*

Αποστολέας Θέμα: Επιλαχόντες ΑΣΕΠ - Συμπληρωματικοί Διορισμοί 2011  (Αναγνώστηκε 40158 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος GILDA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 647
    • Προφίλ
Απ: ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ ΑΣΕΠ - ΣΥΜΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ 2011
« Απάντηση #28 στις: Αύγουστος 31, 2011, 02:11:53 μμ »
Παιδιά υπάρχουν άλλοι επιλαχόντες στο forum; Αν ναι στείλτε μου πμ να δούμε πώς μπορούμε να κινηθούμε.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Επιλαχόντες ΑΣΕΠ - Συμπληρωματικοί Διορισμοί 2011
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:43:59 »

Αποσυνδεδεμένος viviantz

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 68
    • Προφίλ
Απ: Επιλαχόντες ΑΣΕΠ - Συμπληρωματικοί Διορισμοί 2011
« Απάντηση #29 στις: Αύγουστος 31, 2011, 02:36:35 μμ »
GILDA, εγώ είμαι λίγες θέσεις μετά τον τελευταίο διοριστέο των φιλολόγων.
Μέχρι στιγμής φαίνεται να προκύπτουν 6 επιλαχόντες στον κλάδο μας (36 έγραφε ότι θα προσλάβει, 30 διορίστηκαν).
Δεν είμαι στους 6 πρώτους.  Μέχρι ποια θέση μπορώ να θεωρούμαι επιλαχούσα;

Αποσυνδεδεμένος JohnyWalker

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 483
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Επιλαχόντες ΑΣΕΠ - Συμπληρωματικοί Διορισμοί 2011
« Απάντηση #30 στις: Αύγουστος 31, 2011, 02:42:47 μμ »
To ποιους θα προσλάβει και πόσους ποιο ΦΕΚ το γράφει;;

Αποσυνδεδεμένος GILDA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 647
    • Προφίλ
Απ: Επιλαχόντες ΑΣΕΠ - Συμπληρωματικοί Διορισμοί 2011
« Απάντηση #31 στις: Αύγουστος 31, 2011, 03:01:35 μμ »
GILDA, εγώ είμαι λίγες θέσεις μετά τον τελευταίο διοριστέο των φιλολόγων.
Μέχρι στιγμής φαίνεται να προκύπτουν 6 επιλαχόντες στον κλάδο μας (36 έγραφε ότι θα προσλάβει, 30 διορίστηκαν).
Δεν είμαι στους 6 πρώτους.  Μέχρι ποια θέση μπορώ να θεωρούμαι επιλαχούσα;
Έλεγξε τους προηγούμενους από σένα μπορεί κάποιος ήδη να διορίστηκε ή να μην ενδιαφέρεται. Τι σειρά είσαι; Στους επιλαχόντες. Στείλε πμ αν δε θες να το γράψεις φανερά.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Επιλαχόντες ΑΣΕΠ - Συμπληρωματικοί Διορισμοί 2011
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:43:59 »

Αποσυνδεδεμένος KERY12

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 709
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 04 02
    • Προφίλ
Απ: Επιλαχόντες ΑΣΕΠ - Συμπληρωματικοί Διορισμοί 2011
« Απάντηση #32 στις: Αύγουστος 31, 2011, 03:27:39 μμ »
το 2008 παντως για το αντιστοιχο θεμα υπηρχαν 3 τοπικ ανοιχτα , τοτε λεγαν π.χ 270 ειμαστε θα μας δωσουν σημασια? , σημερα το νουμερο ακουγεται τεραστιο, οι φετινοι επιλαχοντες πρεπει να ειναι 40 με 42 ατομα , ενταξει δεν ειναι πολλα ατομα αλλα μιλαμε για το 7% των διορισμων φετος, σαν ποσοστο ειναι τεραστιο. Αν διοριστουν φετος η σειρα των υπολοιπων γινεται καλυτερη. Θα περιμενα μεγαλυτερη συμμετοχη :(

