*

Αποστολέας Θέμα: Μεταθέσεις 2012  (Αναγνώστηκε 420822 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος knaison

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 683
  • no comments
    • Προφίλ
    • Goolge
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #294 στις: Δεκέμβριος 02, 2011, 02:29:04 πμ »
Ας μας πει κάποιος συνάδελφος που είναι αποσπασμένος σε ΔΔΕ... το πιστοποιητικό εντοποιότητας το αναζητά αυτεπάγγελτα η Διεύθυνση Εκπαίδευσης στην οποία υποβάλλουμε την αίτηση ή το προσκομίζουμε εμείς?

Καλό είναι όποιος δεν είναι σίγουρος να μην απαντήσει.

Να απαντήσει κάποιος που έιναι σίγουρος 100%.

Εμεις το προσκομίζουμε!!!

η εγκύκλιος ανφέρει ότι ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ τα αναζητούν αυτεπάγγελτα οι δ/νσεις εκπ/σης...
Ωστόσο, αν μπορείτε να τα προσκομίσετε οι ίδιοι θα είναι πολύ καλύτερο και εγκυρότερο γιατί
α. τα έγγραφα αυτά δεν έρχονται αμέσως απο τους δήμους.
β. μπορεί στο δρόμο να χαθούν ( ακόμα και κατά την πρωτοκόλλησή τους.... αν ας πούμε ζητάμε ταυτόχρονα πιστοποιητικά οικογ. κατάστασης εγώ που έχω τις μεταθέσεις και ο Χ που έχει τα φροντιστήρια και επίσης τα αναζητά αυτά τα στοιχεία υπηρεσιακά και έρθει ένα έγγραφο που αφορά τον Α εκπ/κό αλλά δοθεί κατά λάθος ή εκ παραδρομής στον άλλο συνάδελφο κι εκείνος ξεχάσει ή μέσα στην πρεμούρα της δουλειάς δεν μου το δώσει εγκαίρως... άντε να ψάχνεις τι έγινε...
επιπρόσθετα η αίτηση δεν μπορεί να οριστικοποιηθεί αν δεν έχουμε τα επίσημα έγγραφα στα χέρια μας επομένως δεν μπορούμε να περάσουμε μόρια εντοπιότητας και γάμου- τέκνων αν δεν έχουμε τα χαρτιά αυτά. Το σύστημα θα παραμείνει ανοικτό για εμάς τους χειριστές ως ένα διάστημα. Αν ως τότε δεν έχουν έρθει τα χαρτιά δεν μπορούμε να περάσουμε και τα μόρια.
και μη βιαστείτε να μου πείτε πως "υποβάλεις υπεύθυνη δήλωση ότι θα προσκομίσεις τα δικαιολογητικά όταν αυτά εκδοθούν" γιατί αυτή την υπεύθυνη δήλωση την υποβάλουν οι ενδ/νοι εκπ/κοι και όχι οι χειριστές του datacenter.

όπως και να χει πάντως, η υπηρεσία είναι υποχρεωμένη να προβεί στην αυτεπάγγελτη αναζήτηση των δικαιολογητικών. Τώρα αν έρθουν εγκαίρως είναι άλλο ζήτημα.. :) :) αν πάντως μπορείτε να βοηθήσετε την κατάσταση, θα το εκτιμούσαμε ιδιαίτερα:-* :-*

Συγκεκριμένα αναφέρομαι στα κόκκινα γράμματα... αυτά είναι ανεύθυνες απαντήσεις και περιπτώσεις κακοδιοίκησης αν υπάρχει ΔΔΕ που να απαντάει έτσι.

Bitch αυτά είναι προσωπικές σου εκτιμήσεις.. βέβαια δεν ξέρω αν αυτά, θα τα έλεγες και εγγράφως σε εκπαιδευτικό που θα του έχανες στο γραφείο που είσαι τα πιστοποιητικά του (που θα του αναζητούσες αυτεπάγγελτα).... μάλλον δεν θα χρειαζόνταν όμως γιατί πολύ απλά δεν θα τα έχανες  ;) ;) ;) ;)

Βέβαια για να μη σε αδικώ κάπως το μαζεύεις με τα πράσινα γράμματα προς το τέλος.

Μη το πάρεις και πάλι προσωπικά δεν σου κάνω επίθεση, άλλωστε συζήτηση κάνουμε και λέω τη γνώμη μου χωρίς καμιά διάθεση να σε προσβάλλω, αλλά ψάχνοντας είδα ότι δεν είναι και τόσο στον αυτόματο πιλότο τα πράγματα.

