*

Αποστολέας Θέμα: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12  (Αναγνώστηκε 779393 φορές)

0 μέλη και 13 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος inw

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2305
    • Προφίλ
    • http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #770 στις: Σεπτέμβριος 17, 2011, 12:22:37 μμ »
Ιωάννα σ' ευχαριστούμε για τον πίνακα.Πάντως το ενθαρρυντικό είναι ότι κάνει προσλήψεις.
http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:53:35 »

Αποσυνδεδεμένος ENTY23

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 289
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #771 στις: Σεπτέμβριος 17, 2011, 12:43:10 μμ »
Καλημέρα. Μην διασπείρουμε τον πανικό και την απαισιοδοξία, γιατί όπως πιστεύω, τα κενά θα είναι πολλά. Στο κάτω κάτω, αν αργήσει και μια ή δυο βδομαδούλες, δεν έγινε και κάτι. Υπομονή. Λογικά θα γίνουν πρώτα οι αποσπάσεις και μετά θα ακολουθήσει η β φάση.

Αποσυνδεδεμένος ENTY23

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 289
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #772 στις: Σεπτέμβριος 17, 2011, 12:45:29 μμ »
Ιωάννα, σε ευχαριστούμε για μια ακόμη φορά για τη δουλειά που έκανες. Αν και δεν κατέβηκα πολλές θέσεις, ωστόσο είναι θετικό ότι έφυγαν κάποιοι, έστω και ελάχιστοι, από μπροστά μου.

Αποσυνδεδεμένος G7 02

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 421
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #773 στις: Σεπτέμβριος 17, 2011, 12:45:37 μμ »
Καλημέρα. Μην διασπείρουμε τον πανικό και την απαισιοδοξία, γιατί όπως πιστεύω, τα κενά θα είναι πολλά. Στο κάτω κάτω, αν αργήσει και μια ή δυο βδομαδούλες, δεν έγινε και κάτι. Υπομονή. Λογικά θα γίνουν πρώτα οι αποσπάσεις και μετά θα ακολουθήσει η β φάση.


++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Φώφη, κάνε το καλό και ρίξ' την στο γυαλό....


http://filologoi02.forumgreek.com/

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:53:35 »

Αποσυνδεδεμένος Stelios

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3298
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #774 στις: Σεπτέμβριος 17, 2011, 12:58:50 μμ »
Μόνο αιρετοί (και μάλιστα αυτοί που δεν είναι εκλεγμένοι υπό την κυβερνητική παράταξη) θα μπορούσαν να δώσουν ακριβείς πληροφορίες.
Οι Δευτεροβάθμιες έχουν "πάρει γραμμή" να λένε ότι όλα είναι καλά.
Αν προσθέσετε και την έλλειψη προσωπικού (στα γραφεία) το παζλ ολοκληρώνεται.

ΥΓ σαν αντιπαράδειγμα οι κ.κ. Καψαλάκης και Μπράτης διαφωνούν μετά βδελυγμίας στα ελάχιστα κενά που εικάζει το Υπουργείο για την Πρωτοβάθμια.

Αποσυνδεδεμένος stratos91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1319
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #775 στις: Σεπτέμβριος 17, 2011, 01:01:26 μμ »
Από ότι έχω καταλάβει το μεγάλο μπάχαλο επικρατεί στην Αττική και οι συνάδελφοι μεταφέρουν τις εμπειρίες τους από κει. Στο νομό Ηρακλείου από ότι μαθαίνω έχουν ήδη τοποθετηθεί οι αναπληρωτές και υπάρχουν και κενά στους φιλολόγους τουλάχιστον στη β ηρακλείου. Για α δεν ξέρω.

Αποσυνδεδεμένος G7 02

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 421
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #776 στις: Σεπτέμβριος 17, 2011, 01:08:37 μμ »
Και στη Δυτ. Μακεδονία τοποθετήθηκαν αμέσως οι (ελάχιστοι) αναπληρωτές (σε Φλώρινα και Καστοριά- αφού Κοζάνη και Γρεβενά, αν δεν κάνω λάθος, δεν έδωσαν κενά)!
Φώφη, κάνε το καλό και ρίξ' την στο γυαλό....


http://filologoi02.forumgreek.com/

Αποσυνδεδεμένος stratos91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1319
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #777 στις: Σεπτέμβριος 17, 2011, 01:12:56 μμ »
Μόνο αιρετοί (και μάλιστα αυτοί που δεν είναι εκλεγμένοι υπό την κυβερνητική παράταξη) θα μπορούσαν να δώσουν ακριβείς πληροφορίες.
Οι Δευτεροβάθμιες έχουν "πάρει γραμμή" να λένε ότι όλα είναι καλά.
Αν προσθέσετε και την έλλειψη προσωπικού (στα γραφεία) το παζλ ολοκληρώνεται.