Αποσυνδεδεμένος λιθοσφαιριστής

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 800
    • Προφίλ
Απ: Επιλαχόντες ΑΣΕΠ - Συμπληρωματικοί Διορισμοί 2011
« Απάντηση #33 στις: Αύγουστος 31, 2011, 03:51:35 μμ »
Θεωρώ αδιανόητο να μη διοριστούν άμεσα οι επιλαχόντες. Αυτό το έρμο το 60-40 το έχουν ξεφτιλίσει...
Δηλαδή πρέπει να "πιέσουν" οι ενδιαφερόμενοι για να γίνει το αυτονόητο;

Αποσυνδεδεμένος gio66

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1187
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Επιλαχόντες ΑΣΕΠ - Συμπληρωματικοί Διορισμοί 2011
« Απάντηση #34 στις: Αύγουστος 31, 2011, 03:59:44 μμ »
Από την εμπειρία συγγενικού μου προσώπου μπορώ να πω ότι στους επιλαχόντες βγάζουν κυριολεκτικά την ψυχή ώσπου να τους καλέσουν!!!Για να μη σχολιάσω τις περιοχές που τους δίνουν(ό,τι έχει περισσέψει)πρέπει να πιέσετε να γίνει κάτι μέσα στο Σεπτέμβριο.με όποιον τρόπο μπορείτε!!!
Έχει ο Θεός.

Αποσυνδεδεμένος GILDA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 647
    • Προφίλ
Απ: Επιλαχόντες ΑΣΕΠ - Συμπληρωματικοί Διορισμοί 2011
« Απάντηση #35 στις: Αύγουστος 31, 2011, 05:05:23 μμ »
Θεωρώ αδιανόητο να μη διοριστούν άμεσα οι επιλαχόντες. Αυτό το έρμο το 60-40 το έχουν ξεφτιλίσει...
Δηλαδή πρέπει να "πιέσουν" οι ενδιαφερόμενοι για να γίνει το αυτονόητο;
[/quote
στους χημικούς διορίσανε 3 με ασεπ στους 29 (σωστά KERY;) για ποιο 60-40 μιλάς
και στου επιλαχόντες κάθε φορά βγαζουν το λάδι λες κ τους κάνουν χάρη

Αποσυνδεδεμένος KERY12

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 709
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 04 02
    • Προφίλ
Απ: Επιλαχόντες ΑΣΕΠ - Συμπληρωματικοί Διορισμοί 2011
« Απάντηση #36 στις: Αύγουστος 31, 2011, 05:41:46 μμ »
3 στους 28 ( μια θεση απο το 24μηνο χαθηκε )

Αποσυνδεδεμένος tzavell

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 14
    • Προφίλ
Απ: Επιλαχόντες ΑΣΕΠ - Συμπληρωματικοί Διορισμοί 2011
« Απάντηση #37 στις: Αύγουστος 31, 2011, 05:56:41 μμ »
Καλησπέρα συνάδελφοι. Έχουμε κάποιο νέο στο θέμα των επιλαχόντων κ αν το υπουργείο προτίθεται να προχωρήσει σε συμπληρωματικούς διορισμούς.
Είμαι και γω πολλες φορες επιλαχων του ασεπ και φετος θα συμληρωνα περιπου 24 μορια αν δεν κλειδωναν οι πινακες των αναπληρωτων στις 30-06-10.Ειχα μια σιγουρη εργασια ως χημικος και την αφησα ξεροντας οτι υπαρχει ο Νομος μια επιτυχια στο Ασεπ και 24 μηνες διοριζεσαι.....
Μηπως θα πρεπει να παμε δικαστικα να βρουμε το δικιο μας? Αφου προκειται για μεταβατικη περιοδο με ποιο δικαιωμα κλειδωσαν τους πινακες?Γιατι να ξαναμπαινουμε στην διαδικασια να ξαναδινουμε ασεπ και ποιος ξερει σε αυτην την ηλικια να βρεθουμε και ανεργοι?Ο δικηγορος Μητροπουλος ειδικος σε αυτα τα θεματα αναλαμβανει 10-15 ατομα με 2000 ευρω συνολικα ποσο οχι απαγορευτικο...ειδικα αν βρουμε το δικιο μας.
Αν υπαρχει μια τετοια ομαδα εκπαιδευτικων που βρισκονται σε παραπλησια θεση και σκεφτονται να πανε δικαστικα,θα παρακαλουσα να επικοινωνησουν μαζι μου στο e-mail tzavell@yahoo.gr