Για την ιστορία εγώ στη δική μου περίπτωση δεν προσκόμισα ούτε πιστοποιητικό εντοποιότητας, ούτε πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης. Ζήτησα σύμφωνα με την εγκύκλιο από την αρμόδια ΔΔΕ η αναζήτηση να γίνει αυτεπάγγελτα. Δεν υπήρξε κανέναν πρόβλημα. Τα δικαιολογητικά ήρθαν φρέσκα και ούτε χάθηκαν. Τα μόρια περάστηκαν κανονικά.

Και πάλι σε ευχαριστώ που μπήκες στον κόπο να μου απαντήσεις.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 02, 2011, 02:31:17 πμ από knaison »
Αν οι εκλογές άλλαζαν κάτι θα ήταν παράνομες.
Σύστημα διδασκαλίας είναι η διδασκαλία του συστήματος.
Το lifestyle είναι μαγικό : Από μηδενικό σε κάνει νούμερο.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:37:09 »

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #295 στις: Δεκέμβριος 02, 2011, 09:19:06 πμ »

Άλλο η αναζήτηση πιστοποιητικών και άλλο η ισχύς τους. Αυτό που έγραψα ισχύει!

φίλε μου δεν αναφέρομαι στην ισχύ των πιστοποιητικών... αυτό που λες ισχύει και συμφωνώ.
Αναφέρθηκα σε αυτά που γράφει σε ερώτησή μου η bitch για την αυτεπάγγελτη αναζήτηση, που λέει ότι καλό είναι να την αποφεύγουμε γιατί μπορεί να χαθούν τα χαρτιά από την αλληλογραφία των υπηρεσιών.

Ο λόγος που απάντησα ήταν γιατί η παράθεση σου συμπεριλάμβανε το δικό μου μήνυμα.
Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #296 στις: Δεκέμβριος 02, 2011, 06:18:20 μμ »
οι ΔΔΕ είναι υποχρεωμένες να τα αναζητήσουν ΕΦΟΣΟΝ το ζητήσουν εγγράφως οι ενδιαφερόμενοι. Και αυτό αναφέρεται σαφώς στο ΦΕΚ που μπορείς να βρεις εδώ :
http://www.ypes.gr/UserFiles/f0ff9297-f516-40ff-a70e-eca84e2ec9b9/fek_autepag_anazitisi.pdf
*αρ.2 -1γ στο οποίο ορίζεται οτι ο ενδιαφερόμενος υποβάλλει  αίτηση προς την υπηρεσία

το εν λόγω ΦΕΚ είναι Υ.Α. ( και άρα υπερισχύει της εγκυκλίου μεταθέσεων). Επομένως, αν δεν έχουμε αίτηση δεν υποχρεούμαστε να αναζητήσουμε τίποτα.

απο κει και πέρα φίλτατε knaison  ποτέ δεν έγραψα ότι εφόσον μας ζητηθεί εγγράφως - σύμφωνα με την παραπάνω διαδικασία - δεν θα το αναζητήσουμε. Είπα όμως ότι υπάρχουν ένα σωρό λόγοι που μπορεί η διαδικασία να καθυστερήσει (λόγοι αντικειμενικοί όπως το ότι ας πούμε δεν έχουμε μελάνι στο φαξ, και για το οποίο δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι εφόσον δεν έχουμε πόρους τη δεδομένη στιγμή). Και έγραψα επίσης πως εφόσον κάποιος μπορεί να βοηθήσει ας το κάνει. Δεν έγραψα όμως ΠΟΥΘΕΝΑ ότι δεν θα αναζητήσουμε τα πιστοποιητικά εφόσον αυτό μας ζητηθεί.

επομένως, καλό είναι να μη βγάζεις συμπεράσματα τύπου " για να αποφύγετε τη δουλειά...." κτλ κτλ ( εξάλλου έχουμε αποδείξει ότι κάθε άλλο παρά αποφεύγουμε τη δουλειά knaison) . Αλλά, αλήθεια, θα ήθελα να μπορούσε να γίνει με κάποιον τρόπο να βρεθείς αποσπασμένος στη ΔΔΕ για το διάστημα που τρέχουν οι μεταθέσεις, να τις αναλάβεις και ταυτόχρονα να αναλάβεις και το υπόλοιπο δικό μου αντικείμενο, δηλαδή να διεκπεραιώνεις τοποθετήσεις, τροποποιήσεις τοποθετήσεων, νομολογία, αρχειοθέτηση, πειθαρχικά, πρακτικό, απογραφή αναπληρωτών και ωρομισθίων, κπγ, αλληλογραφία με αποσπασμένους εκπ/κούς στο εξωτερικό, συνταξιοδοτήσεις, καταγραφή υλικού των εν καταργήσει γραφείων Δ.Ε., αναγνώριση χρόνου στον ιδιωτικό τομέα , κατάταξη στους νέους βαθμούς  και ενίοτε την ηλεκτρονική αλληλογραφία ....και αφού χορέψεις αυτόν τον χορό έλα μετά να μου γράψεις ότι ...λουφάρουμε! 

