*

Αποστολέας Θέμα: Γ' Φάση Αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60  (Αναγνώστηκε 245684 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ELEN LIA

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1106
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60
« Απάντηση #462 στις: Σεπτέμβριος 27, 2011, 08:24:10 μμ »
και εγώ 2 θέσεις καλύτερα από την προυγούμενη ανανέωση, η απορεία μου όμως είναι πως γίνεται αυτό να καλυτερεύει η θέση μας (διορίζοντε σαν μόνιμοι κάποιοι και φεύγουν ή δεν δέχονται  θέση αναπληρωτή-αναπληρώτριας τι γίνετε βρε παιδιά?)
Βάλε στόχο το φεγγάρι.Ακόμα και αν αποτύχεις θα βρεθείς ανάμεσα στ΄αστέρια.:)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:31:11 »

Αποσυνδεδεμένος ELEN LIA

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1106
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60
« Απάντηση #463 στις: Σεπτέμβριος 27, 2011, 08:26:48 μμ »
λες να είναι μιρτουλα 500????πόσες προσευχές να κάνω???????
ας αρχισουμε ολες μαζι τις προσευχες μπας και βγει κατι. 550 δεν ειπε ο καψαλακης?

κορίτσια όσες προσευχές και να κάνουμε το νούμερο που είναι να βγει θα βγει δεν μας ακούει ο Θεός έχει πολλά παιδιά  ;) ;) ;)
Βάλε στόχο το φεγγάρι.Ακόμα και αν αποτύχεις θα βρεθείς ανάμεσα στ΄αστέρια.:)

Αποσυνδεδεμένος happyhippo

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 135
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60
« Απάντηση #464 στις: Σεπτέμβριος 27, 2011, 08:31:51 μμ »
παιζουν με τον πονο μας......... :( :( :( θα μας κανουν να σιχαθουμε το επαγγελμα μας.......αηδια καταντησαμε που ελεγε και ο χατζηχρηστος!!!στα αληθεια δηλαδη τωρα παμε για δευτερα??αποκλειεται να βγουν μεσα στην εβδομαδα??ας ακουσουμε κατι θετικο!!

Αποσυνδεδεμένος mirtoula

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 70
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60
« Απάντηση #465 στις: Σεπτέμβριος 27, 2011, 08:35:25 μμ »
παιζουν με τον πονο μας......... :( :( :( θα μας κανουν να σιχαθουμε το επαγγελμα μας.......αηδια καταντησαμε που ελεγε και ο χατζηχρηστος!!!στα αληθεια δηλαδη τωρα παμε για δευτερα??αποκλειεται να βγουν μεσα στην εβδομαδα??ας ακουσουμε κατι θετικο!!
Ας πει ποσους θα παρει και ας τους παρει σε 1 μηνα που λεει ο λογος. Ελεος πια

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:31:11 »

Αποσυνδεδεμένος xriskids

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 205
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60
« Απάντηση #466 στις: Σεπτέμβριος 27, 2011, 08:36:09 μμ »
απορρίπτουν αναπλήρωση και διαγράφονται απο τον πίνακα. Μην κολλάτε σε αριθμούς βλέπεται οτι τίποτα δεν ισχύει. Είναι ολα ρευστά. Με το σταγονόμετρο δυστυχώς. δεν βλέπεται που και οι αιρετοί έχουν αρχίσει να παίρνουν αποστάσεις?τους διαψεύδει το  ίδιο το υπουργείο. Ηδη ο Καψαλάκης όσες φορές είπε αριθμό το μετάνιωσε και η στάση του είναι ουδέτερη φέτος. Πέρισυ ήταν αλλιώς. Ο Μπράτης το ίδιο αρχίζει να κάνει. Μπαρούφες. η ψυχολογία μας τα πληρώνει όλα. Καλό είναι πάντως να σκεφτούμε το μέλλον μας γιατί απο ότι φαίνεται στην δημόσια δεν υπάρχει.

Αποσυνδεδεμένος zael

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 220
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60
« Απάντηση #467 στις: Σεπτέμβριος 27, 2011, 09:12:47 μμ »
Οι πληροφορίες μου λένε για αυριο, αριθμό δε γνωρίζω. Αν κάνουν λάθος και οι υψηλα ιστάμενοι τι να πω; Ετσι πως έχουμε γίνει όλα είναι πιθανά.

Αποσυνδεδεμένος kriskris

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 49
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60
« Απάντηση #468 στις: Σεπτέμβριος 27, 2011, 09:15:55 μμ »
Οι πληροφορίες μου λένε για αυριο, αριθμό δε γνωρίζω. Αν κάνουν λάθος και οι υψηλα ιστάμενοι τι να πω; Ετσι πως έχουμε γίνει όλα είναι πιθανά.



