*

Αποστολέας Θέμα: Μεταθέσεις 2012  (Αναγνώστηκε 418069 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος geofun

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #126 στις: Νοέμβριος 14, 2011, 04:10:21 μμ »
bitch, ίσως φταίει ότι είμαι φυσικός, γιατί η εγκύκλιος λέει το εξής και δε μου φαίνεται λογικό.
Αν έχεις υπηρετήσει ένα έτος μέχρι 31/8/2011, τότε μπορείς να κάνεις άιτηση φέτος.
Αν δεν έχεις υπηρετήσει ένα έτος μέχρι 31/8/2011, αλλά το υπηρετησεις μέχρι 31/8/2012 (αφού ένα έτος απαιτείται), τότε πάλι μπορείς να κάνεις αίτηση φέτος.
Ποια η αξία της διακλάδωσης που οδηγεί στο ίδιο πράγμα;
Καμμένοι δεν είναι οι συνάδελφοι στα γραφεία, όσο τα μυαλά που συντάσσουν τη χαρτούρα και πνίγονται σε μια κουταλιά νερό.... για να μην πω για τα ίδια και τα ίδια δικαιολογητικά που μας ζητάνε 2 φορές το χρόνο(αν χρειαστεί και αίτηση για απόσπαση)  ;)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:48:39 »

Αποσυνδεδεμένος stefie

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #127 στις: Νοέμβριος 14, 2011, 04:15:21 μμ »
Καλησπέρα.Εγώ πήρα μετάθεση φέτος αλλά δεν υπηρετώ επειδή είμαι σε άδεια επαπειλούμενης κύησης.Δεν έχω δικαίωμα μετάθεσης λόγω διετίας σωστά;Του χρόνου τον Νοέμβριο θα έχω;Επίσης αν ήμουν στο σχολείο φέτος θα κάλυπτα λειτουργικό κενό.Πρέπει να κάνω αίτηση για να πάρω οργανική;;Και τώρα ποιά μόρια παίρνω;;Sorry για τις πολλές ερωτήσεις..

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #128 στις: Νοέμβριος 14, 2011, 04:30:31 μμ »
bitch, ίσως φταίει ότι είμαι φυσικός, γιατί η εγκύκλιος λέει το εξής και δε μου φαίνεται λογικό.
Αν έχεις υπηρετήσει ένα έτος μέχρι 31/8/2011, τότε μπορείς να κάνεις άιτηση φέτος.
Αν δεν έχεις υπηρετήσει ένα έτος μέχρι 31/8/2011, αλλά το υπηρετησεις μέχρι 31/8/2012 (αφού ένα έτος απαιτείται), τότε πάλι μπορείς να κάνεις αίτηση φέτος.
Ποια η αξία της διακλάδωσης που οδηγεί στο ίδιο πράγμα;
Καμμένοι δεν είναι οι συνάδελφοι στα γραφεία, όσο τα μυαλά που συντάσσουν τη χαρτούρα και πνίγονται σε μια κουταλιά νερό.... για να μην πω για τα ίδια και τα ίδια δικαιολογητικά που μας ζητάνε 2 φορές το χρόνο(αν χρειαστεί και αίτηση για απόσπαση)  ;)

ακριβώς επειδή είσαι φυσικός βλέπεις να γράφεται το ίδιο πράγμα ( επειδή όμως δεν είναι όλοι φυσικοί ή ....αγγλικών που σκέφτονται ως φυσικοί ....και επειδή έχει δει και έχω ακούσει τα απίστευτα, και επειδή προφανώς και αυτοί που βγάζουν τις εγκυκλίους έχουν δει και έχουν ακούσει άλλα τόσα, για το λόγο αυτό τα κάνουν νιανιά τα αυτονόητα ....ένα θα σου πω : ερώτηση σημερινή: λέει στην εγκύκλιο πως οι νεοδιόριστοι του 11 δεν κάνουμε αίτηση για μετάθεση....εγώ που διορίστηκα τον αύγουστο του 11 θα κάνω;  8) 8) 8) 8) 8) 8)  άντε μετά να απαντήσεις στην κοπελιά.... γιαυτό σου λέω, καλά κανουν και τα γράφουν αναλυτικά γιατί κυκλοφορεί πολύ πράγμα εκεί έξω....


