*

Αποστολέας Θέμα: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70  (Αναγνώστηκε 417643 φορές)

0 μέλη και 8 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος fwteinoula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1340
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #1204 στις: Σεπτέμβριος 23, 2011, 12:25:41 μμ »
Καλημέρα!! Αυτό που έμαθα σχετικά με τις αποσπάσεις από σχετικά έγκυρη πηγή ήταν ότι την Τετάρτη το Υπουργείο ήθελε να γίνουν δεκτές μόνο ελάχιστες και συγκεκριμένες αιτήσεις και οι αιρετοί τα βρόντηξαν γιατί δε θέλησαν να εκτεθούν στους μόνιμους τους οποίους ενημέρωσαν πως θα γίνουν δεκτές οι αποσπάσεις τους. Είμαι πολύ περίεργος να δω τι θα γίνει με αυτά σήμερα... Μακάρι να βγω ψεύτης αλλά θεώρησα την ανακοίνωση του Μπράτη προάγγελο κακών ειδήσεων. (Και σήμερα είμαι αισιόδοξος όπως βλέπετε  ;D)
Κατι τέτοιο υποψιαζόμουν κ γω...Μαλλον κ σήμερα μια απτα ίδια θα γίνουν..

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:18:47 »

Αποσυνδεδεμένος vivaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 775
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #1205 στις: Σεπτέμβριος 23, 2011, 01:03:04 μμ »
ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΑΠΟ ΤΟ ΤΜΗΜΑ ΕΙΔΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ ΣΗΜΕΡΑ ΘΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΘΟΥΝ ΟΙ ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΛΛΗΛΗ ΣΤΗΡΙΞΗ.ΣΤΗΝ ΠΕ ΠΡΟΣΛΑΜΒΑΝΟΝΤΑΙ 40 ΝΗΠΙΑΓΩΓΟΙ ΕΑΕ,236 ΔΑΚΑΛΟΙ ΕΑΕ ΚΑΙ ΠΕ 70.5 ΚΑΙ 153 ΔΑΣΚΑΛΟΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ ΤΗΣ ΓΕΝΙΚΗΣ .  μπρατης τα νεα δεν τα λες ευχαριστα...
O παράδεισος μου έπεφτε πάντα λιγάκι στενός,θέλω μια κόλαση στα μέτρα μου.

Αποσυνδεδεμένος vivaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 775
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #1206 στις: Σεπτέμβριος 23, 2011, 01:05:25 μμ »
αν ειναι παρει απο τον γενικης μονο 153 συναδελφους συγχωρεστε αλλα ποσο να ελπιζουμε ποια εμεις της μηδενικης.. λιγες οι προσληψεις τα μεχρι τωρα δεδομενα αυτα δειχνουν εχουμε κανα πει οτι εχουν χαθει αρκετες θεσεις, και επειδη γενικα τα πραγματα σε ολους τ κλαδους ειναι παρα πολυ δυσκολα προφανως κοβουν συνεχως απο οπου μπορουν..
O παράδεισος μου έπεφτε πάντα λιγάκι στενός,θέλω μια κόλαση στα μέτρα μου.

Αποσυνδεδεμένος elena_kfx

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 248
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #1207 στις: Σεπτέμβριος 23, 2011, 01:27:27 μμ »
ΠΕ 70.5 έχει στον πίνακα τις γενικής? κ αν ναι πόσα?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:18:47 »

Αποσυνδεδεμένος vivaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 775
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #1208 στις: Σεπτέμβριος 23, 2011, 01:28:32 μμ »
ΠΕ 70.5 έχει στον πίνακα τις γενικής? κ αν ναι πόσα?

δεν ξερω βρε ελενακι και αρχιζουν παλι να τσακωνονται στο φεις για αυτο το λογο παντως αν παρουμε καθαρα απο τον πινακα γενικης μονο 153 ατομα ειναι κατι χειροτερο απο λιγα... :-\
O παράδεισος μου έπεφτε πάντα λιγάκι στενός,θέλω μια κόλαση στα μέτρα μου.

Αποσυνδεδεμένος vivaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 775
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #1209 στις: Σεπτέμβριος 23, 2011, 01:36:24 μμ »
περσι παντως α φαση παραλληλη πηρε 288 ατομα και β 235 συνολο λιγο πιο πανω απο 500 ατομα για τ δασκαλους αυτα φετος συμφωνα με τον μπρατη 153 γενικης αγωγης α φαση.... τραγικη η διαφορα......
O παράδεισος μου έπεφτε πάντα λιγάκι στενός,θέλω μια κόλαση στα μέτρα μου.

Αποσυνδεδεμένος vivaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 775
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #1210 στις: Σεπτέμβριος 23, 2011, 01:50:41 μμ »
παντως για να αναφερει ο απολογισμος των προσληψεων 8 μηνες υπηρεσιας μου φαινεται αν ειναι να παρει αλλους θα τ παρει μεσα στον οκτωβριο ετσι ωστε η πληρωμη να ξεκινησει νοεμβριο..γλιτωνουν λεφτα με αυτο τον τροπο.. τσαμπα ξεροσταλιαζουμε μου φαινεται..
O παράδεισος μου έπεφτε πάντα λιγάκι στενός,θέλω μια κόλαση στα μέτρα μου.

