*

Αποστολέας Θέμα: B' φάση αναπληρωτών ΠΕ70  (Αναγνώστηκε 107298 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος fwteinoula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1340
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: B' ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ70 ΤΩΡΑ ΠΟΤΕ?
« Απάντηση #336 στις: Σεπτέμβριος 12, 2011, 02:55:51 μμ »
Τα οργανικά είναι για μόνιμους.Τα λειτουργικά για αναπληρωτές..

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: B' ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ70 ΤΩΡΑ ΠΟΤΕ?
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:03:15 »

Αποσυνδεδεμένος alex12

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
    • Προφίλ
Απ: B' ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ70 ΤΩΡΑ ΠΟΤΕ?
« Απάντηση #337 στις: Σεπτέμβριος 12, 2011, 02:57:11 μμ »
Δεν εχω ιδέα...

Αποσυνδεδεμένος vivaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 775
    • Προφίλ
Απ: B' ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ70 ΤΩΡΑ ΠΟΤΕ?
« Απάντηση #338 στις: Σεπτέμβριος 12, 2011, 03:01:05 μμ »
κοριτσια δυστυχως ο διευθυντης αβαθμιας β αθηνας λεει οτι δεν εχει ελλειψεις σε δασκαλους αλλα περισσοτερο σε ειδικοτητες.. δεν ξερω που ειναι αυτα τα κενα που στην αρχη μας παρουσιαζαν.. πως ξαφνικα λιγοστεψαν.. περικοπες παντου αυτο ειναι το μοτο της αννουλας.. εγω παντως τον μπρατη δεν τον ειιδα στην νετ να αναφερει τπτ για ελλειψεις και γενικοτερα τιποτα σχετικο για εμας τουσ αναπληρωτες.. ξεφτιλες ειναι ολοι τους.. ο κλοιος στενεψε ασχημα. η ανατολικη αττικη 71 κενα ΜΟΝΟ τα εδωσε ο αιρετος της.. ειναι δυνατον?? και η β αθηνας οπως λεει ο αλλος τιποτα?? πολυ απλο μας δινουν ελπιδες και μετα ωραιοτατα τις παιρνουν.. παντως για ειδικη αγωγη την τεταρτη λεγεται... αλλα και τι να το κανεις? και για β φαση απλως θεωρω με τα νεα δεδομενα οτι ειναι απλα τραγικο και κωμικο το ολο σκηνικο αν ειναι να μην αγγιξει ουτε καν τον μηδενικης... και ποσα κενα να βγουν στην γ?? και να περιμενουμε 3000 και... ατομα αν θα μας παρουν.. βαλτε και τις αποσπασεις.. να μιλαμε δυστυχως ρεαλιστικα!! β φαση παντως πριν τις 20 δεν παιζει, πολλα παιδια ειναι που ρωτανε οτι ακουσαν για τεταρτη η΄παρασκευη κανενας απο τους 2 δεν το επιβεβαιωνει.. συγχωρηστε με για το υφος αλλα ειμαι αγανακτησμενη και κουρασμενη απο την ολη διαδικασια και το περιμενε..
O παράδεισος μου έπεφτε πάντα λιγάκι στενός,θέλω μια κόλαση στα μέτρα μου.

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑΝΝΑ 1972

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 171
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: B' ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ70 ΤΩΡΑ ΠΟΤΕ?
« Απάντηση #339 στις: Σεπτέμβριος 12, 2011, 03:03:07 μμ »
Με τους 50 διορισμούς και τις συνταξιοδοτήσεις οργανικά κενά δεν υπάρχουν?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: B' ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ70 ΤΩΡΑ ΠΟΤΕ?
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:03:15 »

