*

Αποστολέας Θέμα: 483 αναπληρωτές τεχνικών ειδικοτήτων  (Αναγνώστηκε 25509 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος irenead

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1222
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: 483 αναπληρωτές τεχνικών ειδικοτήτων
« Απάντηση #70 στις: Σεπτέμβριος 26, 2011, 04:49:53 μμ »
Συνάδελφοι,εγώ προσωπικά,δεν πιστεύω ότι ο Ασεπ προωθεί την αξιοκρατία.Απλά ήταν ένας τρόπος μείωσης των διορισμών που καλύφθηκε με το πέπλο της αξιοκρατίας.΄Για το λόγο αυτό δεν μπερδεύω αξιοκρατία με μείωση διορισμών.Δεν είναι αξιοκρατία,γιατί πήγαινα να δώσω Ασεπ,και ενώ εγραφα καλά διοριζόταν αυτός που είχε γράψει 58 ή 59 ή άντε 63,επειδή είχε Ασπαιτε.Αυτό είναι αξιοκρατία ή είναι δίκαιο?Μέχρι το 2014 θα συνεχίζεται αυτή η δουλειά,όσοι έχουν Ασπαιτε θα προηγούνται,γιατί σεμινάρια παιδαγωγικής επάρκειας για αποφοίτους,δεν θα γίνουν σύντομα,ή αν θα γίνουν δεν θα αναγνωριστούν πριν το 2014.Τουλάχιστον αυτό μας έλεγαν στο ΕΠΠΑΙΚ που φοίτησα.Επίσης πρέπει να σκεφτούμε ότι σε έναν επερχόμενο Ασεπ,θέσεις για τις τεχνικές ειδικότητες δεν θα υπάρχουν,όπως δεν θα υπάρχουν και για τη δική μου ειδικότητα(πε09).Για τους μόνους που θα υπάρχουν θέσεις θα είναι φιλόλογοι και μαθηματικοί για τους υπόλοιπους ελάχιστα πράγματα.Επίσης τι είδους αξιοκρατία είναι οι πολύτεκνοι να πέρνουν 10 μόρια με τον 3848 ή να παίρνεις μόρια επειδή έχεις ecdl? Αυτό που δεν μπορώ να δεχθώ με τίποτα,είναι να μην ξέρω για πόσες θέσεις θα διαγωνιστώ.Εσείς μπορείτε?Επίσης αυτοί που βρίσκονται στις πρώτες θέσεις του πίνακα σε όποια ειδικότητα και αν ανήκουν,μην γελιέστε,και Ασεπ θα δώσουν τώρα και θα διαβάσουν για αυτόν,γιατί δεν θα διακινδυνεύσουν να μείνουν χωρίς δουλειά,με τόση ανεργία που υπάρχει.Για όλους αυτούς τους λόγους ήταν πολύ καλύτερο το προηγούμενο σύστημα και Ασεπ(με συγκεκριμένες θέσεις)και με βάση την προϋπηρεσία(εννοείται χωρίς παράθυρα).
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 26, 2011, 05:42:20 μμ από irenead »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: 483 αναπληρωτές τεχνικών ειδικοτήτων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:43:15 »

Radius

  • Επισκέπτης
Απ: 483 αναπληρωτές τεχνικών ειδικοτήτων
« Απάντηση #71 στις: Σεπτέμβριος 26, 2011, 04:58:47 μμ »
Οι πολύτεκνοι με το ως τώρα σύστημα διορίζονταν χωρίς ΑΣΕΠ, χωρίς προϋπηρεσία, χωρίς ΑΣΠΑΙΤΕ. Οπότε προτιμώ το νέο σύστημα που θα τους βάζει να δώσουν ΑΣΕΠ και ας τους δίνει bonus 10 μόρια. Όπως επίσης δεν κατάλαβα ποτέ γιατί στους πίνακες διορισμών και αναπληρωτών δεν έδιναν μόρια τα μεταπτυχιακά στο γνωστικό αντικείμενο.

