*

Αποστολέας Θέμα: Ακύρωση όλων των προσλήψεων του 2010 και 2011 ζητά η Τρόικα  (Αναγνώστηκε 118681 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ΛΩΡΑ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1989
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ακύρωση όλων των προσλήψεων του 2010 και 2011 ζητά η Τρόικα
« Απάντηση #420 στις: Σεπτέμβριος 23, 2011, 12:02:12 πμ »
Eγώ απ'αυτή την ανακοίνωση που έβγαλαν και καμαρώνουν κιόλας οι τρισάθλιοι ως "σωτήρες"...κράτησα αυτό που λέει πως ως το επιτρεπτό όριο του αριθμού των συμβασιούχων για φέτος υπολείπονται ακόμη 2.295 πιστώσεις....και δεν ξέρω αν είναι όλες για την Παιδεία...
Πάνω σ'αυτό το νούμερο προσθέτουμε και το ΕΣΠΑ (που δεν ξέρω πόσες πιστώσεις έχει για την Παιδεία) και βγάζουμε το νούμερο των υπολειπόμενων προσλήψεων αναπληρωτών.... ??? ??? ??? 
όταν τελειώσει το ΕΣΠΑ....τι γίνεται...; ΟΕΟ;; Σε κανα δυο χρονάκια δηλαδή πάρα πολλοί εξ ημών θα μείνουν στάνταρ άνεργοι!!! Αυτά είναι.... :o :o
Δεν υπάρχει ελευθερία που να μη γνωρίζω.
Ούτε ταπείνωση ή φόβος που να μη μ' έχουν υποτάξει.
Γι'αυτό και ξέρω από αγάπη,
Γι' αυτό δε συλλογίζομαι το σώμα που σου δίνω,
Γι' αυτό προσέχω τόσο τα λόγια που σου λέω.

ΛΟΥΙΣ ΓΚΑΡΘΙΑ ΜΟΝΤΕΡΟ
(ΓΡΑΝΑΔΑ 1958)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος JohnyWalker

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 483
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ακύρωση όλων των προσλήψεων του 2010 και 2011 ζητά η Τρόικα
« Απάντηση #421 στις: Σεπτέμβριος 23, 2011, 12:31:34 πμ »
Αυτή την εβδομάδα θα ανακοινωθο'υν προσλήψεις αναπληρωτών ή όχι;

Αποσυνδεδεμένος atem

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 351
  • Thessaloniki
    • Προφίλ
Απ: Ακύρωση όλων των προσλήψεων του 2010 και 2011 ζητά η Τρόικα
« Απάντηση #422 στις: Σεπτέμβριος 23, 2011, 01:02:01 πμ »
Eγώ απ'αυτή την ανακοίνωση που έβγαλαν και καμαρώνουν κιόλας οι τρισάθλιοι ως "σωτήρες"...κράτησα αυτό που λέει πως ως το επιτρεπτό όριο του αριθμού των συμβασιούχων για φέτος υπολείπονται ακόμη 2.295 πιστώσεις....και δεν ξέρω αν είναι όλες για την Παιδεία...
Πάνω σ'αυτό το νούμερο προσθέτουμε και το ΕΣΠΑ (που δεν ξέρω πόσες πιστώσεις έχει για την Παιδεία) και βγάζουμε το νούμερο των υπολειπόμενων προσλήψεων αναπληρωτών.... ??? ??? ??? 
όταν τελειώσει το ΕΣΠΑ....τι γίνεται...; ΟΕΟ;; Σε κανα δυο χρονάκια δηλαδή πάρα πολλοί εξ ημών θα μείνουν στάνταρ άνεργοι!!! Αυτά είναι.... :o :o

Τι νομιζεις θα γινεται απο εδω και περα; Θα μειωνεται ο αριθμος των αναπληρωτων μεχρι να μηδενιστει και μια ωραια πρωια θα μεινεις χωρις δουλεια.Μετα θα ζητατε με τα εικοσι νυχια σας αυτο που αποδοκιμαζετε σημερα τον διαγωνισμο του ΑΣΕΠ.
Αναστασιάδης η Τάνκς;
Δογματικώς ΠΕ03.

