*

Αποστολέας Θέμα: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12  (Αναγνώστηκε 779365 φορές)

0 μέλη και 17 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος karas

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 176
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #2884 στις: Οκτώβριος 09, 2011, 09:22:54 μμ »
"Μην καταδέχεσαι να ρωτάς: "Θα νικήσουμε; Θα νικηθούμε;" Πολέμα! "
Νίκος Καζαντζάκης


Το πιστεύεις αλήθεια το moto που παραθέτεις; ΑΠΟΔΕΙΞΕ ΤΟ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:31:06 »

Αποσυνδεδεμένος eri02

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1085
  • χαμογελά η ζωή σε όποιον έχει πίστη και αντοχή....
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #2885 στις: Οκτώβριος 09, 2011, 09:24:10 μμ »
Δυστυχώς δεν μπορώ να το κάνω.ο ένας θεολογος εχει5παιδια και η αλλη μωρο μηνών.αν τους κόψουν τις ώρες στο σχολείο μας θα αναγκαστουν να μετακινηνούνται καθημερινα πανω απο 60χλμ.ειμαι αγανακτισμενη με το θεμα της β αναθεσης αλλα δεν μπορω να γινω ρουφιανα.πηρα μόνη μου τον προισταμενο της διευθυνσης κανω τα παραπονα για το θεμα αυτο και μου ειπε οτι στο υπουργειο το γνωρίζουν και το εγκρινουν σιωπηρα.εχουν γινει πολλες καταγγελιες και τιποτα!εξαλλου,σίγουρα το σχολειο μου δεν ειναι το μόνο στο οποίο δεν τηρείται το 7ωρο β αναθεσης!λυπάμαι!

Λυπάμαι πραγματικά που μορφωμένο άτομο θεωρεί ρουφιανιά την υπεράσπιση του κλαδου του... Αυτό είναι απαράδεκτο και δηλώνει άτομο που φοβάται να εκτεθεί διεκδικώντας τα αυτονόητα... Με τη λογική αυτή συνάδελφοι θα διδάσκουμε μονο αρχαία και θα κακίζουμε το αναλγητο υπουργείο (σιωπηρά πάντα βέβαια) που καταπατά τα δικαιωμάτα μας. Αλλά μάλλον αν κατορθώσεις και μπεις σε τάξη, μετα αδρανείς και γράφεις στα παλαιότερα των υποδημάτων σου του χιλιάδες άνεργους φιλολόγους που ξεροσταλιάζουν στον υπολογιστή για τα ρημαδοκενά...
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Αποσυνδεδεμένος Dorea

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 423
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #2886 στις: Οκτώβριος 09, 2011, 09:35:37 μμ »
αυτό που δεν έχουμε συνειδητοποιήσει ως κλάδος είναι οτι οι παράνομες αναθέσεις βλάπτουν το σύνολο του κλάδου μας.

ένα είναι σίγουρο ότι όλοι αργά ή γρήγορα  θα υποστούν τις συνέπειες....

Αποσυνδεδεμένος moustard

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 991
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #2887 στις: Οκτώβριος 09, 2011, 09:42:58 μμ »
Δυστυχώς δεν μπορώ να το κάνω.ο ένας θεολογος εχει5παιδια και η αλλη μωρο μηνών.αν τους κόψουν τις ώρες στο σχολείο μας θα αναγκαστουν να μετακινηνούνται καθημερινα πανω απο 60χλμ.ειμαι αγανακτισμενη με το θεμα της β αναθεσης αλλα δεν μπορω να γινω ρουφιανα.πηρα μόνη μου τον προισταμενο της διευθυνσης κανω τα παραπονα για το θεμα αυτο και μου ειπε οτι στο υπουργειο το γνωρίζουν και το εγκρινουν σιωπηρα.εχουν γινει πολλες καταγγελιες και τιποτα!εξαλλου,σίγουρα το σχολειο μου δεν ειναι το μόνο στο οποίο δεν τηρείται το 7ωρο β αναθεσης!λυπάμαι!


