*

Αποστολέας Θέμα: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12  (Αναγνώστηκε 781110 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Ναστια

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 309
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #2058 στις: Οκτώβριος 03, 2011, 10:26:36 μμ »
Μην το λες..κάτι μαζέψαμε από μια απλή κουβεντούλα..Σκέψου όλη την Ελλάδα! Μην σε παίρνει από κάτω!! Απλά μας αποδεκάτισε η γραμμή για συστηματικές β' αναθέσεις σε ξενόγλωσσους φέτος..

Αυτό πήγαινε στη Νάστια :)



Αχ,βρε eva 7.....με τόσα που λέγονται και γράφονται .....

και με την αφεντιά μου να έχει δηλώσει μόνο τέσσερις περιοχές ...και αυτές αποκλειστικά στην Αττική...

είναι να μη με "διπλώνει" το στομάχι στα δύο???

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:03:23 »

Αποσυνδεδεμένος Ναστια

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 309
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #2059 στις: Οκτώβριος 03, 2011, 10:27:53 μμ »
Sring τα κενά στην Αττική ήταν 30 μέχρι την Παρασκευή .Όταν λέω κενά κενά και όχι από εκείνα των αποσπασμένων. ;)Και θα βγούνε και άλλα ,μη μου στεναχωριέσαι  :)


Η πηγή σου είναι αξιόπιστη?

Αποσυνδεδεμένος Elpida!!!

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 511
  • Φύλο: Γυναίκα
  • dum spiro spero...
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #2060 στις: Οκτώβριος 03, 2011, 10:31:13 μμ »
γιατι στη δευτεροβαθμια κρυβουν κενα?τις προάλλες πήγα στη ν πρωτοβαθμια του νομου μου να ζητησω να χωριστεί η ταξη του γιου μου στο νηπιαγωγειο γιατί εχει 27 παιδακια.Ο διευθυντης μου ειπε ότι εχει ζητησει 40 νηπιαγωγους...στη φαση της Παρασκευης ΄'ηρθαν εδω 42 ατομα....γιατί σε μας δε στελνουν κόσμο?και γιατί κανεις δε μας ενημερωνει για ακριβη αριθμο?μήπως πρεπει να πάμε ως γονεις στις κατα τοπους δευτεροβαθμιες και να ρωταμε για κενά?ως συναδελφους μας εχουν γραμμενους μου φαινεται

Αποσυνδεδεμένος dimik

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 812
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #2061 στις: Οκτώβριος 03, 2011, 10:31:25 μμ »
Μην ανησυχειτε και δεν ειναι μόνο η Αττική..και στην Θεσσαλονίκη και γενικότερα κεντρική Μακεδονία δεν ακουγονται κενα.....
ο περιφερειαρχης εκπαιδευσης της κυβερνησεεως ειναι ...τον ειχαμε περυσι στα ΠΕΚ....
εκει να δειτε γελια.....απο αλλοννν πλανητη λεμε....
οποτε μια χαρα μας κρυβουν τα κενα...
δεν ακουγεται τιποτα ουτε για εδω...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:03:23 »

Αποσυνδεδεμένος eva7

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1415
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #2062 στις: Οκτώβριος 03, 2011, 10:35:40 μμ »
OΙ μόνιμοι δείχνουν στο μεγαλείο της όλη τη "συναδελφική αλληλεγγύη" >:( Αναπληρωτές=αναλώσιμοι=παιδιά για όλες τις δουλειές και κυρίως όχι μόνιμοι...Πα-πα-πα....Παλιόπαιδα...

