*

Αποστολέας Θέμα: ’ Φάση αναπληρωτών ΠΕ60  (Αναγνώστηκε 93349 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Demetroula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3088
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ’ Φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Απάντηση #308 στις: Σεπτέμβριος 08, 2011, 01:41:47 πμ »
Μέρες????Δηλαδή????
Ο Καψαλάκης έδωσε χρονοδιάγραμμα για το Ηράκλειο και είπε ότι οι αναπληρωτές θα τοποθετηθούν στις 19/9.
το γεγονός ότι δεν έχει πάρει ούτε ένα άτομο θεσσαλονίκη σημαίνει ότι δεν έχει ούτε ένα κενο? πως γίνεται αυτό? πέρσι πήρε 30 και οι περισσότεροι ήταν στην πρώτη φάση.... πάλι θα χάσω τη χρονιά μου εγώ δηλαδη??? :'( :'( :'( :'( :'(
Αυτό σημαίνει ότι θα πάρει στη Β' φάση. Έχει ακόμα πολλά άτομα να πάρει. Αν προσέξεις πολλοί νομοί έχουν ασυνήθιστα λίγα κενά. Αυτό σημαίνει ότι θα ανοίξουν στην επόμενη.
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ’ Φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:01:55 »

Αποσυνδεδεμένος annoula1983

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 87
    • Προφίλ
Απ: ’ Φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Απάντηση #309 στις: Σεπτέμβριος 08, 2011, 01:42:03 πμ »
Οι τοποθετήσεις , τα κενά κτλ είναι λίγο περίεργα..μόνο σε μένα φαίνονται; Ξέρει κανείς πού παρουσιαζόμαστε για Γ' Πειραιά; Μπορούμε να κάνουμε βελτίωση θέσης; Τι να πάω Γ' Πειραιά στα νησιά να κάνω; Να πληρώνω ενοίκια;;; >:( >:( >:(
βελτίωση θέσης μπορείς να κάνεις αλλά μόνο μέσα στη γ πειραιά...και όχι α ή β πειραιά. θα παρουσιαστείς στη διεύθυνση στον πειραιά ( νομίζω είναι στην καραίσκου), θα κάνεις ανάληψη και θα σου πουν όταν συνεδριάσουν σε ποιό νησί θα πας.το καλό στη γ είναι ότι παίρνεις μόρια. πρόπερσι που ήμουν σπέτσες είχα 4 και 2 της χρονιάς.


μονο 4 μορια εχουν οι Σπέτσες??? ::) ::) ::) ::) παρα πολυ λιγα

Τα μόρια τα παίρνεις κανονικά; Δεν είχε πει η Διαμάντω ότι καταργείται και αυτό; Δηλαδή άμα πάω Αίγινα παίρνω μόρια;

’λλη ερώτηση...κατά πόσον πιστεύετε ότι αξίζει να πας μακριά από το σπίτι σου χωρίς να παίρνεις προϋπηρεσία , μόρια και να ξοδεύεις όλα σου τα λεφτά στα ενοίκια; Αν κάνω άρνηση θέσης χάνω το δικαίωμα και για του χρόνου;

Ερώτηση 3η : Ενδιαφέρεται κάποια κοπέλα για Γ' Πειραιά; Μήπως μπορούμε να κάνουμε ανταλλαγή...

Τα μόρια δεν καταργούνται. Δεν είπε κάτι τέτοιο ποτέ. Η προϋπηρεσία θα μετρήσει στον ΑΣΕΠ όταν γίνει. Αν αρνηθείς φυσικά και χάνεις τη θέση σου μέχρι και τον επόμενο ΑΣΕΠ!!!! Για αυτό ΠΡΟΣΟΧΗ!!!!!
Εγώ στο σπίτι μου δεν θα μπορούσα να είμαι γιατί αναπληρωτές παίρνουν πολύ δύσκολα, οπότε εδώ και 4 χρόνια γυρίζω την Ελλάδα. Πολύ όμορφα περνάω και δεν τρώω όλα μου τα λεφτά στα νοίκια. Δεν παίρνουμε και 600 ευρώ. Αν δεν έχεις υποχρεώσεις (π.χ. δάνεια, οικογένεια) τα χρήματα είναι πολύ καλά.

