*

Αποστολέας Θέμα: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12  (Αναγνώστηκε 775885 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος trelamenos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 738
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΦΙΛΟΛΟΓΩΝ 2011-2012
« Απάντηση #210 στις: Σεπτέμβριος 09, 2011, 04:36:36 μμ »
καλησπερα συναδελφοι.εχω αγχωθει με τα κενα.λετε να εχουμε θεμα?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΦΙΛΟΛΟΓΩΝ 2011-2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:01:35 »

Αποσυνδεδεμένος eri02

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1085
  • χαμογελά η ζωή σε όποιον έχει πίστη και αντοχή....
    • Προφίλ
Απ: Β ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΦΙΛΟΛΟΓΩΝ 2011-2012
« Απάντηση #211 στις: Σεπτέμβριος 09, 2011, 04:50:23 μμ »
Πώς γινεται κενα να μην υπαρχουν???? αφου τα προβατα στο μετρημα δε βγαινουν...θα τα καλυψουν οι υπεραριθμοι????....και περσι δεν υπηρχαν αυτοι ομως...?????

Αποσυνδεδεμένος inw

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2305
    • Προφίλ
    • http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)
Απ: Β ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΦΙΛΟΛΟΓΩΝ 2011-2012
« Απάντηση #212 στις: Σεπτέμβριος 09, 2011, 04:54:50 μμ »
αραγε ποσοι της ειδικης να ναι στις πρωτες θεσεις της γενικης...τους μπερδευω στο μετρημα...ειναι 30 οπως ειπωθηκε παραπανω ή λιγοτεροι...????

31 άτομα για την ακρίβεια αφαιρέθηκαν πέρσι μετά την Α φάση Ειδικής..Φέτος;Άγνωστο..Κάποιοι πάντως θα φύγουν αυτό είναι γεγονός..Για τα εκκλησιαστικά γνωρίζει κάποιος συνάδελφος κάτι σχετικό..Πόσοι περίπου προσλαβάνονται;

14 πιστωσεις ενεκρινε το υπουργειο!!!!τωρα ποσοι απ αυτους θα ειναι φιλολογοι δεν ξερει κανεις.....

14 ολους κι ολους για τα εκκλησιαστικα?αποκλειεται....14 να ναι οι φιλολογοι,αφου της Πατμου μονο εχει βγαλει 4 οργανικες φιλολογων και περσι τους καλεσε μαζεμενους στην α' φαση.Και με τα εκκλησιαστικα φροντιζει να ειναι ενταξει η Αννουλα..παρεπιπτοντως απο βδομαδα θα καλεσουν(πληροφορια κυριουλας που σηκωνει το τηλ κ μετα το κλεινει ευγενεστατα στη μουρη)

Τι θα καλέσουν καλέ;
http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)

Αποσυνδεδεμένος marilou26

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΦΙΛΟΛΟΓΩΝ 2011-2012
« Απάντηση #213 στις: Σεπτέμβριος 09, 2011, 05:04:30 μμ »
για τα εκκλησιαστικα....και μαζι με αυτους που θα φυγουν απ την ειδικη λογικα θα εχουμε εκκαθαριση πινακων...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΦΙΛΟΛΟΓΩΝ 2011-2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:01:35 »

