*

Αποστολέας Θέμα: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12  (Αναγνώστηκε 779286 φορές)

0 μέλη και 11 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος KIT MAT

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 100
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1946 στις: Οκτώβριος 03, 2011, 10:11:30 πμ »
Ρε παιδιά; Ακόμη και να πάρεις φέτος αναπληρωτές(να δούμε πόσους τελικά!!!) για του χρόνου δεν έχουμε καμία ελπίδα!!!Είδατε αυτά που λένε για αύξηση του ωραρίου των εκπαιδευτικών και μετακίνησή τους από νομό σε νομό;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:43:43 »

Αποσυνδεδεμένος eri02

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1085
  • χαμογελά η ζωή σε όποιον έχει πίστη και αντοχή....
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1947 στις: Οκτώβριος 03, 2011, 10:11:53 πμ »
μηπως ηθελε να πει τελευταιο κυμα αανπληρωτων δασκαλων που τους παιρνει με τη σεσουλα??????

Αποσυνδεδεμένος moustard

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 991
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1948 στις: Οκτώβριος 03, 2011, 10:14:40 πμ »
Ρε παιδιά; Ακόμη και να πάρεις φέτος αναπληρωτές(να δούμε πόσους τελικά!!!) για του χρόνου δεν έχουμε καμία ελπίδα!!!Είδατε αυτά που λένε για αύξηση του ωραρίου των εκπαιδευτικών και μετακίνησή τους από νομό σε νομό;

Ετσι φαινεται. Στοχος η μειωση των αναπληρωτων. Αναμενομενο.. Εδω απολυουν μονιμους, συμβασιουχους θα παιρνουν οι οποιοι προσλαμβανονται για να καλυπτουν τα κενα; Κενα δε θα υπαρχουν, θα εξαφανιστουν ως δια μαγειας!!!!

Αποσυνδεδεμένος stratos91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1319
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1949 στις: Οκτώβριος 03, 2011, 10:22:17 πμ »
Μα κάθε χρόνο τα ίδια δε λένε; Θα πάρουν λίγους αναπληρωτές και καταλήγουν να πάρουν πολλούς. Επίσης αυτό ότι τα κενά ακόμα είναι 600 το έλεγαν και πριν την α φάση. Και μ αρέσει ότι 600 έβγαζαν τα κενά της πρωτοβάθμιας και 450+ τα δικά μας. Είδατε να παίρνει μόνο 600 στην πρωτοβάθμια ή 450 στη δευτεροβάθμια; Οι άνθρωποι ψεύδονται ασύστολα για να δείξουν ότι όλα δουλεύουν ρολόι,

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:43:43 »

Αποσυνδεδεμένος ENTY23

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 289
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1950 στις: Οκτώβριος 03, 2011, 10:37:20 πμ »
Καλημέρα. Τα πράγματα θα πάνε καλά, μην ανησυχείτε και αγχώνεστε αδίκως! Χθες, σε επικοινωνία που είχα με συνάδελφο διορισμένο θεολόγο μου είπε ότι και στα δύο σχολεία που υπηρετεί υπάρχουν δύο κενά φιλολόγων. Και μιλάμε για μικρό νομό που πήρε αναπληρωτές φιλολόγους και στην α φάση. Υπομονή και σίγουρα θα γίνει κάτι και για μας. Δεν είναι δυνατόν να παίρνει τόσους δασκάλους - δεν έχω τίποτα με τον κλάδο- και να αφήνει τα σχολεία χωρίς φιλολόγους και άλλες ειδικότητες. Αισιοδοξία και σίγουρα αυτή η βδομάδα, πιστεύω, θα μας βρει αρκετούς χαμογελαστούς.

Αποσυνδεδεμένος Stelios

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3298
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1951 στις: Οκτώβριος 03, 2011, 10:39:42 πμ »
12 Σεπτεμβρίου: ΥΠΔΒΜΘ:Σχετικά με την έναρξη της σχολικής χρονιάς
...
Σε 14.500 σχολεία και σε συνολική δύναμη 170.000 εκπαιδευτικών:
Α. στην  Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση τα κενά σε πανελλαδικό επίπεδο σε δασκάλους και νηπιαγωγούς είναι  675 και σε ειδικότητες Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης (καλλιτεχνικά, μουσική, θεατρική αγωγή) 1736
Β. στη Δευτεροβάθμια  Εκπαίδευση 447 κενά και 483 σε τεχνικές ειδικότητες.
...
Να θυμίσω τι ακολούθησε στη συνέχεια στην Πρωτοβάθμια....
Δόθηκαν 850 κενά για αποσπάσεις.
140 αναπληρωτές (Β' φάση)
1050 αναπληρωτές (Γ' φάση)

Τα νούμερα είναι στο περίπου και περίπου αθροίζονται πάνω από 2000. Έχει μια απόσταση από το δελτίου τύπου του υπουργείου δεν νομίζετε;

ΥΓ τα νούμερα αφορούν μόνο ΠΕ60 και ΠΕ70 χωρίς τις ειδικότητες.

