*

Αποστολέας Θέμα: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12  (Αναγνώστηκε 779431 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mimelismoni

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 875
  • "παντ΄ανοιχτα παντ΄αγρυπνα τα ματια της ψυχης μου"
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1736 στις: Σεπτέμβριος 30, 2011, 12:55:55 πμ »
Συναδελφοι σημερα με ενημερωσε φιλολογος του περσινου μου σχολειου οτι ξαναμοιραζονται οι ωρες των διδασκοντων με βαση το πλαφον των 7 ωρων.Επαναλαμβανω οτι οποιαδηποτε παραβαση αυτου παρατηρειται πρεπει να επισυρει εγγραφη καταγγελια στο αντιστοιχο ΠΥΣΔΕ.Ευχαριστω
http://filologoi02.webnode.gr/ το επισημο site του Πανελληνιου Συλλογου Αναπληρωτων Φιλολογων,παρακαλω οι Φιλολογοι πατηστε στο λινκ,εγγραφειτε στο Συλλογο και παρτε μερος στο Φορουμ.Μας αφορα ολους!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:20:15 »

Αποσυνδεδεμένος ENTY23

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 289
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1737 στις: Σεπτέμβριος 30, 2011, 09:31:13 πμ »
Καλημέρα. Γιατί τόσες λίγες αποσπάσεις φιλολόγων; Μήπως κάτι σημαίνει αυτό; Πολλοί ξενόγλωσσοι... ίσως αυτό είναι θετικό για να αφήσουν τις ιστορίες. Καλή αναμονή και υπομονή. Κυριακή, κοντή γιορτή... που λέει και ο λαός. Μακάρι να βγει κάτι από σήμερα ή τουλάχιστον "από Δευτέρα" που λέει και λαϊκός αοιδός....

Αποσυνδεδεμένος GERMANOS

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1706
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1738 στις: Σεπτέμβριος 30, 2011, 09:36:39 πμ »
 Συνάδελφοι τι παρατήρησα στις αποσπάσεις με μια γρήγορη ματιά...
Α. Οι αποσπάσεις των φιλολόγων ήταν ελάχιστες ..... γύρω στις 17... αυτό σημαίνει ότι δεν επηρεάζει τους αναπληρωτές
Β. Έγιναν εκατοντάδες αποσπάσεις ξενόγλωσσων στην Αττική.. πού θα χωρέσουν όλοι αυτοί? Που θα διδάξουν? Αφού έχουν καταργηθεί ώρες ? Είναι πλέον εμφανέστατο ότι οι ξενόγλωσσοι είναι αυτοί που παίρνουν φέτος τις θέσεις των αναπληρωτών στην Αττική και στην Θεσσαλονίκη... Αν κάποιος έχει διαφορετική άποψη - τεκμηριωμένη βέβαια -με χαρά θα την δεχτώ... γιατί έχουμε όλοι ανάγκη από αισιόδοξες απόψεις...
Γ.  Μέχρι να ξεκαθαριστεί το τοπίο με τις αποσπάσεις... και να ξαναβγούν τα νέα κενά... θα πρέπει να περιμένουμε λογικά τέλος της άλλης εβδομάδας...

Αποσυνδεδεμένος mimelismoni

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 875
  • "παντ΄ανοιχτα παντ΄αγρυπνα τα ματια της ψυχης μου"
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1739 στις: Σεπτέμβριος 30, 2011, 09:43:00 πμ »
Πολλοι ξενογλωσσοι αποσπαστηκαν στην πρωτοβαθμια,αν παρατηρησες.
http://filologoi02.webnode.gr/ το επισημο site του Πανελληνιου Συλλογου Αναπληρωτων Φιλολογων,παρακαλω οι Φιλολογοι πατηστε στο λινκ,εγγραφειτε στο Συλλογο και παρτε μερος στο Φορουμ.Μας αφορα ολους!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:20:15 »