Γενικά πιστεύω ότι το νέο σύστημα με υποχρεωτικό το ΑΣΕΠ και συνυπολογισμό μορίων από προϋπηρεσία, βαθμό πτυχίου, μεταπτυχιακά και γλώσσες είναι πολύ πιο δίκαιο. Φυσικά και εγώ έχω ενστάσεις για τη μη προκήρυξη συγκεκριμένων θέσεων ή για τη μη διασφάλιση από αλλεπάλληλους διαγωνισμούς, αλλά αυτά είναι παράμετροι που μπορούμε να ζητήσουμε να ρυθμιστούν και δεν αναιρούν την κεντρική φιλοσοφία του συστήματος που ξαναλέω ότι είναι πολύ πιο δίκαιη.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 26, 2011, 05:04:24 μμ από Radius »

Αποσυνδεδεμένος irenead

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1222
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: 483 αναπληρωτές τεχνικών ειδικοτήτων
« Απάντηση #72 στις: Σεπτέμβριος 26, 2011, 05:38:15 μμ »
Οι πολύτεκνοι με το ως τώρα σύστημα διορίζονταν χωρίς ΑΣΕΠ, χωρίς προϋπηρεσία, χωρίς ΑΣΠΑΙΤΕ. Οπότε προτιμώ το νέο σύστημα που θα τους βάζει να δώσουν ΑΣΕΠ και ας τους δίνει bonus 10 μόρια. Όπως επίσης δεν κατάλαβα ποτέ γιατί στους πίνακες διορισμών και αναπληρωτών δεν έδιναν μόρια τα μεταπτυχιακά στο γνωστικό αντικείμενο.

Γενικά πιστεύω ότι το νέο σύστημα με υποχρεωτικό το ΑΣΕΠ και συνυπολογισμό μορίων από προϋπηρεσία, βαθμό πτυχίου, μεταπτυχιακά και γλώσσες είναι πολύ πιο δίκαιο. Φυσικά και εγώ έχω ενστάσεις για τη μη προκήρυξη συγκεκριμένων θέσεων ή για τη μη διασφάλιση από αλλεπάλληλους διαγωνισμούς, αλλά αυτά είναι παράμετροι που μπορούμε να ζητήσουμε να ρυθμιστούν και δεν αναιρούν την κεντρική φιλοσοφία του συστήματος που ξαναλέω ότι είναι πολύ πιο δίκαιη.
Πολύ απλά δεν έδιναν μόρια τα μεταπτυχιακά,γιατί όταν μπήκαμε στις σχολές μας δεν μας είχε πει κανένας ότι θα χρειαστεί να έχουμε μεταπτυχιακό για να διδάξουμε(ούτε είναι απαραίτητο).Ακόμα άλλος ένας τρόπος αποδέσμευσης του πτυχίου από την αγορά εργασίας.Εδώ κοντέψαμε να έχουμε διδακτορικό για μια μια θέση στο ΕΠΠΑΙΚ.Για όλα αυτά βέβαια φταίει η πολιτική ηγεσία που έχει φτιάξει 20 σχολες οικονομικών ανα την Ελλάδα,τα ιδια έχουν γίνει σε όλες τις ειδικότητες.Το μόνο που τους ενδιέφερε ήταν να τρώνε τα κονδύλια απο την Ε.Ε.,γιατί πάρα πολλές σχολές,τουλάχιστον στην αρχή έτσι λειτούργησαν,και γίναμε όλοι πτυχιούχοι,και βέβαια δεν μπορούμε να έχουμε δουλειά.Επίσης αν η Δ. ήθελε την αξιοκρατία δεν θα άφηνε να διοριστούν τα βύσματα του οαεδ,ούτε θα έκανε το διαγωνισμό του ινστιτούτου νεολαίας,μόνο για τους ιθαγενείς υπάρχει Ασεπ.Επίσης άθροισα τα μόρια μου(με 25,6 προϋπ.) συν τα υπόλοιπα και τα 10 μόρια που τους δίνει, δεν τα πιάνω με τίποτα.Αν ήθελε αξιοκρατία δεν θα ασκούσε "κοινωνική πολιτική" εις βάρος μας,αλλά βλέπεις οι πολύτεκνοι έχουν ψήφους.Στην δική μου ειδικότητα υπάρχουν 20άτομα ειδική κατηγορία(δεν ξερω τι γίνεται σε άλλες),αλήθεια αυτούς πως θα τους συναγωνιστούμε?
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 26, 2011, 05:45:15 μμ από irenead »