Αποσυνδεδεμένος GILDA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 647
    • Προφίλ
Απ: Επιλαχόντες ΑΣΕΠ - Συμπληρωματικοί Διορισμοί 2011
« Απάντηση #38 στις: Αύγουστος 31, 2011, 06:13:44 μμ »
Καλησπέρα συνάδελφοι. Έχουμε κάποιο νέο στο θέμα των επιλαχόντων κ αν το υπουργείο προτίθεται να προχωρήσει σε συμπληρωματικούς διορισμούς.
Είμαι και γω πολλες φορες επιλαχων του ασεπ και φετος θα συμληρωνα περιπου 24 μορια αν δεν κλειδωναν οι πινακες των αναπληρωτων στις 30-06-10.Ειχα μια σιγουρη εργασια ως χημικος και την αφησα ξεροντας οτι υπαρχει ο Νομος μια επιτυχια στο Ασεπ και 24 μηνες διοριζεσαι.....
Μηπως θα πρεπει να παμε δικαστικα να βρουμε το δικιο μας? Αφου προκειται για μεταβατικη περιοδο με ποιο δικαιωμα κλειδωσαν τους πινακες?Γιατι να ξαναμπαινουμε στην διαδικασια να ξαναδινουμε ασεπ και ποιος ξερει σε αυτην την ηλικια να βρεθουμε και ανεργοι?Ο δικηγορος Μητροπουλος ειδικος σε αυτα τα θεματα αναλαμβανει 10-15 ατομα με 2000 ευρω συνολικα ποσο οχι απαγορευτικο...ειδικα αν βρουμε το δικιο μας.
Αν υπαρχει μια τετοια ομαδα εκπαιδευτικων που βρισκονται σε παραπλησια θεση και σκεφτονται να πανε δικαστικα,θα παρακαλουσα να επικοινωνησουν μαζι μου στο e-mail tzavell@yahoo.gr
Ίσως να μην είναι κ άσχημη ιδέα. Το 2008 κάποιοι επιτυχόντες (προσοχή όχι επιλαχόντες) που ήταν ψηλά στον πίνακα των ασεπιτών κινήθηκαν δικαστικά για παραβίαση του ποσοστού 60-40 (καλή ώρα όπως τώρα) κ δικαιώθηκαν. Κ διορίστηκαν.

Αποσυνδεδεμένος geop

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 95
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Επιλαχόντες ΑΣΕΠ - Συμπληρωματικοί Διορισμοί 2011
« Απάντηση #39 στις: Αύγουστος 31, 2011, 06:30:47 μμ »
εγω εχω σειρα 274 στους μαθηματικους....δεν βλεπω να κανει συμπληρωματικους διορισμούς φετος.....θα ελεγα σε ολους τους επιλαχοντες αυτες τις μερες να κανουμε ολοι απο μια αιτηση στο υπουργειο ζητωντας να μας απαντησει γραπτως τι προκειται να κανει για το θεμα αυτο....ωστε να πιεστουν να παρουν μια αποφαση.....αυτο θα κανω εγω απο δευτερα

Αποσυνδεδεμένος latifov

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 89
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Επιλαχόντες ΑΣΕΠ - Συμπληρωματικοί Διορισμοί 2011
« Απάντηση #40 στις: Αύγουστος 31, 2011, 06:43:46 μμ »
Viviantz οι θέσεις φιλολόγων που έμειναν ακάλυπτες είναι 5 και όχι 6 (διορίστηκαν 31)

Επίσης το θέμα δεν είναι αν υπάρχουν ή όχι ανάγκες σε κάθε κλάδο. Πρόκειται για συμπλήρωση του αριθμού που το ίδιο το υπουργείο έβγαλε στην εγκύκλιο (χωρίς να θεωρεί ότι είναι υποχρεωμένο όπως φάνηκε σε άλλους κλάδους που ήδη στην εγκύκλιο δεν κάλυψε το σύνολο των υπόλοιπων θέσεων από 60/40).

