*

Αποστολέας Θέμα: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12  (Αναγνώστηκε 774641 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος eri02

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1085
  • χαμογελά η ζωή σε όποιον έχει πίστη και αντοχή....
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1218 στις: Σεπτέμβριος 23, 2011, 08:57:04 πμ »
Πριν λιγο τηλεφωνησα στο υπουργειο και μετεφερα στην κυρια εκει τις πληροφοριες πανικου κτλ, η απαντηση της ηταν οτι εκκρεμουν οι αποσπασεις και δε θα γινουν ακομη οι κλησεις , εξαλλου εχουν εγκριθει οι πιστωσεις..τωρα το οχι ακομη πως καποιοι το μεταφραζουν οτι δε θα παρουν δε μπορω να καταλαβω...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:50:31 »

Αποσυνδεδεμένος inw

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2305
    • Προφίλ
    • http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1219 στις: Σεπτέμβριος 23, 2011, 09:02:48 πμ »
Καλημέρα.Σε ποιο νούμερο πήρες; Ευχαριστώ.
http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)

Αποσυνδεδεμένος eri02

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1085
  • χαμογελά η ζωή σε όποιον έχει πίστη και αντοχή....
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1220 στις: Σεπτέμβριος 23, 2011, 09:07:25 πμ »
Καλημέρα.Σε ποιο νούμερο πήρες; Ευχαριστώ.
[
2103442311

Αποσυνδεδεμένος eri02

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1085
  • χαμογελά η ζωή σε όποιον έχει πίστη και αντοχή....
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1221 στις: Σεπτέμβριος 23, 2011, 09:08:43 πμ »
Επισης αναφεροντας της την υπερπληρη Αθηνα, μου εδωσε να καταλαβω πως σαφης εικονα των κενων ακομη δεν υπαρχει...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:50:31 »

Αποσυνδεδεμένος vickie.z

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1222 στις: Σεπτέμβριος 23, 2011, 09:18:42 πμ »
Συνάδελφοι τα νέα απο την Αθήνα δεν είναι καθόλου καλά.Στην Α' Αθήνας μετά τις τοποθετήσεις πλεονάζουν όλοι οι αποσπασμάνοι ( μόλις 2 τοποθετήθηκαν) και οι 28 αναπληρωτές της α' φάσης ! Οι αναπληρωτές παραπέμπονται πιθανώς στην περιφέρεια!!!!!!!!Στη Γ' Αθήνας πλεονάζουν οι μισοί αποσπασμένοι και όλοι οι αναπληρωτές χωρίς να υπάρχουν προς το παρόν κενά...Στη Δ' πλεονάζουν επίσης οι αναπληρωτές.Η Β' μόνο κάλεσε τους αναπληρωτές να επιλέξουν σχολεία και η Δυτική Αττική τους έχει ήδη τοποθετήσει...Άρα β' φάση αναπληρωτών για Αθήνα μάλλον δεν προβλέπεται άμεσα...

Αυτό που λες για τους αναπληρωτές φιλολογ. στη Γ Αθήνας δεν ισχύει συνάδελφε γιατί χθες κληθηκαμε οι αναπλ. να δηλώσουμε σχολεία και σήμερα περιμένουμε την τοποθέτησή μας.

Γι αυτό λοιπόν επαναλαμβάνω ότι πρέπει να μεταφέρουμε επιβεβαιωμένες πληροφορίες για να μην δημιουργούμε εσφαλμένες εντυπώσεις.

Αποσυνδεδεμένος vickie.z

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1223 στις: Σεπτέμβριος 23, 2011, 09:30:26 πμ »
Οι πληροφορίες που μετεφέρω είναι άκρως επιβεβαιωμένες!Είμαι αναπληρώτρια α' φάσης, ψηλά στον πίνακα, με κάλεσαν στην α' επιλογή μου και αυτή τη στιγμή μαζί με άλλους 27 συναδέλφους της Α' ΑΘΉΝΑΣ διατεθήκαμε στη περιφερειακή διεύθυνση Αττικής όπου θα συγκεντρώσουν τα κενά ολόκληρης της Αττικής. Στη Γ' δεν τοποθέτησαν τους αποσπασμένους!Είναι σίγουρο, περιμένουν στα γραφεία, τους είπαν ότι δεν έχει κενά...θα τοποθετήσουν αναπλητωτές;θα γίνουν ενστάσεις....