όσο για τα δικαιολογητικά θα δικαιολογήσω μεν την οργή και αγανάκτησή σου αλλά και πάλι θα μας δικαιολογήσω που τα ζητάμε και τα ξαναζητάμε....και εξηγώ το γιατί : τους φακέλους δεν τους φτιάχνει ούτε τους συμπληρώνει κάθε φορά και σε κάθε γραφείο ένα συγκεκριμένο και φερέγγυο άτομο... για το λόγο αυτό μπορεί  να ανοίξεις έναν φάκελο και να δεις πχ άδειες άλλου ανθρώπου μέσα, ή να μη δει ςκαι τίποτα.... κάποτε μου έτυχε φάκελος που έλεγε " σας αναγνωρίζουμε επτά χρόνια υπηρεσία " αλλά χαρτιά προϋπηρεσιών στα οποία να βασίστηκε αυτή η αναγνώριση δεν υπήρχαν..παίρνοντας το πυσδε που εξέδωσε αυτή την απόφαση έμαθα ότι εκεί....τα  κρατάνε στο αρχείο του πυσδε αλλά δεν κρατάνε αντίστοιχα αντίγραφα στον φάκελο  του εκπ/κού!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
καταλαβαίνεις τώρα γιατί τα ζητάμε και τα ξαναζητάμε;  ;D ;D ;D

Καλησπέρα.Εγώ πήρα μετάθεση φέτος αλλά δεν υπηρετώ επειδή είμαι σε άδεια επαπειλούμενης κύησης.Δεν έχω δικαίωμα μετάθεσης λόγω διετίας σωστά;Του χρόνου τον Νοέμβριο θα έχω;Επίσης αν ήμουν στο σχολείο φέτος θα κάλυπτα λειτουργικό κενό.Πρέπει να κάνω αίτηση για να πάρω οργανική;;Και τώρα ποιά μόρια παίρνω;;Sorry για τις πολλές ερωτήσεις..

πράγματι δεν έχεις δικαίωμα μετάθεσης λόγω διετίας. Του χρόνου το Νοέμβριο θα έχεις εφόσον υπηρετήσεις κανονικά στην περιοχή μετάθεσης. 
Επιπλέον, αφού δεν πήρες οργανική μετά απο μετάθεση τότε ναι, πρέπει να υποβάλεις τώρα αίτηση για οριστική τοποθέτηση.  Τα μόρια που θα πάρεις θα είναι αυτά του σχολείου που σε έχουν τοποθετήσει για φέτος. Αν δεν σε έχουν τοποθετήσει τότε παίρνεις τα μόρια του σχολείου με τα λιγότερα μόρια της περιοχής μετάθεσης.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος stefie

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #129 στις: Νοέμβριος 14, 2011, 05:29:22 μμ »
bitch  ευχαριστω για την απάντηση.Αν κάνω όμως αίτηση για οργανική και την πάρω του χρόνου μήπως θα πρέπει να την υπηρετήσω 2 χρόνια(δλδ 3 συνολικα);Απο αυτήν την άποψη μήπως είναι καλύτερα να καλύψω και του χρόνου λειτουργικό κενό;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:48:39 »

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #130 στις: Νοέμβριος 14, 2011, 05:33:20 μμ »
όχι βέβαια!! ο χρόνος που διανύεται σε λειτουργική τοποθέτηση -ακομα και αν εσύ είσαι σε άδεια - λογίζεται ως χρόνος που έχει υπηρετηθεί στην οργανική. Επομένως, εσύ φέτος θεωρείται ότι έχεις υπηρετήσει το μισό της οργανικής ( το ένα απο τα δύο χρόνια). Του χρόνου - πρώτα ο Θεός - θα πάρεις την ανατροφής οπότε και παλι θα θεωρείται ότι έχεις υπηρετήσει την οργανική σου. Επομένως ξεμπερδεύεις με αυτό πάρεις δεν πάρεις οργανική.
Ωστόσο, καλό θα ήταν να προσπαθήσεις έστω να πάρεις μια οργανική. Οι καιροί ειναι "πονηροί" μην ξεχνάς.  ;)
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος Damien

