*

Αποστολέας Θέμα: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12  (Αναγνώστηκε 775572 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος stratos91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1319
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1302 στις: Σεπτέμβριος 23, 2011, 07:24:40 μμ »
Βγηκαν οι αποσπασεις της Αθμιας,βγηκαν οι προσληψεις ειδικης αγωγης για παραλληλη στηριξη,μαλιστα πηρε αρκετους.Μονο εμας μας εχουν τρελλανει στην αναμονη και ακομη να κουνηθει φυλλο στη δευτεροβαθμια.Τα εχω παρει στο κρανιο ρε παιδια.

οι ίδιοι όμως στην αβαθμια δεν φαίνονται και πολύ ικανοποιημένοι από τα νούμερα. περίμεναν πολύ περισσότερους.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:52:43 »

Αποσυνδεδεμένος marilou26

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1303 στις: Σεπτέμβριος 23, 2011, 08:29:40 μμ »
Τα εκκλησιστικα πηραν πολυ λιγους,ενδεικτικα το εκκλησιαστικο της Πατμου ειχε βγαλει 4 οργανικες φιλολογων...και μια μικρη αντιστοιχια: περσι πηραν 18 φιλολογους σε α' φαση και φετος 3...τσαπατσουλικα φερθηκαν και εδω με λιγα λογια,σκεφτειτε τι εχει να γινει στη β' φαση...

Ελάχιστοι από εμάς που περιμένουμε την πολυπόθητη β' φάση ξέρουμε τι θα γίνει ??? Παρόλα αυτά θα πρέπει να θυμηθούμε πως τα εκκλησιαστικά υπολειτουργούν και ως εκ τούτου δεν έχουν και πολλές ανάγκες... δεν ισχύει το ίδιο και για τα υπόλοιπα σχολεία της Δευτεροβάθμιας... (εκτός Α' Αθήνας έτσι?  ;))

Πάντως πέρυσι στο εκκλησιαστικό της Πάτμου ήμασταν 4 φιλόλογοι και κάναμε και ιστορίες. Η αλήθεια είναι ότι οι ξενόγλωσσες δεν συμπλήρωναν ωράριο οπότε φοβάμαι ότι μάλλον τις ιστορίες θα τις πήραν αυτές και για αυτό μειώθηκαν οι ανάγκες. Αλλά και πάλι δε νομίζω να καλύπτονται όλες οι ώρες. Μπορεί να πήρε και κανένα μόνιμο φιλόλογο.

Θα παρω τηλεφωνο ενα γνωστο να μαθω τι εγινε στην Πατμο και αν καλυφθηκαν τα κενα τους με αυτους τους δυο,που δεν το νομιζω,μονιμο δεν πηρε...
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 24, 2011, 11:43:45 πμ από AntreaEirini »

Αποσυνδεδεμένος Berlin

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 72
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1304 στις: Σεπτέμβριος 24, 2011, 01:15:21 πμ »
Τα εκκλησιστικα πηραν πολυ λιγους,ενδεικτικα το εκκλησιαστικο της Πατμου ειχε βγαλει 4 οργανικες φιλολογων...και μια μικρη αντιστοιχια: περσι πηραν 18 φιλολογους σε α' φαση και φετος 3...τσαπατσουλικα φερθηκαν και εδω με λιγα λογια,σκεφτειτε τι εχει να γινει στη β' φαση...

Ελάχιστοι από εμάς που περιμένουμε την πολυπόθητη β' φάση ξέρουμε τι θα γίνει ??? Παρόλα αυτά θα πρέπει να θυμηθούμε πως τα εκκλησιαστικά υπολειτουργούν και ως εκ τούτου δεν έχουν και πολλές ανάγκες... δεν ισχύει το ίδιο και για τα υπόλοιπα σχολεία της Δευτεροβάθμιας... (εκτός Α' Αθήνας έτσι?  ;))

Πάντως πέρυσι στο εκκλησιαστικό της Πάτμου ήμασταν 4 φιλόλογοι και κάναμε και ιστορίες. Η αλήθεια είναι ότι οι ξενόγλωσσες δεν συμπλήρωναν ωράριο οπότε φοβάμαι ότι μάλλον τις ιστορίες θα τις πήραν αυτές και για αυτό μειώθηκαν οι ανάγκες. Αλλά και πάλι δε νομίζω να καλύπτονται όλες οι ώρες. Μπορεί να πήρε και κανένα μόνιμο φιλόλογο.

