*

Αποστολέας Θέμα: Μη τήρηση του ποσοστού 20% για τους τρίτεκνους...  (Αναγνώστηκε 2627 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος vjohn

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 57
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 04.01
    • Προφίλ
Μη τήρηση του ποσοστού 20% για τους τρίτεκνους...
« στις: Σεπτέμβριος 07, 2011, 09:51:01 μμ »
Αυτή είναι η απορία μου, μπορεί να κάνει προσλήψεις και να μη διατηρήσει το ποσοστό του 20% ?
Τι είναι αυτό στους νηπιαγωγούς? 7,5%....Πως γίνεται? Αν γνωρίζει κάποιος να μου απαντήσει...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μη τήρηση του ποσοστού 20% για τους τρίτεκνους...
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:10:59 »

Αποσυνδεδεμένος Ελεάνθη

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 497
    • Προφίλ
Απ: Μη τήρηση του ποσοστού 20% για τους τρίτεκνους...
« Απάντηση #1 στις: Σεπτέμβριος 07, 2011, 10:37:09 μμ »
μπορει να μην ανοιξαν κενα σ αυτα που δηλωσαν .παντως αν δεν συμβαινει αυτο και δεν τηρηθηκε το ποσοστο  ευτυχωσ για μενα γιατι ειναι κριμα να στερηθω την θεση απο καποιον που επελεξε να κανει τρια παιδια ενω εγω οχι.πρεπει να μασ παιρνουν αναπληρωτεσ βαση βαθμολογιασ και  οχι τεκνοποιησησ

Αποσυνδεδεμένος Icarus

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 345
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μη τήρηση του ποσοστού 20% για τους τρίτεκνους...
« Απάντηση #2 στις: Σεπτέμβριος 09, 2011, 08:05:43 μμ »
μπορει να μην ανοιξαν κενα σ αυτα που δηλωσαν .παντως αν δεν συμβαινει αυτο και δεν τηρηθηκε το ποσοστο  ευτυχωσ για μενα γιατι ειναι κριμα να στερηθω την θεση απο καποιον που επελεξε να κανει τρια παιδια ενω εγω οχι.πρεπει να μασ παιρνουν αναπληρωτεσ βαση βαθμολογιασ και  οχι τεκνοποιησησ

Ούτε εγώ είμαι τρίτεκνος αλλά αν το νομοσχέδιο λέει για 20% αυτό πρέπει να τηρείται...και αν συμβαίνει κάτι παράτυπο πρέπει όλοι να είμαστε εναντίον ανεξάρτητα αν μας βολεύει η όχι...πως θα σου φαινόταν αν σε προσπερνούσαν παράνομα και από πάνω οι συνάδελφοι σου λέγαν ανώνυμα σε forum ευτυχώς  :o
Fly, on your way, like an eagle,
Fly as high as the sun...

Αποσυνδεδεμένος xhm32

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 448
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ04.02
    • Προφίλ
Απ: Μη τήρηση του ποσοστού 20% για τους τρίτεκνους...
« Απάντηση #3 στις: Σεπτέμβριος 09, 2011, 08:14:14 μμ »
 το 20% τηρείται άσχετα αν ο τρίτεκνος είναι στη θέση 1 ή στη θέση 100.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μη τήρηση του ποσοστού 20% για τους τρίτεκνους...
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:10:59 »

Αποσυνδεδεμένος xhm32

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 448
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ04.02
    • Προφίλ
Απ: Μη τήρηση του ποσοστού 20% για τους τρίτεκνους...
« Απάντηση #4 στις: Σεπτέμβριος 09, 2011, 08:21:10 μμ »
μπορει να μην ανοιξαν κενα σ αυτα που δηλωσαν .παντως αν δεν συμβαινει αυτο και δεν τηρηθηκε το ποσοστο  ευτυχωσ για μενα γιατι ειναι κριμα να στερηθω την θεση απο καποιον που επελεξε να κανει τρια παιδια ενω εγω οχι.πρεπει να μασ παιρνουν αναπληρωτεσ βαση βαθμολογιασ και  οχι τεκνοποιησησ
ουτε  και εγώ ειμαι τρίτεκνος ωστόσο θα πρέπει να υπάρχουν και καποιά κοινωνικά κριτηρια. όλοι οι άνθρωποι έχουν το δικαιώμα να ζήσουν την οικογένεια τους με αξιοπρέπεια.