Το νέο σπίτι δεν θα έχει ρεύμα-νερό-τηλέφωνο-ενοίκιο; 600 ευρώ μπορεί να μην παίρνουμε αλλά είναι κρίμα να φεύγουν χρήματα έτσι..ειδικά σε τέτοιους καιρούς.. Τι εννοείς θα χάσω τη θέση μου μέχρι τον επόμενο ΑΣΕΠ;

Εννοώ ότι δεν έχεις δικαίωμα να σε καλέσουν ως αναπληρώτρια αν αρνηθείς τη θέση. Με τη λογική τη δικιά σου δεν θα έπρεπε να δουλεύω εγώ και άλλες τόσες συναδέλφισσες. Αλλά τι να κάνουμε;; Να κάτσουμε σπίτι να μας ταϊζει ο μπαμπάς;;; Προσωπικά, επιλέγω να δουλεύω και να κάνω τη ζωούλα μου όπως τη θέλω εγώ.
Τηλέφωνο δεν χρειάζεται να βάλεις πάντως!!!!
Σκάσε και κολύμπα!!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος annoula1983

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 87
    • Προφίλ
Απ: ’ Φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Απάντηση #310 στις: Σεπτέμβριος 08, 2011, 01:44:40 πμ »
το γεγονός ότι δεν έχει πάρει ούτε ένα άτομο θεσσαλονίκη σημαίνει ότι δεν έχει ούτε ένα κενο? πως γίνεται αυτό? πέρσι πήρε 30 και οι περισσότεροι ήταν στην πρώτη φάση.... πάλι θα χάσω τη χρονιά μου εγώ δηλαδη??? :'( :'( :'( :'( :'(

Η Θεσσαλονίκη τα πάει καλά συνήθως με τη Β'  Φάση!!!!!
Σκάσε και κολύμπα!!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος trikie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 790
    • Προφίλ
Απ: ’ Φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Απάντηση #311 στις: Σεπτέμβριος 08, 2011, 01:44:49 πμ »
Κορίτσια ευχαριστώ για τις πληροφορίες για Κυκλάδες. Lila 76 γιατί να αποφύγω παροικιά; Αν μπορείς πες μου και χωρίς προσωπικό μήνυμα, δεν με πειράζει. Κορίτσια το ξέρω ότι θα είναι κουραστικό, αλλά δεν μπορώ να κάνω αλλιώς, έχω πολύ υλικό, cd και βιβλία και δεν παίζει με τίποτα να το κατεβάσω όλο. ’λλωστε προσανατολίζομαι τώρα στην αρχή να κατεβάζω πράγματα κάθε σαββατοκύριακο και ύστερα να κατεβαίνω Αθήνα μια φορά τον μήνα. Για Τήνο -Μήλο -Κύθνο επίσης πληροφορίες για σχολεία; Συγγνώμη που επιμένω αλλά είναι επείγον καταλαβαίνετε, για να ξέρω τι θα δηλώσω αύριο. Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ’ Φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:01:55 »

Αποσυνδεδεμένος georgia_georgia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 917
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: ’ Φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Απάντηση #312 στις: Σεπτέμβριος 08, 2011, 01:46:52 πμ »
το γεγονός ότι δεν έχει πάρει ούτε ένα άτομο θεσσαλονίκη σημαίνει ότι δεν έχει ούτε ένα κενο? πως γίνεται αυτό? πέρσι πήρε 30 και οι περισσότεροι ήταν στην πρώτη φάση.... πάλι θα χάσω τη χρονιά μου εγώ δηλαδη??? :'( :'( :'( :'( :'(

Η Θεσσαλονίκη τα πάει καλά συνήθως με τη Β'  Φάση!!!!!
μακάρι να με πάρουν φέτος... δηλαδή ας με λυπηθεί κάποιος !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :P :P :P :P :P :P :P :P :P
the best teachers teach from the heart... not from the book...

