*

Ψηφοφορία

Σε ποια κατηγορία νομίζετε πως είστε;

Διοριστέος/έα
9 (11.4%)
Μάλλον Διοριστέος/έα
23 (29.1%)
Επιτυχών/ούσα
27 (34.2%)
Μάλλον Επιτυχών/ούσα
12 (15.2%)
Αποτυχών/ούσα
5 (6.3%)
Μάλλον Αποτυχών/ούσα
3 (3.8%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 75

Αποστολέας Θέμα: Αποτελέσματα Φιλόλογων  (Αναγνώστηκε 79862 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος para5

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1950
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Αποτελέσματα Φιλόλογων
« στις: Μάρτιος 16, 2007, 09:38:59 μμ »
Τώρα που ο ντόρος των εξετάσεων έχει κάπως καταλαγιάσει, ποιο πιστεύετε πως θα είναι το αποτέλεσμα των εξετάσεων για σας;
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 26, 2007, 01:03:42 μμ από Lenazagor »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποτελέσματα Φιλόλογων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:55:04 »

eleftheria

  • Επισκέπτης
Απ: Αποτελέσματα Φιλόλογων
« Απάντηση #1 στις: Μάρτιος 17, 2007, 12:46:00 πμ »
Να δω εγώ πώς θα διαμορφωθεί η συγκεκριμένη ψηφοφορία μετά τα αποτελέσματα! Θα  :D ή θα  :'( ;;;

Αποσυνδεδεμένος VICA

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 401
  • "...κάθε αναπνοή είναι νοσταλγία..."
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα Φιλόλογων
« Απάντηση #2 στις: Μάρτιος 17, 2007, 02:02:19 πμ »
Μπράβο αισιοδοξία...!Παρά την αναμενόμενη-από τους συμμετέχοντες στο forum αυτό- άνοδο των βάσεων...η ελπίδα ζει.Όπερ σημαίνει ότι αναμένονται 80άρια σε αρχαία, διδακτική...Παρακολουθώντας τις συζητήσεις εγώ κάμφθηκα...με 80 ιστορία δεν ελπίζω παρά να είμαι πάλι επιτυχούσα απλώς... :-\
Να πληρώνεσαι μόνος σου
Χωρίς έξωθεν αναμονές
Και
Με την πληρότητά σου
Πορεύσου
Μαζί τους

eleftheria

  • Επισκέπτης
Απ: Αποτελέσματα Φιλόλογων
« Απάντηση #3 στις: Μάρτιος 17, 2007, 03:42:51 μμ »
VICA με 80 Ιστορία "απλώς επιτυχούσα";;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; :o
Τί λες;;;;; :o
Να μη σου πω ότι σε κόβω σε καμιά Α'... Μέσα είσαι άνετα! Αλί σε μας με το 60ράκι μας...  :'(
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 17, 2007, 04:17:15 μμ από rica »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποτελέσματα Φιλόλογων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:55:04 »

Αποσυνδεδεμένος para5

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1950
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα Φιλόλογων
« Απάντηση #4 στις: Μάρτιος 17, 2007, 04:44:53 μμ »
Rica, μην απογοητεύεσαι. Το τελικό αποτέλεσμα, όπως ξέρεις, είναι συνάρτηση πέντε γραπτών. Εξάλλου, το 60 ιστορία δεν είναι άσχημο με τα φετινά θέματα.