ΥΓ σαν αντιπαράδειγμα οι κ.κ. Καψαλάκης και Μπράτης διαφωνούν μετά βδελυγμίας στα ελάχιστα κενά που εικάζει το Υπουργείο για την Πρωτοβάθμια.

Μα αυτό αποδείχθηκε ήδη. Όταν μόνο στο νομό Αττικής κάλεσαν 150 εκπαιδευτικούς στους 600+ που έλεγε ότι συνολικά χρειάζονται, καταλαβαίνουμε τι παίζει.

Αποσυνδεδεμένος ρενια

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 76
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #778 στις: Σεπτέμβριος 17, 2011, 01:48:02 μμ »
Προς το παρον τα κενα καλυφθηκαν με μονιμους σε πολλες περιοχες.Στη πρωτη προτιμηση μου πηραν μονιμους οι οποιοι ομως ζητησαν αποσπαση στον ιδιο νομο.Αρα το μελλον θα δειξει και ευχομαι να δειξει τα καλυτερα!

Αποσυνδεδεμένος ENTY23

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 289
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #779 στις: Σεπτέμβριος 17, 2011, 02:04:00 μμ »
Οι δευτεροβάθμιες προφανώς κρύβουν τα κενά για τις αποσπάσεις και για τους μονίμους. Μετά τις τοποθετήσεις όλων αυτών θα φανούν τα πραγματικά κενά για αναπληρωτές. Δε χρειάζεται επομένως πανικός και απαισιοδοξία. Το σίγουρο είναι ότι θα δουλέψουμε όσοι δουλέψαμε και πέρυσι - και άποψή μου- ακόμα περισσότεροι.

Αποσυνδεδεμένος fotini18

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2487
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #780 στις: Σεπτέμβριος 17, 2011, 02:18:19 μμ »
Mήπως θα μπορούσες αγαπητή συνάδελφος να μας αναφέρεις την πηγή σου? Ποιος τελικά σου είπε ότι δεν υπάρχουν κενά... τη στιγμή που οι δευτεροβάθμιες τα κρύβουν για τους μόνιμους? Δεν ειρωνεύομαι... απλώς είμαι περίεργη να μάθω ποιοι διαδίδουν τα νέα... γιατί εγώ όσες φορές ρωτάω δεν ξέρουν... ακόμη τα κενά για διάφορους... διάφορους λόγους.... που τους έχουμε ήδη προαναφέρει... Τώρα αν η α φάση... δεν πάρει τις θέσεις που επιθυμεί αυτό είναι άλλο θέμα...

Germanos, αν αναφέρεσαι σε μένα ή στη mania, όπως θα είδες στα μηνύματά μας, γράψαμε ότι το ακούσαμε από προσωπικές εμπειρίες και από φίλους μας. Επίσης, στη Β/ΘΜΙΑ που πήρα τηλ, μου είπαν ότι θα αργήσουν να μας ειδοποιήσουν, δεν έχουν ακόμα τα κενά!!! Εξάλλου, δεν είπαμε πως δεν υπάρχουν κενά -αν είναι δυνατόν με τόσες συνταξιοδοτήσεις και ελάχιστους διορισμούς- είπαμε πως ίσως έχει γίνει μη  προγραμματισμένη πρόσληψη αναπληρωτών. Ιδίως στην Αττική, γιατί από διάφορες Διευθύνσεις ακούγονται τα ίδια παράπονα από συναδέλφους-αναπληρωτές. Φυσικά είναι κοινό μυστικό πως κάποιες θέσεις έχουν ήδη κρατηθεί για κάποιους. Δεν πειράζει! Όμως μου φαίνεται κάπως παράλογο-ίσως επειδή εγώ δεν το έχω ξανακούσει στο παρελθόν- να μας αλλάξουν Διεύθυνση. Είτε στους μόνομους αποσπασμένους είτε στους αναπληρωτές της όποιας φάσης...
Αχ, Ελλάδα σ' αγαπώ...!!!