Θα παρω τηλεφωνο ενα γνωστο να μαθω τι εγινε στην Πατμο και αν καλυφθηκαν τα κενα τους με αυτους τους δυο,που δεν το νομιζω,μονιμο δεν πηρε...
Στα εκκλησιαστικά δεν μπορεί παρά να πάρουν κι άλλους. Πώς αλλιώς εξηγείται το ότι πήραν τηλέφωνα και ρωτούσαν αν θα δεχθούμε θέση σε εκκλησιαστικά που δεν πήραν κανέναν; Τηλεφώνησαν κι εμένα.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 24, 2011, 11:45:45 πμ από AntreaEirini »

Αποσυνδεδεμένος piteroyl

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 163
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1305 στις: Σεπτέμβριος 24, 2011, 01:46:27 πμ »
Berlin (Στα εκκλησιαστικά δεν μπορεί παρά να πάρουν κι άλλους. Πώς αλλιώς εξηγείται το ότι πήραν τηλέφωνα και ρωτούσαν αν θα δεχθούμε θέση σε εκκλησιαστικά που δεν πήραν κανέναν; Τηλεφώνησαν κι εμένα.)


Θα έκαναν έρευνα αγοράς..Το πιο πιθανό είναι οι ίδιοι εκπαιδευτικοί που αρχικά είχαν αρνηθεί στη συνέχεια να φοβήθηκαν και να άλλαξαν γνώμη μέσα σε 15 μέρες,εκεί το αποδίδω.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:52:43 »

Αποσυνδεδεμένος Berlin

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 72
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1306 στις: Σεπτέμβριος 24, 2011, 02:19:42 πμ »
Berlin (Στα εκκλησιαστικά δεν μπορεί παρά να πάρουν κι άλλους. Πώς αλλιώς εξηγείται το ότι πήραν τηλέφωνα και ρωτούσαν αν θα δεχθούμε θέση σε εκκλησιαστικά που δεν πήραν κανέναν; Τηλεφώνησαν κι εμένα.)


Θα έκαναν έρευνα αγοράς..Το πιο πιθανό είναι οι ίδιοι εκπαιδευτικοί που αρχικά είχαν αρνηθεί στη συνέχεια να φοβήθηκαν και να άλλαξαν γνώμη μέσα σε 15 μέρες,εκεί το αποδίδω.
Μα, λογικά, υπάρχουν κενά που δεν καλύφθηκαν. Αυτό/-ά που ανέφεραν στο τηλέφωνο και τελικά δεν πήραν κανέναν!

Αποσυνδεδεμένος piteroyl

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 163
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1307 στις: Σεπτέμβριος 24, 2011, 02:47:25 πμ »
Berlin (Στα εκκλησιαστικά δεν μπορεί παρά να πάρουν κι άλλους. Πώς αλλιώς εξηγείται το ότι πήραν τηλέφωνα και ρωτούσαν αν θα δεχθούμε θέση σε εκκλησιαστικά που δεν πήραν κανέναν; Τηλεφώνησαν κι εμένα.)


Θα έκαναν έρευνα αγοράς..Το πιο πιθανό είναι οι ίδιοι εκπαιδευτικοί που αρχικά είχαν αρνηθεί στη συνέχεια να φοβήθηκαν και να άλλαξαν γνώμη μέσα σε 15 μέρες,εκεί το αποδίδω.
Μα, λογικά, υπάρχουν κενά που δεν καλύφθηκαν. Αυτό/-ά που ανέφεραν στο τηλέφωνο και τελικά δεν πήραν κανέναν!