Αποσυνδεδεμένος VICA

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 401
  • "...κάθε αναπνοή είναι νοσταλγία..."
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα Φιλόλογων
« Απάντηση #5 στις: Μάρτιος 17, 2007, 05:43:48 μμ »
Να συμφωνήσω με τη "συνάρτηση πέντε γραπτών" του xr15gr.Γιατί είναι η μόνη αποδεκτή παράμετρος.Αυτός είναι ο διαγωνισμός.Έχω 92-96 παιδαγωγικά,75 νέα και 6-8 στις 10 πολλαπλής αρχαία και η πιθανότητα να είμαι απλώς επιτυχούσα είναι τεράστια.Αυτή είναι η πραγματικότητα για την οποία έχω προετοιμαστεί.Rica,μάλλον είσαι μικρή σε ηλικία.Εγώ γίνομαι 37 σε λίγες μέρες.Μην ακούς τις ιστορίες για την αποτυχία στην ιστορία.Τα θέματα ήταν συνολικά απαράδεκτα αλλά κατάλαβα τι συμβαίνει όταν πήγα 25 Αυγούστου σε πανεπιστημιακό βιβλιοπωλείο της Θεσ/νίκης και είχαν εξαντληθεί όλα τα πανεπιστημιακά συγγράμματα αρχαίας, βυζαντινής και νεότερης ιστορίας.Τότε αποφάσισα να μην ανοίξω τα σχολικά.Τρόμαξα.Είχαν εξαντληθεί και οι 2 τελευταίοι τόμοι της Ιστορίας του Ελληνικού Έθνους.Τους περίμενα στην επαρχία 2 μήνες.Φυσικά και δεν τους διάβασα.Πού χρόνος;Αυτή είναι η τραγελαφική κατάσταση του διαγωνισμού. Γι' αυτό το αίτημά μας για σαφή βιβλιογραφία πρέπει να γίνει ξεκάθαρο στους αρμόδιους.Τουλάχιστον για όσους ξαναδώσουν.Αλλιώς αποδεχόμαστε εμείς οι φιλόλογοι παθητικά έναν απροκάλυπτο εμπαιγμό.
Να πληρώνεσαι μόνος σου
Χωρίς έξωθεν αναμονές
Και
Με την πληρότητά σου
Πορεύσου
Μαζί τους

Αποσυνδεδεμένος para5

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1950
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα Φιλόλογων
« Απάντηση #6 στις: Μάρτιος 17, 2007, 06:26:21 μμ »
Μην ακούς τις ιστορίες για την αποτυχία στην ιστορία

Προφανώς αναφέρεσαι στο δικό μου μήνυμα. Εγώ δε μίλησα για αποτυχία στην ιστορία, κάτι που το θεωρώ πιθανό όσο και να εξαντλήθηκαν τα παν/κά συγγράμματα Θεσ/κης και δύο τόμοι της ΙΕΕ, αλλά προσπάθησα να ενθαρρύνω τη συνάδελφο που θεωρεί πως ο βαθμός της δεν είναι καλός και δεν της δίνει πιθανότητες επιτυχίας/διορισμού.
Εν πάση περιπτώσει, οι προβλέψεις του καθενός είναι άκρως προσωπικές, και δεν μπορούμε να είμαστε σίγουροι για τίποτα αν δεν βγουν τα αποτελέσματα. Αυτό είναι προφανές. Καλό, ωστόσο, θα ήταν να μην προβάλλουμε τις απόψεις μας για αποτυχία ή επιτυχία σε κάποιο αντικείμενο με τόση σιγουριά, γιατί αυτή η στάση ξεφεύγει από τον πληροφοριακό χαρακτήρα του forum.

Αποσυνδεδεμένος VICA

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 401
  • "...κάθε αναπνοή είναι νοσταλγία..."
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα Φιλόλογων
« Απάντηση #7 στις: Μάρτιος 18, 2007, 03:22:28 πμ »
Μα ο πληροφοριακός χαρακτήρας του forum είναι που οδηγεί σε κάποιες εκτιμήσεις.Εγώ απλώς προσπάθησα να εξηγήσω την αίσθησή μου ότι δεν επιτρέπει αισιοδοξία η όλη κατάσταση σε κανένα.Προσωπικά θεωρώ εντελώς απρόβλεπτο το αποτέλεσμα, ό,τι κι αν εκτιμά πως έγραψε κάποιος.Κι αυτό από αυτά που διαβάζω εδώ το συμπέρανα.
Να πληρώνεσαι μόνος σου
Χωρίς έξωθεν αναμονές
Και
Με την πληρότητά σου
Πορεύσου
Μαζί τους

eleftheria

  • Επισκέπτης
Απ: Αποτελέσματα Φιλόλογων
« Απάντηση #8 στις: Μάρτιος 18, 2007, 02:04:49 μμ »
Παιδιά εγώ ξέρω να πω ότι λογαριάζουμε χωρίς τον ξενοδόχο (=διορθωτής ειδικής διδακτικής). Όλα εντέλει από εκεί θα κριθούν και πολύ περισσότερο κι από τα Αρχαία, όπου όλοι πάνω κάτω ξέρουμε τι κάναμε. Η διδακτική είναι απρόβλεπτη. Περιμένεις να πατώσεις και να σου το 80ράκι. Περιμένεις το 80ράκι και να'σου το 50ράκι!
Ας μην επεκταθώ κι αρχίσω τώρα τα σχετικά περί "ποιος είναι αυτός που θα μας κρίνει"... και "γιατί να κρίνεται ο κόπος ενός ολόκληρου χρόνου μέσα σε 4 ώρες", κλπ... Αυτό είναι μια άλλη πονεμένη ιστορία..

