*

Αποστολέας Θέμα: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12  (Αναγνώστηκε 779192 φορές)

0 μέλη και 10 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ENTY23

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 289
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #2324 στις: Οκτώβριος 05, 2011, 07:36:29 μμ »
Συνάδελφοι, μην απελπίζεστε. Σε τηλεφωνική συνομιλία που είχα με μέλος της ΕΛΜΕ της περιοχής μου, μου ανέφερε ότι υπάρχουν 7 καθαρά κενά και σε κάποια σχολεία ώρες. Του έθεσα το ζήτημα της β ανάθεσης και μου είπε ότι θα το ψάξει, καθώς έχουν γίνει πολλά τελευταία και τρέχουν και δεν φτάνουν. Θα βγουν και άλλα κενά, γιατί ακόμα δεν οριστικοποιήθηκαν οι υποδιευθυντές, οι άδειες εγκυμοσύνης, ασθένειες κτλ. Χθες μίλησα με άλλον αιρετό του ΑΠΥΣΔΕ της περιοχής και μου είπε ότι δεν υπάρχει κανένα κενό σε όλη την περιφέρεια. Παραθέτω ότι ο δεύτερος είναι με την πλευρά του κυβερνώντος κόμματος. Τα συμπεράσματα δικά σας. Έχει πέσει γραμμή να λένε ότι δεν υπάρχουν κενά. Αισιοδοξείτε και μην αγχώνεστε. Ήγγικεν η ώρα η δική μας...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:36:25 »

Αποσυνδεδεμένος ENTY23

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 289
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #2325 στις: Οκτώβριος 05, 2011, 07:40:12 μμ »
Παραθέτω ακόμη ότι πρόκειται για μια μικρή σχετικά πόλη με 5 γυμνάσια, 3 γενικά λύκεια και 3 Επαλ (το ένα εσπερινό) και 1 μουσικό σχολείο.

Αποσυνδεδεμένος eri02

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1085
  • χαμογελά η ζωή σε όποιον έχει πίστη και αντοχή....
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #2326 στις: Οκτώβριος 05, 2011, 07:49:04 μμ »
οτι ειναι να γινει , να γινει μεχρι Παρασκευη  , τα νευρα μου δε θα αντεξουν για την επομενη βδομαδα..ειναι ηδη οριακα...( σημερα καποιος με ενημερωσε με π.μ για αριθμο β φασης , με αναστατωσε και οταν ζητησα διευκρινισεις δεν καταδεχτηκε καν να απαντησει...αλλα το μελανι το αφησε....ελπιζω να μην εχει την αναστατωση μου ) ...δεν αναφερω αριθμο που μου ειπε , γιατι αν δε δω...δεν πιστευω  μετα το μουγκαφων που ακολουθησε την πληροφορια...τι να πει κανεις...

Αποσυνδεδεμένος τυχερούλα2

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 908
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #2327 στις: Οκτώβριος 05, 2011, 07:51:23 μμ »
εγώ θυμάμαι την χριστοφιλ που είχε πει οργισμένη μετά τους διορισμούς για το πόσοι ζήτησαν άδεια. επίσης σκεφτείτε πως οι πε02 είναι κυρίως γυναίκες άνω των τριάντα που θέλουν να κάνουν κανένα παιδάκι, άρα νομίζω πως κυρίως αναφερόταν στον κλάδο μας. ενώ οι δασκάλες π.χ. είναι πολύ μικρές για να παίρνουν άδειες ανατροφής.

αυτό που μας έχει τσακίσει εμάς είναι οι β αναθέσεις. πρέπει όλοι κάτι να κάνουμε με αυτό. >:(

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:36:25 »

Αποσυνδεδεμένος αρτεμις!

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 28
  • Λατρεύω την εκπαίδευση αλλα αυτη δεν με λατρευει!!
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #2328 στις: Οκτώβριος 05, 2011, 07:54:35 μμ »
Διαβάζοντας πάντως το αντίστοιχο περσινό θέμα, το οποίο έμοιαζε επίσης με θρίλερ για γερά νεύρα, υπήρχαν αξιόπιστες πληροφορίες για πλήρη ανυπαρξία κενών, υπήρχαν επίσημες δηλώσεις από την πολιτική ηγεσία ότι "τα κατάφεραν και πως κάθε σχολείο και κάθε γειτονιά έχει τον φιλόλογο της" και γενικώς κυριαρχούσε η ίδια ατμόσφαιρα απογοήτευσης.
Τελικά η περσινή χρονιά κύλησε μια χαρά κι έκανε πολλούς αναπληρωτές ευτυχισμένους.  ;D