Αποσυνδεδεμένος JohnyWalker

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 483
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ακύρωση όλων των προσλήψεων του 2010 και 2011 ζητά η Τρόικα
« Απάντηση #423 στις: Σεπτέμβριος 23, 2011, 01:26:27 πμ »
Θα χρηματοδοτεί ο Βγενόπουλος, μην ανησυχείτε. Τα βιβλια θα έχουν και μια ευγενική χορηγία της olympic air

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: Ακύρωση όλων των προσλήψεων του 2010 και 2011 ζητά η Τρόικα
« Απάντηση #424 στις: Σεπτέμβριος 23, 2011, 02:02:13 πμ »
Αυτή την εβδομάδα θα ανακοινωθο'υν προσλήψεις αναπληρωτών ή όχι;

Αυτή η εβδομάδα πάει, τελείωσε.
Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος JohnyWalker

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 483
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ακύρωση όλων των προσλήψεων του 2010 και 2011 ζητά η Τρόικα
« Απάντηση #425 στις: Σεπτέμβριος 23, 2011, 02:16:25 πμ »
Eννοώ την κολασμένη εβδομάδα που έρχεται

Αποσυνδεδεμένος buble10

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 246
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ακύρωση όλων των προσλήψεων του 2010 και 2011 ζητά η Τρόικα
« Απάντηση #426 στις: Σεπτέμβριος 23, 2011, 05:57:10 πμ »
Γράμμα σε ένα δημόσιο υπάλληλο

Αγαπητέ φίλε δημόσιε υπάλληλε θέλω να σου πω οτι πραγματικά δεν σε λυπάται πια κανένας παρ'όλες... τις διαμαρτυρίες και τον καθημερινό καταιγισμό υπέρ σου απο τα διάφορα ΜΜΕ. Να σου υπενθυμίσω οτι όλα αυτά τα χρόνια που έτρωγες με χρυσά κουτάλια ,έπαιρνες τρελούς μισθούς και κουλά επιδώματα, έβγαινες στη σύνταξη απο τα 40 και έπαιρνες ενα φορτηγό εφάπαξ επειδή απλά σήκωνες το φρύδι ενοχλημένος όταν ερχόμουν να με εξυπηρετήσεις γιατί σου χάλασα την αιωνια νιρβάνα, ποτέ δε σκέφτηκες οτι εκτός απο δικαιώματα για τα οποία φρόντισες συνεχώς να απεργείς είχες και υποχρεώσεις. Ναι, κι όμως, όταν μπήκες στη μόνιμη θεσούλα σου εκτός απο το να διεκδικείς άλλο ένα επίδομα ζεστάματος καρέκλας έπρεπε να κάνεις και τη δουλειά σου ,να υπηρετείς δηλαδή εμένα τον φορολογούμενο πολίτη που έχω καθήσει με τις ώρες να ψάχνω το σωστό γραφείο,τη σωστή αίτηση ,το κατάλληλο ραντεβού για να γίνει το αυτονόητο, η δουλειά για την οποία έχασα άπειρες εργατοώρες και μεροκάματα επειδή εσυ απλά αρνήθηκες να με εξυπηρετήσεις!

Γιατί σε αντίθεση με εσένα εγώ όταν δεν είμαι στη δουλειά χάνω μεροκάματο ενώ εσύ με τις ευλογίες των ανωτέρων σου κάνεις και τις κοπάνες σου, πίνεις και το ουζάκι σου εν ώρα υπηρεσίας και άμα κάτσει και κανένα τριήμερο παίρνεις και μια άδεια απο τη σημαία και αντε γεια. Και εμένα το εισόδημά μου έχει συρικνωθεί ,πολύ γρηγορότερα απο το δικό σου,ο πατέρας μου δούλευε ως τα εξήντα για να πάρει μια σύνταξη 455 ευρώ και φυσικά ούτε λόγος για εφάπαξ και άς πλήρωνε τριπλάσιες εισφορές απο τις δικές σου κρατήσεις. Γι'αυτό λοιπόν σου λέω,μάταιος κόπος,κανείς δε σε συμπονά για τα λίγα ψωροευρώ που σου κόβουν,και αν θέλεις απο δω και πέρα κόψε το υπεροπτικό ύφος την επόμενη φορά που πρέπει να με εξυπηρετήσεις γιατί με τις έκτακτες εισφορές που πρέπει να πληρώσω για να κρατήσεις εσύ τη θέση σου και τη συνταξή σου. Έχει γυαλίσει το μάτι μου. Σου εύχομαι καλή τύχη και ίσως να τα πούμε, αν τολμήσουν να σε απολύσουν,στον πολύ δύσκολο στίβο της ελεύθερης αγοράς αν και αμφιβάλλω οτι θα αντέξεις έτσι όπως έχεις καλομάθει.