Ξερεις ποσοι φιλολογοι μπορει να εχουν 5 παιδια και μωρα μηνων; Το αντιλαμβανομαι το διλημμα κι εγω θα το ειχα αλλα καποιος θα θιγει οπως και να εχει

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:31:06 »

Αποσυνδεδεμένος moustard

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 991
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #2888 στις: Οκτώβριος 09, 2011, 09:45:41 μμ »
Ειναι αθλιοι οι αρμοδιοι μονο και μονο που για να βρουμε το δικιο μας πρεπει να στραφουμε ο ενας εναντιον του αλλου. Αλλα  μαλλον τους συμφερει αυτη η κατασταση και γι αυτο την καλλιεργουν!! Απαραδεκτοι

Αποσυνδεδεμένος karas

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 176
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #2889 στις: Οκτώβριος 09, 2011, 09:58:42 μμ »
Ειναι αθλιοι οι αρμοδιοι μονο και μονο που για να βρουμε το δικιο μας πρεπει να στραφουμε ο ενας εναντιον του αλλου. Αλλα  μαλλον τους συμφερει αυτη η κατασταση και γι αυτο την καλλιεργουν!! Απαραδεκτοι
Έχεις απόλυτο δίκιο. Δεν κατηγορώ κανέναν όμως δεν μπορώ να δεχτώ αυτή την πρόκληση-διότι περί πρόκλησης πρόκειται-να μπαίνει κάποιος στο σιτε και να δηλώνει ότι ναι εντοπίζει το πρόβλημα αλλά δεν προτίθεται να κανει κάτι γι' αυτό.... Είναι καθαρή Πρόκληση στους αδιόριστους συναδέλφους που αγωνιούν να μπούν σε τάξη με 700 €... Εξάλλου από την εμπειρία μου οι μόνιμοι ποτέ δεν έσκασαν ιδιαίτερα για τη δική μου μοίρα.... Ας σκεφτούμε τα δικά μας παιδιά, τα δικά μας δάνεια και στην τελική ΤΙΣ ΔΙΚΑΙΟΥΜΑΣΤΕ αυτές τις ώρες... Διάβασα σα σκυλι και έδωσα ΑΣΕΠ με βλακώδεις ερωτήσεις λεπτομέρειας και πέτυχα... Δε νομιμοποιείται κανείς να μου παίρνει τις ώρες των μαθημάτων που στραβώθηκα να διαβάζω ούτε να μου λέει ότι δε γουστάρει να κάνει κάτι γι' αυτό λόγω... φιλανθρωπίας. Ας λήξει όμως εδώ

Αποσυνδεδεμένος inw

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2305
    • Προφίλ
    • http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #2890 στις: Οκτώβριος 09, 2011, 10:05:39 μμ »
Λυπάσαι; Εμάς δε μας λυπάσαι; Τον εαυτό σου που δε θα έχεις ώρες του χρόνου δεν τον λυπάσαι;
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 09, 2011, 10:24:40 μμ από inw »
http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)

Αποσυνδεδεμένος panos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2465
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #2891 στις: Οκτώβριος 09, 2011, 10:15:04 μμ »
Δυστυχώς δεν μπορώ να το κάνω.ο ένας θεολογος εχει5παιδια και η αλλη μωρο μηνών.αν τους κόψουν τις ώρες στο σχολείο μας θα αναγκαστουν να μετακινηνούνται καθημερινα πανω απο 60χλμ.ειμαι αγανακτισμενη με το θεμα της β αναθεσης αλλα δεν μπορω να γινω ρουφιανα.πηρα μόνη μου τον προισταμενο της διευθυνσης κανω τα παραπονα για το θεμα αυτο και μου ειπε οτι στο υπουργειο το γνωρίζουν και το εγκρινουν σιωπηρα.εχουν γινει πολλες καταγγελιες και τιποτα!εξαλλου,σίγουρα το σχολειο μου δεν ειναι το μόνο στο οποίο δεν τηρείται το 7ωρο β αναθεσης!λυπάμαι!

Κατανοητοί οι δισταγμοί σου gumus... αυτούς τους συναδέλφους  τους βλέπεις κάθε μέρα και κρίνεις σύμφωνα με τις επιταγές της συνειδησής σου...
Αν ήμουν ΠΕ02 και θιγόμουν , μπορεί να είχα άλλη άποψη βέβαια...  :(

Αποσυνδεδεμένος karas

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 176
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #2892 στις: Οκτώβριος 09, 2011, 10:21:03 μμ »
Σε κάθε περίπτωση πρέπει να πούμε τουλάχιστον μπράβο στη συνάδελφο που τουλάχιστον επικοινώνησε με τον προιστάμενο... όντως θα ήταν δύσκολη η συνύπαρξη με συναδέλφους αν μαθαιναν ότι γυρεύεις να τους κανεις τη ζωή δύσκολη, όμως δεν είναι σωστό να θέλουν να κάνουν τη ζωή τους εύκολη εις βάρος άλλων... Απλά δεν είναι σωστό και νομίζω αντανακλά την κακώς εννοούμενη δημοσιουπαλληλική κουλτούρα: να βολευτώ και δε βαριεσαι. Δε θα' θελα όμως να νομίζει η κοπέλα ότι τα χω μαζί της... Με την κακιά νοοτροπία μας τα έχω που ενώ πνιγόμαστε παραμένουμε ράθυμοι