Ούτε το θέμα είναι αν θα καλύψει τις θέσεις ή όχι, αλλά αν το κάνει φέτος ή του χρόνου.
Εφ’ όσον όμως με τις εγκυκλίους διορισμών(2009-2010-2011)σε κάποιες ειδικότητες έχει ζητήσει να καλυφθεί το σύνολο του 60/40, και εφ’ όσον υπάρχει νόμιμη διαδικασία για την κάλυψη τυχόν κενών θέσεων, δεν βλέπω ποιο νομικό έρεισμα έχει το υπουργείο να μην προχωρήσει την διαδικασία και να αφήσει αυτές τις θέσεις για του χρόνου…
(λόγο έχει αν πάει σε μεταβατική αλλά δεν μπορώ να βρω πώς καλύπτεται σ’ αυτήν την περίπτωση νομικά
)
Προφανώς όμως (επειδή το υπουργείο εξαρτά την απόφασή του από το αν θα γίνει ασεπ ή όχι) πρέπει να δούμε τι θα κάνουμε…
 
Geop καλά θα κάνεις αλλά σκέφτομαι μήπως θα είναι καλύτερα να γινόταν περισσότερο ομαδικά αυτή η κίνηση… (και διακλαδικά)

Αποσυνδεδεμένος xhm32

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 448
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ04.02
    • Προφίλ
Απ: Επιλαχόντες ΑΣΕΠ - Συμπληρωματικοί Διορισμοί 2011
« Απάντηση #41 στις: Αύγουστος 31, 2011, 07:05:51 μμ »
Καλησπέρα συνάδελφοι. Έχουμε κάποιο νέο στο θέμα των επιλαχόντων κ αν το υπουργείο προτίθεται να προχωρήσει σε συμπληρωματικούς διορισμούς.
Είμαι και γω πολλες φορες επιλαχων του ασεπ και φετος θα συμληρωνα περιπου 24 μορια αν δεν κλειδωναν οι πινακες των αναπληρωτων στις 30-06-10.Ειχα μια σιγουρη εργασια ως χημικος και την αφησα ξεροντας οτι υπαρχει ο Νομος μια επιτυχια στο Ασεπ και 24 μηνες διοριζεσαι.....
Μηπως θα πρεπει να παμε δικαστικα να βρουμε το δικιο μας? Αφου προκειται για μεταβατικη περιοδο με ποιο δικαιωμα κλειδωσαν τους πινακες?Γιατι να ξαναμπαινουμε στην διαδικασια να ξαναδινουμε ασεπ και ποιος ξερει σε αυτην την ηλικια να βρεθουμε και ανεργοι?Ο δικηγορος Μητροπουλος ειδικος σε αυτα τα θεματα αναλαμβανει 10-15 ατομα με 2000 ευρω συνολικα ποσο οχι απαγορευτικο...ειδικα αν βρουμε το δικιο μας.
Αν υπαρχει μια τετοια ομαδα εκπαιδευτικων που βρισκονται σε παραπλησια θεση και σκεφτονται να πανε δικαστικα,θα παρακαλουσα να επικοινωνησουν μαζι μου στο e-mail tzavell@yahoo.gr
Aν με το καλό με πάρουνε αναπληρωτή απο  1 οκτωβρή συμπληρωνω και εγω 24 μηνες + ΑΣΕΠ και θα ήθελα να συμμετήχα στον αγώνα.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162165
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 803
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 779
Σύνολο: 786

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.061 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.