πινακα με κοκκινα γραμματα. υπαρχουν ομως ναξιωτισσες πολλεςςςςςς!!!!

Αποσυνδεδεμένος Aleka T.

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ’ Φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Απάντηση #300 στις: Σεπτέμβριος 08, 2011, 01:27:20 πμ »
Να ρωτήσω κάτι???Είμαι απο Θεσσαλονίκη και πέρασα Λασίθι!!Γνωρίζεται τι επιπτώσεις θα έχω αν παρουσιαστώ Δευτέρα?????Γιατί αύριο δε προλαβαίνω και για μεθαύριο λίγο δύσκολο!!!

Αποσυνδεδεμένος annoula1983

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 87
    • Προφίλ
Απ: ’ Φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Απάντηση #301 στις: Σεπτέμβριος 08, 2011, 01:30:56 πμ »
Να ρωτήσω κάτι???Είμαι απο Θεσσαλονίκη και πέρασα Λασίθι!!Γνωρίζεται τι επιπτώσεις θα έχω αν παρουσιαστώ Δευτέρα?????Γιατί αύριο δε προλαβαίνω και για μεθαύριο λίγο δύσκολο!!!

Η μισθοδοσία ξεκινάει την ημέρα που παρουσιάζεσαι και τα μόρια της προϋπηρεσίας επίσης. Όσοι δηλαδή θα παρουσιαστούν νωρίτερα από εσένα (και βρίσκεστε κοντά κοντά στον πίνακα των αναπληρωτών), λογικά, θα σε περάσουν στον πίνακα των αναπληρωτών του χρόνου.
Σκάσε και κολύμπα!!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Demetroula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3088
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ’ Φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Απάντηση #302 στις: Σεπτέμβριος 08, 2011, 01:31:34 πμ »
Να ρωτήσω κάτι???Είμαι απο Θεσσαλονίκη και πέρασα Λασίθι!!Γνωρίζεται τι επιπτώσεις θα έχω αν παρουσιαστώ Δευτέρα?????Γιατί αύριο δε προλαβαίνω και για μεθαύριο λίγο δύσκολο!!!
Καμία επίπτωση δεν θα έχεις. Θα χάσεις τα 2/30 (δύο τριακοστά) του 0,2 (ανάλογα πόσο θα μοριοδοτηθείς ανά μήνα) στον ΑΣΕΠ, όποτε γίνει. Οι πίνακες μέχρι να γίνει ΑΣΕΠ έχουν κλειδώσει, οπότε δεν μπορεί να σε προσπεράσει κάποια.
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος Deyna

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 373
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ’ Φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Απάντηση #303 στις: Σεπτέμβριος 08, 2011, 01:32:23 πμ »
Οι τοποθετήσεις , τα κενά κτλ είναι λίγο περίεργα..μόνο σε μένα φαίνονται; Ξέρει κανείς πού παρουσιαζόμαστε για Γ' Πειραιά; Μπορούμε να κάνουμε βελτίωση θέσης; Τι να πάω Γ' Πειραιά στα νησιά να κάνω; Να πληρώνω ενοίκια;;; >:( >:( >:(
βελτίωση θέσης μπορείς να κάνεις αλλά μόνο μέσα στη γ πειραιά...και όχι α ή β πειραιά. θα παρουσιαστείς στη διεύθυνση στον πειραιά ( νομίζω είναι στην καραίσκου), θα κάνεις ανάληψη και θα σου πουν όταν συνεδριάσουν σε ποιό νησί θα πας.το καλό στη γ είναι ότι παίρνεις μόρια. πρόπερσι που ήμουν σπέτσες είχα 4 και 2 της χρονιάς.


