*

Αποστολέας Θέμα: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70  (Αναγνώστηκε 414596 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος adria

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 859
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #2520 στις: Σεπτέμβριος 28, 2011, 05:12:10 μμ »
ή μηπως να περιμενουμε την β΄ φαση την θυμασαι?  ;D ;D ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:59:43 »

Αποσυνδεδεμένος vivaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 775
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #2521 στις: Σεπτέμβριος 28, 2011, 05:13:50 μμ »
αφου ειπε τωρα ο μπρατης επισημα κ με αριθμους αυριο τωρα .. τα ειπαμε πεμπτη -παρασκευη αγαπημενες, λατρεμενες μερες του υπεπθ
O παράδεισος μου έπεφτε πάντα λιγάκι στενός,θέλω μια κόλαση στα μέτρα μου.

Αποσυνδεδεμένος Vivian24

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 528
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #2522 στις: Σεπτέμβριος 28, 2011, 05:18:54 μμ »
γα ποιο λογο δε βγαζουν πινακα εκκαθαρισμενο να ξερουμε την σειρα μας;; τους πεφτει ο ποπος;

Αποσυνδεδεμένος vivaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 775
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #2523 στις: Σεπτέμβριος 28, 2011, 05:22:23 μμ »
γα ποιο λογο δε βγαζουν πινακα εκκαθαρισμενο να ξερουμε την σειρα μας;; τους πεφτει ο ποπος;

αχαχαχαχ μαλλον ναι, στον προυπ εχουν μεινει 689 στον μηδενικης αφαιρεσε αυτους π πηραν μεχρι και την θεση σ κανε μια σουμα
O παράδεισος μου έπεφτε πάντα λιγάκι στενός,θέλω μια κόλαση στα μέτρα μου.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:59:43 »

Αποσυνδεδεμένος elenisidiropoulou

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #2524 στις: Σεπτέμβριος 28, 2011, 05:24:17 μμ »
Σόρρυ για το εντελώς άσχετο θέμα, αλλά επειδή βλέπω ότι ο περισσότερος κόσμος μπαίνει εδώ...
Αφού ακόμα προκοπή σαν αναπληρώτρια δε βλέπω, αναρωτιέμαι αν θα πρέπει να ξεκινήσω εντατικό διάβασμα για τον ΑΣΕΠ ή όχι.
Ετοίμασα μια σχετική επιστολή προς την υφυπουργό για το αν θα γίνει ο επόμενος ΑΣΕΠ το 2012 για τους ΠΕ70. Και θεώρησα ότι όσοι περισσότεροι υπογράψουμε ίσως να έχουμε πιο έγκυρη απάντηση. Όποιος/όποια  θέλει μπορεί να μου στείλει το ονοματεπώνυμό του/της σε pm (προσωπικό μήνυμα) για να το συμπεριλάβω στην επιστολή:

ΑΠΟ                                                                                                               Θεσσαλονίκη, 28/09/2011
Ελένη Σιδηροπούλου
Σταγειρίτη 31
54352 Θεσσαλονίκη
2310925581

ΠΡΟΣ
κα. Υφυπουργό
Υπουργείο Παιδείας, Διά Βίου Μάθησης και Θρησκευμάτων
Ανδρέα Παπανδρέου 37
15180 Μαρούσι
Αθήνα