 Επίσης οι προσλήψεις στα εκκλησιαστικά δεν έχουν ανακοινωθεί ούτε στο minedu.gov ούτε στο αλφαβήτα και ενώ το δελτίο τύπου έχει εγκρίνει 14 προσλήψεις,στη σελίδα των προσλήψεων βλέπω μόνο 8 αναπληρωτές.

Αποσυνδεδεμένος Berlin

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 72
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1308 στις: Σεπτέμβριος 24, 2011, 02:51:11 πμ »
Berlin (Στα εκκλησιαστικά δεν μπορεί παρά να πάρουν κι άλλους. Πώς αλλιώς εξηγείται το ότι πήραν τηλέφωνα και ρωτούσαν αν θα δεχθούμε θέση σε εκκλησιαστικά που δεν πήραν κανέναν; Τηλεφώνησαν κι εμένα.)


Θα έκαναν έρευνα αγοράς..Το πιο πιθανό είναι οι ίδιοι εκπαιδευτικοί που αρχικά είχαν αρνηθεί στη συνέχεια να φοβήθηκαν και να άλλαξαν γνώμη μέσα σε 15 μέρες,εκεί το αποδίδω.
Μα, λογικά, υπάρχουν κενά που δεν καλύφθηκαν. Αυτό/-ά που ανέφεραν στο τηλέφωνο και τελικά δεν πήραν κανέναν!

 Επίσης οι προσλήψεις στα εκκλησιαστικά δεν έχουν ανακοινωθεί ούτε στο minedu.gov ούτε στο αλφαβήτα και ενώ το δελτίο τύπου έχει εγκρίνει 14 προσλήψεις,στη σελίδα των προσλήψεων βλέπω μόνο 8 αναπληρωτές.
Σωστά. Κι εγώ πουθενά αλλού δεν τις είδα!

Αποσυνδεδεμένος rozy4

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3907
  • Η ζωή είναι ωραία φιλαράκο
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1309 στις: Σεπτέμβριος 24, 2011, 10:35:59 πμ »

 Επίσης οι προσλήψεις στα εκκλησιαστικά δεν έχουν ανακοινωθεί ούτε στο minedu.gov ούτε στο αλφαβήτα και ενώ το δελτίο τύπου έχει εγκρίνει 14 προσλήψεις,στη σελίδα των προσλήψεων βλέπω μόνο 8 αναπληρωτές.

είναι αναρτημένες και στο diavgeia.

http://static.diavgeia.gov.gr/doc/4%CE%918%CE%979-%CE%96%CE%92%CE%93

Αποσυνδεδεμένος rozy4

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3907
  • Η ζωή είναι ωραία φιλαράκο
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1310 στις: Σεπτέμβριος 24, 2011, 10:50:47 πμ »
Η δε απόφαση έχει ημερομηνία 23/9/2011 και καλεί τους προσληφθέντες να παρουσιαστούν από 19 έως 26/9.

Αποσυνδεδεμένος Berlin

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 72
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1311 στις: Σεπτέμβριος 24, 2011, 11:26:42 πμ »
Η δε απόφαση έχει ημερομηνία 23/9/2011 και καλεί τους προσληφθέντες να παρουσιαστούν από 19 έως 26/9.
Διαύγεια: τα ηλιοβασιλέματα της ενημέρωσης (που έλεγε κι ο Τζιμάκος)! ;D ;D ;D 8)

Αποσυνδεδεμένος piteroyl

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 163
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1312 στις: Σεπτέμβριος 24, 2011, 11:41:40 πμ »
Η δε απόφαση έχει ημερομηνία 23/9/2011 και καλεί τους προσληφθέντες να παρουσιαστούν από 19 έως 26/9.

