*

Αποστολέας Θέμα: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70  (Αναγνώστηκε 417393 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mairh

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 144
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #714 στις: Σεπτέμβριος 21, 2011, 04:43:40 μμ »
Τίποτα παιδιά είναι από μάθημα διδασκαλία ελληνικής ως ξένης έχει πολλά καλά στοιχεία για το πως να διδάξουμε σωστά.Να ρωτήσω κάτι άλλο αν ο πίνακας ''πηδήξει'' κάποια άτομα πχ από την θέση 5 πάει στην 8 γιατί οι 6 και 7 δεν έχουν δηλώσει κουτάκι να πάνε παντού και στις επιλογές τους δεν έχει θέση αυτοί διαγράφονται από τον πίνακα ;ή στην επόμενη φάση του ελέγχουν ξανά σε περίπτωση που έχουν προκύψει κενά;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:42:59 »

Αποσυνδεδεμένος adria

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 859
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #715 στις: Σεπτέμβριος 21, 2011, 04:47:46 μμ »
ευτυχως το δευτερο :) :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος vivaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 775
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #716 στις: Σεπτέμβριος 21, 2011, 04:49:25 μμ »
Τίποτα παιδιά είναι από μάθημα διδασκαλία ελληνικής ως ξένης έχει πολλά καλά στοιχεία για το πως να διδάξουμε σωστά.Να ρωτήσω κάτι άλλο αν ο πίνακας ''πηδήξει'' κάποια άτομα πχ από την θέση 5 πάει στην 8 γιατί οι 6 και 7 δεν έχουν δηλώσει κουτάκι να πάνε παντού και στις επιλογές τους δεν έχει θέση αυτοί διαγράφονται από τον πίνακα ;ή στην επόμενη φάση του ελέγχουν ξανά σε περίπτωση που έχουν προκύψει κενά;

στην επομενη τ ελεγχει παλι το συστημα απλως τ προσπερνα.. να ρωτησω κατι αυτα τα βιβλια π εχουν τα σαιτ π μας εδωσες τα δινουν απο το υπουργειο δλδ εννοω με καποια απο αυτα γινεται η διδασκαλια ή απο τα κλασσικα π εχουμε? σε ρωταω αν ξερεις να μ απαντησεις
O παράδεισος μου έπεφτε πάντα λιγάκι στενός,θέλω μια κόλαση στα μέτρα μου.

Αποσυνδεδεμένος alex12

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #717 στις: Σεπτέμβριος 21, 2011, 04:50:00 μμ »
ευτυχως το δευτερο :) :) :) :)

Ευτυχώς για εμάς adria...δυστυχώς για κάποιους άλλους :P:P

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:42:59 »

Αποσυνδεδεμένος adria

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 859
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #718 στις: Σεπτέμβριος 21, 2011, 04:52:11 μμ »
δεν εχεις αδικο αλλα κι εγω με μορια και προυπηρεσια αν και δηλωσσα 20 περιοχες εμεινα απ ΄ εξω :( :( :(

Αποσυνδεδεμένος vivaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 775
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #719 στις: Σεπτέμβριος 21, 2011, 04:55:51 μμ »
επισης απο οτι διαβαζω  απο συναδελφους π δουλεψαν στο προγραμμα εσπα καποιοι απο αυτους πληρωνονταν ανα διμηνο,δεν επαιρναν ενσημα οταν εκαναν απεργια,επιδομα αδειας μια κοπελα ακομα να το παρει.. για αυτο λεμε οτι το προγραμμα αυτο ειναι προβληματικο και πολυ το φοβαμαι...
O παράδεισος μου έπεφτε πάντα λιγάκι στενός,θέλω μια κόλαση στα μέτρα μου.

Αποσυνδεδεμένος alex12

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #720 στις: Σεπτέμβριος 21, 2011, 04:56:45 μμ »
δεν εχεις αδικο αλλα κι εγω με μορια και προυπηρεσια αν και δηλωσσα 20 περιοχες εμεινα απ ΄ εξω :( :( :(

Σοβαρά???Με αγχώνεις...Είχες βάλει Βόρεια Ελλάδα?Τι θέση έχεις?