Αποσυνδεδεμένος vivaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 775
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #1211 στις: Σεπτέμβριος 23, 2011, 01:53:11 μμ »
παντως για να αναφερει ο απολογισμος των προσληψεων 8 μηνες υπηρεσιας μου φαινεται αν ειναι να παρει αλλους θα τ παρει μεσα στον οκτωβριο ετσι ωστε η πληρωμη να ξεκινησει νοεμβριο..γλιτωνουν λεφτα με αυτο τον τροπο.. τσαμπα ξεροσταλιαζουμε μου φαινεται..

αυτα απο καψαλακη

Δυστυχώς, σ' αυτό τον τόπο κανένας δεν ακούει. Τα είχα πει πριν μια βδομάδα, για την ανάγκη β φάση ειδικής αγωγής για να καλυφθούν τα μεγάλα κενά που υπάρχουν σε ειδικά σχολεία και τμήματα ένταξης. Έτσι πάμε στην παράλληλη με ελάχιστους διορισμούς δηλ. 236 συναδέλφους ΠΕ 71 και ΠΕ 70.5 και 153 συναδέλφους γενικής αγωγής, καθώς και 40 νηπιαγωγούς... Αλήθεια πως πάμε σε διορισμούς παράλληλης στήριξης όταν δυο σχολεία στο Ηράκλειο (Κωφών και Βαρήκοων Γαλιάς και Ειδικό Νηπιαγωγείο Πόμπιας) είναι κλειστά, όπως και 10 τμήματα ένταξης! Για άλλη μια φορά καλούμαστε να διαχειριστούμε τη μιζέρια μας...
O παράδεισος μου έπεφτε πάντα λιγάκι στενός,θέλω μια κόλαση στα μέτρα μου.

Αποσυνδεδεμένος elena_kfx

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 248
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #1212 στις: Σεπτέμβριος 23, 2011, 02:09:10 μμ »
ΠΕ 70.50= Όσοι είναι εκπαιδευτικοί Πρωτοβάθμιας (ΠΕ70) αλλά έχουν με κάποιο τρόπο αποκτήσει ειδίκευση στην Ειδική Αγωγή)
ΠΕ 71= Όσοι έχουν τελειώσει τα Παιδαγωγικά Ειδικής Αγωγής και μόνο.


Τυπικά προσόντα για ένταξη στους πίνακες Ειδικής Αγωγής (κατά σειρά):
α) Οι εκπαιδευτικοί με διδακτορικό δίπλωμα στην ΕΑΕ ή τη Σχολική Ψυχολογία. ΠΕ70.50 Ή ΠΕ71 (Ανάλογα με το ποιο είναι το βασικό τους πτυχίο)

β) Οι εκπαιδευτικοί με μεταπτυχιακό τίτλο σπουδών στην ΕΑΕ ή τη Σχολική Ψυχολογία. ΠΕ70.50 Ή ΠΕ71 (Ανάλογα με το ποιο είναι το βασικό τους πτυχίο)

γ) Οι εκπαιδευτικοί κάτοχοι πτυχίου του Τμήματος Ειδικής Αγωγής του Πανεπιστημίου
Θεσσαλίας, ή του Τμήματος Εκπαιδευτικής και Κοινωνικής Πολιτικής, κατεύθυνσης
εκπαίδευσης ατόμων με ειδικές ανάγκες του Πανεπιστημίου Μακεδονίας ή αναγνωρισμένου –ισότιμου και αντίστοιχου- τίτλου Πανεπιστημίου της αλλοδαπής. ΠΕ71

δ) Οι εκπαιδευτικοί γονείς παιδιών με ειδικές ανάγκες (αναπηρία 67% και άνω, ύστερα από σχετική πιστοποίηση των αρμόδιων διαγνωστικών υπηρεσιών) χωρίς τίτλους στην ΕΑΕ. ΠΕ70 (ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΕΩΡΟΥΝΤΑΙ ΠΕ70.50)

ε) Οι εκπαιδευτικοί με προϋπηρεσία τριών διδακτικών ετών σε δομές ΕΑΕ και ετήσιο σεμινάριο επιμόρφωσης-εξειδίκευσης στην ΕΑΕ που αποκτήθηκε μέχρι και 31.8.2010, από Πανεπιστήμιο ή αναγνωρισμένο κρατικό φορέα που εποπτεύεται από το ΥΠΔΒΜΘ αποδεδειγμένης διάρκειας τουλάχιστον τετρακοσίων (400) ωρών. Σεμινάρια ετήσιας διάρκειας στην ΕΑΕ που έχουν υλοποιηθεί μέχρι την έναρξη ισχύος του ν. 3699/2008 (ΦΕΚ 199/τ. Α΄/2-10-2008) από Πανεπιστήμια ή από αναγνωρισμένους κρατικούς φορείς που εποπτεύονται από το ΥΠΔΒΜΘ
αναγνωρίζονται ως ισότιμα με τα ανωτέρω σεμινάρια των τετρακοσίων (400) ωρών. ΠΕ70.50