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: 483 αναπληρωτές τεχνικών ειδικοτήτων
« Απάντηση #73 στις: Σεπτέμβριος 26, 2011, 09:13:08 μμ »
Πολύ απλά δεν έδιναν μόρια τα μεταπτυχιακά,γιατί όταν μπήκαμε στις σχολές μας δεν μας είχε πει κανένας ότι θα χρειαστεί να έχουμε μεταπτυχιακό για να διδάξουμε(ούτε είναι απαραίτητο).Ακόμα άλλος ένας τρόπος αποδέσμευσης του πτυχίου από την αγορά εργασίας.Εδώ κοντέψαμε να έχουμε διδακτορικό για μια μια θέση στο ΕΠΠΑΙΚ.Για όλα αυτά βέβαια φταίει η πολιτική ηγεσία που έχει φτιάξει 20 σχολες οικονομικών ανα την Ελλάδα,τα ιδια έχουν γίνει σε όλες τις ειδικότητες.Το μόνο που τους ενδιέφερε ήταν να τρώνε τα κονδύλια απο την Ε.Ε.,γιατί πάρα πολλές σχολές,τουλάχιστον στην αρχή έτσι λειτούργησαν,και γίναμε όλοι πτυχιούχοι,και βέβαια δεν μπορούμε να έχουμε δουλειά.Επίσης αν η Δ. ήθελε την αξιοκρατία δεν θα άφηνε να διοριστούν τα βύσματα του οαεδ,ούτε θα έκανε το διαγωνισμό του ινστιτούτου νεολαίας,μόνο για τους ιθαγενείς υπάρχει Ασεπ.Επίσης άθροισα τα μόρια μου(με 25,6 προϋπ.) συν τα υπόλοιπα και τα 10 μόρια που τους δίνει, δεν τα πιάνω με τίποτα.Αν ήθελε αξιοκρατία δεν θα ασκούσε "κοινωνική πολιτική" εις βάρος μας,αλλά βλέπεις οι πολύτεκνοι έχουν ψήφους.Στην δική μου ειδικότητα υπάρχουν 20άτομα ειδική κατηγορία(δεν ξερω τι γίνεται σε άλλες),αλήθεια αυτούς πως θα τους συναγωνιστούμε?
Τελικά irenead συμφωνούμε σε όλα. Η μόνη μας διαφωνία είναι ότι οι διορισμοί έπρεπε να γίνονται χρόνια τώρα μόνο από ΑΣΕΠ. Τις ειδικές κατηγορίες και τους πολύτεκνους και με το παλιό σύστημα δεν μπορούσες να τους ανταγωνιστείς. Προηγούνταν ξεκάθαρα. Τώρα θα μπορείς με μεταπτυχιακό και προϋπηρεσία κάτι να καταφέρεις. Τα λέω αυτά για τη δική σου ειδικότητα που είναι πιο μεγάλες οι απαιτήσεις για να μπει κάποιος στην ΑΣΠΑΙΤΕ, γιατί σε ηλεκτρολόγους και μηχανολόγους είναι πιο εύκολα τα πράγματα (αν και στις δικές μας ειδικότητες προς τα εκεί οδεύουμε διότι πολλοί συνάδελφοι κυρίως από τους νέους παίρνουν μεταπτυχιακό).

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: 483 αναπληρωτές τεχνικών ειδικοτήτων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:43:15 »