Οπότε την ίδια πορεία θα ακολουθήσει και η νέα χρονιά, αφού πρώτα μας καταρρακώσουν μετά θα μας καλέσουν...
Και μην ακούσω πάλι για πλεόνασμα φιλολόγων και τα σχετικά. Εγώ γιατί ξέρω σχολεία της Αθήνας που έχουν κενά;  ;)
Αγαπητε Κωνσταντινε 76 πραγματικα εχουμε ολοι αναγκη απο φωνες λογικης, ψυχραιμιας κ αισιοδοξιας!!!!δεν πρεπει να αφησουμε κανενα ανυπαρκτο συστημα κ τα παπαγαλακια του να μας τρομοκρατουν!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!παιδια υπομονη κ θα παρουν κ αλλες φασεις!!!!! ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος moustard

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 991
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #2329 στις: Οκτώβριος 05, 2011, 07:55:16 μμ »
Πανω στη παρατήρηση του συναδελφου θα πω το εξης:
Δεν μπορουμε να ειμαστε 24 ωρες το 24ωρο μεσα και να παρακολουθουμε καθε μηνυμα σε καθε τοπικ και σε καθε κατηγορια. Διαγραφουμε οσα "πέσουν" στην αντιληψη μας και οσα εχουν γινει αναφορες σε συντονιστη. Αυτο το καιρο αναφορες φτανουν συνεχεια.
Συμφωνουμε πως η κατασταση ειναι  περιεργη και δειχνουμε κατανοηση οσο μπορουμε. Αλλα θα πρεπει να εχουμε υποψη μας πως εδω μπαινουν να πληροφορηθουν εκατονταδες μελη και πως δεν ειναι δυνατόν 9 στις 10 φορες να μη διαβαζουν κατι σχετικο.
Τα θεματα δεν ειναι για chat.
Επομενως καμιά σκληρότητα δεν δειχνουμε αντιθετα προσπαθουμε να ειμαστε συμφωνοι με τους ορους χρησης που καλο ειναι να τους διαβασουμε, αν δεν το εχουμε κανει.
Ευχαριστω, και συγγνωμη για τη παρεμβαση, αλλα ηταν απαραιτητη.

Το θεμα για τους φιλολογους στην Αττικη το οποιο ειναι ενα θεμα που μας καιει αρκετους εδω μεσα γιατι κλειδωσε;

Αποσυνδεδεμένος eva7

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1415
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #2330 στις: Οκτώβριος 05, 2011, 07:56:59 μμ »
εγώ θυμάμαι την χριστοφιλ που είχε πει οργισμένη μετά τους διορισμούς για το πόσοι ζήτησαν άδεια. επίσης σκεφτείτε πως οι πε02 είναι κυρίως γυναίκες άνω των τριάντα που θέλουν να κάνουν κανένα παιδάκι, άρα νομίζω πως κυρίως αναφερόταν στον κλάδο μας. ενώ οι δασκάλες π.χ. είναι πολύ μικρές για να παίρνουν άδειες ανατροφής.

αυτό που μας έχει τσακίσει εμάς είναι οι β αναθέσεις. πρέπει όλοι κάτι να κάνουμε με αυτό. >:(

Παιδάκια?? Άδειες ανατροφής?? Πολυτέλειες...για λίγους...ή για πολύ τολμηρούς...Απ'ό,τι φάινεται το κράτος μας θέλει μαγκούφηδες και φροντίζει καλά γι'αυτό... :( :(

Αποσυνδεδεμένος Ελένη Ο2

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 301
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02..........
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #2331 στις: Οκτώβριος 05, 2011, 07:59:00 μμ »
οτι ειναι να γινει , να γινει μεχρι Παρασκευη  , τα νευρα μου δε θα αντεξουν για την επομενη βδομαδα..ειναι ηδη οριακα...( σημερα καποιος με ενημερωσε με π.μ για αριθμο β φασης , με αναστατωσε και οταν ζητησα διευκρινισεις δεν καταδεχτηκε καν να απαντησει...αλλα το μελανι το αφησε....ελπιζω να μην εχει την αναστατωση μου ) ...δεν αναφερω αριθμο που μου ειπε , γιατι αν δε δω...δεν πιστευω  μετα το μουγκαφων που ακολουθησε την πληροφορια...τι να πει κανεις...

Λογικά,και αύριο θα συγκεντρώσουν κενά,αφούι σήμερα είχαν απεργία..οπότε αύριο η εικόνα θα είναι πιο ξεκάθαρη..Εύχομαι το καλύτερο για όλους μας!!! ;)

Αποσυνδεδεμένος south_of_here

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 107
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #2332 στις: Οκτώβριος 05, 2011, 08:04:14 μμ »
Διαβάζοντας πάντως το αντίστοιχο περσινό θέμα, το οποίο έμοιαζε επίσης με θρίλερ για γερά νεύρα, υπήρχαν αξιόπιστες πληροφορίες για πλήρη ανυπαρξία κενών, υπήρχαν επίσημες δηλώσεις από την πολιτική ηγεσία ότι "τα κατάφεραν και πως κάθε σχολείο και κάθε γειτονιά έχει τον φιλόλογο της" και γενικώς κυριαρχούσε η ίδια ατμόσφαιρα απογοήτευσης.
Τελικά η περσινή χρονιά κύλησε μια χαρά κι έκανε πολλούς αναπληρωτές ευτυχισμένους.  ;D