Αποσυνδεδεμένος BOEMISSA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 748
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα Φιλόλογων
« Απάντηση #9 στις: Μάρτιος 18, 2007, 03:42:02 μμ »
Συνάδελφοι Καλή Κυριακή από εμένα. Δεν το κρύβω ότι ακόμη με βασανίζει όλη αυτή η ιστορία που λέγεται Ασέπ και είναι ο μόνιμος εφιάλτης μου εδώ και χρόνια. Η αλήθεια ειπώθηκε από όλους σας και πιστεύω και εγώ πως μπορεί να έρθουν τα πάνω κάτω.Σας έχω ξαναπεί, ξέρω άτομα από τον προηγούμενο διαγωνισμό που πήγαν πολύ μέτρια σε όλα τα θέματα και ήρθε η Διδακτική και τους απογείωσε. Δεν ξέρω αν πρέπει να ελπίζουμε και εμείς το ίδιο, εγώ εγκαταλείπω τις ελπίδες μου, και με έχει ρίξει πολύ το θέμα διαγωνισμός. έχω κουραστεί πολύ και δεν έχω διάθεση για τίποτα. Απογοητευμένη και ανασφαλής από τα ιδιαίτερα που παραδίνω και νιώθω ότι δεν έχω να περιμένω κάτι. Θα σας φαίνονται υπερβολικά τα όσα λέω και πιστεύω, αλλά δυστυχώς εκεί μας οδηγούν. Να χάνουμε την ελπίδα για ένα καλύτερο μέλλον (και δεν αναφέρομαι μόνο στην οικονομική ασφάλεια) και τη διάθεση να παράγουμε έργο. Και το κυριότερο την πίστη μας σε αξίες και αρχές. Συγγνώμη αλλά δεν είμαι η κατάλληλη αυτό το διάστημα για να τονώσω το ηθικό μας. 
Η μάθηση για όσους ευτυχούν είναι στολίδι και και για όσους ατυχούν καταφύγιο

Αποσυνδεδεμένος bella

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 35
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα Φιλόλογων
« Απάντηση #10 στις: Μάρτιος 19, 2007, 11:52:18 πμ »
Σκαναρίστηκαν ήδη τα γραπτά με τα ερωτήματα πολλαπλών επιλογών όλων των ειδικοτήτων του ΑΣΕΠ. Στο τέλος Μαρτίου θα έχει ολοκληρωθεί η βαθμολόγηση των multiple choice και μεγάλου μέρους των τετραδίων για δασκάλους και νηπιαγωγούς.
το έργο της διόρθωσης των γραπτών έχουν αναλάβει εβδομήντα βαθμολογητές ενώ το ΑΣΕΠ εξετάζει την αύξηση του αριθμού τους προκειμένου να επισπεφθεί η έκδοση των αποτελεσμάτων. Σύμφωνα με έγκυρες πληροφορίες γίνεται προσπάθεια να εκδοθούν τα αποτελέσματα μέχρι το τέλος Απριλίου έτσι ώστε να δοθεί χρόνος για τις ενστάσεις.

πηγή: www.alfavita.gr

« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 19, 2007, 01:47:31 μμ από rica »

Αποσυνδεδεμένος para5

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1950
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα Φιλόλογων
« Απάντηση #11 στις: Μάρτιος 19, 2007, 12:05:50 μμ »
Πάλι καλά. Δε θα χρειάζεται να περιμένουμε για πολύ ακόμη.

Αποσυνδεδεμένος XRISA

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 73
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα Φιλόλογων
« Απάντηση #12 στις: Μάρτιος 19, 2007, 12:11:56 μμ »
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!
εγώ έπαθα τέτοιο σοκ με τον διαγωνισμό και απογοητεύτηκα τόσο πολύ που αρνουμαι κατηγορηματικά να δω τισ σωστες αάντήσεις..ότι έγινε εγινε περιμένω μια και καλή την ψυχρολουσία...... ;D

Αποσυνδεδεμένος para5

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1950
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα Φιλόλογων
« Απάντηση #13 στις: Μάρτιος 19, 2007, 12:15:14 μμ »
Και γω έπαθα σοκ Xrisa, γι' αυτό ανυπομονώ να βγουν τα αποτελέσματα για να σταματήσω να το σκέφτομαι.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162166
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 803
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 749
Σύνολο: 758

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.105 δευτερόλεπτα. 37 ερωτήματα.