Αποσυνδεδεμένος Lara

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1224 στις: Σεπτέμβριος 23, 2011, 09:34:06 πμ »
ποτε θα βγουν οι αποσπασεις?
γιατι και απο τη δικη μου β/βθμια μου λενε οτι περιμενουν αυτους που θα ελθουν κι ετσι δε θα εχουν κανενα κενό!!!
Τελεια ετσι?

Αποσυνδεδεμένος eri02

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1085
  • χαμογελά η ζωή σε όποιον έχει πίστη και αντοχή....
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1225 στις: Σεπτέμβριος 23, 2011, 09:34:23 πμ »
Γι αυτο ειναι σε εκκρεμοτητα οι αναπληρωτες, γιατι εκκρεμουν οι αποσπασεις , οι αποσπασμενοι περιμενουν τον αντικαταστατη αναπληρωτη σε καποιες περιπτωσεις για να αποδεσμευτουν και γινεται το γυρω -γυρω ολοι...στη μεση δε ξερω ποιον να πρωτοβαλω...

Αποσυνδεδεμένος Lara

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1226 στις: Σεπτέμβριος 23, 2011, 09:35:41 πμ »
δηλαδη ο μονιμος δε φευγει αν δεν ελθει αναπληρωτης?

Αποσυνδεδεμένος eri02

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1085
  • χαμογελά η ζωή σε όποιον έχει πίστη και αντοχή....
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1227 στις: Σεπτέμβριος 23, 2011, 09:36:52 πμ »
δηλαδη ο μονιμος δε φευγει αν δεν ελθει αναπληρωτης?
σε καποιες περιπτωσεις παιζει και αυτο...που θα πεσει κανεις...

Αποσυνδεδεμένος alna

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 79
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1228 στις: Σεπτέμβριος 23, 2011, 09:40:01 πμ »
Οι πληροφορίες που μετεφέρω είναι άκρως επιβεβαιωμένες!Είμαι αναπληρώτρια α' φάσης, ψηλά στον πίνακα, με κάλεσαν στην α' επιλογή μου και αυτή τη στιγμή μαζί με άλλους 27 συναδέλφους της Α' ΑΘΉΝΑΣ διατεθήκαμε στη περιφερειακή διεύθυνση Αττικής όπου θα συγκεντρώσουν τα κενά ολόκληρης της Αττικής. Στη Γ' δεν τοποθέτησαν τους αποσπασμένους!Είναι σίγουρο, περιμένουν στα γραφεία, τους είπαν ότι δεν έχει κενά...θα τοποθετήσουν αναπλητωτές;θα γίνουν ενστάσεις....

Όσον αφορά τους αποσπασμένους στη Γ Αθήνας επιβεβαιώνω και γω ότι δεν έχουν ακόμα όλοι τοποθετηθεί.

Αποσυνδεδεμένος patiskis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 35
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1229 στις: Σεπτέμβριος 23, 2011, 09:44:02 πμ »
Καλημερα,ξερει κανεις τπτ για την Σιβιτανιδειο;Περυσι ειχαν βγαλει τον πινακα καταταξης αναπληρωτων στις 10 Σεπτ και καλεσαν στις 24...

Αποσυνδεδεμένος fotini18

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2487
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1230 στις: Σεπτέμβριος 23, 2011, 09:45:35 πμ »
Οι πληροφορίες που μετεφέρω είναι άκρως επιβεβαιωμένες!Είμαι αναπληρώτρια α' φάσης, ψηλά στον πίνακα, με κάλεσαν στην α' επιλογή μου και αυτή τη στιγμή μαζί με άλλους 27 συναδέλφους της Α' ΑΘΉΝΑΣ διατεθήκαμε στη περιφερειακή διεύθυνση Αττικής όπου θα συγκεντρώσουν τα κενά ολόκληρης της Αττικής. Στη Γ' δεν τοποθέτησαν τους αποσπασμένους!Είναι σίγουρο, περιμένουν στα γραφεία, τους είπαν ότι δεν έχει κενά...θα τοποθετήσουν αναπλητωτές;θα γίνουν ενστάσεις....