Αποσυνδεδεμένος stave

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 580
    • Προφίλ
Απ: Β ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΦΙΛΟΛΟΓΩΝ 2011-2012
« Απάντηση #214 στις: Σεπτέμβριος 09, 2011, 05:17:45 μμ »
Στην Α Αθήνας θα ξέρουν κενά στο περίπου την ερχόμενη Πέμπτη, οπότε και θα ξαναπαρουσιαστούμε για να καταθέσουμε τα χαρτιά μας και να δηλώσουμε σχολεία, ενώ σήμερα συμπληρώσαμε 4 αιτήσεις και υπογράψαμε στο πρακτικό.Το ΠΥΣΔΕ θα συνεδριάσει μετά τη δήλωση των σχολείων αργά την Πέμπτη και την Παρασκευή θα ξέρουμε σε ποιο σχολείο θα είμαστε από Δευτέρα 19 Σεπτεμβρίου.Σε ερώτησή μου για τα κενά, μου απάντησαν"Ποια κενά; Κενά δεν υπάρχουν!Δεν τα ξέρουμε".Επόμενη ερώτησή μου ήταν εάν, σε περίπτωση  υπεραριθμίας μετακινηθούμε σε άλλη περιοχή, Β, Γ, Δ Αθήνας.Μου απάντησε ότι μπορεί να γίνει αυτό με εντολή του Περιφερειάρχη αλλά θα κληθούμε πρώτα να κάνουμε νέα δήλωση σχολείων.

Τα είπες όλα :)
Να συμπληρώσω μόνο αυτό που μου είπε η υπάλληλος(ευγενέστατη) ότι φέτος όλη η επαρχία ήρθε Αθήνα γιατί πολλές περιοχές δεν άνοιξαν στην α' φάση λόγω του γεγονότος ότι το υπουργείο έβγαλε τις αποσπάσεις 31/8, οι αποσπασμένοι δεν έχουν τοποθετηθεί ακόμα και επομένως οι Διευθύνσεις δεν πρόλαβαν να δώσουν όλα τα κενά.........Εμείς της επαρχίας τι φταίμε,..... αλλά είναι γνωστό το ρίσκο της α' φάσης και το τίμημα της έγκαιρης κλήσης. Ο.Κ. όμως όλα καλά!

Εύχομαι η β' φάση να έρθει γρήγορα και με καλύτερες τοποθετήσεις για σας που περιμένετε κι εμείς  ό,τι μαθαίνουμε θα προσπαθούμε να σας το μεταφέρουμε
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 09, 2011, 05:22:41 μμ από stave »

Αποσυνδεδεμένος Stelios

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3298
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Β ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΦΙΛΟΛΟΓΩΝ 2011-2012
« Απάντηση #215 στις: Σεπτέμβριος 09, 2011, 05:46:27 μμ »
...κι εμείς  ό,τι μαθαίνουμε θα προσπαθούμε να σας το μεταφέρουμε
Μεγάλη κουβέντα είπες! Μακάρι να το έλεγαν και να το έκαναν (ακόμα περισσότερο) περισσότεροι...
Εγώ πάντως σε ευχαριστώ ακόμα και αν δεν είμαι φιλόλογος.

Αποσυνδεδεμένος piteroyl

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 163
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΦΙΛΟΛΟΓΩΝ 2011-2012
« Απάντηση #216 στις: Σεπτέμβριος 09, 2011, 06:05:41 μμ »
Γεια σας,
με τηλ. σημερα στο κινητό από το γραφείο της εκκλησιαστικής εκπαίδευσης στο Υπεπθ και με ρώτησαν αν θα πάω σε ένα συγκεκριμένο εκκλησιαστικό σχολείο σε περίπτωση που με καλέσουν.Τους τηλεφωνούν όλους όσους έχουν κάνει αίτηση ανεξαρτήτως αν τελικά θα κληθούν στα εκκλησιαστικά;

Επίσης τί σημαινει το παρακάτω;
http://www.alfavita.gr/artrog.php?id=44634

Αποσυνδεδεμένος marion

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1867
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Β ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΦΙΛΟΛΟΓΩΝ 2011-2012
« Απάντηση #217 στις: Σεπτέμβριος 09, 2011, 06:08:54 μμ »
Γεια σας,
με τηλ. σημερα στο κινητό από το γραφείο της εκκλησιαστικής εκπαίδευσης στο Υπεπθ και με ρώτησαν αν θα πάω σε ένα συγκεκριμένο εκκλησιαστικό σχολείο σε περίπτωση που με καλέσουν.Τους τηλεφωνούν όλους όσους έχουν κάνει αίτηση ανεξαρτήτως αν τελικά θα κληθούν στα εκκλησιαστικά;