Αναγνώστης
Αναρτήθηκε από tromaktiko στις 1:00 π.μ.
Δ ι ο ρ ί σ τ η κ α !
ΠΕ02

Αποσυνδεδεμένος corina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 457
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ακύρωση όλων των προσλήψεων του 2010 και 2011 ζητά η Τρόικα
« Απάντηση #427 στις: Σεπτέμβριος 23, 2011, 07:09:41 πμ »
Ο Χότζας είχε ένα γάιδαρο που τον βοηθούσε στις καθημερινές του δουλειές. Κάποια περίοδο που τα οικονομικά του, δεν πήγαιναν καλά, σκέφτηκε να μειώσει τα έξοδά του γαϊδάρου του μειώνοντας σιγά-σιγά την τροφή του! Άρχισε να του μειώνει το σανό τόσο ώστε σ' ένα μήνα σταμάτησε τελείως να του δίνει τροφή. Ο γάιδαρος, φυσικά ψόφησε. Και τότε ο Χότζας, με παράπονο, είπε: «Για δες ατυχία, τώρα που ο γάιδαρος έμαθε να μην τρώει, ψόφησε».Την παραπάνω λαϊκή ιστοριούλα, φαίνεται ότι δεν την έμαθαν ποτέ οι ....εθνοσωτήρες......στο ...σχολείο......

Αποσυνδεδεμένος physikos13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3418
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ακύρωση όλων των προσλήψεων του 2010 και 2011 ζητά η Τρόικα
« Απάντηση #428 στις: Σεπτέμβριος 23, 2011, 08:49:54 πμ »
Αυτή την εβδομάδα θα ανακοινωθο'υν προσλήψεις αναπληρωτών ή όχι;
πρωτα θα γινει η β φαση αποσπασεων μετα θα δουν τα κενα που προεκυψαν η προυπηρχαν, και μετα κατα τις αρχες οκτωβρη αν μπορουν θα παρουν και καποιους ακομα

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Ακύρωση όλων των προσλήψεων του 2010 και 2011 ζητά η Τρόικα
« Απάντηση #429 στις: Σεπτέμβριος 23, 2011, 12:49:17 μμ »
Παρακαλώ, μην υποβιβάζουμε το επίπεδο του φόρουμ με αναφορές διάφορων πικραμένων από τρομακτικά και λοιπά κίτρινα μπλογκς. Ξέρουμε ότι έχουν τα ψυχολογικά τους, δεν είναι ανάγκη να τα μοιραζόμαστε  8)

physikos13 τι υπολογίζεις; κάτω από το περσινό νούμερο φυσικών στους αναπληρωτές; (κάπου υπήρχε και το θέμα για τους ΠΕ04, εδώ θα μας φωνάζει πάλι ο Μάρκος ότι βγαίνουμε εκτός θέματος  :D )
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος physikos13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3418
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ακύρωση όλων των προσλήψεων του 2010 και 2011 ζητά η Τρόικα
« Απάντηση #430 στις: Σεπτέμβριος 23, 2011, 01:09:17 μμ »
να τα πουμε στο αντιστοιχο topic των αναπληρωτων για τους πε04,θα χει δικιο ο μαρκος να φωναζει ;)

Αποσυνδεδεμένος buble10

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 246
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ακύρωση όλων των προσλήψεων του 2010 και 2011 ζητά η Τρόικα
« Απάντηση #431 στις: Σεπτέμβριος 23, 2011, 01:15:58 μμ »
Παρακαλώ, μην υποβιβάζουμε το επίπεδο του φόρουμ με αναφορές διάφορων πικραμένων από τρομακτικά και λοιπά κίτρινα μπλογκς. Ξέρουμε ότι έχουν τα ψυχολογικά τους, δεν είναι ανάγκη να τα μοιραζόμαστε  8)

physikos13 τι υπολογίζεις; κάτω από το περσινό νούμερο φυσικών στους αναπληρωτές; (κάπου υπήρχε και το θέμα για τους ΠΕ04, εδώ θα μας φωνάζει πάλι ο Μάρκος ότι βγαίνουμε εκτός θέματος  :D )