Εγώ συμφωνώ με τη vickie. Είναι έτσι όπως τα λέει. Φίλος μου μόνιμος, αποσπασμένος  στη Γ ακόμα δεν τοποθετήθηκε. Όσο για μας στη Β, προχθές (Τετάρτη) μας έδωσαν τα κενά, τα οποία ήταν μαύρο χάλι, καθώς 9 από τα 11 είναι σε δύο σχολεία. Μόνο 2 είναι με πλήρες ωράριο. Μέχρι σήμερα δε μας είπαν σε ποιο σχολείο τελικά τοποθετούμαστε. Παιδιά, πρέπει να έχετε γερό στομάχι, η αναμονή θα σας σπάσει τα νεύρα, αν κρίνω από εμάς της Α Φάσης που προχωρούν τόσο αργά οι διαδικασίες. Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω, αφού όλοι τα έχουμε δηλώσει και ισχύει κάποια σειρά μεταξύ μας, γιατί δε μας στέλνουν στα σχολεία να κάνουμε πράξη ανάληψης. Κι αν το σκεφτόμουν κυνικά και συμφεροντολογικά, εμάς μας συμφέρει, αφού καθόμαστε και πληρωνόμαστε και παράλληλα παίρνουμε και το επίδομα ΟΑΕΔ, αφού αυτό σταματά με την πράξη ανάληψης, αν δεν κάνω λάθος.  Ωστόσο, δεν μπορώ να πω πως χαίρομαι και τους έχω σιχαθεί τόσα χρόνια να μιλάνε για αναβάθμιση της Παιδείας και τα σχολεία να είναι άδεια από καθηγητές. Το βλέπω και στο Δημοτικό της κόρης μου. Αυτά που διδάχτηκαν σε 2 εβδομάδες, θα μπορούσαν να τα είχαν κάνει σε 3 ώρες. Και υποτίθεται πως το σχολείο της ανήκει στα 961 (σωστά λέω τον αριθμό;). Κάθε μέρα κενό και παιχνίδι...
Αχ, Ελλάδα σ' αγαπώ...!!!

Η Ελλάδα ποτέ δεν πεθαίνει! Συνεχώς ξεψυχάει...(Δημήτρης Χορν)

Αποσυνδεδεμένος moustard

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 991
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1231 στις: Σεπτέμβριος 23, 2011, 10:04:36 πμ »
Οι πληροφορίες που μετεφέρω είναι άκρως επιβεβαιωμένες!Είμαι αναπληρώτρια α' φάσης, ψηλά στον πίνακα, με κάλεσαν στην α' επιλογή μου και αυτή τη στιγμή μαζί με άλλους 27 συναδέλφους της Α' ΑΘΉΝΑΣ διατεθήκαμε στη περιφερειακή διεύθυνση Αττικής όπου θα συγκεντρώσουν τα κενά ολόκληρης της Αττικής. Στη Γ' δεν τοποθέτησαν τους αποσπασμένους!Είναι σίγουρο, περιμένουν στα γραφεία, τους είπαν ότι δεν έχει κενά...θα τοποθετήσουν αναπλητωτές;θα γίνουν ενστάσεις....

ΠΟΤΕ ΤΟ ΕΙΠΑΝ ΑΥΤΟ;;;; ΜΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΑΝ ΟΤΙ ΔΙΑΤΕΘΗΚΑΜΕ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΩ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;  (φιλολογος αναπληρωτρια Α'Αθηνας)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159460
  • Σύνολο θεμάτων: 19210
  • Σε σύνδεση σήμερα: 306
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 279
Σύνολο: 280

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.073 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.