Νομιζω λοιπόν πως πρέπει να καταλάβεις και εσύ και όλοι ότι στις ΔΔΕ υπάρχει πολλή δουλειά η οποία πρέπει να γίνει. Δεν είμαστε υπεράνθρωποι να κάνουμε οκτακόσια πράγματα ταυτόχρονα - ούτε και δουλεύουμε όλοι με τους ΄ιδιους ρυθμούς. Επομένως, αν ο εκπ/κός μπορεί να βοηθήσει ώστε κάποια πράγματα να γίνουν ευκολότερα και γρηγορότερα - ειδικά όταν βλέπει ότι και ο κόσμος που δουλεύει στις ΔΔΕ ειναι ΚΑΙ υπεύθυνος ΚΑΙ φιλότιμος ΚΑΙ εργατικός - καλό θα ήταν να βοηθήσει. Αν δεν το κάνει, μετά να μην παραπονιέται ότι αργεί η διεκπεραίωση των υποθέσεών του.

Πάντως εμείς στη δική μας ΔΔΕ προβήκαμε σε μόλις 3 αναζητήσεις πιστοποιητικών. Οι υπόλοιποι τα έφεραν μόνοι τους - και τους ευχαριστούμε πολύ γι' αυτό! Εξ ου και ήδη απο΄εχτές τουλάχιστον εγώ για τα σχολεία του νομού που έχω αναλάβει, τελείωσα με όλες τις αιτήσεις μετάθεσης. Και από ό,τι με ενημέρωσαν και οι συνάδελφοι στα υπόλοιπα γραφεία, κι αυτοί μες τη βδομάδα θα έχουν επίσης τελειώσει.  :)

πράγμα που σημαίνει ότι τώρα χαλαρά θα περάσουμε τις αιτήσεις βελτίωσης και οριστικής τοποθέτησης. Και για να μη μας λέτε και ότι λουφάρουμε, εσείς Παρασκευιάτικα μπορεί να βγείτε για καφέ,βόλτα ή ψώνια...εγώ πάλι φεύγω για το γραφείο για να "περάσω" μερικές αιτησούλες ακόμα.  ;)

Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος knkn

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2349
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωή είναι ωραία !
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #297 στις: Δεκέμβριος 02, 2011, 06:38:28 μμ »
Το ότι εσύ δεν λουφάρεις είναι παραπάνω και από προφανές .
Μέσω του pde βοηθάς και εκπαιδευτικούς που δεν ανήκουν στην αρμοδιότητα του γραφείου σου ως γνωστόν .
Με την αφορμή αυτή σε ευχαριστώ πολύ για όλα .

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:37:09 »