Επίσης τί σημαινει το παρακάτω;
http://www.alfavita.gr/artrog.php?id=44634

Θεωρητικά, πρέπει να είσαι κοντά στον τελευταίο που προσλήφθηκε ως αναπληρωτής με την α' φάση. Δε νομίζω ότι τους καλούν όλους. Προσωπικά, μιας κι απέχω αρκετά από τον τελευταίο προσληφθέντα, δεν έχει επικοινωνήσει κάποιος μαζί μου.
" Κάθε χώρα έχει την κυβέρνηση που της αξίζει. "

Αποσυνδεδεμένος stave

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 580
    • Προφίλ
Απ: Β ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΦΙΛΟΛΟΓΩΝ 2011-2012
« Απάντηση #218 στις: Σεπτέμβριος 09, 2011, 06:16:35 μμ »
...κι εμείς  ό,τι μαθαίνουμε θα προσπαθούμε να σας το μεταφέρουμε
Μεγάλη κουβέντα είπες! Μακάρι να το έλεγαν και να το έκαναν (ακόμα περισσότερο) περισσότεροι...
Εγώ πάντως σε ευχαριστώ ακόμα και αν δεν είμαι φιλόλογος.

Να'σαι καλά, αν και δε χρειάζεται να μ'ευχαριστείς. Κι εγώ αντίστοιχα βοηθήθηκα πολύ και άλλαξα όλο τον προγραμματισμό που είχα κάνει, εξαιτίας μιας πολύτιμης πληροφορίας για την περιοχή μου, την οποία μετέφερε άλλος συνάδελφος χθες. Άλλωστε αυτός δεν είναι ο ρόλος του φόρουμ; Πρωτίστως να ενημερώνει και δευτερευόντως να εκτονώνει....Καλό απόγευμα :)

Αποσυνδεδεμένος piteroyl

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 163
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΦΙΛΟΛΟΓΩΝ 2011-2012
« Απάντηση #219 στις: Σεπτέμβριος 09, 2011, 06:32:59 μμ »
Γεια σας,
με τηλ. σημερα στο κινητό από το γραφείο της εκκλησιαστικής εκπαίδευσης στο Υπεπθ και με ρώτησαν αν θα πάω σε ένα συγκεκριμένο εκκλησιαστικό σχολείο σε περίπτωση που με καλέσουν.Τους τηλεφωνούν όλους όσους έχουν κάνει αίτηση ανεξαρτήτως αν τελικά θα κληθούν στα εκκλησιαστικά;

Επίσης τί σημαινει το παρακάτω;
http://www.alfavita.gr/artrog.php?id=44634


Θεωρητικά, πρέπει να είσαι κοντά στον τελευταίο που προσλήφθηκε ως αναπληρωτής με την α' φάση. Δε νομίζω ότι τους καλούν όλους. Προσωπικά, μιας κι απέχω αρκετά από τον τελευταίο προσληφθέντα, δεν έχει επικοινωνήσει κάποιος μαζί μου.

Εντάξει ευχαριστώ γιατί σκόπευα να φλυγω ταξίδι, οπότε μάλλον θα καθίσω για να δω μήπως κληθώ στο εκκλησιαστικό.

Αποσυνδεδεμένος Ελένη Ο2

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 301
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02..........
    • Προφίλ
Απ: Β ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΦΙΛΟΛΟΓΩΝ 2011-2012
« Απάντηση #220 στις: Σεπτέμβριος 09, 2011, 06:40:58 μμ »
καλησπερα συναδελφοι.εχω αγχωθει με τα κενα.λετε να εχουμε θεμα?