Αποσυνδεδεμένος alex12

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
    • Προφίλ
Απ: B' ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ70 ΤΩΡΑ ΠΟΤΕ?
« Απάντηση #340 στις: Σεπτέμβριος 12, 2011, 03:08:11 μμ »
κοριτσια δυστυχως ο διευθυντης αβαθμιας β αθηνας λεει οτι δεν εχει ελλειψεις σε δασκαλους αλλα περισσοτερο σε ειδικοτητες.. δεν ξερω που ειναι αυτα τα κενα που στην αρχη μας παρουσιαζαν.. πως ξαφνικα λιγοστεψαν.. περικοπες παντου αυτο ειναι το μοτο της αννουλας.. εγω παντως τον μπρατη δεν τον ειιδα στην νετ να αναφερει τπτ για ελλειψεις και γενικοτερα τιποτα σχετικο για εμας τουσ αναπληρωτες.. ξεφτιλες ειναι ολοι τους.. ο κλοιος στενεψε ασχημα. η ανατολικη αττικη 71 κενα ΜΟΝΟ τα εδωσε ο αιρετος της.. ειναι δυνατον?? και η β αθηνας οπως λεει ο αλλος τιποτα?? πολυ απλο μας δινουν ελπιδες και μετα ωραιοτατα τις παιρνουν.. παντως για ειδικη αγωγη την τεταρτη λεγεται... αλλα και τι να το κανεις? και για β φαση απλως θεωρω με τα νεα δεδομενα οτι ειναι απλα τραγικο και κωμικο το ολο σκηνικο αν ειναι να μην αγγιξει ουτε καν τον μηδενικης... και ποσα κενα να βγουν στην γ?? και να περιμενουμε 3000 και... ατομα αν θα μας παρουν.. βαλτε και τις αποσπασεις.. να μιλαμε δυστυχως ρεαλιστικα!! β φαση παντως πριν τις 20 δεν παιζει, πολλα παιδια ειναι που ρωτανε οτι ακουσαν για τεταρτη η΄παρασκευη κανενας απο τους 2 δεν το επιβεβαιωνει.. συγχωρηστε με για το υφος αλλα ειμαι αγανακτησμενη και κουρασμενη απο την ολη διαδικασια και το περιμενε..

Μια χαρά τα είπες....

Αποσυνδεδεμένος fwteinoula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1340
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: B' ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ70 ΤΩΡΑ ΠΟΤΕ?
« Απάντηση #341 στις: Σεπτέμβριος 12, 2011, 03:08:56 μμ »
Εγώ διάβασα στο τόπικ των φιλολόγων αν δεν κάνω λάθος ότι όποιος έκανε αίτηση συνταξιοδότησης τον Αύγουστο το κενό του θα φανεί τον Οκτώβριο..Το θέμα είναι ότι κανένας απτους αιρετούς ξαφνικά δε μιλάει για κενά..Όλα καλα δηλαδή?Αυτό δείχνει ότι μας κορόιδεψαν.Έχω εκτυπωμένα τα κενά που χε δώσει ο Μπράτης στην αρχή και τα κοιτάω και αναρωτιέμαι που πήγαν..Μήπως τελικά η ειλικρινής της υπόθεσης ήταν η Αννούλα?? :o

Αποσυνδεδεμένος fwteinoula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1340
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: B' ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ70 ΤΩΡΑ ΠΟΤΕ?
« Απάντηση #342 στις: Σεπτέμβριος 12, 2011, 03:10:45 μμ »
και επίσης όταν ο Μπράτης έδωσε τα κενά ο Καψαλάκης έλεγε ότι είναι πολύ περισσότερα..Τι άλλαξε?

Αποσυνδεδεμένος alex12

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
    • Προφίλ
Απ: B' ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ70 ΤΩΡΑ ΠΟΤΕ?
« Απάντηση #343 στις: Σεπτέμβριος 12, 2011, 03:14:44 μμ »
Εγώ διάβασα στο τόπικ των φιλολόγων αν δεν κάνω λάθος ότι όποιος έκανε αίτηση συνταξιοδότησης τον Αύγουστο το κενό του θα φανεί τον Οκτώβριο..Το θέμα είναι ότι κανένας απτους αιρετούς ξαφνικά δε μιλάει για κενά..Όλα καλα δηλαδή?Αυτό δείχνει ότι μας κορόιδεψαν.Έχω εκτυπωμένα τα κενά που χε δώσει ο Μπράτης στην αρχή και τα κοιτάω και αναρωτιέμαι που πήγαν..Μήπως τελικά η ειλικρινής της υπόθεσης ήταν η Αννούλα?? :o

Αυτό ισχύει με τις συνταξιοδοτήσεις. Τώρα όσον αφορά στους αιρετούς προσωπικά πάντα δύσπιστη ήμουν απέναντί τους και ειδικότερα τώρα που αρχίζει η πτώση του συνδικαλισμού. Ξαφνικά φέτος έχουν όλοι facebook....