Αποσυνδεδεμένος Demetroula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3088
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ’ Φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Απάντηση #313 στις: Σεπτέμβριος 08, 2011, 01:49:24 πμ »
το γεγονός ότι δεν έχει πάρει ούτε ένα άτομο θεσσαλονίκη σημαίνει ότι δεν έχει ούτε ένα κενο? πως γίνεται αυτό? πέρσι πήρε 30 και οι περισσότεροι ήταν στην πρώτη φάση.... πάλι θα χάσω τη χρονιά μου εγώ δηλαδη??? :'( :'( :'( :'( :'(

Η Θεσσαλονίκη τα πάει καλά συνήθως με τη Β'  Φάση!!!!!
μακάρι να με πάρουν φέτος... δηλαδή ας με λυπηθεί κάποιος !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :P :P :P :P :P :P :P :P :P
gogapina θυμάμαι τι δράμα πέρασες πέρυσι, φέτος ελπίζω να σε πάρουν!
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος MARIA T

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
    • Προφίλ
Απ: ’ Φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Απάντηση #314 στις: Σεπτέμβριος 08, 2011, 02:27:26 πμ »
συγγνωμη για να καταλαβω γιατι ειμαι πολυ θυμωμενη Εγω με σειρα στους πρωτους 150 θα κανω 200χλμ τη μερα γιατι δεν ανοιξαν κενα στη θεσσαλονικη στην πρωτη φαση , και αν ανοιξει στη δευτερη φαση θα παρει ατομα που βρισκονται απειρες θεσεις [ιο κατω απο μενα?ειναι απιστευτη αδικια.Περσυ ημουν θεσσαλονικη α φαση!!!κοντευω να τρελλαθω!!ο μισος μισθος θα πηγαινει στις βενζινες!

Αποσυνδεδεμένος mentira

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 48
    • Προφίλ
Απ: ’ Φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Απάντηση #315 στις: Σεπτέμβριος 08, 2011, 02:33:45 πμ »
Δ' Μαγνησίας πάει κανείς?????  'Εχω κάποιες απορίες . ’ν είναι κάποιος, ας μου απαντήσει!!!! Σας ευχαριστώ  :o

Εχω περασει απο 'κει για τυχον αποριες στειλε μου πμ και αν με το καλο τοποθετηθεις και μπορω να βοηθησω θα χαρω να το κανω...η κατασταση εκει παντως σαν κλιμα ειναι super οι εκπαιδευτικοι αρκετα δεμενοι μεταξυ τους και ειχε και αρκετα πραγματακια να κανεις το χειμωνα (τουλ εκει που ημουν εγω).
Παρουσιαζεσαι Βολο και μετα απο λιγες μερες θα σας στειλουν στο νησι..καλη τυχη!!!!!

Αποσυνδεδεμένος mentira

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 48
    • Προφίλ
Απ: ’ Φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Απάντηση #316 στις: Σεπτέμβριος 08, 2011, 02:36:45 πμ »
Κανενας που να πηγαινει ή να εχει περασει απο Χανια??? Τι κατασταση επικρατει εκει?

Αποσυνδεδεμένος Demetroula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3088
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ’ Φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Απάντηση #317 στις: Σεπτέμβριος 08, 2011, 02:38:00 πμ »
συγγνωμη για να καταλαβω γιατι ειμαι πολυ θυμωμενη Εγω με σειρα στους πρωτους 150 θα κανω 200χλμ τη μερα γιατι δεν ανοιξαν κενα στη θεσσαλονικη στην πρωτη φαση , και αν ανοιξει στη δευτερη φαση θα παρει ατομα που βρισκονται απειρες θεσεις [ιο κατω απο μενα?ειναι απιστευτη αδικια.Περσυ ημουν θεσσαλονικη α φαση!!!κοντευω να τρελλαθω!!ο μισος μισθος θα πηγαινει στις βενζινες!
Αφού είχες τόσο καλή θέση δεν έπρεπε να βάλεις άλλες επιλογές εκτός Θεσσαλονίκης. Υπήρχε πιθανότητα να μην κάνει μια μεγάλη φάση, αλλά δύο μικρές.
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος annoula1983