μονο 4 μορια εχουν οι Σπέτσες??? ::) ::) ::) ::) παρα πολυ λιγα

Τα μόρια τα παίρνεις κανονικά; Δεν είχε πει η Διαμάντω ότι καταργείται και αυτό; Δηλαδή άμα πάω Αίγινα παίρνω μόρια;

’λλη ερώτηση...κατά πόσον πιστεύετε ότι αξίζει να πας μακριά από το σπίτι σου χωρίς να παίρνεις προϋπηρεσία , μόρια και να ξοδεύεις όλα σου τα λεφτά στα ενοίκια; Αν κάνω άρνηση θέσης χάνω το δικαίωμα και για του χρόνου;

Ερώτηση 3η : Ενδιαφέρεται κάποια κοπέλα για Γ' Πειραιά; Μήπως μπορούμε να κάνουμε ανταλλαγή...

Τα μόρια δεν καταργούνται. Δεν είπε κάτι τέτοιο ποτέ. Η προϋπηρεσία θα μετρήσει στον ΑΣΕΠ όταν γίνει. Αν αρνηθείς φυσικά και χάνεις τη θέση σου μέχρι και τον επόμενο ΑΣΕΠ!!!! Για αυτό ΠΡΟΣΟΧΗ!!!!!
Εγώ στο σπίτι μου δεν θα μπορούσα να είμαι γιατί αναπληρωτές παίρνουν πολύ δύσκολα, οπότε εδώ και 4 χρόνια γυρίζω την Ελλάδα. Πολύ όμορφα περνάω και δεν τρώω όλα μου τα λεφτά στα νοίκια. Δεν παίρνουμε και 600 ευρώ. Αν δεν έχεις υποχρεώσεις (π.χ. δάνεια, οικογένεια) τα χρήματα είναι πολύ καλά.

Το νέο σπίτι δεν θα έχει ρεύμα-νερό-τηλέφωνο-ενοίκιο; 600 ευρώ μπορεί να μην παίρνουμε αλλά είναι κρίμα να φεύγουν χρήματα έτσι..ειδικά σε τέτοιους καιρούς.. Τι εννοείς θα χάσω τη θέση μου μέχρι τον επόμενο ΑΣΕΠ;

Αποσυνδεδεμένος Aleka T.

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ’ Φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Απάντηση #304 στις: Σεπτέμβριος 08, 2011, 01:33:06 πμ »

Η μισθοδοσία ξεκινάει την ημέρα που παρουσιάζεσαι και τα μόρια της προϋπηρεσίας επίσης. Όσοι δηλαδή θα παρουσιαστούν νωρίτερα από εσένα (και βρίσκεστε κοντά κοντά στον πίνακα των αναπληρωτών), λογικά, θα σε περάσουν στον πίνακα των αναπληρωτών του χρόνου.
[/quote]

Σ ευχαριστώ πολύ!!!!Δε παίζει ρόλο δηλαδή για το που ακριβώς θα είμαι στο Λασίθι???

Αποσυνδεδεμένος Demetroula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3088
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ’ Φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Απάντηση #305 στις: Σεπτέμβριος 08, 2011, 01:34:21 πμ »
Σ ευχαριστώ πολύ!!!!Δε παίζει ρόλο δηλαδή για το που ακριβώς θα είμαι στο Λασίθι???
Όχι, οι τοποθετήσεις θα γίνουν μετά από μέρες.
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος Aleka T.

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ’ Φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Απάντηση #306 στις: Σεπτέμβριος 08, 2011, 01:35:59 πμ »
Μέρες????Δηλαδή????

Αποσυνδεδεμένος georgia_georgia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 917
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: ’ Φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Απάντηση #307 στις: Σεπτέμβριος 08, 2011, 01:37:55 πμ »
το γεγονός ότι δεν έχει πάρει ούτε ένα άτομο θεσσαλονίκη σημαίνει ότι δεν έχει ούτε ένα κενο? πως γίνεται αυτό? πέρσι πήρε 30 και οι περισσότεροι ήταν στην πρώτη φάση.... πάλι θα χάσω τη χρονιά μου εγώ δηλαδη??? :'( :'( :'( :'( :'(
the best teachers teach from the heart... not from the book...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159834
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 539
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 6
Επισκέπτες: 540
Σύνολο: 546

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.103 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.