*

Αποστολέας Θέμα: Μεταθέσεις 2012  (Αναγνώστηκε 418204 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #98 στις: Νοέμβριος 13, 2011, 09:56:09 μμ »
στην αίυηση έχει και μία σελίδα που θα γράψουμε τις προϋπηρεσιες μας πρέπει να καταθέσουμε και τις βεβαιώσεις προϋπηρεσίας απο τα γραφεία που έχουμε δουλέψει;πρώτη φορά θα κάνω αίτηση

αν καταθέτεις πρώτη φορά, τότε πρέπει να συνυποβάλλεις ό,τι έχεις και δεν έχεις... :) :) :)
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:26:42 »

Αποσυνδεδεμένος mkoum

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 111
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #99 στις: Νοέμβριος 13, 2011, 10:02:10 μμ »
Bitc να ρωτησω και γω κατι;περυσι εκανα αιτηση μεταθεσης οποτε τις προυπηρεσιες δεν τις ξαναγραφω,σωστα; επισης βρισκομουν σε αδεια ανατροφης εως 7 Ιουλιου 2011,αρα πραξη αναληψης 30-6 δεν εχω μονο 1-9.τι κανω σε αυτη την περιπτωση;

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #100 στις: Νοέμβριος 13, 2011, 10:06:19 μμ »
Bitch να ρωτησω και γω κατι;περυσι εκανα αιτηση μεταθεσης οποτε τις προυπηρεσιες δεν τις ξαναγραφω,σωστα; επισης βρισκομουν σε αδεια ανατροφης εως 7 Ιουλιου 2011,αρα πραξη αναληψης 30-6 δεν εχω μονο 1-9.τι κανω σε αυτη την περιπτωση;

δεν ανέλαβες 8/7 στη διεύθυνση; δεν σε ενημέρωσαν για αυτό; Κανονικά θα έπρεπε. Τελοσπάντων, στην περίπτωση αυτή καταθέτεις την πράξη ανάληψης της 1/9. Για το καλοκαίρι θα μετρήσουν
είτε τα μόρια του περσινού σου σχολέιου εφόσον δεν έγινε επανατοποθέτηση μέσα στο καλοκαίρι
είτε τα μόρια του σχολείου που σε τοποθέτησαν το καλοκαίρι.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος mkoum

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 111
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #101 στις: Νοέμβριος 13, 2011, 10:18:24 μμ »
8-7 πηγα στη διευθυνση αλλα μου ειπαν οτι δεν χρειαζεται αναληψη! μονο να επικοινωνισω με το σχολειο για την θερινη υπηρεσια την οποια και εκανα 14-7.τοτε εκανα στο σχολειο πρακτικο που ελεγε οτι εκανα την υπηρεσια μου μετα την ληξη της αδειας μου.Το χρειαζομε αυτο;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:26:42 »

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #102 στις: Νοέμβριος 13, 2011, 10:25:46 μμ »
8-7 πηγα στη διευθυνση αλλα μου ειπαν οτι δεν χρειαζεται αναληψη! μονο να επικοινωνισω με το σχολειο για την θερινη υπηρεσια την οποια και εκανα 14-7.τοτε εκανα στο σχολειο πρακτικο που ελεγε οτι εκανα την υπηρεσια μου μετα την ληξη της αδειας μου.Το χρειαζομε αυτο;


α κατάλαβα... άρα σε είχαν τοποθετήσει σε σχολείο πριν τη λήξη της άδειάς σου. Στην περίπτωση αυτή ναι, χρειάζεσαι αντίγραφο του πρακτικού αυτού. Και επίσης, την αποφαση τοποθέτησής σου στο συγκεκριμένο σχολείο...

ευτυχώς, δεν χρειάζεσαι πολλή χαρτούρα.  :D :D
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος mkoum

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 111
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #103 στις: Νοέμβριος 13, 2011, 10:33:08 μμ »
Εχω οργανικη σε αυτο το σχολειο απο την προηγουμενη χρονια,οποτε στην περυσινη αιτηση εως 31-8-2011 γραφει αυτο το σχολειο!Ευχαριστω και καλο βραδυ!