ΘΕΜΑ: ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών 2012

Αξιότιμη κυρία Υφυπουργέ,
είμαστε πτυχιούχοι Παιδαγωγικών Τμημάτων Δημοτικής Εκπαίδευσης και με την επιστολή αυτή επιθυμούμε να σας θέσουμε τον προβληματισμό μας σχετικά με την αναμονή του επόμενου ΑΣΕΠ για τους εκπαιδευτικούς το 2012.
Στις 19/08/2011 μέσω πρωινής εκπομπής του τηλεοπτικού σταθμού ΣΚΑΪ δηλώσατε ότι ο ΑΣΕΠ για ορισμένους εκπαιδευτικού κλάδους θα γίνει μέσα στο 2012. Μάλιστα στηρίξατε αυτή τη δήλωση στο γεγονός ότι οι πίνακες ορισμένων κλάδων από τον προηγούμενο ΑΣΕΠ, όπως των δασκάλων, των Φιλολόγων, των Μαθηματικών, των Φυσικών και άλλων, έχουν εξαντληθεί.
Μιλώντας εκ μέρους μεγάλης μερίδας συναδέλφων, σας μεταδίδουμε την αγωνία μας για το αν θα λάβει χώρα ο ΑΣΕΠ μέσα στο 2012. Καθώς γνωρίζετε, η προετοιμασία για το συγκεκριμένο διαγωνισμό απαιτεί πολλές ώρες προσωπικής δουλειάς, κάτι που αναδιοργανώνει τον οικογενειακό, τον επαγγελματικό και τον οικονομικό προγραμματισμό των υποψηφίων.
Επίσης, θα γνωρίζετε ότι πολλά φροντιστηριακά ιδρύματα αναλαμβάνουν την προετοιμασία για το διαγωνισμό έναντι μεγάλου χρηματικού αντιτίμου. Όλα αυτά σε μια χρονική περίοδο που τα νοικοκυριά δυσκολεύονται να ανταποκριθούν σε οποιαδήποτε επιπλέον οικονομική επιβάρυνση.
Από την άλλη πλευρά η αναμονή για μια ενδεχόμενη προκήρυξη του διαγωνισμού που θα αφήνει ελάχιστα χρονικά περιθώρια προετοιμασίας, δεν επιτρέπει σε πολλούς συναδέλφους τη δυνατότητα για αναζήτηση εργασίας στον ιδιωτικό τομέα. Αυτό οφείλεται στην ανασφάλεια ότι η παράλληλη επαγγελματική απασχόληση μπορεί να παρεμποδίσει τη σωστή και αποτελεσματική προετοιμασία για το διαγωνισμό.
Η αμφιβολία των υποψηφίων σχετικά με την πραγματοποίηση του επόμενου ΑΣΕΠ μέσα στο 2012 πηγάζει από τη σημερινή οικονομική κατάσταση της χώρας και κυρίως από την πρόσφατη απόφαση της κυβέρνησης να θέσει σε «εφεδρεία» μεγάλο αριθμό δημοσίων υπαλλήλων.
Σε κάθε περίπτωση δικαιούμαστε μια σίγουρη απάντηση στο κατά πόσο θα λάβει χώρα ο επόμενος ΑΣΕΠ μέσα στο 2012, τουλάχιστον για τους κλάδους που προαναφέρθηκαν, ώστε ο κάθε υποψήφιος να μπορέσει να μεθοδεύσει τον οικογενειακό και επαγγελματικό του προγραμματισμό.
Σας ευχαριστούμε εκ των προτέρων.

                                                                                                                               Μετά τιμής
                                                                                                                        Ελένη Σιδηροπούλου

Αποσυνδεδεμένος vivaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 775
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #2525 στις: Σεπτέμβριος 28, 2011, 05:28:14 μμ »
μην περιμενεις ασεπ , ακομα υπαρχουν αδιοριστοι δασκαλοι τ διαγωνισμου, και με τα χαλια της κρισης τωρα δεν παιζει κατι τετοιο τωρα, για να διεξαχθει ο ασεπ θελει λεφτα, που να διορισει? εδ ω κοβει απο παντου ουτε καν αναπληρωτες, ποσο μαλλον μονιμους, εχω γραψει παλι εδω, οτι φιλη απο το υπεπθ περσι π η κατασταση δεν ηταν τετοια μ ειπε να μην περιμενω ασεπ, ποσο τωρα μαλλον, τσαμπα ο κοπος σ και τα λεφτα αν δωσεις σε φροντιστηρια κτλ... οσο για τον ασεπ εγω προσωπικα ειμαι καθετα αρνητικη απαξιωνει τα πτυχια μας, τον κοπο μας και τα λεφτα των γονιων μας κ οχι μονο στις σπουδες μας
O παράδεισος μου έπεφτε πάντα λιγάκι στενός,θέλω μια κόλαση στα μέτρα μου.