Αποσυνδεδεμένος vjohn

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 57
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 04.01
    • Προφίλ
Απ: Μη τήρηση του ποσοστού 20% για τους τρίτεκνους...
« Απάντηση #5 στις: Σεπτέμβριος 10, 2011, 04:35:41 μμ »
Anubis και xhm32
ευχαριστώ για την απάντησή σας, τελικά υπάρχουν και άτομα που σκέφτονται...
+++

Αποσυνδεδεμένος Ελεάνθη

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 497
    • Προφίλ
Απ: Μη τήρηση του ποσοστού 20% για τους τρίτεκνους...
« Απάντηση #6 στις: Σεπτέμβριος 10, 2011, 05:56:45 μμ »
μπορει να μην ανοιξαν κενα σ αυτα που δηλωσαν .παντως αν δεν συμβαινει αυτο και δεν τηρηθηκε το ποσοστο  ευτυχωσ για μενα γιατι ειναι κριμα να στερηθω την θεση απο καποιον που επελεξε να κανει τρια παιδια ενω εγω οχι.πρεπει να μασ παιρνουν αναπληρωτεσ βαση βαθμολογιασ και  οχι τεκνοποιησησ
ουτε  και εγώ ειμαι τρίτεκνος ωστόσο θα πρέπει να υπάρχουν και καποιά κοινωνικά κριτηρια. όλοι οι άνθρωποι έχουν το δικαιώμα να ζήσουν την οικογένεια τους με αξιοπρέπεια.
τα κοινωνικα κριτηρια να υπαρχουν ,να τους δινουν βαρβατα επιδοματα κι οχι μια θεση εκπαιδευτικου.Αν θελουν να εργαστουν στην εκπαιδευση να δωσουν στον ασεπ και με βαση βαθμολογιας να τουσ παρουν .ενα καλο του νεου νομοσχεδιου ειναι αυτο ,να δινουν ασεπ και στην βαθμολογια που θα γραψουν να προστιθενται και τα  5 μορια για τα παιδια τους.Οσον αφορα για αυτο που ειπα για την μη τηρηση ποσοστου ζητω συγνωμη ,το εγραψα πανω στα νευρα μου γιατι φετος κινδυνευω να μεινω εκτοσ αναπληρωσησ λογω τριτεκνων,κατοπιν σκεψεως ομωσ θα πω οτι θα ηταν αδικο χωρισ εγκαιρη ενημερωση να  μην ισχυε το  20% γιατι ο καθενασ κανει τον προγραμματισμο του ,τριτεκνοσ η μη :)

Αποσυνδεδεμένος daffodils

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 614
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Μη τήρηση του ποσοστού 20% για τους τρίτεκνους...
« Απάντηση #7 στις: Σεπτέμβριος 10, 2011, 08:58:10 μμ »
Στην πλειοψηφία των ειδικοτήτων ο τρίτεκνος που θα σου 'φάει' τη θέση έχει δώσει ΑΣΕΠ και δεν έχει μεγάλη διαφορά σειράς από εσένα. Επίσης να επαναλάβω ότι ανάμεσα σε εκείνους που προσλαμβάνονται με τη σειρά τους είναι και τρίτεκνοι που φυσικά αφαιρούνται από το συνολικό ποσοστό που σπανίως φτάνει το 20%. 'Αρα το 'κακό' δεν είναι τόσο μεγάλο όσο κάποιοι το παρουσιάζουν. Τέλος νομίζω ότι και στην ειδικότητά μας πέρισι δεν ήταν 20% οι τρίτεκνοι.
To see the World in a Grain of Sand And Heaven in a Wild Flower,
Hold Infinity in the palm of your hand And Eternity in an hour.
                 WILLIAM BLAKE

Αποσυνδεδεμένος margar78

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 367
    • Προφίλ
Απ: Μη τήρηση του ποσοστού 20% για τους τρίτεκνους...
« Απάντηση #8 στις: Σεπτέμβριος 10, 2011, 09:06:45 μμ »
Ειμαι φανατικα υπερ της τεκνοποιησης και σεβομαι τους ανθρωπους που κανουν πολλα παιδια απεριοριστα,ωστοσο μετρο σαν αυτο και του διορισμου των πολυτεκνων εχει κανει τον κοσμο να του σηκωνεται η τριχα ορθια οταν ακουει για τριτεκνους και πολυτεκνους,χωρις βεβαια να ευθυνονται οι ιδιοι γι αυτο.Κι εγω αν μπορουσα θα εκανα χρηση του νομου ομως ειναι ΑΔΙΚΟ για τους υπολοιπους.