Οπότε την ίδια πορεία θα ακολουθήσει και η νέα χρονιά, αφού πρώτα μας καταρρακώσουν μετά θα μας καλέσουν...
Και μην ακούσω πάλι για πλεόνασμα φιλολόγων και τα σχετικά. Εγώ γιατί ξέρω σχολεία της Αθήνας που έχουν κενά;  ;)
Αγαπητε Κωνσταντινε 76 πραγματικα εχουμε ολοι αναγκη απο φωνες λογικης, ψυχραιμιας κ αισιοδοξιας!!!!δεν πρεπει να αφησουμε κανενα ανυπαρκτο συστημα κ τα παπαγαλακια του να μας τρομοκρατουν!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!παιδια υπομονη κ θα παρουν κ αλλες φασεις!!!!! ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;)

Άρτεμις, πιστεύω πως τα χρόνια και η χρόνια αναμονή των "φάσεων" μας έχουν μάθει να μην πιστεύουμε τις ανόητες δηλώσεις των υπουργών και τις σαδιστικές διαδόσεις ορισμένων. Όσο και να πασχίζει η Άννα τα κενά δεν καλύπτονται με αλχημείες. Οι αναπληρωτές φιλόλογοι θα προσεγγίσουν σίγουρα τα περσινά επίπεδα...  :D
Άλλος ένας Υπουργός που νοιάζεται μόνο για περικοπές... να τον χαιρόμαστε!

Αποσυνδεδεμένος moustard

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 991
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #2333 στις: Οκτώβριος 05, 2011, 08:12:48 μμ »
Τι εχω ξαναπει και το επαναλαμβανω. Το σχολειο στο οποιο ειμαι προσωρινα τοποθετημενη Α' ΑΘΗΝΑΣ εχει ΔΥΟ κενα φιλολογων που εχουν δηλωθει..  Που σκ@$%^ ειναι αυτα τα κενα και δεν τα εχω δει πουθενα;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; Δεν εχουν δοθει ουτε σε αυτους που ειναι στη διαθεση, ουτε σε αποσπαση, για εμας τους αναπληρωτες φυσικα ουτε λογος... Που ειναι αυτα τα ΔΥΟ τα ερμα τα κενα;;;;;;

Αποσυνδεδεμένος θάνος73

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #2334 στις: Οκτώβριος 05, 2011, 08:18:20 μμ »
σε δύο λύκεια της Ν. Σμύρνης δεν έχουν κάνει ακόμη αδίδακτο κείμενο! το ξέρω καλά από ιδιαίτερα που κάνω... 
σα δαχτυλίδια του Κρόνου κρέμονται πάνω απ' το κεφάλι τα όνειρα που κάνω όταν είμαι ξύπνιος στο σκοτάδι

Αποσυνδεδεμένος inw

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2305
    • Προφίλ
    • http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #2335 στις: Οκτώβριος 05, 2011, 08:22:33 μμ »
Μίλησα πριν λίγο με συνάδελφο απ' το περσινό μου σχολείο: τα δηλωθέντα κενά στο ΠΥΣΔΕ είναι 3. 1 στην Α' Ευρυτανίας και 2 στη Γ'. Το κενό των 10 ωρών στη Β' το έπνιξαν. Μπορεί να το δώσουν μετά.Συμπέρασμα: κενά υπάρχουν.Ακούς διαμάντω;;;; :P
http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)

Αποσυνδεδεμένος moustard

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 991
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #2336 στις: Οκτώβριος 05, 2011, 08:24:23 μμ »
Τοτε το συμβαινει; Αν δεν εχουν μετρησει τα κενα σωστα λογω ελλειψης προσωπικου στα γραφεια ή προχειροτητας γιατι βγαινει ο περιφερειαρχης και το esos με ανακοινωσεις και δημοσιευματα;; Αν υπαρχει σκοπιμοτητα..γιατι ειδικα φετος; Δεν καταλαβαινω... Και ναι στην περιφερεια Αττικης ειναι και τα Κυθηρα και ο Αργοσαρωνικος κι ενα κομματι της Πελοποννησου

Αποσυνδεδεμένος inw

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2305
    • Προφίλ
    • http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #2337 στις: Οκτώβριος 05, 2011, 08:37:04 μμ »
Για να δείξουν προφανώς ότι όλα βαίνουν καλώς στο υπουργείο,πως η διαμάντω είναι καλή καπετάνισσα :P και πως οι καταλήψεις έχουν υποκινηθεί. :o
http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32315
  • Τελευταία: mixalios11
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161201
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 747
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 5
Επισκέπτες: 549
Σύνολο: 554

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.096 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.