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 87
    • Προφίλ
Απ: ’ Φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Απάντηση #318 στις: Σεπτέμβριος 08, 2011, 02:42:40 πμ »
συγγνωμη για να καταλαβω γιατι ειμαι πολυ θυμωμενη Εγω με σειρα στους πρωτους 150 θα κανω 200χλμ τη μερα γιατι δεν ανοιξαν κενα στη θεσσαλονικη στην πρωτη φαση , και αν ανοιξει στη δευτερη φαση θα παρει ατομα που βρισκονται απειρες θεσεις [ιο κατω απο μενα?ειναι απιστευτη αδικια.Περσυ ημουν θεσσαλονικη α φαση!!!κοντευω να τρελλαθω!!ο μισος μισθος θα πηγαινει στις βενζινες!

Καταλαβαίνουμε τι λες, αλλά ξέρεις πως λειτουργεί το σύστημα. Όπως είπε και η συναδέλφισσα παραπάνω ας έβαζες μόνο Θεσσαλονίκη και όποτε σε καλούσαν.
Σκάσε και κολύμπα!!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος MARIA T

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
    • Προφίλ
Απ: ’ Φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Απάντηση #319 στις: Σεπτέμβριος 08, 2011, 02:43:53 πμ »
ημουν σιγουρη οτι θα με παρουν στην πρωτη επιλογη λογω θεσης. με εστειλαν στην 4η επιλογη ουτε καν χαλκιδικη που με βολευει γιατι μενω ανατολικη θεσσαλονικη!!δεν μπορω να το πιστεψω και δεν ξερω τι μπορω να κανω

Αποσυνδεδεμένος mentira

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 48
    • Προφίλ
Απ: ’ Φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Απάντηση #320 στις: Σεπτέμβριος 08, 2011, 02:51:07 πμ »
Βρε παιδια μια απορια γινεται να μας καλουν το βραδυ και να μας λενε την αλλη μερα το πρωι παρουσιασου αλλιως χασε μορια και λεφτα...δεν πρεπει να γινει θεμα στο υπουργειο αυτο???Καθε χρονο μας αφηναν τουλαχιστον ενα περιθωριο...τι εγινε φετος???Εγω παντως αυριο πρωι πρωι θα παρω τηλ να διαμαρτυρηθω και καλα θα κανει να το κανει και οποιος αλλος θιγεται απο αυτο...δε φτανει που θα ταξιδεψουμε τοσες ωρες για να φτασουμε θα χασουμε και μορια...!!!!

Αποσυνδεδεμένος Aleka T.

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ’ Φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Απάντηση #321 στις: Σεπτέμβριος 08, 2011, 03:06:38 πμ »
Βρε παιδια μια απορια γινεται να μας καλουν το βραδυ και να μας λενε την αλλη μερα το πρωι παρουσιασου αλλιως χασε μορια και λεφτα...δεν πρεπει να γινει θεμα στο υπουργειο αυτο???Καθε χρονο μας αφηναν τουλαχιστον ενα περιθωριο...τι εγινε φετος???Εγω παντως αυριο πρωι πρωι θα παρω τηλ να διαμαρτυρηθω και καλα θα κανει να το κανει και οποιος αλλος θιγεται απο αυτο...δε φτανει που θα ταξιδεψουμε τοσες ωρες για να φτασουμε θα χασουμε και μορια...!!!!

Ε κι εγώ γι αυτό σκάω!!είναι απαράδεκτο!από τη μια άκρη της Ελλάδας να πάμε στην άλλη μέσα σε μια μέρα με πράγματα,ρούχα,βιβλία κτλ....!!αν είναι δυνατόν!!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159833
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 505
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 533
Σύνολο: 545

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.104 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.