Αποσυνδεδεμένος daffodils

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 614
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Μη τήρηση του ποσοστού 20% για τους τρίτεκνους...
« Απάντηση #9 στις: Σεπτέμβριος 10, 2011, 09:43:22 μμ »
οι τρίτεκνοι δε διορίζονται φίλε μου!
Επίσης πέρισι σε σύνολο 1.726 αναπληρωτών ΠΕ06 οι 42 ήταν τρίτεκνοι. Από αυτούς τους 42 τουλάχιστον οι 10 προσλήφθηκαν με βάση τη σειρά τους στον πίνακα και όχι την οικογενειακή τους κατάσταση. Μην τρελαινόμαστε λοιπόν, δεν είναι τόσο τραγικές οι αδικίες ???
To see the World in a Grain of Sand And Heaven in a Wild Flower,
Hold Infinity in the palm of your hand And Eternity in an hour.
                 WILLIAM BLAKE

Αποσυνδεδεμένος Ελεάνθη

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 497
    • Προφίλ
Απ: Μη τήρηση του ποσοστού 20% για τους τρίτεκνους...
« Απάντηση #10 στις: Σεπτέμβριος 10, 2011, 11:58:17 μμ »
Στην πλειοψηφία των ειδικοτήτων ο τρίτεκνος που θα σου 'φάει' τη θέση έχει δώσει ΑΣΕΠ και δεν έχει μεγάλη διαφορά σειράς από εσένα. Επίσης να επαναλάβω ότι ανάμεσα σε εκείνους που προσλαμβάνονται με τη σειρά τους είναι και τρίτεκνοι που φυσικά αφαιρούνται από το συνολικό ποσοστό που σπανίως φτάνει το 20%. 'Αρα το 'κακό' δεν είναι τόσο μεγάλο όσο κάποιοι το παρουσιάζουν. Τέλος νομίζω ότι και στην ειδικότητά μας πέρισι δεν ήταν 20% οι τρίτεκνοι.
οι περισσοτεροι τριτεκνοι στον πινακα των νηπιαγωγων δεν εχουν δωσει ασεπ.απορω πωσ τουσ δικου σας πινακες ισχυει το αντιθετο .το κακο ειναι μεγαλο ναι και για 40 ατομα .αληθεια εσυ θεωρεισ οτι ειναι δικαιο το 20% η οτι πρεπει υποχρεωτικα να δινουν ασεπ ?επισησ και οι τριτεκνοι διοριζονται με το 40%

Αποσυνδεδεμένος daffodils

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 614
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Μη τήρηση του ποσοστού 20% για τους τρίτεκνους...
« Απάντηση #11 στις: Σεπτέμβριος 11, 2011, 12:24:23 πμ »
Στην πλειοψηφία των ειδικοτήτων ο τρίτεκνος που θα σου 'φάει' τη θέση έχει δώσει ΑΣΕΠ και δεν έχει μεγάλη διαφορά σειράς από εσένα. Επίσης να επαναλάβω ότι ανάμεσα σε εκείνους που προσλαμβάνονται με τη σειρά τους είναι και τρίτεκνοι που φυσικά αφαιρούνται από το συνολικό ποσοστό που σπανίως φτάνει το 20%. 'Αρα το 'κακό' δεν είναι τόσο μεγάλο όσο κάποιοι το παρουσιάζουν. Τέλος νομίζω ότι και στην ειδικότητά μας πέρισι δεν ήταν 20% οι τρίτεκνοι.
οι περισσοτεροι τριτεκνοι στον πινακα των νηπιαγωγων δεν εχουν δωσει ασεπ.απορω πωσ τουσ δικου σας πινακες ισχυει το αντιθετο .το κακο ειναι μεγαλο ναι και για 40 ατομα .αληθεια εσυ θεωρεισ οτι ειναι δικαιο το 20% η οτι πρεπει υποχρεωτικα να δινουν ασεπ ?επισησ και οι τριτεκνοι διοριζονται με το 40%
30 άτομα στα 1.700 θα επιμείνω ότι δεν είναι μεγάλος αριθμός. Και ναι πιστεύω ότι όλοι πρέπει να περνούν από ΑΣΕΠ - και οι ειδικές κατηγορίες. Οι τρίτεκνοι ΔΕ διορίζονται και δεν έχουν τα προνόμια των πολυτέκνων πουθενά.
To see the World in a Grain of Sand And Heaven in a Wild Flower,
Hold Infinity in the palm of your hand And Eternity in an hour.
                 WILLIAM BLAKE

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162180
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 810
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 17
Επισκέπτες: 685
Σύνολο: 702

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.096 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.