Δεν ήθελα ούτε το επίπεδο του φόρουμ να υποβιβάσω ούτε να υπονοήσω κάτι.
Είναι άλλη μία άποψη, άσχετα με το αν προέρχεται από "τρομακτικά και λοιπά κίτρινα μπλογκς", για το πώς βλέπουν κάποιοι τους ΔΥ, κ μπορεί να συνυπολογιστεί με τα σχόλια που κάναμε περί δημοψηφίσματος γι' αυτό το θέμα κτλ κτλ.  ::)
Δ ι ο ρ ί σ τ η κ α !
ΠΕ02

Triainoforos

  • Επισκέπτης
Απ: Ακύρωση όλων των προσλήψεων του 2010 και 2011 ζητά η Τρόικα
« Απάντηση #432 στις: Σεπτέμβριος 26, 2011, 10:30:51 μμ »
Διαβαζω ολα αυτα που συμβαινουν στην χωρα μου και θλιβομαι
Πραγματικα αν υπαρχει ανθρωπος που πιστευει οτι η Ελλαδα θα σωθει με την 6η, την 7η,...,την 17η δοση ειναι το λιγοτερο αφελης
Οι ανθρωποι απλα προσπαθουν να μας πτωχευσουν εντος του Ευρω ωστε να μην παθουν ζημια τα δικα τους και μονο τα δικα τους κρατη
Δηλαδη αν δεν πτωχευσουμε επισημα και μεινουμε στο Ευρω αλλα οι μισθοι εχουν παει στα 500-600 ευρω το μηνα, αυτο τι ειναι??? Δεν ειναι εμμεση πτωχευση?
Απλα η μια λεγεται επισημη (αν το φουνταρουμε εμεις το καραβι) και η αλλη λεγεται ανεπισημη (αν ακολουθησουμε την ιδια πολιτικη). Με την μονη διαφορα οτι τωρα και θα πτωχευσουμε αλλα και θα υποθηκευσουμε τη χωρα μας μια για παντα...
Οι Ελληνες πολιτικοι μας (αν υπαρχουν πλεον) πρεπει να πανε ΟΛΟΙ μαζι και να πουν ενα μεγαλο *ΟΧΙ* και να καθισουν ολοι στο τραπεζι να βρεθει διαφορετικη λυση γιατι η ιστορια μας εχει διδαξει οτι για ενα προβλημα ποτε δεν υπαρχει μια μονο λυση
Αλλιως ας τους πουν ενα μεγαλο *F@CK YOU* τελοσπαντων. Πανω απ' ολα η πατριδα και το μελλον της χωρας μας ρε παιδια

Αποσυνδεδεμένος physikos13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3418
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ακύρωση όλων των προσλήψεων του 2010 και 2011 ζητά η Τρόικα
« Απάντηση #433 στις: Σεπτέμβριος 26, 2011, 11:57:53 μμ »
και εγω τα ιδια λεω, να μην τρεχουμε πισω απο αυτους, αν λεγαμε απο την αρχη γεια σας χρεωκοπουμε, τοτε για να μη χασουν τα λεφτα τους θα ειχαμε καλυτερη αντιμετωπιση,τωρα τους δωσαμε τον απαραιτητο χρονο να σωθουν απο το ντομινο, και αφου μας ξεβρακωσουν και παρουν τα παντα κοψοχρονια θα μας δωσουν και μια κλωτσια να χρεωκοπησουμε, μονο που και παλι θα χρωσταμε αλλα δε θα μας ανηκει πια τιποτε απο την ελλαδα
οσο για το βενιζελο,που εχει παει αμερικη και κανει εξαγγελιες για μειωση 20% απο μακρια ,να μη σωσει να ξαναγυρισει
δηλαδη σε λιγο ετσι που παει στο λογαριασμο δε θα μπαινουν λεφτα αλλα θα χρωστατε κιολας :P

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159784
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 664
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 512
Σύνολο: 522

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.072 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.