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2083
  • Φύλο: Άντρας
  • Sors rota tu volubilis
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #131 στις: Νοέμβριος 14, 2011, 05:48:06 μμ »
για να μην πω για τα ίδια και τα ίδια δικαιολογητικά που μας ζητάνε 2 φορές το χρόνο(αν χρειαστεί και αίτηση για απόσπαση)  ;)

Ας σημειωθει οτι πραγματικοτητες τυπου παιδια, βιολια, σκυλια, εγγαμος βιος (ανθοσπαρτος) και συμπαρομαρτουντα φανταζουν αυτονοητες και σταθερες για τον καθημερινο ανθρωπο μεχρις οτου καταπεσουν απο τη φθοροποιο ροη του χρονου που ειναι αδηριτη.   
Μα μετά το θέρο είναι η απελπισία. Ο θερμόχνοτος Λίβας κατακαίει το κάθε βλαστερό, κι οι κάργες καταπίνουν τα στεγνά βατράχια που απόμειναν στα βουρκωμένα χαντάκια.

La Resa Dei Conti
http://www.youtube.com/watch?v=7tiTzQoEWDw

Πείτε τους ότι (δεν) έφυγα: http://www.pde.gr/index.php?topic=27576.1148

Αποσυνδεδεμένος Damien

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2083
  • Φύλο: Άντρας
  • Sors rota tu volubilis
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #132 στις: Νοέμβριος 14, 2011, 05:58:52 μμ »
πάρε στη κα Γράψα ή τον κο. Κονδύλη που είναι πιο παλιοί εκεί να στο πούνε σίγουρα ( τα τηλέφωνά τους αναγράφονται στην εγκύκλιο - απλά θέλει υπομονή )  ;)

Αυτη θα δωσει τη λυση...

Ωστοσο δεν τιθεται ζητημα, στην περίπτωσή σου πρεπει να υπηρετησεις ενα ετος για να θεμελιωσεις δικαιωμα μεταθεσης - όποτε ειναι αυτο.
Μα μετά το θέρο είναι η απελπισία. Ο θερμόχνοτος Λίβας κατακαίει το κάθε βλαστερό, κι οι κάργες καταπίνουν τα στεγνά βατράχια που απόμειναν στα βουρκωμένα χαντάκια.

La Resa Dei Conti
http://www.youtube.com/watch?v=7tiTzQoEWDw

Πείτε τους ότι (δεν) έφυγα: http://www.pde.gr/index.php?topic=27576.1148

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #133 στις: Νοέμβριος 14, 2011, 05:59:48 μμ »
 ;D ;D ;D ;D ;D
αυτά κι αν ΔΕΝ είναι σταθερά μόρια ( εξάλλου ισχύει αξιωματικά το γνωστό "σήμερα είμαστε, αύριο δεν είμαστε.."  ;D ;D ;D
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος geofun

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #134 στις: Νοέμβριος 14, 2011, 06:17:29 μμ »
Ευχαριστώ για τις απόψεις, bitch.

για να μην πω για τα ίδια και τα ίδια δικαιολογητικά που μας ζητάνε 2 φορές το χρόνο(αν χρειαστεί και αίτηση για απόσπαση)  ;)

Ας σημειωθει οτι πραγματικοτητες τυπου παιδια, βιολια, σκυλια, εγγαμος βιος (ανθοσπαρτος) και συμπαρομαρτουντα φανταζουν αυτονοητες και σταθερες για τον καθημερινο ανθρωπο μεχρις οτου καταπεσουν απο τη φθοροποιο ροη του χρονου που ειναι αδηριτη.   

Θα μπορούσαμε να κάνουμε υπεύθυνες δηλώσεις για τις πραγματικότητες αυτές...
αλλά θα συμφωνήσω...είναι ο χρόνος αδυσώπητος.... είναι και αυτή η Ελλάδα που μας πληγώνει... δεν υπάρχει σωτηρία...