 Ο Μπράτης είπε όμως από βδομάδα... Μακάρι να ναι σωστές οι πληροφορίες σου!!! Πόση αναμονή ακόμη???

Αποσυνδεδεμένος Demetroula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3088
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60
« Απάντηση #469 στις: Σεπτέμβριος 27, 2011, 09:18:55 μμ »
Δε νομίζω να διαγράφονται από τον πίνακα αυτές που αρνούνται αναπλήρωση, επειδή αυτές που αρνήθηκαν διορισμό δεν είναι 2 ή 7! Είναι πολύ περισσότερες! Κάποια κοπέλα στο fb είχε πληροφόρηση από έγκυρη πηγή, όπως είπε, ότι στην Α' φάση δεν παρουσιάστηκαν 300 νηπιαγωγοί. Βέβαια εγώ αυτό δεν το πιστεύω μόνο και μόνο επειδή δεν υπάρχει κανένας φορέας στο ελληνικό εκπαιδευτικό μας σύστημα αυτή τη στιγμή που να μπορούσε να κάνει μια τέτοια καταγραφή. Αλλά και τόσες να μην ήταν, ο αριθμός πιστεύω ότι ήταν μεγαλύτερος από άλλες χρονιές, μιας και η Βόρεια Ελλάδα δεν άνοιξε σχεδόν καθόλου φέτος, οπότε πολλές κοπέλες με παιδιά βρέθηκαν στα νησιά και αποφάσισαν, κάποιες απ' αυτές, να μην παρουσιαστούν καθόλου.
Όσο για το θέμα της Γ' φάσης, νομίζω ότι είναι ουτοπικό να περιμένουμε φάση αυτή τη βδομάδα μιας και το ίδιο το υπουργείο είπε για αρχές της άλλης βδομάδας (τουλάχιστον, λέω εγώ).
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος zael

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 220
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60
« Απάντηση #470 στις: Σεπτέμβριος 27, 2011, 09:19:30 μμ »
Οι πληροφορίες μου λένε για αυριο, αριθμό δε γνωρίζω. Αν κάνουν λάθος και οι υψηλα ιστάμενοι τι να πω; Ετσι πως έχουμε γίνει όλα είναι πιθανά.



 Ο Μπράτης είπε όμως από βδομάδα... Μακάρι να ναι σωστές οι πληροφορίες σου!!! Πόση αναμονή ακόμη???
Ο Μπράτης είπε πως θα βγει το ΖΕΠ χθες αλλά δεν βγήκε οπότε μάλλον μόνο η Διαμάντω ξέρει με ακρίβεια!!

Αποσυνδεδεμένος kriskris

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 49
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60
« Απάντηση #471 στις: Σεπτέμβριος 27, 2011, 09:22:52 μμ »
Οι πληροφορίες μου λένε για αυριο, αριθμό δε γνωρίζω. Αν κάνουν λάθος και οι υψηλα ιστάμενοι τι να πω; Ετσι πως έχουμε γίνει όλα είναι πιθανά.



 Ο Μπράτης είπε όμως από βδομάδα... Μακάρι να ναι σωστές οι πληροφορίες σου!!! Πόση αναμονή ακόμη???
Ο Μπράτης είπε πως θα βγει το ΖΕΠ χθες αλλά δεν βγήκε οπότε μάλλον μόνο η Διαμάντω ξέρει με ακρίβεια!!



Σωστά! Ελπίζω η Ακατονόμαστη να σου δίνει τις πληροφορίες!!  :) :D

Αποσυνδεδεμένος zael

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 220
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60
« Απάντηση #472 στις: Σεπτέμβριος 27, 2011, 09:31:09 μμ »
Οι πληροφορίες μου λένε για αυριο, αριθμό δε γνωρίζω. Αν κάνουν λάθος και οι υψηλα ιστάμενοι τι να πω; Ετσι πως έχουμε γίνει όλα είναι πιθανά.



 Ο Μπράτης είπε όμως από βδομάδα... Μακάρι να ναι σωστές οι πληροφορίες σου!!! Πόση αναμονή ακόμη???
Ο Μπράτης είπε πως θα βγει το ΖΕΠ χθες αλλά δεν βγήκε οπότε μάλλον μόνο η Διαμάντω ξέρει με ακρίβεια!!



Σωστά! Ελπίζω η Ακατονόμαστη να σου δίνει τις πληροφορίες!!  :) :D
Μακάρι θα σας είχα διορίσει όλες!!!!!