Η Ελλάδα ποτέ δεν πεθαίνει! Συνεχώς ξεψυχάει...(Δημήτρης Χορν)

Αποσυνδεδεμένος klasikos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 426
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο διδάσκων διδάσκεται
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #781 στις: Σεπτέμβριος 17, 2011, 02:37:57 μμ »
Τα ίδια ακριβώς γίνονταν και πέρσι, τα έχουμε ξαναπεί αυτά. Συναδελφοι, αισιοδοξία!!!
Για του λόγου το αληθές κάνω αντιγραφή-επικόλληση από τη σελίδα 71 του περσινού αντίστοιχου θέματος.
"Απάντηση #992 στις: Σεπτέμβριος 20, 2010, 10:49:35 πμ »Δε θέλω να σας απογοητεύσω αλλά μην περιμένετε να γίνει νωρίς η Β φάση. Μόλις πήρα τηλ τη Β/θμια, στην οποία ανήκω (είμαι αναπληρώτρια Α φάσης) και μου είπε ότι τα κενά ΙΣΩΣ τα έχουν στο τέλος της εβδομάδας! Ακόμα δεν έχουν τοποθετηθεί οι μόνιμοι, είπε, μετά θα τοποθετηθούμε εμείς. Δεν μπορούν να καλέσουν κι άλλους, αν δεν μπούμε εμείς πρώτα. Βέβαια, μου είπε το κλασικό: "Τι αγχώνεστε, αφού κάθεστε και πληρώνεστε κανονικά;"...
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 17, 2011, 02:46:02 μμ από klasikos »
Αρκετά λατρέψαμε τον κίνδυνο κι είναι καιρός να μας το ανταποδώσει... (Ελύτης)

Αποσυνδεδεμένος ρενια

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 76
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #782 στις: Σεπτέμβριος 17, 2011, 02:44:15 μμ »
καθε περυσι και καλυτερα καθε φετος και χειροτερα

Αποσυνδεδεμένος fotini18

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2487
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #783 στις: Σεπτέμβριος 17, 2011, 02:52:06 μμ »
Τα ίδια ακριβώς γίνονταν και πέρσι, τα έχουμε ξαναπεί αυτά. Συναδελφοι, αισιοδοξία!!!
Για του λόγου το αληθές κάνω αντιγραφή-επικόλληση από τη σελίδα 71 του περσινού αντίστοιχου θέματος.
"Απάντηση #992 στις: Σεπτέμβριος 20, 2010, 10:49:35 πμ »Δε θέλω να σας απογοητεύσω αλλά μην περιμένετε να γίνει νωρίς η Β φάση. Μόλις πήρα τηλ τη Β/θμια, στην οποία ανήκω (είμαι αναπληρώτρια Α φάσης) και μου είπε ότι τα κενά ΙΣΩΣ τα έχουν στο τέλος της εβδομάδας! Ακόμα δεν έχουν τοποθετηθεί οι μόνιμοι, είπε, μετά θα τοποθετηθούμε εμείς. Δεν μπορούν να καλέσουν κι άλλους, αν δεν μπούμε εμείς πρώτα. Βέβαια, μου είπε το κλασικό: "Τι αγχώνεστε, αφού κάθεστε και πληρώνεστε κανονικά;"...

klasikos, γιατί έχω την εντύπωση πως προσπαθείς να δημιουργήσεις έριδες στα καλά καθούμενα και χωρίς κανέναν απολύτως λόγο; Φυσικά και γίνονται ακριβώς τα ίδια με πέρυσι, γιατί είναι ανοργάνωτοι. Σε όλα τα μηνύματά μου γράφω-γιατί πραγματικά το πιστεύω- ότι θα πάρει πάρα πολλούς φιλολόγους! Όμως με το να παραθέτεις κάτι που έγραψα πέρυσι είναι σαν να με παρουσιάζεις ότο προσπαθώ να σπείρω πανικό και απαισιοδοξία, εκτός από ψεύτικες ειδήσεις, και παίζω με τον πόνο σας. Εγώ μετέφερα ό,τι μου είπαν στη Διεύθυνση και το έκανα μόνο για να σας βοηθήσω, για να σας πληροφορήσω. Δεν είμαι η μόνη από την Α φάση που δυστυχώς μεταφέρει αυτήν την εικόνα της διάλυσης! Εξάλλου, ανυπομονώ για τη Β φάση, έχω μια καλή φίλη που περιμένει. Μην βλέπεις παντού εχθρούς, επειδή μας έχει σπάσει τα νεύρα το υπουργείο. Μαζί σου είμαι και όχι απέναντί σου!
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 17, 2011, 02:54:29 μμ από fotini18 »
Αχ, Ελλάδα σ' αγαπώ...!!!

Η Ελλάδα ποτέ δεν πεθαίνει! Συνεχώς ξεψυχάει...(Δημήτρης Χορν)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32315
  • Τελευταία: mixalios11
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161205
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 747
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 649
Σύνολο: 660

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.077 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.