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #104 στις: Νοέμβριος 13, 2011, 10:38:16 μμ »
α ωραία -οπότε τότε γράφεις απο 30/6/2009 ως 31/8/2012 με οργανική στο τάδε σχολείο...τέλεια!!!
καλό βράδυ!!!
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος lilo

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 146
  • Πότε θα κάνει ξαστεριά.......
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #105 στις: Νοέμβριος 13, 2011, 11:02:56 μμ »
Μόλις διάβασα την εγκύκλιο και έχω κάποιες απορίες..1η φορά φέτος πήρα απόσπαση σε φορεα..Αυτό οτι δεν λαμβάνει μόρια συνολικής προυπηρεσιας και συνθηκων διαβίωσης όποιος ειναι διοικητικος υπάλληλος ίσχυε και πέρσυ?Κ δεν έχω δικαίωμα μετάθεσης?
ΠΕ70

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #106 στις: Νοέμβριος 13, 2011, 11:05:43 μμ »
Μόλις διάβασα την εγκύκλιο και έχω κάποιες απορίες..1η φορά φέτος πήρα απόσπαση σε φορεα..Αυτό οτι δεν λαμβάνει μόρια συνολικής προυπηρεσιας και συνθηκων διαβίωσης όποιος ειναι διοικητικος υπάλληλος ίσχυε και πέρσυ?Κ δεν έχω δικαίωμα μετάθεσης?

 ;D ;D ;D ;D

δεν εννοεί αυτό....εννοεί την προύπηρεσία που είχε κάποιος ως διοικητικός ΠΡΙΝ διορισθεί ως εκπ/κός. ΑΥΤΗ η προϋπηρεσία δεν "πιάνεται" για μόρια συνολικής και Μ.Σ.Δ... πάντα ίσχυε αυτό...
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος lilo

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 146
  • Πότε θα κάνει ξαστεριά.......
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #107 στις: Νοέμβριος 13, 2011, 11:09:31 μμ »
Ευχαριστώ πολύ bitch!!!Σε εκανα και γέλασες ε???Και που λέει χρόνος με τον οποιο δε θεμελιωνεται δικαιωμα μετάθεσης τι εννοεί?
ΠΕ70

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #108 στις: Νοέμβριος 13, 2011, 11:17:51 μμ »
όντως γέλασα....sorry  μου βγήκε αυθόρμητα!
ο χρόνος θεμελίωσης μετάθεσης σημαίνει το εξής;
προκειμένου να έχει κανείς δικαιωμα να υποβάλει αίτηση μετάθεσης πρέπει να έχει υπηρετήσει ένα μίνιμουμ χρόνου την οργανικη του θέση. Υπάρχουν όμως υπηρετησεις που δεν προσμετρώνται στον χρόνο αυτό ( δεν θεμελιώνουν δηλαδή δικαιωμα). Μια τέτοια υπηρέτηση είναι πχ ο χρόνος άδειας άνευ αποδοχών. Οπότε, αν πχ πήρες μετάθεση πρόπερσι πρέπει να έχεις υπηρετήσει έναν χρονο την οργανική σου. Αν όμως εσύ στο μεταξύ πήρες άνευ αποδοχών δύο ετών τότε δεν έχεις υπηρετήσει την οργανική σου και θες άλλους 21 μήνες για να "καθαρίσεις"  Και γιατί γράφω 21; εξηγώ:
έστω ότι πήρες την άνευ αποδοχών απο 1/9/2009 έως 31/8/2011 - σύνολο 24 μήνες. Σύμφωνα με το νόμο, για κάθε ημερολογιακό έτος σου "χαρίζεται ένας μήνας υπηρεσίας". Επομένως έχουμε για το έτος 2009 ένας μήνας, για το 2010 άλλος ένας μήνας και για το 2011 άλλος ένας μήνας. Σύνολο 3 μήνες. Αυτοί οι τρεις μήνες αφαιρούνται απο τους 24 που πήρες άδεια. Άρα υπολείπονται 21 μήνες που πρέπει να υπηρετήσεις προκειμένου να "ξεχρεώσεις" οργανική και να έχεις δικαίωμα για να υποβάλεις εκ νέου αίτηση μετάθεσης....
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος xerxis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 105
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #109 στις: Νοέμβριος 13, 2011, 11:37:40 μμ »
Καλησπέρα σε όλους. Πρόκειται να κάνω αίτηση για μετάθεση (η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία...) και θα ήθελα να ρωτήσω αν το βαθμό και το κλιμάκιο το συμπληρώνουμε μόνοι μας στην αίτηση ή θα πρέπει να απευθυνθούμε στη διεύθυνση στην οποία ανήκουμε.