Αποσυνδεδεμένος mirtoula

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 70
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60
« Απάντηση #473 στις: Σεπτέμβριος 27, 2011, 09:31:59 μμ »
Δε νομίζω να διαγράφονται από τον πίνακα αυτές που αρνούνται αναπλήρωση, επειδή αυτές που αρνήθηκαν διορισμό δεν είναι 2 ή 7! Είναι πολύ περισσότερες! Κάποια κοπέλα στο fb είχε πληροφόρηση από έγκυρη πηγή, όπως είπε, ότι στην Α' φάση δεν παρουσιάστηκαν 300 νηπιαγωγοί. Βέβαια εγώ αυτό δεν το πιστεύω μόνο και μόνο επειδή δεν υπάρχει κανένας φορέας στο ελληνικό εκπαιδευτικό μας σύστημα αυτή τη στιγμή που να μπορούσε να κάνει μια τέτοια καταγραφή. Αλλά και τόσες να μην ήταν, ο αριθμός πιστεύω ότι ήταν μεγαλύτερος από άλλες χρονιές, μιας και η Βόρεια Ελλάδα δεν άνοιξε σχεδόν καθόλου φέτος, οπότε πολλές κοπέλες με παιδιά βρέθηκαν στα νησιά και αποφάσισαν, κάποιες απ' αυτές, να μην παρουσιαστούν καθόλου.
Όσο για το θέμα της Γ' φάσης, νομίζω ότι είναι ουτοπικό να περιμένουμε φάση αυτή τη βδομάδα μιας και το ίδιο το υπουργείο είπε για αρχές της άλλης βδομάδας (τουλάχιστον, λέω εγώ).
δεν νομιζω να αρνηθηκαν 300 θεσεις απο οσο μακρια και αν ειναι εμενα συναδελφος περσινη παρατησε 3 παιδια στη β. ελλαδα και πηγε κυκλαδες. ποιες αρνηθηκαν? 3τεκνες που ξεφυτρωνουν απο παντου χωρις ασεπ χωρις τιποτα και αλλες που εχουν βγαλει τα ματια στο διαβασμα και περιμενουν χρονια να μενουν απ' εξω?

Αποσυνδεδεμένος zael

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 220
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60
« Απάντηση #474 στις: Σεπτέμβριος 27, 2011, 09:36:32 μμ »
Δε νομίζω να διαγράφονται από τον πίνακα αυτές που αρνούνται αναπλήρωση, επειδή αυτές που αρνήθηκαν διορισμό δεν είναι 2 ή 7! Είναι πολύ περισσότερες! Κάποια κοπέλα στο fb είχε πληροφόρηση από έγκυρη πηγή, όπως είπε, ότι στην Α' φάση δεν παρουσιάστηκαν 300 νηπιαγωγοί. Βέβαια εγώ αυτό δεν το πιστεύω μόνο και μόνο επειδή δεν υπάρχει κανένας φορέας στο ελληνικό εκπαιδευτικό μας σύστημα αυτή τη στιγμή που να μπορούσε να κάνει μια τέτοια καταγραφή. Αλλά και τόσες να μην ήταν, ο αριθμός πιστεύω ότι ήταν μεγαλύτερος από άλλες χρονιές, μιας και η Βόρεια Ελλάδα δεν άνοιξε σχεδόν καθόλου φέτος, οπότε πολλές κοπέλες με παιδιά βρέθηκαν στα νησιά και αποφάσισαν, κάποιες απ' αυτές, να μην παρουσιαστούν καθόλου.
Όσο για το θέμα της Γ' φάσης, νομίζω ότι είναι ουτοπικό να περιμένουμε φάση αυτή τη βδομάδα μιας και το ίδιο το υπουργείο είπε για αρχές της άλλης βδομάδας (τουλάχιστον, λέω εγώ).
Αυτές οι τρίτεκνες μεγάλη πληγή
δεν νομιζω να αρνηθηκαν 300 θεσεις απο οσο μακρια και αν ειναι εμενα συναδελφος περσινη παρατησε 3 παιδια στη β. ελλαδα και πηγε κυκλαδες. ποιες αρνηθηκαν? 3τεκνες που ξεφυτρωνουν απο παντου χωρις ασεπ χωρις τιποτα και αλλες που εχουν βγαλει τα ματια στο διαβασμα και περιμενουν χρονια να μενουν απ' εξω?

Αποσυνδεδεμένος mirtoula

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 70
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60
« Απάντηση #475 στις: Σεπτέμβριος 27, 2011, 09:47:23 μμ »
Οι πληροφορίες μου λένε για αυριο, αριθμό δε γνωρίζω. Αν κάνουν λάθος και οι υψηλα ιστάμενοι τι να πω; Ετσι πως έχουμε γίνει όλα είναι πιθανά.



 Ο Μπράτης είπε όμως από βδομάδα... Μακάρι να ναι σωστές οι πληροφορίες σου!!! Πόση αναμονή ακόμη???
Ο Μπρατης ειπε τιποτα για τη β φαση? Περσυ τον ειχα παρει τηλ και μου ειπε οτι δεν υπρχουν κενα και το απογευμα βγηκε η δ φαση.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162164
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 652
Σύνολο: 653

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.128 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.