Αποσυνδεδεμένος fwteinoula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1340
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: B' ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ70 ΤΩΡΑ ΠΟΤΕ?
« Απάντηση #344 στις: Σεπτέμβριος 12, 2011, 03:21:14 μμ »
Πάντως 2-3 περιοχές έχουν παύλα, άρα δεν τους ενημέρωσαν.Συν το ότι θα γίνει η φάσητης παράλληλης στήριξης, θα μπεε στον μηδενικής νομίζω η β φάση...Κάπου 1000 λογικά θα πάρει..

Αποσυνδεδεμένος vivaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 775
    • Προφίλ
Απ: B' ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ70 ΤΩΡΑ ΠΟΤΕ?
« Απάντηση #345 στις: Σεπτέμβριος 12, 2011, 03:22:57 μμ »
874 τα λειτουργικα κενα σε δασκαλους ο καψαλακης επιμενει με λιγη αισιοδοξια οτι δεν ξερουν τα κενα ανα σχολειο θα βγαλει λεει η δοε αργοτερα πιο αναλυτικα... τι να πω ρε παιδια, τι να πω η αννουλα οντως ελεγε οτι δεν θα χρειαστει να κανει πολλες προσληψεις γτ τους επεστρεψε ολους π ηταν στο εξωτερικο και στα γραφεια και κτλ στις ταξεις πηρε και 1400 τωρα αρα καλυφθηκε και οι υπολοιποι της μηδενικης ειμαστε καβατζα απο οτι καταλαβαινω εγω αν προκυψει κανενα εκτακτο κενο στα μεσα της χρονιας( σπυρι-σπυρι θα το παμε) μηπως οντως αντιστραφηκαν οι ρολοι? μηπως οι αιρετοι θελαν απλως να μας καθησυχασουν... τι να πω.. τα βλεπω και τα ξανα βλεπω και δεν το πιστευω.. ολοι οι συναδελφοι που γραφουν και στο facebook εχουν αρρωστησει! και οι αιρετοι και ολα τα κεφαλια της δοε μονο την ψηφο ξερουν να παιρνουν ολοι πουλημενοι στην κυβερνηση, τσιρακια ειναι και το παιζουν και συνδικαλιστες αλι σε εμας τ δασκαλους που τραβαμε τα πανδεινα ψυχολογικα και ο καθενας με οτι προβλημα κουβαλαει μεσα του! η κοροιδια δεν εχει ορια και φετος τα ξεπερασαν ολα! καλα για τους συναδελφους που βγηκαν τωρα ασ μην σχολιασω.. καντε κανα ταμα οσοι ειμαστε και ειστε στον μηδενικης.. καντε υπομονη και ο ουρανος θα γινει πιο γαλανος...
O παράδεισος μου έπεφτε πάντα λιγάκι στενός,θέλω μια κόλαση στα μέτρα μου.

Αποσυνδεδεμένος vivaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 775
    • Προφίλ
Απ: B' ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ70 ΤΩΡΑ ΠΟΤΕ?
« Απάντηση #346 στις: Σεπτέμβριος 12, 2011, 03:24:27 μμ »
μα οι περισσοτεροι λενε οτι απο τα κενα στουσ δασκαλουσ που δινει απο εκει θα παρει ειδικης και παραλληλης :-X
O παράδεισος μου έπεφτε πάντα λιγάκι στενός,θέλω μια κόλαση στα μέτρα μου.

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑΝΝΑ 1972

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 171
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: B' ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ70 ΤΩΡΑ ΠΟΤΕ?
« Απάντηση #347 στις: Σεπτέμβριος 12, 2011, 03:26:53 μμ »
Δεν το κατάλαβα αυτο :o