Αποσυνδεδεμένος Vivian24

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 528
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #2526 στις: Σεπτέμβριος 28, 2011, 05:31:04 μμ »
ευχαριστω Βιβακι.μας οφελουν τωρα οι προσληψεις παραλληλη κτλ να φτιαξει η θεση μας στον πινακα. αυτο το ρημαδο ζεπ τι θα γινει; σκεφτειτε θετικα. αλλωστε οι λατρεμενες μερες του υπουργειου ειναι το πσκ!!!!μην χαλαμε τα ματακια μας

Αποσυνδεδεμένος vivaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 775
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #2527 στις: Σεπτέμβριος 28, 2011, 05:34:17 μμ »
ευχαριστω Βιβακι.μας οφελουν τωρα οι προσληψεις παραλληλη κτλ να φτιαξει η θεση μας στον πινακα. αυτο το ρημαδο ζεπ τι θα γινει; σκεφτειτε θετικα. αλλωστε οι λατρεμενες μερες του υπουργειου ειναι το πσκ!!!!μην χαλαμε τα ματακια μας

απο αυριο παραλληλη και ζεπ δεν ξερει κανενας, βλεπω οι οφθαλμιατροι θα κανουν χρυσες δουλειες
O παράδεισος μου έπεφτε πάντα λιγάκι στενός,θέλω μια κόλαση στα μέτρα μου.

Αποσυνδεδεμένος Vivian24

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 528
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #2528 στις: Σεπτέμβριος 28, 2011, 05:37:13 μμ »
να ρωτησω κατι αλλο. το συστημα προσπερνα και τους με προυπηρεσια αν δεν εχουν βαλει το κουτι; εγω στον μηδεν. ειμαι αλλα με καλη σειρα και εχω βαλει κουτι.

Αποσυνδεδεμένος adria

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 859
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #2529 στις: Σεπτέμβριος 28, 2011, 05:38:31 μμ »
ευχαριστω Βιβακι.μας οφελουν τωρα οι προσληψεις παραλληλη κτλ να φτιαξει η θεση μας στον πινακα. αυτο το ρημαδο ζεπ τι θα γινει; σκεφτειτε θετικα. αλλωστε οι λατρεμενες μερες του υπουργειου ειναι το πσκ!!!!μην χαλαμε τα ματακια μας

απο αυριο παραλληλη και ζεπ δεν ξερει κανενας, βλεπω οι οφθαλμιατροι θα κανουν χρυσες δουλειες
αστα και σε τι,με τι  να τον πληρωσεις ????

Αποσυνδεδεμένος vasoulals

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1122
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ07 + ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #2530 στις: Σεπτέμβριος 28, 2011, 05:39:49 μμ »
να ρωτησω κατι αλλο. το συστημα προσπερνα και τους με προυπηρεσια αν δεν εχουν βαλει το κουτι; εγω στον μηδεν. ειμαι αλλα με καλη σειρα και εχω βαλει κουτι.


ναι, τους προσπερνάει.Και σε κάθε φάση ξανασκανάρει από την κορυφή...
Μην ονειρεύεσαι την ζωή σου, ΖΗΣΕ τα όνειρά σου!!!

Αποσυνδεδεμένος vivaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 775
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #2531 στις: Σεπτέμβριος 28, 2011, 05:41:18 μμ »
και με το κουτακι αν δεν εχουν κενα οι επιλογες σ παιρνει τους νομους αλφαβητικα
O παράδεισος μου έπεφτε πάντα λιγάκι στενός,θέλω μια κόλαση στα μέτρα μου.

Αποσυνδεδεμένος Vivian24

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 528
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #2532 στις: Σεπτέμβριος 28, 2011, 05:42:40 μμ »
ευχαριστω πολυ Βασουλα και Βιβακι.και συγνωμη αν κανω χαζες ερωτησεις. νομιζω με πονανε τα ματια μου απο τις ωρες εδω μπροστα.ευχομαι να πανε ολα καλα ειλικρινα!!!για ολους μας!!

Αποσυνδεδεμένος vivaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 775
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #2533 στις: Σεπτέμβριος 28, 2011, 05:43:40 μμ »
ευχαριστω πολυ Βασουλα και Βιβακι.και συγνωμη αν κανω χαζες ερωτησεις. νομιζω με πονανε τα ματια μου απο τις ωρες εδω μπροστα.ευχομαι να πανε ολα καλα ειλικρινα!!!για ολους μας!!

να σαι καλα , ετσι κ αλλιως μια παρεα εχουμε γινει εδω για ν αλυνουμε τις αποριες μας :D
O παράδεισος μου έπεφτε πάντα λιγάκι στενός,θέλω μια κόλαση στα μέτρα μου.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159780
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 556
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 502
Σύνολο: 511

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.09 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.