Αποσυνδεδεμένος mimelismoni

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 875
  • "παντ΄ανοιχτα παντ΄αγρυπνα τα ματια της ψυχης μου"
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1740 στις: Σεπτέμβριος 30, 2011, 09:45:07 πμ »
Καλημερα!χθες με ενημερωσε συναδελφος απο το περσινο μου σχολειο οτι ξαναμοιραζεται η "τραπουλα "των ωρων στους διδασκοντες με βαση το πλαφον των 7 ωρων καθως τους ηρθε η αποφαση.Σας παρακαλω αν υποπεσει παραβαση αυτης  στην αντιληψη σας να το καταγγειλετε και εδω εστω και με π.μ. (αν και δεν ειναι ντροπη
)και να απευθυνθειτε στον αντιστοιχο συμβουλο με μειλ ή τηλεφωνο.Τελος η παραβαση επισυρει  την  εγγραφη καταγγελια στο ΠΥΣΔΕ
.ΠΡΟΣΟΧΗ:ΜΟΝΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ.Η μεταξυ μας διατυπωση παραπονων δεν αρκει για τον περιορισμο του προβληματος που συνεπαγεται απωλεια φιλολογικων ωρων για εμας.εΥΧΑΡΙΣΤΩ
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 30, 2011, 09:56:47 πμ από mimelismoni »
http://filologoi02.webnode.gr/ το επισημο site του Πανελληνιου Συλλογου Αναπληρωτων Φιλολογων,παρακαλω οι Φιλολογοι πατηστε στο λινκ,εγγραφειτε στο Συλλογο και παρτε μερος στο Φορουμ.Μας αφορα ολους!

Αποσυνδεδεμένος elenitsa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 81
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1741 στις: Σεπτέμβριος 30, 2011, 09:57:43 πμ »
καλημερα! δεν χαιρεστε που ειναι λιγες οι αποσπασεις φιλολογων? μηπωσ αυτο σημαινει οτι θα γινει β φαση γρηγορα?

Αποσυνδεδεμένος eri02

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1085
  • χαμογελά η ζωή σε όποιον έχει πίστη και αντοχή....
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1742 στις: Σεπτέμβριος 30, 2011, 09:59:00 πμ »
Χθες εμαθα πως στο περσινο μου σχολειο η φιλιολογος απαιτησε το πλαφον των 7 ωρων , γιατι ειχε παρει σβαρνα οοοοοοοοοοολες τις ιστοριες στο λυκειο, της ειπε θα το κοιταξει ,εγω εστειλα σε συναδερφο τους την υπουργικη αποφαση μη τυχον και κοιταξει αλλου... ;)

Αποσυνδεδεμένος KORINA27

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 35
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1743 στις: Σεπτέμβριος 30, 2011, 09:59:58 πμ »
 kαλημέρα!μπράβο mimelismoni καιρόs να φύγουμε απ τα λόγια κ να διαμαρτυρόμαστε έμπρακτα. τα ίδια νέα έχω κ εγώ απ το περσινό σχολείο.                                               
     τι πιστεύετε η θεσ/νίκη θα είναι μεσ τη β φαση;

Αποσυνδεδεμένος eri02

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1085
  • χαμογελά η ζωή σε όποιον έχει πίστη και αντοχή....
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1744 στις: Σεπτέμβριος 30, 2011, 10:02:40 πμ »
kαλημέρα!μπράβο mimelismoni καιρόs να φύγουμε απ τα λόγια κ να διαμαρτυρόμαστε έμπρακτα. τα ίδια νέα έχω κ εγώ απ το περσινό σχολείο.                                               
     τι πιστεύετε η θεσ/νίκη θα είναι μεσ τη β φαση;
το καλο που της θελω ...να ειναι μεσα... ;)

Αποσυνδεδεμένος GERMANOS

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1706
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1745 στις: Σεπτέμβριος 30, 2011, 10:05:26 πμ »
 Πολύ σωστά... έγιναν αποσπάσεις πολλών ξενόγλωσσων στις πρωτοβάθμιες... Πολύ ωραία.. Ελευθερώνονται πολλές θέσεις για τους φιλολόγους... Πέρσι δεδομένου ότι δεν γνώριζα την εγκύκλιο με τον περιορισμό των 7 ωρών.. διαπίστωσα ότι εγώ δίδασκα 2 ώρες ιστορία και όλες τις υπόλοιπες ώρες τις είχαν η συνάδελφος των αγγλικών και γαλλικών (2 στο νούμερο) ... Τι σημαίνει αυτό? Ότι η καθεμία είχε 11 ώρες ιστορία... Δηλαδή είχαν ξεπεράσει το όριο των 7 ωρών.. Για αυτό σας παρακαλώ... αν θέλετε να εργαστείτε φέτος αλλά και του χρόνου.... μην αμελείτε αυτή την εγκύκλιο... ας ενεργήσουμε τίμια σεβόμενοι τα εργασιακά μας δικαιώματα... Επίσης νομίζω ότι όλα βαίνουν καλά... Απελευθερώνονται θέσεις από ξενόγλωσσους... Επίσης θα προκύψουν και νέα κενά από κυήσεις, αναρρωτικές... Όλα θα πάνε καλά! ο διορισμός μας πλησιάζει...