Αποσυνδεδεμένος vivaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 775
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #721 στις: Σεπτέμβριος 21, 2011, 04:57:26 μμ »
σε λιγο ετοιμαζομαι να βγω ν παρω καυσαεριο, οποτε ετοιμαστειτε ααχαχαχαχαχαχαχ 8)
O παράδεισος μου έπεφτε πάντα λιγάκι στενός,θέλω μια κόλαση στα μέτρα μου.

Αποσυνδεδεμένος mairh

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 144
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #722 στις: Σεπτέμβριος 21, 2011, 05:00:10 μμ »
Νομίζω οτι είναι ανάλογα με το επίπεδο της τάξης. Δηλαδή στην περίπτωση που οι μαθητές γνωρίζουν την ελληνική για παράδειγμα χρησιμοποιείς τα βιβλία που έχεις αλλά διαφοροποιείς τις δραστηριότητες των βιβλίων αν δεν γνωρίζουν καθόλου ελληνικά τοτε εργάζεσαι με αυτά τα βιβλία. Είναι βοηθητικά στην ουσία αλλά και στις δυο περιπτώσεις ο σκοπός σου ως εκπαιδευτικός είναι να χρησιμοποιήσεις την αρχή αλληλεξάρτησης των γλωσσών. Δηλαδή να συνδέσεις την μητρική γλώσσα του παιδιού με τις δομές της ελληνικής για να κάνει τον παραλληλισμό και να μάθει ελληνικά πιο γρήγορα.

Αποσυνδεδεμένος adria

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 859
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #723 στις: Σεπτέμβριος 21, 2011, 05:03:52 μμ »
βρε παιδια ακομα δεν εχουμε καταλαβει οτι παρακαλαμε να μας παρουν για να βγαζουμε εν τελει οσα μια καθαριστρια, μην τρελαθουμε κι ολας, με 800 ευρω? και 30αρια τμηματα? και οπου να΄ναι? και να μην μετραει το δυσπροσιτο? και να μην ξξερω καθε ποτε θα πληρωθω? καιμε τον μπαμπα ή τον συζυγο σπονσορα μεχρι να με πληρωσουν? και με εξτρα φορολογιες? και με βενζινη και πετρελαια στα υψη? και καλα ολα αυτα ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΑΚΑΛΑΜΕ ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ 

Αποσυνδεδεμένος mairh

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 144
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #724 στις: Σεπτέμβριος 21, 2011, 05:10:21 μμ »
adria αν δεν βρίσκεις δουλεία ούτε και σαν σερβιτόρα γιατί θέλει προυπηρεσία τότε ναι με 800 ευρώ και 30αρια τμήματα και να παρακαλάμε γιατί άλλοι κάνουν πολύ πιο σκληρές δουλείες από την δική μας και πιο κουραστικές και παίρνουν λιγότερα.και αν το '' έπαθλο'' για μένα προσωπικά είναι να δουλέψω με παιδιά και να κάνω αυτό που ονειρεύτηκα στην ζωή μου θα πήγαινα και με λιγότερα

Αποσυνδεδεμένος vivaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 775
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #725 στις: Σεπτέμβριος 21, 2011, 05:14:12 μμ »
adria αν δεν βρίσκεις δουλεία ούτε και σαν σερβιτόρα γιατί θέλει προυπηρεσία τότε ναι με 800 ευρώ και 30αρια τμήματα και να παρακαλάμε γιατί άλλοι κάνουν πολύ πιο σκληρές δουλείες από την δική μας και πιο κουραστικές και παίρνουν λιγότερα.και αν το '' έπαθλο'' για μένα προσωπικά είναι να δουλέψω με παιδιά και να κάνω αυτό που ονειρεύτηκα στην ζωή μου θα πήγαινα και με λιγότερα

