*

Ψηφοφορία

Σε ποια κατηγορία νομίζετε πως είστε;

Διοριστέος/έα
9 (11.4%)
Μάλλον Διοριστέος/έα
23 (29.1%)
Επιτυχών/ούσα
27 (34.2%)
Μάλλον Επιτυχών/ούσα
12 (15.2%)
Αποτυχών/ούσα
5 (6.3%)
Μάλλον Αποτυχών/ούσα
3 (3.8%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 75

Αποστολέας Θέμα: Αποτελέσματα Φιλόλογων  (Αναγνώστηκε 79864 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Lara

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα Φιλόλογων
« Απάντηση #420 στις: Ιούλιος 20, 2007, 10:36:13 πμ »
κι εγώ 17,5 μόρια. Αρχαία περίμενα 70 και μου ήλθε 53!! Στον προηγούμενο είχα 78. Με τα μόρια αυτά θα πρέπει να εργαστώ ωρομίσθια φέτος για να έχω ελπίδες για ανπλήρωση του χρόνου.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποτελέσματα Φιλόλογων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:31:59 »

eleftheria

  • Επισκέπτης
Απ: Αποτελέσματα Φιλόλογων
« Απάντηση #421 στις: Ιούλιος 20, 2007, 01:17:15 μμ »
μετά φρόντισαν να βάλουν τρελές πολλαπλές (για μένα οι πιο δύσκολες και περίεργες από τα τρία γνωστικά) για να γελάσουν που διαβάσαμε Γεωργοπαπαδάκο.

Ο Γεωργοπαπαδάκος στον προηγούμενο ανέβασε πολύ κόσμο και φέτος μας έκαψε. Knox και Lesky από τον επόμενο.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 20, 2007, 01:22:29 μμ από rica »

Αποσυνδεδεμένος Syllas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1893
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ένας φακίρης, πολλοί φουκαράδες
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα Φιλόλογων
« Απάντηση #422 στις: Ιούλιος 20, 2007, 01:32:19 μμ »
Ο Γεωργοπαπαδάκος στον προηγούμενο αναέβασε πολύ κόσμο και φέτος μας έκαψε. Knox και Lesky από τον επόμενο.
Ναι, αλλά τώρα μας έκαψε. Είναι λάθος να προετοιμάζεσαι γαι επόμενο ασεπ με τη λογική του προηγούμενου, το ασεπ το ξέρει που βασίζεσαι και σου τη φέρνει. Όχι, μας έχουν πιάσει από τώρα στον ύπνο, ξέρουν πριν το αποφασίσουμε ότι θα διαβάσουμε Lesky. Δεν λέω ότι είναι κακό να διαβάσουμε Lesky. Τώρα πως θα τους στήσουμε εμείς παγίδα δεν ξέρω, νομίζω καλύτερα να διαβάσουμε τα βασικά κείμενα αρχαίας γραμματολογίας από μετάφραση (Όμηρος, Ησίοδος, Λυρική ποίηση, Ηρόδοτος, Θουκυδίδης, όλο τον Αισχύλο, Σοφοκλή, Ευριπίδη, Αριστοφάνη, Μένανδρο, Ρητορικός λόγος τα βασικά (τρία από τον καθένα), Πλάτων και Αριστοτέλη 'Περι ποιητικής' και 'Ηθικά Νικομάχεια' και μετά την καινούργια σχολική γραμματολογία (νομίζω βγήκε ή κάνω λάθος) ή κάποια άλλη γραμματολογία, όχι πολλές. Την επόμενη φορά όλες οι ερωτήσεις θα τις απαντάς μόνο εαν έχεις διαβάσει τα κείμενα (και πάλι όχι σίγουρα βλ. Ηλέκτρα) και όχι απλά μέσω γραμματολογίας. Προσωπική άποψη. Δεκτές και άλλες προτάσεις.

Αποσυνδεδεμένος olgalia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1509
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα Φιλόλογων
« Απάντηση #423 στις: Ιούλιος 20, 2007, 01:41:05 μμ »
Vica πώς λεγόταν ακριβώς και ποιου εκδοτικού οίκου ήταν το βιβλίο του Κακριδή που διάβασες για τον ΑΣΕΠ; Ίσως να το ανέφερες παραπάνω αλλά δεν το είδα.
Rica πράγματι ο Γεωργοπαπαδάκος μας έκαψε. Απ' αυτόν διάβασα (και μάλιστα πολύ καλά) και τελικά απάντησα 6 στις 10 ερωτήσεις. Η ερώτηση πχ για τους Ομηρικούς ύμνους, αν έδινες την απάντηση του Γεωργοπαπαδάκου ήταν λάθος. Γενικά τα αρχαία ήταν μεγάλη πίκρα. Έγραψα 62,5 ενώ περίμενα τουλάχιστον 75 κι ενώ στον προηγούμενο διαγωνισμό που είχα πάει εντελώς αδιάβαστη κι έγραφα ό,τι ήξερα από τη γενική μου παιδεία είχα πάρει 70.
Να ρωτήσω και κάτι άλλο; Η προκήρυξη δεν έγραφε ότι οι βαθμοί μπαίνουν σε ακέραιο στη βαθμολογία κάθε μαθήματος ενώ δεκαδικοί είναι οι ΜΟ; Μήπως θυμάμαι λάθος;
Μπορείς να δώσεις μόνο αυτό που έχεις και γι αυτό καλά θα κάνεις να προσπαθήσεις να αποκτήσεις κάτι...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποτελέσματα Φιλόλογων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:31:59 »