Αποσυνδεδεμένος Ελένη Ο2

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 301
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02..........
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #2893 στις: Οκτώβριος 09, 2011, 10:22:57 μμ »
Από τον Μπράτη: " Αύριο,κατά πάσα πιθανότητα, οι προσλήψεις αναπληρωτών Β/βάθμιας".
Μακάρι.. ;) ;) ;)  ( σίγουρος πάντως ούτε ο Μπράτης είναι.. :P ) Αναμένουμε λοιπόν...Καλό Βράδυ!!

Αποσυνδεδεμένος inw

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2305
    • Προφίλ
    • http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #2894 στις: Οκτώβριος 09, 2011, 10:27:40 μμ »
Από τον Μπράτη: " Αύριο,κατά πάσα πιθανότητα, οι προσλήψεις αναπληρωτών Β/βάθμιας".
Μακάρι.. ;) ;) ;)  ( σίγουρος πάντως ούτε ο Μπράτης είναι.. :P ) Αναμένουμε λοιπόν...Καλό Βράδυ!!

Μπράβο O.M.G.  Στείλε μήνυμα πάλι αύριο ,μήπως σου πει κάτι παραπάνω, γιατί ο δικός μας ο Παπαχρήστος κοιμάται ορθός.
http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)

Αποσυνδεδεμένος margarita111

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 458
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #2895 στις: Οκτώβριος 09, 2011, 10:29:49 μμ »
Ευτυχώς υπάρχει και ο Μπράτης και μας ενημερώνει..........

Όσο για την αρνηση καταγγελίας συναδέλφων με β'αναθεση, πάμπολλα και πειστικά τα επιχειρήματα για την εφαρμογή της νομιμότητας, ομως εμείς φταίμε που το αφήνουμε να περάσει.

Κανονικά έπρεπε να είμαστε οργανωμένοι σε συλλόγους ανα νομό που να διεξάγουν έλεγχο, συντονισμό, δράσεις.......
Το ωρολόγιο πρόγραμμα κάθε σχολείο είναι αναρτημένο στον πίνακα ανακοινώσεων στην αίθουσα καθηγητών, κάθε επιτροπή θα μπορούσε να ελέγχει τυχόν παραπτώματα.
Εμείς όμως κοιμόμαστε, να δω πότε θα ξυπνήσουμε.

Αποσυνδεδεμένος Ελένη Ο2

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 301
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02..........
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #2896 στις: Οκτώβριος 09, 2011, 10:32:15 μμ »
Για ό,τι νεότερο έχει, θα ενημερώσει αύριο..Καθημερινά δέχεται δεκάδες μηνύματα και απαντά,όταν έχει πληροφορίες...Μπράβο του!!

Αποσυνδεδεμένος αρτεμις!

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 28
  • Λατρεύω την εκπαίδευση αλλα αυτη δεν με λατρευει!!
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #2897 στις: Οκτώβριος 09, 2011, 10:35:55 μμ »
Από τον Μπράτη: " Αύριο,κατά πάσα πιθανότητα, οι προσλήψεις αναπληρωτών Β/βάθμιας".
Μακάρι.. ;) ;) ;)  ( σίγουρος πάντως ούτε ο Μπράτης είναι.. :P ) Αναμένουμε λοιπόν...Καλό Βράδυ!!

Μπράβο O.M.G.  Στείλε μήνυμα πάλι αύριο ,μήπως σου πει κάτι παραπάνω, γιατί ο δικός μας ο Παπαχρήστος κοιμάται ορθός.
ταδε εφη ο Μπρατης πριν λιγη ωρα στο FΒ.:"ΑΥΡΙΟ,ΚΑΤΑ ΠΑΣΑ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ,Η Β ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΒΘΜΙΑΣ ΚΑΙ ΑΝΑΜΕΝΟΝΤΑΙ ΣΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΟΙ ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΩΝ ΣΤΗΝ ΠΕ,Η Β ΦΑΣΗ ΕΙΔΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ ΠΕ..ΑΥΡΙΟ ΝΕΟΤΕΡΑ." :)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32315
  • Τελευταία: mixalios11
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161204
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 747
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 559
Σύνολο: 574

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.093 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.