ΥΓ2 επειδή γίνονται εκτιμήσεις και αναγωγές: μετά την Α'βάθμια και τις αποσπασεις τις Β'βάθμιας (κατ' αναλογία) η επόμενη/ες φάσεις θα έχουν 2.000 αναπληρωτές

Αποσυνδεδεμένος mimelismoni

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 875
  • "παντ΄ανοιχτα παντ΄αγρυπνα τα ματια της ψυχης μου"
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1952 στις: Οκτώβριος 03, 2011, 10:40:49 πμ »
Καλημερα!συναδελφοι μη δινετε σημασια κατα τη γνωμη μου στις δηλωσεις χριστοφιλοπουλου.περυσι δεν ελεγε οτι θα παρουν μονο δυο φασεις και μετα τελος?.....
http://filologoi02.webnode.gr/ το επισημο site του Πανελληνιου Συλλογου Αναπληρωτων Φιλολογων,παρακαλω οι Φιλολογοι πατηστε στο λινκ,εγγραφειτε στο Συλλογο και παρτε μερος στο Φορουμ.Μας αφορα ολους!

Αποσυνδεδεμένος stratos91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1319
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1953 στις: Οκτώβριος 03, 2011, 10:46:30 πμ »
Καλημερα!συναδελφοι μη δινετε σημασια κατα τη γνωμη μου στις δηλωσεις χριστοφιλοπουλου.περυσι δεν ελεγε οτι θα παρουν μονο δυο φασεις και μετα τελος?.....

Φαίνεται έχει μάθει ποιηματάκι κάθε χρόνο να λέει 2 φάσεις και μετά......τέλος!  ;D ;D

Βέβαια εκ των πραγμάτων αυτό είναι αδύνατον γιατί όπως και να έχουν τα πράγματα κάποιοι μέσα στη χρονιά για διάφορους λόγους θα πάρουν άδεια από τα σχολεία οπότε θα πρέπει να αντικατασταθούν.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 03, 2011, 10:48:47 πμ από stratos91 »

Αποσυνδεδεμένος dina 94

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1403
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1954 στις: Οκτώβριος 03, 2011, 11:05:09 πμ »
Eδώ πάντως στη β Αθήνας ,οι διευθυντές σπάνε τμήματα στα δύο ,άρον άρον ,δεν ξέρω γιατί .Όσο για την Εύη ,δεν έχω να πω πολλά πέρα του ότι εκτός από χαζή είναι ψεύτρα  >:(λέγοντας ότι δεν υπάρχουν τμήματα πάνω από 25 παιδιά .Δεν ξέρω αν καταλάβατε αλλά έκρουσε το καμπανάκι κινδύνου στους γυμναστές και ίσως στους ξενόγλωσσους ,για εφεδρεία  :'(,ενώ οι πληροφορίες μέσα από την ΟΛΜΕ λένε ότι του χρόνου οι διορισμοί θα είναι μηδενικοί και θα δουλεύει μόνο με αναπληρωτές ...Έχω πάντως την αίσθηση ότι οι κύριες ειδικότητες για δευτεροβάθμια θα δουλέψουν και του χρόνου .Προσοχή όμως μέχρι το 14-15 θα βγουν σε σύνταξη μετά πάπαλα ...όσο για τη φάση των αναπληρωτών θέλω να είμαι αισιόδοξη αλλά διατηρώ τις επιφυλάξεις μου ,γιατί πραγματικά τα κενά έχω την αίσθηση ότι για κάποιο λόγο έχουν εκλείψει και αυτό το λέω γιατί αν και φύσει και θέσει αισιόδοξο άτομο τα όσα βλέπω να γίνονται γύρω μου με βάζουν σε βαθιά σκέψη και κυρίως τα βάζω με τον εαυτό μου που δεν διορίστηκα τόσα χρόνια και περιμένω την κάθε Διαμαντοπούλου να αποφασίσει για τη ζωή μου .. 