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #110 στις: Νοέμβριος 13, 2011, 11:40:58 μμ »
Εφόσον το ξέρεις, το συμπληρώνεις μόνος σου.
Προσοχή μόνο στα μκ γιατί απο 1/7 έχουν παγώσει. Επομένως, αναγράφεις το τελευταίο ΜΚ που έλαβες και με βάση το οποίο πληρώνεσαι όχι απαραίτητα αυτό στο οποίο κανονικά θα έπρεπε να βρίσκεσαι.
(πχ εγώ θα έπρεπε να ήμουν στο 8 - βρίσκομαι όμως ακόμα στο 9 λόγω του "παγώματος")
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος lilo

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 146
  • Πότε θα κάνει ξαστεριά.......
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #111 στις: Νοέμβριος 13, 2011, 11:46:34 μμ »
όντως γέλασα....sorry  μου βγήκε αυθόρμητα!
ο χρόνος θεμελίωσης μετάθεσης σημαίνει το εξής;
προκειμένου να έχει κανείς δικαιωμα να υποβάλει αίτηση μετάθεσης πρέπει να έχει υπηρετήσει ένα μίνιμουμ χρόνου την οργανικη του θέση. Υπάρχουν όμως υπηρετησεις που δεν προσμετρώνται στον χρόνο αυτό ( δεν θεμελιώνουν δηλαδή δικαιωμα). Μια τέτοια υπηρέτηση είναι πχ ο χρόνος άδειας άνευ αποδοχών. Οπότε, αν πχ πήρες μετάθεση πρόπερσι πρέπει να έχεις υπηρετήσει έναν χρονο την οργανική σου. Αν όμως εσύ στο μεταξύ πήρες άνευ αποδοχών δύο ετών τότε δεν έχεις υπηρετήσει την οργανική σου και θες άλλους 21 μήνες για να "καθαρίσεις"  Και γιατί γράφω 21; εξηγώ:
έστω ότι πήρες την άνευ αποδοχών απο 1/9/2009 έως 31/8/2011 - σύνολο 24 μήνες. Σύμφωνα με το νόμο, για κάθε ημερολογιακό έτος σου "χαρίζεται ένας μήνας υπηρεσίας". Επομένως έχουμε για το έτος 2009 ένας μήνας, για το 2010 άλλος ένας μήνας και για το 2011 άλλος ένας μήνας. Σύνολο 3 μήνες. Αυτοί οι τρεις μήνες αφαιρούνται απο τους 24 που πήρες άδεια. Άρα υπολείπονται 21 μήνες που πρέπει να υπηρετήσεις προκειμένου να "ξεχρεώσεις" οργανική και να έχεις δικαίωμα για να υποβάλεις εκ νέου αίτηση μετάθεσης....
 

Ξαναμπήκε η καρδιά μου στη θέση της!!!Ευχαριστώ πάρα πολύ για τις πληροφορίες...
ΠΕ70

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32294
  • Τελευταία: etaap0021
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159882
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 492
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 409
Σύνολο: 410

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.078 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.