Αποσυνδεδεμένος irenead

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1222
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: 483 αναπληρωτές τεχνικών ειδικοτήτων
« Απάντηση #74 στις: Σεπτέμβριος 27, 2011, 12:21:01 πμ »
Πολύ απλά δεν έδιναν μόρια τα μεταπτυχιακά,γιατί όταν μπήκαμε στις σχολές μας δεν μας είχε πει κανένας ότι θα χρειαστεί να έχουμε μεταπτυχιακό για να διδάξουμε(ούτε είναι απαραίτητο).Ακόμα άλλος ένας τρόπος αποδέσμευσης του πτυχίου από την αγορά εργασίας.Εδώ κοντέψαμε να έχουμε διδακτορικό για μια μια θέση στο ΕΠΠΑΙΚ.Για όλα αυτά βέβαια φταίει η πολιτική ηγεσία που έχει φτιάξει 20 σχολες οικονομικών ανα την Ελλάδα,τα ιδια έχουν γίνει σε όλες τις ειδικότητες.Το μόνο που τους ενδιέφερε ήταν να τρώνε τα κονδύλια απο την Ε.Ε.,γιατί πάρα πολλές σχολές,τουλάχιστον στην αρχή έτσι λειτούργησαν,και γίναμε όλοι πτυχιούχοι,και βέβαια δεν μπορούμε να έχουμε δουλειά.Επίσης αν η Δ. ήθελε την αξιοκρατία δεν θα άφηνε να διοριστούν τα βύσματα του οαεδ,ούτε θα έκανε το διαγωνισμό του ινστιτούτου νεολαίας,μόνο για τους ιθαγενείς υπάρχει Ασεπ.Επίσης άθροισα τα μόρια μου(με 25,6 προϋπ.) συν τα υπόλοιπα και τα 10 μόρια που τους δίνει, δεν τα πιάνω με τίποτα.Αν ήθελε αξιοκρατία δεν θα ασκούσε "κοινωνική πολιτική" εις βάρος μας,αλλά βλέπεις οι πολύτεκνοι έχουν ψήφους.Στην δική μου ειδικότητα υπάρχουν 20άτομα ειδική κατηγορία(δεν ξερω τι γίνεται σε άλλες),αλήθεια αυτούς πως θα τους συναγωνιστούμε?
Τελικά irenead συμφωνούμε σε όλα. Η μόνη μας διαφωνία είναι ότι οι διορισμοί έπρεπε να γίνονται χρόνια τώρα μόνο από ΑΣΕΠ. Τις ειδικές κατηγορίες και τους πολύτεκνους και με το παλιό σύστημα δεν μπορούσες να τους ανταγωνιστείς. Προηγούνταν ξεκάθαρα. Τώρα θα μπορείς με μεταπτυχιακό και προϋπηρεσία κάτι να καταφέρεις. Τα λέω αυτά για τη δική σου ειδικότητα που είναι πιο μεγάλες οι απαιτήσεις για να μπει κάποιος στην ΑΣΠΑΙΤΕ, γιατί σε ηλεκτρολόγους και μηχανολόγους είναι πιο εύκολα τα πράγματα (αν και στις δικές μας ειδικότητες προς τα εκεί οδεύουμε διότι πολλοί συνάδελφοι κυρίως από τους νέους παίρνουν μεταπτυχιακό).
Lasid σε αυτό που διαφωνώ είναι το εφ όρου ζωής Ασεπ!Με το προηγούμενο σύστημα είχα το δικαίωμα και εγώ να ελπίζω,όπως χιλιάδες αδιόριστοι συνάδελφοί μας,ότι αν δεν διοριστώ με Ασεπ θα μπορώ να ελπίζω και με την προϋπηρεσία.Με αυτό το σύστημα κανένας δεν μπορεί να ελπίζει σε τίποτα,από τη στιγμή που δεν θα ξέρω ούτε για πόσες θέσεις θα διαγωνιστώ,και που όπως όλα δείχνουν,οι ειδικότητές μας "θα πάνε περίπατο".

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: 483 αναπληρωτές τεχνικών ειδικοτήτων
« Απάντηση #75 στις: Σεπτέμβριος 27, 2011, 12:45:01 πμ »
Lasid σε αυτό που διαφωνώ είναι το εφ όρου ζωής Ασεπ!Με το προηγούμενο σύστημα είχα το δικαίωμα και εγώ να ελπίζω,όπως χιλιάδες αδιόριστοι συνάδελφοί μας,ότι αν δεν διοριστώ με Ασεπ θα μπορώ να ελπίζω και με την προϋπηρεσία.Με αυτό το σύστημα κανένας δεν μπορεί να ελπίζει σε τίποτα,από τη στιγμή που δεν θα ξέρω ούτε για πόσες θέσεις θα διαγωνιστώ,και που όπως όλα δείχνουν,οι ειδικότητές μας "θα πάνε περίπατο".
Μα κι εγώ που λέω ότι θα έπρεπε εδώ και χρόνια να γίνονται και στην εκπαίδευση με ΑΣΕΠ μόνο οι διορισμοί,
δεν εννοώ ότι είναι καλό το ψυχοφθόρο σύστημα να δίνεις αέναα ΑΣΕΠ σε όλη σου τη ζωή. Καλό θα ήταν να υπάρχει μια τροποποίηση σε αυτό το σημείο του 3848.