Αποσυνδεδεμένος fever

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 192
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #135 στις: Νοέμβριος 14, 2011, 08:57:52 μμ »
καμία ενημέρωση για τα κενά δε θα υπάρξει;;;
δεν ξέρω με τι σειρά να βάλω τις περιοχές και ποιες να βάλω;;
μπορεί να βάλω 15 περιοχές και καμία να μη βγάλει κενό
γιατι δεν πιέζουν τις διευθυνσεις να βγάλουν από τωρα μια εκτίμηση για τα οργανικά κενα;;;;
με 900 ευρώ ( και ποιος ξέρει πόσο λογότερα ακόμα) και μακριά από το σπίτι (νοικι, κ.τλ.) πως θα βγούμε ΠΈΡΑ ΒΡΕ ΣΥΝΆΔΕΛΦΟΙ;;;
συγνώμη αλλά είμαι απελπισμένη και αγανακτισμένη
και έχω ζαλιστεί τόσες μέρες τώρα γιατι δεν ξέρω με ποια κριτήρια να συμπληρώσω την αίτηση για μετάθεση

Αποσυνδεδεμένος AnnaB

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4178
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #136 στις: Νοέμβριος 14, 2011, 09:02:36 μμ »
καμία ενημέρωση για τα κενά δε θα υπάρξει;;;
δεν ξέρω με τι σειρά να βάλω τις περιοχές και ποιες να βάλω;;
μπορεί να βάλω 15 περιοχές και καμία να μη βγάλει κενό
γιατι δεν πιέζουν τις διευθυνσεις να βγάλουν από τωρα μια εκτίμηση για τα οργανικά κενα;;;;
με 900 ευρώ ( και ποιος ξέρει πόσο λογότερα ακόμα) και μακριά από το σπίτι (νοικι, κ.τλ.) πως θα βγούμε ΠΈΡΑ ΒΡΕ ΣΥΝΆΔΕΛΦΟΙ;;;
συγνώμη αλλά είμαι απελπισμένη και αγανακτισμένη
και έχω ζαλιστεί τόσες μέρες τώρα γιατι δεν ξέρω με ποια κριτήρια να συμπληρώσω την αίτηση για μετάθεση

Δυστυχώς, δεν πρόκειται να μας κάνουν αυτή τη χάρη...Βάλε τις περιοχές που πραγματικά επιθυμείς και ο Θεός βοηθός για όλους μας...
Όσα κομμάτια και αν μπορέσεις να ενώσεις,
δεν θα σου φτάσουν μια στιγμή για να με νιώσεις...

https://www.youtube.com/watch?v=4rU6GYvCqOA

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #137 στις: Νοέμβριος 14, 2011, 09:19:04 μμ »
τα κενά των γενικών μεταθέσεων δεν ανακοινώνονται....

τα κριτήρια είναι
 
αυτό που θέλω
αυτό που είναι φθηνό
αυτό που είναι εφικτό

από κει και πέρα, με ποιά σειρά θα το βάλεις,επαφίεται ....στον πατριωτισμό γενικότερα.... :) :)

 
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος fever

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 192
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #138 στις: Νοέμβριος 14, 2011, 10:41:20 μμ »
βρε συναδελφοι να ρωτησω και κατι αλλο
ειχα σκοπο να δηλωσω για μεταθεση β σερρων και τωρα ειδα οτι εκει συγχωνευθηκαν  4 σχολεια δηλαδη απο τα 9 που ηταν εμειναν 5. και με τη γ σερρων το ιδιο οπως και σε αλλες πειοχες που ηθελα να δηλωσω
να τις βγάλω λέτε από τη λίστα μου;;;;
εννοειται οτι εκει καταργηθηκαν οργανικες θεσεις αρα κάποιοι εκπαιδευτικοί περισσευουν αρα αποκλείεται να βγουν θεσεις για μεταθεση ετσι δεν είναι;;;

Αποσυνδεδεμένος mastixa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 28
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #139 στις: Νοέμβριος 15, 2011, 01:13:12 πμ »
Συνάδελφοι
έστω οτι κάποιος παίρνει τη μετάθεση σε περιοχή που μέχρι πρότινος είχε αρκετά γραφεία. Αν δεν πάρει οργανική σε σχολείο της επιλογής του, μπορεί το ΠΥΣΠΕ να τον τοποθετήσει υποχρεωτικά οπουδήποτε στη Διεύθυνση; Παλιότερα δηλώναμε γραφεία στα οποία επιθυμούσαμε να διατεθούμε... τώρα, με την κατάργηση των γραφείων,  τι; Υπάρχει καμιά πρόβλεψη για διάθεση σε σχολεία του τάδε Δημοτικού Διαμερίσματος ας πούμε;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159819
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 425
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 392
Σύνολο: 400

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.1 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.