Χθες που τηλεφώνησα στο τμήμα εκκλησιαστικής εκπαίδευσης μου είπαν ότι θα τα έβγαζαν σε λίγη ώρα.Οπότε αυτά είναι τα τελικά ονόματα για να ξέρω;
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 24, 2011, 12:09:20 μμ από antik »

Αποσυνδεδεμένος Bouxmaxer

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1313 στις: Σεπτέμβριος 24, 2011, 12:24:34 μμ »
Ωραία έβγαλε εκκλησιαστικά, όλη τη βδομάδα βγάζει πρωτοβάθμια ειδικής και αποσπάσεις....... Με την δευτεροβάθμια τι θα γίνει αποσπάσεις πότε θα βγάλει μπας και δούμε την Β΄φάση γενικής??? Ότι θα πάρει θα πάρει αυτό ειναι το μόνο σίγουρο δεν γίνεται να αφήσει τα σχολεία σε όλη την Ελλάδα με κενά, το θέμα είναι το πότε, δεν υπάρχει κάποιος που να μπορεί να σας ενημερώσει υπέυθυνα????
Τεσπα παρακολουθώ το forum κάμποσες μέρες τωρα και καταλαβαίνω την αγωνία σας μιας και το ζώ και γω περιμένοντας να δω που θα κάνω τα ταξιδάκια μου φέτος τον χειμώνα  ;) ;). Δεν είμαι του επαγγέλματος είμαι απο αυτους που αφήνεται πίσω σας όταν σας στέλνουν απο δω και απο κει.
 Σας εύχομαι σε όλους απο βδομάδα να βγεί αυτή η Β φάση και να πάρει πιο πολλά άτομα απο κάθε άλλη φορά.

Αποσυνδεδεμένος stratos91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1319
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1314 στις: Σεπτέμβριος 24, 2011, 12:29:27 μμ »
Ωραία έβγαλε εκκλησιαστικά, όλη τη βδομάδα βγάζει πρωτοβάθμια ειδικής και αποσπάσεις....... Με την δευτεροβάθμια τι θα γίνει αποσπάσεις πότε θα βγάλει μπας και δούμε την Β΄φάση γενικής??? Ότι θα πάρει θα πάρει αυτό ειναι το μόνο σίγουρο δεν γίνεται να αφήσει τα σχολεία σε όλη την Ελλάδα με κενά, το θέμα είναι το πότε, δεν υπάρχει κάποιος που να μπορεί να σας ενημερώσει υπέυθυνα????
Τεσπα παρακολουθώ το forum κάμποσες μέρες τωρα και καταλαβαίνω την αγωνία σας μιας και το ζώ και γω περιμένοντας να δω που θα κάνω τα ταξιδάκια μου φέτος τον χειμώνα  ;) ;). Δεν είμαι του επαγγέλματος είμαι απο αυτους που αφήνεται πίσω σας όταν σας στέλνουν απο δω και απο κει.
 Σας εύχομαι σε όλους απο βδομάδα να βγεί αυτή η Β φάση και να πάρει πιο πολλά άτομα απο κάθε άλλη φορά.

Και εγώ αυτό αναρωτιεμαι;Πότε θα έχουμε κανένα νέο για τη β φάση στις βασικές ειδικότητες. Και δε βλέπω και καμιά ιδιαίτερη κινητικότητα. Πότε λοιπόν να την περιμένουμε; Έχει κανείς ιδέα;

Αποσυνδεδεμένος Ελένη Ο2

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 301
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02..........
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1315 στις: Σεπτέμβριος 24, 2011, 12:41:12 μμ »
...Στο" παιδεία -εργασία" έγραψαν για αρχές Οκτώβρη..( χωρίς ,φυσικά,να είναι σίγουρο)..5-7 Οκτώβρη είναι καλές, σχετικά, ημερομηνίες για να βγει  η Β φάση..Μακάρι και νωρίτερα,αν και αυτο που εύχομαι ,είναι να περιλαμβάνει μεγάλο αριθμό..Όχι ,βέβαια,πως μου αρέσει η αναμονή..απεναντίας ::) ::)Από τα μέσα της εβδομάδας πιστεύω θα έχουμε καλύτερες και περισσότερες πληροφορίες..Καλό Σαββατοκύριακο συνάδελφοι!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159849
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 650
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 595
Σύνολο: 603

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.113 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.