Αποσυνδεδεμένος stratos91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1319
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1955 στις: Οκτώβριος 03, 2011, 11:13:15 πμ »
Eδώ πάντως στη β Αθήνας ,οι διευθυντές σπάνε τμήματα στα δύο ,άρον άρον ,δεν ξέρω γιατί .Όσο για την Εύη ,δεν έχω να πω πολλά πέρα του ότι εκτός από χαζή είναι ψεύτρα  >:(λέγοντας ότι δεν υπάρχουν τμήματα πάνω από 25 παιδιά .Δεν ξέρω αν καταλάβατε αλλά έκρουσε το καμπανάκι κινδύνου στους γυμναστές και ίσως στους ξενόγλωσσους ,για εφεδρεία  :'(,ενώ οι πληροφορίες μέσα από την ΟΛΜΕ λένε ότι του χρόνου οι διορισμοί θα είναι μηδενικοί και θα δουλεύει μόνο με αναπληρωτές ...Έχω πάντως την αίσθηση ότι οι κύριες ειδικότητες για δευτεροβάθμια θα δουλέψουν και του χρόνου .Προσοχή όμως μέχρι το 14-15 θα βγουν σε σύνταξη μετά πάπαλα ...όσο για τη φάση των αναπληρωτών θέλω να είμαι αισιόδοξη αλλά διατηρώ τις επιφυλάξεις μου ,γιατί πραγματικά τα κενά έχω την αίσθηση ότι για κάποιο λόγο έχουν εκλείψει και αυτό το λέω γιατί αν και φύσει και θέσει αισιόδοξο άτομο τα όσα βλέπω να γίνονται γύρω μου με βάζουν σε βαθιά σκέψη και κυρίως τα βάζω με τον εαυτό μου που δεν διορίστηκα τόσα χρόνια και περιμένω την κάθε Διαμαντοπούλου να αποφασίσει για τη ζωή μου ..

Το ότι σπάνε τα τμήματα σε δύο καλό δεν είναι;  ??? ???

Αποσυνδεδεμένος evants

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 793
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1956 στις: Οκτώβριος 03, 2011, 11:14:48 πμ »
και κυρίως τα βάζω με τον εαυτό μου που δεν διορίστηκα τόσα χρόνια και περιμένω την κάθε Διαμαντοπούλου να αποφασίσει για τη ζωή μου .. [/u]
από περιέργεια,τι εννοείς;

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1957 στις: Οκτώβριος 03, 2011, 11:22:22 πμ »
και κυρίως τα βάζω με τον εαυτό μου που δεν διορίστηκα τόσα χρόνια και περιμένω την κάθε Διαμαντοπούλου να αποφασίσει για τη ζωή μου .. [/u]
από περιέργεια,τι εννοείς;
μαλλον εννοει οτι δεν εκανε τα σεμιναρια ειδικης αγωγης, δεν πηγε σε βουλευτη και διευθυντη για να παρει ωρες στην προσθετη διδακτικη και γενικα δεν εκανε οτι εκαναν αρκετοι για να διοριστουν με ρουσφετολογικο τροπο ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος elenitsa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 81
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1958 στις: Οκτώβριος 03, 2011, 11:25:08 πμ »
καλημερα! εγω πιστευω οτι υπαρχουν αρκετα κενα αλλα δεν μπορει καμια χριστοφιλοπουλου να τα πει γιατι θα την κραξουν επειδη δεν κανει αμεσα τις προσληψεις. τα λεει λιγα τα κενα για να δικαιολογει την καθυστερηση. αλλιως πως δικαιολογειται το γεγονος καιθε χρονο να κανει πολλες φασεις προσληψεων?

Αποσυνδεδεμένος trelamenos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 738
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1959 στις: Οκτώβριος 03, 2011, 11:29:07 πμ »
καλημερα.μολισ μιλησα με τον κυριουλη.ρωτησα για β φαση κ μου ειπε δεν ξερουμε κατι ακομα αυτα τα αποφασιζει η ηγεσια του υπουργειου βλεποντας τα κενα.λεω να παρω κ την κυριουλα.μας τρελανανε τελικα!!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32315
  • Τελευταία: mixalios11
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161203
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 747
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 660
Σύνολο: 671

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.099 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.