στ΄) Οι εκπαιδευτικοί με αποδεδειγμένη προϋπηρεσία τουλάχιστον τριών ετών σε δομές ΕΑΕ. ΠΕ70.50

ζ) Οι εκπαιδευτικοί με ετήσιο σεμινάριο επιμόρφωσης-εξειδίκευσης στην ΕΑΕ που αποκτήθηκε μέχρι και 31.8.2010 από Πανεπιστήμιο ή αναγνωρισμένο κρατικό φορέα που εποπτεύεται από το ΥΠΔΒΜΘ αποδεδειγμένης διάρκειας τουλάχιστον τετρακοσίων (400) ωρών. ΠΕ70.50

η) Οι εκπαιδευτικοί με τουλάχιστον ένα διδακτικό έτος προϋπηρεσία σε ΣΜΕΑΕ (10 μήνες). ΠΕ70.50

Αποσυνδεδεμένος vasoulals

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1122
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ07 + ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #1213 στις: Σεπτέμβριος 23, 2011, 02:18:07 μμ »
Αχ, τι ωραία θα περάσουμε και σήμερα!!!!!Πολύ σκούρα τα πράγματα για μας στον μηδενικής μου φαίνεται...Μάλλον θα πρέπει να ψάχνω για δουλειά!
Μην ονειρεύεσαι την ζωή σου, ΖΗΣΕ τα όνειρά σου!!!

Αποσυνδεδεμένος vivaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 775
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #1214 στις: Σεπτέμβριος 23, 2011, 02:20:46 μμ »
κ εγω αυτο πιστευω βασω ηδη συμπληρωσα αιτηση για μπερσκα.. τι να πω.. οι αριθμοι, η καθυστερηση, και ολα τα γεγονοτα αποδεικνυουν το ασχημο της υποθεσης .. ακομα και 153  ατομα να αφαιρεσουμε εχουμε πολυυυυυυυ ακομααααα...  :-\ :-\
O παράδεισος μου έπεφτε πάντα λιγάκι στενός,θέλω μια κόλαση στα μέτρα μου.

Αποσυνδεδεμένος vivaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 775
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #1215 στις: Σεπτέμβριος 23, 2011, 02:32:40 μμ »
κ εγω αυτο πιστευω βασω ηδη συμπληρωσα αιτηση για μπερσκα.. τι να πω.. οι αριθμοι, η καθυστερηση, και ολα τα γεγονοτα αποδεικνυουν το ασχημο της υποθεσης .. ακομα και 153  ατομα να αφαιρεσουμε εχουμε πολυυυυυυυ ακομααααα...  :-\ :-\

σε λιγο θα αναρτηθουν τα ονοματα των αποσπασθεντων απο μπρατη.. τωρα το σε λιγο μπορει να ειναι και σε 5 ωρες :P αντε να βγει αργοτερα και η παραλληλη..
O παράδεισος μου έπεφτε πάντα λιγάκι στενός,θέλω μια κόλαση στα μέτρα μου.

Αποσυνδεδεμένος elena_kfx

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 248
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #1216 στις: Σεπτέμβριος 23, 2011, 02:36:23 μμ »
Δημήτρης Μπράτης
ΣΕ ΛΙΓΟ ΘΑ ΑΝΑΡΤΗΘΟΥΝ ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΤΩΝ ΑΠΟΣΠΑΣΘΕΝΤΩΝ ΣΥΝΑΔΕΛΦΩΝ

Αποσυνδεδεμένος vasoulals

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1122
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ07 + ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #1217 στις: Σεπτέμβριος 23, 2011, 02:37:12 μμ »
κ εγω αυτο πιστευω βασω ηδη συμπληρωσα αιτηση για μπερσκα.. τι να πω.. οι αριθμοι, η καθυστερηση, και ολα τα γεγονοτα αποδεικνυουν το ασχημο της υποθεσης .. ακομα και 153  ατομα να αφαιρεσουμε εχουμε πολυυυυυυυ ακομααααα...  :-\ :-\

εμένα μου ζητάνε ιδιαίτερα στο χωριό που είμαι και δεν θέλω να τους κρεμάσω και μετά να ψάχνονται!!!Αλλά αν δεν τους πω σύντομα μια απάντηση θα ψάξουν στην πόλη για να έρχεται κάποιος εδώ!Άσχημη κατάσταση...Τέλος πάντων, εύχομαι να αξίζει η αναμονή...
Μην ονειρεύεσαι την ζωή σου, ΖΗΣΕ τα όνειρά σου!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160969
  • Σύνολο θεμάτων: 19226
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 26
Επισκέπτες: 549
Σύνολο: 575

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.101 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.