Αποσυνδεδεμένος Lenaki88

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1004
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: B' ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ70 ΤΩΡΑ ΠΟΤΕ?
« Απάντηση #348 στις: Σεπτέμβριος 12, 2011, 03:29:39 μμ »
874 τα λειτουργικα κενα σε δασκαλους ο καψαλακης επιμενει με λιγη αισιοδοξια οτι δεν ξερουν τα κενα ανα σχολειο θα βγαλει λεει η δοε αργοτερα πιο αναλυτικα... τι να πω ρε παιδια, τι να πω η αννουλα οντως ελεγε οτι δεν θα χρειαστει να κανει πολλες προσληψεις γτ τους επεστρεψε ολους π ηταν στο εξωτερικο και στα γραφεια και κτλ στις ταξεις πηρε και 1400 τωρα αρα καλυφθηκε και οι υπολοιποι της μηδενικης ειμαστε καβατζα απο οτι καταλαβαινω εγω αν προκυψει κανενα εκτακτο κενο στα μεσα της χρονιας( σπυρι-σπυρι θα το παμε) μηπως οντως αντιστραφηκαν οι ρολοι? μηπως οι αιρετοι θελαν απλως να μας καθησυχασουν... τι να πω.. τα βλεπω και τα ξανα βλεπω και δεν το πιστευω.. ολοι οι συναδελφοι που γραφουν και στο facebook εχουν αρρωστησει! και οι αιρετοι και ολα τα κεφαλια της δοε μονο την ψηφο ξερουν να παιρνουν ολοι πουλημενοι στην κυβερνηση, τσιρακια ειναι και το παιζουν και συνδικαλιστες αλι σε εμας τ δασκαλους που τραβαμε τα πανδεινα ψυχολογικα και ο καθενας με οτι προβλημα κουβαλαει μεσα του! η κοροιδια δεν εχει ορια και φετος τα ξεπερασαν ολα! καλα για τους συναδελφους που βγηκαν τωρα ασ μην σχολιασω.. καντε κανα ταμα οσοι ειμαστε και ειστε στον μηδενικης.. καντε υπομονη και ο ουρανος θα γινει πιο γαλανος...

Α!Ωραία!!!Αν μέσα σ'αυτά τα κενά είναι και η παράλληλη στήριξη ζήτω και καηκαμε...

Δεν με βλέπω να δουλεύω φέτος... :'(
Always look on the bright side of life...

Αποσυνδεδεμένος alex12

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
    • Προφίλ
Απ: B' ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ70 ΤΩΡΑ ΠΟΤΕ?
« Απάντηση #349 στις: Σεπτέμβριος 12, 2011, 03:30:28 μμ »
874 τα λειτουργικα κενα σε δασκαλους ο καψαλακης επιμενει με λιγη αισιοδοξια οτι δεν ξερουν τα κενα ανα σχολειο θα βγαλει λεει η δοε αργοτερα πιο αναλυτικα... τι να πω ρε παιδια, τι να πω η αννουλα οντως ελεγε οτι δεν θα χρειαστει να κανει πολλες προσληψεις γτ τους επεστρεψε ολους π ηταν στο εξωτερικο και στα γραφεια και κτλ στις ταξεις πηρε και 1400 τωρα αρα καλυφθηκε και οι υπολοιποι της μηδενικης ειμαστε καβατζα απο οτι καταλαβαινω εγω αν προκυψει κανενα εκτακτο κενο στα μεσα της χρονιας( σπυρι-σπυρι θα το παμε) μηπως οντως αντιστραφηκαν οι ρολοι? μηπως οι αιρετοι θελαν απλως να μας καθησυχασουν... τι να πω.. τα βλεπω και τα ξανα βλεπω και δεν το πιστευω.. ολοι οι συναδελφοι που γραφουν και στο facebook εχουν αρρωστησει! και οι αιρετοι και ολα τα κεφαλια της δοε μονο την ψηφο ξερουν να παιρνουν ολοι πουλημενοι στην κυβερνηση, τσιρακια ειναι και το παιζουν και συνδικαλιστες αλι σε εμας τ δασκαλους που τραβαμε τα πανδεινα ψυχολογικα και ο καθενας με οτι προβλημα κουβαλαει μεσα του! η κοροιδια δεν εχει ορια και φετος τα ξεπερασαν ολα! καλα για τους συναδελφους που βγηκαν τωρα ασ μην σχολιασω.. καντε κανα ταμα οσοι ειμαστε και ειστε στον μηδενικης.. καντε υπομονη και ο ουρανος θα γινει πιο γαλανος...

Δεν ξέρω για το αν ο ουρανός θα γίνει πιο γαλανός αλλά για τους αιρετούς είπες μεγάλες αλήθειες...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32310
  • Τελευταία: Alex.pe83
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160983
  • Σύνολο θεμάτων: 19226
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 23
Επισκέπτες: 591
Σύνολο: 614

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.073 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.