Αποσυνδεδεμένος mimelismoni

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 875
  • "παντ΄ανοιχτα παντ΄αγρυπνα τα ματια της ψυχης μου"
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1746 στις: Σεπτέμβριος 30, 2011, 10:12:02 πμ »
Ζητω συγγνωμη απο τους συντονιστες για τη συνεχη παραθεση του θεματος,αλλα προκειται για υπουργικη αποφαση που ισχυει απο φετος.
http://filologoi02.webnode.gr/ το επισημο site του Πανελληνιου Συλλογου Αναπληρωτων Φιλολογων,παρακαλω οι Φιλολογοι πατηστε στο λινκ,εγγραφειτε στο Συλλογο και παρτε μερος στο Φορουμ.Μας αφορα ολους!

Αποσυνδεδεμένος stell@74

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 136
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1747 στις: Σεπτέμβριος 30, 2011, 10:16:24 πμ »
Συνάδελφοι τι παρατήρησα στις αποσπάσεις με μια γρήγορη ματιά...
Α. Οι αποσπάσεις των φιλολόγων ήταν ελάχιστες ..... γύρω στις 17... αυτό σημαίνει ότι δεν επηρεάζει τους αναπληρωτές
Β. Έγιναν εκατοντάδες αποσπάσεις ξενόγλωσσων στην Αττική.. πού θα χωρέσουν όλοι αυτοί? Που θα διδάξουν? Αφού έχουν καταργηθεί ώρες ? Είναι πλέον εμφανέστατο ότι οι ξενόγλωσσοι είναι αυτοί που παίρνουν φέτος τις θέσεις των αναπληρωτών στην Αττική και στην Θεσσαλονίκη... Αν κάποιος έχει διαφορετική άποψη - τεκμηριωμένη βέβαια -με χαρά θα την δεχτώ... γιατί έχουμε όλοι ανάγκη από αισιόδοξες απόψεις...
Γ.  Μέχρι να ξεκαθαριστεί το τοπίο με τις αποσπάσεις... και να ξαναβγούν τα νέα κενά... θα πρέπει να περιμένουμε λογικά τέλος της άλλης εβδομάδας...
Οι ξενόγλωσσοι δεν πάνε στην Α'βάθμια στην πλειοψηφία τους;

Αποσυνδεδεμένος stell@74

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 136
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1748 στις: Σεπτέμβριος 30, 2011, 10:18:25 πμ »
Συνάδελφοι τι παρατήρησα στις αποσπάσεις με μια γρήγορη ματιά...
Α. Οι αποσπάσεις των φιλολόγων ήταν ελάχιστες ..... γύρω στις 17... αυτό σημαίνει ότι δεν επηρεάζει τους αναπληρωτές
Β. Έγιναν εκατοντάδες αποσπάσεις ξενόγλωσσων στην Αττική.. πού θα χωρέσουν όλοι αυτοί? Που θα διδάξουν? Αφού έχουν καταργηθεί ώρες ? Είναι πλέον εμφανέστατο ότι οι ξενόγλωσσοι είναι αυτοί που παίρνουν φέτος τις θέσεις των αναπληρωτών στην Αττική και στην Θεσσαλονίκη... Αν κάποιος έχει διαφορετική άποψη - τεκμηριωμένη βέβαια -με χαρά θα την δεχτώ... γιατί έχουμε όλοι ανάγκη από αισιόδοξες απόψεις...
Γ.  Μέχρι να ξεκαθαριστεί το τοπίο με τις αποσπάσεις... και να ξαναβγούν τα νέα κενά... θα πρέπει να περιμένουμε λογικά τέλος της άλλης εβδομάδας...
Ωπς! Τώρα είδα ότι είχε γίνει η αντίστοιχη επισήμανση. Καλημέρα!
Οι ξενόγλωσσοι δεν πάνε στην Α'βάθμια στην πλειοψηφία τους;

Αποσυνδεδεμένος eri02

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1085
  • χαμογελά η ζωή σε όποιον έχει πίστη και αντοχή....
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1749 στις: Σεπτέμβριος 30, 2011, 10:19:22 πμ »
Χθες εμαθα πως στο περσινο μου σχολειο η φιλολογος απαιτησε το πλαφον των 7 ωρων , γιατι ειχε παρει σβαρνα η γαλλικων οοοοοοοοοοολες τις ιστοριες στο λυκειο, της ειπε θα το κοιταξει ,εγω εστειλα σε συναδερφο τους την υπουργικη αποφαση μη τυχον και κοιταξει αλλου... ;)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32315
  • Τελευταία: mixalios11
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161205
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 747
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 596
Σύνολο: 607

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.055 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.