Το ζήτημα είναι ότι και με το παλιό σύστημα δεν θα γίνονταν πάλι διορισμοί. Αν γινόταν ΑΣΕΠ τώρα με το παλιό σύστημα και έδιναν π.χ. 3 θέσεις ΑΣΕΠ και 2 από την προϋπηρεσία ή 6 από ΑΣΕΠ και 4 από προϋπηρεσία, θα γνώριζες τον αριθμό θέσεων της προκήρυξης, αλλά θα ήσουν ικανοποιημένη με τέτοια νούμερα;

Δε φταίει ο ΑΣΕΠ για τους λίγους διορισμούς, φταίει το ότι έχει μπουκώσει το δημόσιο με άτομα που μπήκαν τον παλιό καλό καιρό και τώρα όχι μόνο δε χωράει άλλους, αλλά σκέφτονται να βγάλουν άτομα σε εφεδρεία επειδή δεν έχουν να τους πληρώσουν και επειδή δεν τους χρειάζονται. Ξέρεις καλά πόσος κόσμος μπήκε κάποτε στο δημόσιο χωρίς να κάνει τίποτα, απλά για να έχει ένα μισθό να ζήσει...γιατί είχε μπάρμπα στην Κορώνη!

Τώρα στη δική σας ειδικότητα όντως υπάρχει κορεσμός...έριξα μια ματιά στους πίνακες υποψηφίων εκπαιδευτικών για τις ΕΠΑΣ του ΟΑΕΔ και απογοητεύτηκα όταν είδα πόσοι ΠΕ09 είχαν κάνει αίτηση.  :(

Αποσυνδεδεμένος JohnyWalker

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 483
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: 483 αναπληρωτές τεχνικών ειδικοτήτων
« Απάντηση #76 στις: Σεπτέμβριος 28, 2011, 05:16:54 μμ »
Kανένα νέο για πότε α φάση;; Nα κάνω υπόθεση ότι δεν ξέρουν ούτε στο Υπουργείο;

Μια πρώτη εκτίμηση για αριθμό;;

Πρέπει να είμαστε ο πιο ανοργάνωτος κλάδος, μιας και από ότι διαπιστώνω δεν ενδιαφέρεται κανείς για εμάς. Άντε να δούμε πόσο θα περιμένουμε και αν

Αποσυνδεδεμένος tam tam

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 990
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: 483 αναπληρωτές τεχνικών ειδικοτήτων
« Απάντηση #77 στις: Σεπτέμβριος 28, 2011, 05:53:11 μμ »
Πολύ σωστά "κ αν", εγώ πάντως απελπίστικα κάθε φορά που παίρνω στο υπουργείο τηλ. η απάντηση είναι ίδια: "περιμένουμε πιστώσεις, αν όχι αυτή την εβδομάδα σίγουρα την επόμενη" κ έτσι περνάνε οι εβδομάδες............. :'( :'( :'( :'( :'( :'(