Αποσυνδεδεμένος happiness

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 19 - Μηχ. Η/Υ & Πληρ. - ΠΠ
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #298 στις: Δεκέμβριος 02, 2011, 09:00:54 μμ »
Αυτές οι διαμάχες για την αυτεπάγγελτη αναζήτηση δικαιολογιτικών, νομίζω ότι κατ' αρχήν εκπορεύεται από την πεποίθηση που μπορεί να έχει ο κάθε πολίτης ότι η δημόσια υπηρεσία που απευθύνονται έχει κάποια "προνόμια" στην διαδικασία της αναζήτησης. Δηλαδή ίσως να θεωρούν ότι είναι πιο εύκολο για τον υπάλληλο να βρει το χαρτί που χρειάζονται απ' ότι στους ίδιους.
Αυτό δυστυχώς, παρόλο που θα έπρεπε να είναι αλήθεια, δεν είναι. Πιο συγκεκριμένα, σχετικά με την αναζήτηση πιστοποιητικών εντοπιότητας, επειδή την έχω κάνει την διαδικασία για 2-3 άτομα, να σας πω πως πάει....
Αρχικά έπρεπε να αναζητήσω και να κατεβάσω από το ίντερνετ μία ειδική φόρμα που ήταν για αυτού του τύπου τα χαρτιά. Μετά έπρεπε να την συμπληρώσω με το ονοματεπώνυμο του εκπαιδευτικού (λογικό φυσικά), αλλά και ο αριθμός ταυτότητας (άντε ψάχνε στους φακέλους να βρεις φωτοτυπία ταυτότητας) και "Διοικητική πράξη  έκδοσης του αυτεπαγγέλτως αναζητούμενου πιστοποιητικού" (αυτό ούτε που κατάλαβα τι είναι). Η δε φόρμα είναι τόσο στριμωγμένη και κακοφτιαγμένη που δεν μπορούσα να την συμπληρώσω στον υπολογιστή γιατί έχανε το σχήμα της και γινόταν χάλια. Την συμπλήρωσα λοιπόν στο χέρι (φαντάσου να το έκανα αυτό και για τις 100 αιτήσεις μετάθεσης που πέρασα όσο ήμουν στο γραφείο), την έστειλα με φαξ, πήρα τηλέφωνο στους 3 δήμους να τσεκάρω ότι το φαξ έφτασε και μετά περίμενα να μου έρθει απάντηση. Εάν κάποιος αργούσε θα έπρεπε να ξαναπάρω τηλέφωνο να το υπενθυμίσω.
Βάλτε στα παραπάνω και ολίγον από "άλλες δουλειές που έιμαι επιφορτισμένη και πρέπει να γίνουν άμεσα" και καταλαβαίνετε που είναι η δυσκολία...

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #299 στις: Δεκέμβριος 02, 2011, 09:35:23 μμ »
khkh & happiness  σας ευχαριστώ πολύ για όσα γράψατε!  I rest my case!  :)

α επίσης, να συμπληρώσω σε αυτό που έγραψε η happiness ότι δεν προέρχονται όλοι οι εκπ/κοί από τον ίδιο δήμο, επομένως είναι παραπάνω από βέβαιο ότι η διαδικασία που περιγράφηκε πρέπει να γίνει ξεχωριστά για κάθε δήμο στον οποίο απευθύνεσαι. Άρα πρέπει να σταλεί και σε διαφορετικά φαξ. Και να κρατάς αρχείο απο ποιόν έλαβες και ποιός σου χρωστάει...
και καλά να μην έχεις άλλη δουλειά να κάνεις, αν όμως έχεις άλλες δέκα που τρέχουν και επείγονται...... η επιστήμη σηκώνει τα χέρια ψηλά!  :)
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 02, 2011, 10:04:07 μμ από bitch »
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος happiness

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 19 - Μηχ. Η/Υ & Πληρ. - ΠΠ
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #300 στις: Δεκέμβριος 03, 2011, 12:08:54 πμ »
Ενώ αν η δημόσια διοίκηση είχε μηχανοργάνωση της προκοπής, αυτή η δουλειά θα ήταν θέμα μερικών click, ακολοθούμενων από μερικά keystrokes, και για τέλος μία εκτύπωση. Αλλά αυτά γίνονται σε σοβαρές χώρες (κι ας είναι και καπιταλιστικές ;) )

Αποσυνδεδεμένος farmas

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 119
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #301 στις: Δεκέμβριος 18, 2011, 03:48:11 μμ »
Για ενημέρωση όλων των συναδέλφων: οι δευτεροβάθμιες έχουν αρχίσει να αναρτούν στις ιστοσελίδες τους τα μόρια όσων έχουν υποβάλει αίτηση μετάθεση (πχ το έχει κάνει η Ροδόπη, η Χίος και κάποιες ακόμη).
Βλέποντάς τα κανείς και αν δοθεί πάλι κι φέτος ο ίδιος αριθμός μεταθέσεων ένα είναι το συμπέρασμα: πολύ δύσκολα τα πράγματα για όσους δεν έχουν μαζέψει ένα σεβαστό αριθμό μορίων
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 18, 2011, 07:27:46 μμ από para5 »

Αποσυνδεδεμένος ΠΕ0404

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 695
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ask Kosh
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #302 στις: Δεκέμβριος 18, 2011, 06:56:24 μμ »
Για ενημέρωση όλων των συναδέλφων: οι δευτεροβάθμιες έχουν αρχίσει να αναρτούν στις ιστοσελίδες τους τα μόρια όσων έχουν υποβάλει αίτηση μετάθεση (πχ το έχει κάνει η Ροδόπη, η Χίος και κάποιες ακόμη).
Βλέποντάς τα κανείς και αν δοθεί πάλι κι φέτος ο ίδιος αριθμός μεταθέσεων ένα είναι το συμπέρασμα: πολύ δύσκολα τα πράγματα για όσους δεν έχουν μαζέψει ένα σεβαστό αριθμό μορίων