Αποσυνδεδεμένος ralou

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 42
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #2063 στις: Οκτώβριος 03, 2011, 10:37:50 μμ »
Sring τα κενά στην Αττική ήταν 30 μέχρι την Παρασκευή .Όταν λέω κενά κενά και όχι από εκείνα των αποσπασμένων. ;)Και θα βγούνε και άλλα ,μη μου στεναχωριέσαι  :)
Αν όμως υπολογίσεις ότι στην α' Αθήνας είμαστε 28 αναπληρωτές φιλόλογοι που δεν έχουν τι να μας κάνουν και πιθανόν να μας μετακινήσουν σε άλλη διεύθυνση τότε τι μένει;Μακάρι να διαψευστώ αλλά τα πράγματα είναι περίεργα

Αποσυνδεδεμένος GERMANOS

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1706
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #2064 στις: Οκτώβριος 03, 2011, 10:40:49 μμ »
Sring τα κενά στην Αττική ήταν 30 μέχρι την Παρασκευή .Όταν λέω κενά κενά και όχι από εκείνα των αποσπασμένων. ;)Και θα βγούνε και άλλα ,μη μου στεναχωριέσαι  :)
Βρε Ντινάκι και ο περιφερειάρχης τι έγραφε? Μήπως είναι κολλητός της χαζοΧριστοφιλοπούλου? Μία υπόθεση κάνω... μήπως έχω λίγο δίκιο?

Αποσυνδεδεμένος alek81

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 317
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #2065 στις: Οκτώβριος 03, 2011, 10:44:37 μμ »
Συνάδελφοι προσπαθείστε, όσο γίνεται, να ηρεμήσετε! Δε θα μας τρελάνουν αυτοί! Πέρσι στη Σάμο προσλήφθηκα 5 Οκτώβρη και τοποθετήθηκα 25 του ίδιου μήνα. Συμβαίνουν αυτά. Πόσο μάλλον φέτος που γίνονται μαγειρέματα για να βολευτούν κάποιοι! Και ειδικά στην Αθήνα που όλα λειτουργούν σαν ντόμινο, ο ενάς θα πάει εκεί, ο άλλος παραπέρα. Μπάχαλο και με τα βιβλία και με τις αναθέσεις... Όλα καλά θα πάνε!!

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #2066 στις: Οκτώβριος 03, 2011, 10:48:33 μμ »
αργουν για να παρουμε λιγοτερα ενσημα και να μην βγουμε ταμειο το καλοκαιρι...........και απο εδω κοβουν

Αποσυνδεδεμένος eva7

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1415
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #2067 στις: Οκτώβριος 03, 2011, 10:50:47 μμ »
Γιατί αν εργαστούμε από Οκτώβρη μέχρι Ιούνιο δεν παίρνουμε ανεργία???? :-\

Αποσυνδεδεμένος Τάνια84

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 505
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Smile!Things will eventually get better!!!
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #2068 στις: Οκτώβριος 03, 2011, 11:03:16 μμ »
Κανόνικα παίρνουμε!!!Μέχρι φέτος δηλαδή πήραμε κανονικά...Ωστόσο αν όπως είχε ακουστεί αυξήσουν τα ένσημα για την έκδοση ταμείου ανεργίας τότε ίσως και να μην βγαίνουμε!!!Υπομονή συνάδελφοι!Εμείς στον κλάδο ΠΕ06δεν είχαμε ακόμη ούτε μια φάση προσλήψεων όπως και άλλες ειδικότητες!!!Το δικό μας χάλι να δόυμε που θα φτάσει!!!
Μην κάνεις στους άλλους αυτό που δεν θέλεις να κάνουν σε σένα!

Αποσυνδεδεμένος Vayia

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 147
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #2069 στις: Οκτώβριος 03, 2011, 11:16:34 μμ »
αντε βρε, μην αγχεστε...σε λιγες μερες θα το παρουμε το "χαπι" ετσι κι αλλιως...ας στεναχωρηθουμε τοτε ...
εγω δεν τολμαω να περασω να ρωτησω απο δευτεροβαθμια του νομου μου (Ιωαννινα) ...και που περασα παραμονες της α'φασης τι καταλαβα;;; μεσα σε μια εβδομαδα τα 4 κενα που μου ειπαν δεν βγηκαν στην α' φαση αλλα....ξεβρασαν και 5 υπεραριθμους... ε, λοιπον οχι κυριοι, δε θα σας ξαναρωτησω!! αρκετα εμαθα...
Τελικά στα Γιάννενα δεν υπάρχει κανένα κενό; Στην Άρτα απ' ότι πληροφορήθηκα δεν έχουν κανένα.Μήπως ξέρουμε κάτι για Πρέβεζα και Θεσπρωτία;Φέτος ήταν η μοναδική χρονιά που δήλωσα μόνο τους 4 νομούς της Ηπείρου και με βλέπω στα οικιακά μου.