Αποσυνδεδεμένος BOEMISSA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 748
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα Φιλόλογων
« Απάντηση #424 στις: Ιούλιος 20, 2007, 02:03:34 μμ »
Καλό μεσημέρι σε όλους. Ξέρετε κάτι; Είμαστε νομίζω ο μοναδικός κλάδος που έχει τόση μεγάλη επικοινωνία στο φόρουμ και δε λέμε να σταματήσουμε. Αυτό είναι πολύ ευχάριστο και πρέπει να συνεχιστεί. Παιδιά τα αρχαία μας έκαψαν, στη διδακτική ό,τι και να πεις ποτέ δεν ξέρεις. Γενικότερα η βαθμολογία ήταν πολύ πιο αυστηρή σε σχέση με τον προηγούμενο Ασέπ. Δεν ξέρω τι θα γίνει στον επόμενο, μου φαίνεται πολύ μακρινό και δεν μπορώ να ξαναδιαβάσω. Δυστυχώς θα αναγκαστώ. Ο Γεωργοπαπαδάκος μας μπέρδεψε πολύ, νομίζω πως πρέπει να δίνουμε βαρύτητα και στα σχολικά (π΄χ η ερώτηση με τον Ηρόδοτο, την απάντησα με βάση το σχολικό βιβλίο και ήταν σωστή) και να δούμε τα νέα βιβλία που θα βγουν από φέτος. Ναι, από ό,τι ξέρω θα  υπάρχει και σχολικό βιβλίο. ϊδωμεν! Ας ηρεμήσουμε λίγο, περάσαμε πολύ δύσκολη χρονιά, το καλοκαίρι το φάγαμε σχεδόν, έχουμε και την πίκρα μας, εγώ δεν το αντέχω! Να συνεχίσουμε βέβαια τους προβληματισμούς μας αλλά να μην αγχωνόμαστε. Έχουμε πολύ δρόμο μπροστά μας μέχρι τον επόμενο Ασέπ.
Η μάθηση για όσους ευτυχούν είναι στολίδι και και για όσους ατυχούν καταφύγιο

Αποσυνδεδεμένος NASOS

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα Φιλόλογων
« Απάντηση #425 στις: Ιούλιος 20, 2007, 02:46:34 μμ »

  Χαίρετε και πάλι. Νομίζω ότι η γραμματολογία του Γεωργοπαπαδάκου είναι αρκετά καλή. Tου Lesky, βἐβαια, είναι σαφώς καλύτερη, αλλἀ λίγο κουραστική, δε συμφωνείτε;  Τελικά, αυτή η διδακτική ( ο καθένας με τον πόνο του και τα κωλύματά του!) μπορεί να σε σώσει. Παρατήρησα ότι πολλοί συνάδελφοι, αν και τα πήγαν μέτρια στο γνωστικό, πήραν 80-85 στη διδακτική και διορίστηκαν ( Δεν υπονοώ κάτι. Εξάλλου, δεν μου αρέσει η "μεσολαγνεία"'). Όσον αφορἀ το νέο διαγωνισμό ΑΣΕΠ, ξέρει κανείς κἀτι? Το ιδανικότερο, πἀντως, παιδιά, θα ἠταν να βγει η ὐλη πολύ νωρίτερα. Πὠς θα γίνει να το καταφέρουμε? Η ὐλη της ιστορἰας, για παρἀδειγμα, δεν παλεύεται μἐσα σες 4 μήνες. Συμβουλή για όσους θέλουν να αρχίσουν διάβασμα από τώρα:  Διαβάστε γραμματολογία αρχαίων και νἐων από ὀσα περισσότερα βιβλία μπορείτε και κρατἠστε σημειὠσεις. Περιμένω σχόλια και προτάσεις σας.

eleftheria

  • Επισκέπτης
Απ: Αποτελέσματα Φιλόλογων
« Απάντηση #426 στις: Ιούλιος 20, 2007, 02:55:43 μμ »
Προτείνω να συνεχίσουμε το θέμα εδώ http://www.pde.gr/forum/index.php?topic=2390.0  ;)

Αποσυνδεδεμένος pariel

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 954
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Για να πετύχεις, μην παίρνεις τίποτε προσωπικά
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα Φιλόλογων
« Απάντηση #427 στις: Ιούλιος 27, 2007, 05:37:06 μμ »
Να γράψω και εγώ τι μου είπαν.Πήρα σήμερα και τους είπα ψέματα ότι κατοικώ μόνιμα στη Γερμανία και είμαι στην Ελλάδα εδώ και 3 βδομάδες και περιμένω μόνο αυτά τα αποτελέσματα.Τους είπα ότι έχω κλείσει εισητήριο για Παρασκευή πρωί και τους ρώτησα αν θα έχουν βγει μέχρι τότε.Η απάντηση που μου έδωσε είναι ότι πολύ πιθανόν, θα βγουν την ερχόμενη Τετάρτη.
Παιδιά, τι έγινε με το "Γερμανό" τελικά; Διορίστηκε και έφυγε διακοπές στη Γερμανία; Ξέρει κανείς;

Αποσυνδεδεμένος Syllas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1893
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ένας φακίρης, πολλοί φουκαράδες
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα Φιλόλογων
« Απάντηση #428 στις: Ιούλιος 27, 2007, 08:06:23 μμ »
Μας έλεγε μπατίρηδες και τώρα εξαφανίστηκε, να υποθέσω για να μην δώσει το βραβείο στον ovidius;

eleftheria

  • Επισκέπτης
Απ: Αποτελέσματα Φιλόλογων
« Απάντηση #429 στις: Ιούλιος 27, 2007, 09:44:22 μμ »
Θέλει αρετή και τόλμη (και η ήττα) αλλά...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162167
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 803
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 16
Επισκέπτες: 769
Σύνολο: 785

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.113 δευτερόλεπτα. 38 ερωτήματα.