Συνιστώ ψυχραιμία..Κενά υπάρχουν και θα προκύψουν κι άλλα..Δεν είναι δυνατόν ως δια μαγείας όλα να τακτοποιήθηκαν..Απεναντίας,δεν ξέρουν τι τους γίνεται..Μεχρί και τώρα που μιλάμε,κάποιοι μόνιμοι εκπαιδευτικοί,δεν γνωρίζουν που θα διδάξουν φέτος..Υπομονή..Και πέρυσι ακούγαμε από αρκετές διευθύνσεις ότι τα κενά καλύφθηκαν..Να σας θυμήσω ,επίσης,ότι είχε γραφτεί οτί δε θα γίνει...Β φάση ... ;D ;D ;D..Φυσικά και έγινε και ακολούθησαν και άλλες.. ;)

Αποσυνδεδεμένος EVANG

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 96
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Β ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΦΙΛΟΛΟΓΩΝ 2011-2012
« Απάντηση #221 στις: Σεπτέμβριος 09, 2011, 06:51:11 μμ »
Γεια σας,
με τηλ. σημερα στο κινητό από το γραφείο της εκκλησιαστικής εκπαίδευσης στο Υπεπθ και με ρώτησαν αν θα πάω σε ένα συγκεκριμένο εκκλησιαστικό σχολείο σε περίπτωση που με καλέσουν.Τους τηλεφωνούν όλους όσους έχουν κάνει αίτηση ανεξαρτήτως αν τελικά θα κληθούν στα εκκλησιαστικά;

Επίσης τί σημαινει το παρακάτω;
http://www.alfavita.gr/artrog.php?id=44634

Καλησπέρα!Αν σου είναι εύκολο, θα ήθελα κάποιες πληροφορίες, γιατί δήλωσα κι εγώ εκκλησιαστικά. Είσαι, υποθέτω, Φιλόλογος. Σε ποια σειρά περίπου βρίσκεσαι στον πίνακα; Δήλωσες όλα τα εκκλησιαστικά ή συγκεκριμένα μόνο. Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων!
ΠΕ02 και ΠΕ70

Αποσυνδεδεμένος piteroyl

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 163
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΦΙΛΟΛΟΓΩΝ 2011-2012
« Απάντηση #222 στις: Σεπτέμβριος 09, 2011, 07:20:00 μμ »
Γεια σας,
με τηλ. σημερα στο κινητό από το γραφείο της εκκλησιαστικής εκπαίδευσης στο Υπεπθ και με ρώτησαν αν θα πάω σε ένα συγκεκριμένο εκκλησιαστικό σχολείο σε περίπτωση που με καλέσουν.Τους τηλεφωνούν όλους όσους έχουν κάνει αίτηση ανεξαρτήτως αν τελικά θα κληθούν στα εκκλησιαστικά;

Επίσης τί σημαινει το παρακάτω;
http://www.alfavita.gr/artrog.php?id=44634

Καλησπέρα!Αν σου είναι εύκολο, θα ήθελα κάποιες πληροφορίες, γιατί δήλωσα κι εγώ εκκλησιαστικά. Είσαι, υποθέτω, Φιλόλογος. Σε ποια σειρά περίπου βρίσκεσαι στον πίνακα; Δήλωσες όλα τα εκκλησιαστικά ή συγκεκριμένα μόνο. Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Καλησπέρα,
Δεν είμαι φιλόλογος, έγραψα εδώ γιατί γινόταν συζήτηση για τα εκκλησιαστικά.Δήλωσα σχεδόν όλα τα εκκλησιαστικά εκτός από δύο.

Αποσυνδεδεμένος stratos91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1319
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Β ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΦΙΛΟΛΟΓΩΝ 2011-2012
« Απάντηση #223 στις: Σεπτέμβριος 09, 2011, 07:52:21 μμ »
Τα εκκλησιαστικά τα δηλώναμε ονομαστικά έτσι; Όχι σαν πέρυσι που δήλωνες ειδικά για εκκλησιαστικά και είχε και κουτάκι.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32294
  • Τελευταία: etaap0021
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159908
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 540
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 477
Σύνολο: 486

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.103 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.