οχι δεν ειναι ετσι καποιοι εκαναν αγωνες για το 8ωρο και τους μισθους και τα εχουμε ισοπεδωσει ολα!! αυτα βλεπουν και καλα μασ κανουν!!!!!!!!!!!!! οταν βλεπουν οτι εμεις τα δεχομαστε και τ λεμε κ ευχαριστς καλα κανουν, τοτε να μας δινουν 50ε το μηνα και να λεμε και ευχαριστω επειδη κανουμε την δουλεια που μας αρεσει, αλλα σαφως και δεν παει ετσι!!! τα εξοδα τρεχουν για ολους και ειναι παρα πολλα και ειδικα οταν σερνεις παιδια και αντρα και 2 σπιτι.. οχι τοτε δεν μπρεις να πεις οτι θα τα δεχτω ολα και φυσικα εμεις οι νεοι πρεπει να κανουμε κατι .. κ οχι σκυβω και επειδη ειναι το αφεντικο που με ταιζει δεν θα τ δαγκωσω το χερι και ειδικα της διαμαντοπ θα της το δαγκωσω και θα της κοψω και δαχτυλο!!
O παράδεισος μου έπεφτε πάντα λιγάκι στενός,θέλω μια κόλαση στα μέτρα μου.

Αποσυνδεδεμένος adria

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 859
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #726 στις: Σεπτέμβριος 21, 2011, 05:14:43 μμ »
adria αν δεν βρίσκεις δουλεία ούτε και σαν σερβιτόρα γιατί θέλει προυπηρεσία τότε ναι με 800 ευρώ και 30αρια τμήματα και να παρακαλάμε γιατί άλλοι κάνουν πολύ πιο σκληρές δουλείες από την δική μας και πιο κουραστικές και παίρνουν λιγότερα.και αν το '' έπαθλο'' για μένα προσωπικά είναι να δουλέψω με παιδιά και να κάνω αυτό που ονειρεύτηκα στην ζωή μου θα πήγαινα και με λιγότερα
δεν θα διαφωνω στο ιδεατο του θεματος, αλλλα βλεπεις καποιοι απο εμας εχουμε κανει οικογενεια, παιδια, εχουμε παρει δανεια............................................................... ας μη το συνεχισω γιατι δεν μου αρεσει και πολυ ο βασιλακης καιλας

Αποσυνδεδεμένος vivaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 775
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #727 στις: Σεπτέμβριος 21, 2011, 05:15:44 μμ »
adria αν δεν βρίσκεις δουλεία ούτε και σαν σερβιτόρα γιατί θέλει προυπηρεσία τότε ναι με 800 ευρώ και 30αρια τμήματα και να παρακαλάμε γιατί άλλοι κάνουν πολύ πιο σκληρές δουλείες από την δική μας και πιο κουραστικές και παίρνουν λιγότερα.και αν το '' έπαθλο'' για μένα προσωπικά είναι να δουλέψω με παιδιά και να κάνω αυτό που ονειρεύτηκα στην ζωή μου θα πήγαινα και με λιγότερα

οχι δεν ειναι ετσι καποιοι εκαναν αγωνες για το 8ωρο και τους μισθους και τα εχουμε ισοπεδωσει ολα!! αυτα βλεπουν και καλα μασ κανουν!!!!!!!!!!!!! οταν βλεπουν οτι εμεις τα δεχομαστε και τ λεμε κ ευχαριστς καλα κανουν, τοτε να μας δινουν 50ε το μηνα και να λεμε και ευχαριστω επειδη κανουμε την δουλεια που μας αρεσει, αλλα σαφως και δεν παει ετσι!!! τα εξοδα τρεχουν για ολους και ειναι παρα πολλα και ειδικα οταν σερνεις παιδια και αντρα και 2 σπιτι.. οχι τοτε δεν μπρεις να πεις οτι θα τα δεχτω ολα και φυσικα εμεις οι νεοι πρεπει να κανουμε κατι .. κ οχι σκυβω και επειδη ειναι το αφεντικο που με ταιζει δεν θα τ δαγκωσω το χερι και ειδικα της διαμαντοπ θα της το δαγκωσω και θα της κοψω και δαχτυλο!!

η απαθεια και ο συμβιβασμος ειναι που μας εχουν φερει σε αυτην την κατασταση κ οσο τα μυαλα δεν αλλαζουν δεν θα αλλαξει τιποτα στην κοινωνια αυτη
O παράδεισος μου έπεφτε πάντα λιγάκι στενός,θέλω μια κόλαση στα μέτρα μου.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160951
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 28
Επισκέπτες: 461
Σύνολο: 489

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.094 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.