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #2070 στις: Οκτώβριος 03, 2011, 11:24:37 μμ »
αντε βρε, μην αγχεστε...σε λιγες μερες θα το παρουμε το "χαπι" ετσι κι αλλιως...ας στεναχωρηθουμε τοτε ...
εγω δεν τολμαω να περασω να ρωτησω απο δευτεροβαθμια του νομου μου (Ιωαννινα) ...και που περασα παραμονες της α'φασης τι καταλαβα;;; μεσα σε μια εβδομαδα τα 4 κενα που μου ειπαν δεν βγηκαν στην α' φαση αλλα....ξεβρασαν και 5 υπεραριθμους... ε, λοιπον οχι κυριοι, δε θα σας ξαναρωτησω!! αρκετα εμαθα...
Τελικά στα Γιάννενα δεν υπάρχει κανένα κενό; Στην Άρτα απ' ότι πληροφορήθηκα δεν έχουν κανένα.Μήπως ξέρουμε κάτι για Πρέβεζα και Θεσπρωτία;Φέτος ήταν η μοναδική χρονιά που δήλωσα μόνο τους 4 νομούς της Ηπείρου και με βλέπω στα οικιακά μου.
πριν 2-3 βδομάδες πήρα τηλέφωνο σε γνωστό μου που διδάσκει σε ένα κεντρικό σχολείο της Ηγουμενίτσας και μου είπε ότι στο συγκεκριμένο σχολείο ο διευθυντής έδωσε ένα κενό φιλολόγου και ένα φυσικού..

Αποσυνδεδεμένος Vayia

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 147
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #2071 στις: Οκτώβριος 03, 2011, 11:28:24 μμ »
αντε βρε, μην αγχεστε...σε λιγες μερες θα το παρουμε το "χαπι" ετσι κι αλλιως...ας στεναχωρηθουμε τοτε ...
εγω δεν τολμαω να περασω να ρωτησω απο δευτεροβαθμια του νομου μου (Ιωαννινα) ...και που περασα παραμονες της α'φασης τι καταλαβα;;; μεσα σε μια εβδομαδα τα 4 κενα που μου ειπαν δεν βγηκαν στην α' φαση αλλα....ξεβρασαν και 5 υπεραριθμους... ε, λοιπον οχι κυριοι, δε θα σας ξαναρωτησω!! αρκετα εμαθα...
Τελικά στα Γιάννενα δεν υπάρχει κανένα κενό; Στην Άρτα απ' ότι πληροφορήθηκα δεν έχουν κανένα.Μήπως ξέρουμε κάτι για Πρέβεζα και Θεσπρωτία;Φέτος ήταν η μοναδική χρονιά που δήλωσα μόνο τους 4 νομούς της Ηπείρου και με βλέπω στα οικιακά μου.
πριν 2-3 βδομάδες πήρα τηλέφωνο σε γνωστό μου που διδάσκει σε ένα κεντρικό σχολείο της Ηγουμενίτσας και μου είπε ότι στο συγκεκριμένο σχολείο ο διευθυντής έδωσε ένα κενό φιλολόγου και ένα φυσικού..
Ευχαριστώ sikat. Μακάρι να βγουν κι άλλα κενά.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161830
  • Σύνολο θεμάτων: 19234
  • Σε σύνδεση σήμερα: 514
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 472
Σύνολο: 486

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.079 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.