Radius

  • Επισκέπτης
Απ: 483 αναπληρωτές τεχνικών ειδικοτήτων
« Απάντηση #78 στις: Σεπτέμβριος 28, 2011, 06:05:48 μμ »
Πολύ σωστά "κ αν", εγώ πάντως απελπίστικα κάθε φορά που παίρνω στο υπουργείο τηλ. η απάντηση είναι ίδια: "περιμένουμε πιστώσεις, αν όχι αυτή την εβδομάδα σίγουρα την επόμενη" κ έτσι περνάνε οι εβδομάδες............. :'( :'( :'( :'( :'( :'(
Ε, απάντήστε τους ρε παιδιά, τι πιστώσεις περιμένετε; 16.500 έχουν ήδη εγκριθεί. Και λες και θα μας πληρώσουν με το που θα μας πάρουν και όχι μετά από 2 μήνες. Τα κενά είναι το θέμα να έχουν μαζέψει για να δουν τι χρειάζονται και που. Θα ήταν πολύ πιο λογικό να πουν ότι περιμένουν τη β' φάση αποσπάσεων για να δουν που τελικά θα είναι τα κενά, αλλά όχι αυτή την παπάτζα για τις πιστώσεις.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 28, 2011, 06:10:53 μμ από Radius »

Αποσυνδεδεμένος JohnyWalker

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 483
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: 483 αναπληρωτές τεχνικών ειδικοτήτων
« Απάντηση #79 στις: Σεπτέμβριος 28, 2011, 06:11:30 μμ »
Ti ι πιστώσεις μωρέ και βλακείες;;
Aφού έχουν πιστώσεις για 16000 αναληρωτές, μας κοροιδεύουν όλους;;; Tι μας θεωρούν τώρα ειδική κατηγορία, τα  καημένα τα καταιδρωμένα;;

Άντε μπουρλώτο που θέλουν όλοι

Για να καταλάβω στη β φάση αποσπάσεων τους στέλνουν όπου θέλει το Υπουργείο και όχι όπου θέλουν οι εκπαιδευτικοί;; Δεν έχω καταλάβει κάτι: οι αποσπάσεις είναι για να καλύψουν κενά ή δηλώνουν όπου γουστάρουν οι εκπαιδευτικοί και άμα ικανοποιηθο΄ν τα αιτηματα τους
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 28, 2011, 06:13:25 μμ από JohnyWalker »

Radius

  • Επισκέπτης
Απ: 483 αναπληρωτές τεχνικών ειδικοτήτων
« Απάντηση #80 στις: Σεπτέμβριος 28, 2011, 06:17:20 μμ »
Κάνουν αίτηση οι εκπαιδευτικοί για το που θέλουν να πάνε με βάση τα κενά που υπάρχουν και αν πληρούν κάποια κριτήρια πάνε, αν όχι παραμένουν στη θέση τους. Θα είναι λίγες πάντως οι αποσπάσεις τώρα και μόνο για σοβαρούς λόγους, όπως θέματα υγείας.

Αποσυνδεδεμένος tam tam

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 990
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: 483 αναπληρωτές τεχνικών ειδικοτήτων
« Απάντηση #81 στις: Σεπτέμβριος 28, 2011, 07:31:28 μμ »
Παιδιά απ' ότι είδα (παρακολουθώ τις αποσπάσεις Αττικής) κ η Β' φάση ολοκληρώθηκε κ σε κάποιες διευθύνσεις κ η Γ' (εκδίκαση ενστάσεων για τις τοποθετήσεις της Β' όπως το αναφέρει) άρα..... τι άλλο περιμένουν?

Αποσυνδεδεμένος phni

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 233
  • Φύλο: Άντρας
  • πε 17.02
    • Προφίλ
Απ: 483 αναπληρωτές τεχνικών ειδικοτήτων
« Απάντηση #82 στις: Σεπτέμβριος 28, 2011, 07:39:51 μμ »
να μας βγαλουν την ψυχη και ολο αυτο για χρηματα που δεν ξερουμε ποσα θα περνουνε,αν μας παρουν αλλα και το που θα μας στειλουν.εδω δεν εχει παρει η σιβιτανιδειο.ελλλλεεεεεεοοοοοοοοοοοοοοςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς

Αποσυνδεδεμένος tam tam

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 990
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: 483 αναπληρωτές τεχνικών ειδικοτήτων
« Απάντηση #83 στις: Σεπτέμβριος 28, 2011, 07:42:15 μμ »
Για τη σιβιτανίδειο από συνάδελφο μόνιμη εκεί, έμαθα ότι κ σε κείνους το ίδιο απαντάνε, ότι δεν έχουν πιστώσεις για να τους στείλουν άτομα.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159823
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 425
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 357
Σύνολο: 370

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.081 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.