Ανακοίνωσαν οι ΔΔΕ: Πρέβεζας - Φλώρινας - Αχαΐας - Δράμας - Πέλλας - Ροδόπης - Φωκίδας - Χίου.
Έτσι ενδεικτικά για μια ματιά.
http://dide.flo.sch.gr/Links/dde.html
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 18, 2011, 07:28:07 μμ από para5 »
Εφτά ο τόκος πέντε το φτιασίδι,
σαράντα με το λάδι και το ξύδι
κι αυτός που πίστευε και καρτερούσε,
βουβός φαρμακωμένος στέκει και θωρεί
τη λευτεριά που βγαίνει στο σφυρί.

Αποσυνδεδεμένος spiromilios

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 220
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #303 στις: Δεκέμβριος 19, 2011, 09:38:28 πμ »
Επειδη πολλοι αλλοι νομοι δεν βγαλαν μορια, υπαρχει καποια ενημερωση μεχρι ποτε περιμενουμε να βγουν τα μορια εκπαιδευτικων;

Αποσυνδεδεμένος eidafws

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 200
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #304 στις: Δεκέμβριος 19, 2011, 09:51:40 πμ »
Τι ωραία που θα ήταν να έβγαινε μια συνολική λίστα με τα μόρια των ματεθέσεων όπως γίνεται με τα μόρια διορισμού στο e-aitisi. Ακούει κανένας αιρετός, η ΟΛΜΕ, κάποιος απ το Υπουργείο;

Αποσυνδεδεμένος marinadim

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 461
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #305 στις: Δεκέμβριος 21, 2011, 06:23:31 μμ »
Από μια σύντομη -και πολύ πρόσφατη- έρευνά μου, μόρια υποψήφιων για μετάθεση έχουν ανακοινώσει οι εξής Διευθύνσεις ΔΕ:
Φωκίδας, Αχαΐας, Φλώρινας, Γρεβενών, Καστοριάς, Ροδόπης, Δράμας, Πέλλας, Ανατ. Θεσσαλονίκης, Κιλκίς, Σάμου, Χίου, Κυκλάδων, Ηρακλείου, Λασιθίου, Ρεθύμνου, Λευκάδας, Τρικάλων, Άρτας, Ιωαννίνων και Πρέβεζας.
Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να ρίξουν μια ματιά. Ελπίζω να μην παρέλειψα καμία  :)

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #306 στις: Δεκέμβριος 21, 2011, 06:29:05 μμ »
Επειδη πολλοι αλλοι νομοι δεν βγαλαν μορια, υπαρχει καποια ενημερωση μεχρι ποτε περιμενουμε να βγουν τα μορια εκπαιδευτικων;

επειδή η καταχώρηση των αιτήσεων πήρε παράταση ως 30/12 και άρα δεν είχαν περαστεί όλες οι αιτήσεις ως 15/12 που ήταν η αρχική καταληκτική ημερομηνία, πολλές διευθύνσεις θα αναρτήσουν τα μόριά τους γύρω στις 4 με 5 Ιανουαρίου.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος elleni

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 213
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #307 στις: Δεκέμβριος 22, 2011, 03:11:50 μμ »
Καλησπέρα! Θα ήθελα τη βοήθειά σας:ήμουνα στη διάθεση του ΠΥΣΠΕ και τοποθετήθηκα προσωρινά από 1 σεπτεμβρίου σε σχολείο, στο γραφείο στα μόρια μετάθεσης μου βάλανε τα 5 μόρια του σχολείου από 1 σεπτεμβρίου, ενώ για το καλοκαίρι μου βάλανε τα μόρια της διεύθυνσης. Στην εγκύκλιο όμως λέει:
6.2.1. Οι εκπαιδευτικοί που μετατίθενται και δεν τοποθετούνται οριστικά ή προσωρινά σε σχολική μονάδα:
α) εάν με την έναρξη του σχολικού έτους τοποθετηθούν οριστικά ή προσωρινά σε σχολική μονάδα, λαμβάνουν τα μόρια της σχολικής μονάδας τοποθέτησης από 22 Ιουνίου
επομένως δεν έχουν κάνει λάθος στο γραφείο;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32325
  • Τελευταία: MariaK.
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161582
  • Σύνολο θεμάτων: 19232
  • Σε σύνδεση σήμερα: 515
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 17
Επισκέπτες: 427
Σύνολο: 444

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.056 δευτερόλεπτα. 32 ερωτήματα.