*

Αποστολέας Θέμα: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ70  (Αναγνώστηκε 210814 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος vivaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 775
    • Προφίλ
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #700 στις: Οκτώβριος 07, 2011, 03:21:58 μμ »
επειδη εχω μπερδευτει...ας με διαφωτισει καποιος...διαβαζω συνεχεια οτι καποιοι εχουνε δουλεψει περυσι κ βρισκονται παλι στον πινακα της μηδενικης!!!!!!!!!πως γινεται αυτο??????δεν θα πρεπε να ειναι στον πρωτο πινακα?? :o

ναι γτ οι πινακες με την προυπηρεσια κλειδωσαν 30/6/2010 δηλαδη οσοι δουλεψαμε αυτην την χρονια τα μορια μας δεν μετρανε τωρα αλλα μετα για τ πινακες τ ασεπ... αλλη βαρια ιστορια, οποτε καθε χρονο παραμενουμε περιπου στην ιδια θεση στον πινακα μηδενικης
O παράδεισος μου έπεφτε πάντα λιγάκι στενός,θέλω μια κόλαση στα μέτρα μου.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:44:51 »

Αποσυνδεδεμένος RevolutionNow!

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
  • Λατρεύω την δημιουργική και κριτική σκέψη!
    • Προφίλ
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #701 στις: Οκτώβριος 07, 2011, 03:23:00 μμ »
Κατ' αρχήν καλησπέρα... το "καλή" κατ΄ ευφημισμό προφανώς.

Διαβάζω τo forum αρκετό καιρό αλλά αυτό είναι το πρώτο μου μήνυμα. Ούσα αναπληρώτρια πέρυσι παράλληλης στήριξης, φέτος έχω διαγράψει ολοσχερώς όλες τις πιθανότητες να "προσληφθώ". Kάποτε στεναχωριόμουν και με λυπούσε βαθιά η κατάσταση. Δήλωσα το παιδαγωγικό με υψηλό βαθμό πρόσβασης κατόπιν πίεσης των γονέων μου λόγω της γρήγορης επαγγελματικής αποκατάστασης και δείτε που βρίσκομαι τώρα. Με θέση κάτω από το 1800 στον πίνακα οι πιθανότητες είναι μηδαμινές.

Έλεγα λυπόμουν που δε θα δουλέψω.. ξέρετε τι λέω τώρα;; ΕΥΤΥΧΩΣ! Σας ρωτάω όλους-ες έσας που ακόμα περιμένετε σαν κοράκια για μια θεσούλα..  ΕΧΕΤΕ ΔΕΙ ΤΟ ΝΕΟ ΜΙΣΘΟΛΟΓΙΟ;
 ΕΧΕΤΕ ΔΕΙ ΓΙΑ ΤΙ ΕΞΑΘΛΕΙΩΣΗ ΜΙΛΑΜΕ;
ΕΧΕΤΕ ΔΕΙ ΟΤΙ ΚΑΙ ΠΙΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΓΙΑ ΕΜΑΣ ΤΟΥΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΔΙΑΓΡΑΦΕΤΑΙ ΖΟΒΕΡΟΤΑΤΟ;

Και αλήθεια ακόμα περιμένετε τη Δ φάση; Πείτε μου πόσο στον κόσμο σας είσαστε;;;;;;;;

Μια παρενθεσούλα στις ονειρώξεις σας:
Πόσοι από εσάς γνωρίζατε ότι την προηγούμενη Τετάρτη είχε κηρυχθεί πανελλαδική απεργία;
Και πόσοι από εσάς είσασταν κάτω στους δρόμους να ζητήσετε πίσω τα κλεμμένα ονειρά μας;
your life is your life
don't let it be clubbed into dank submission.
be on the watch.
there are ways out.

there is a light somewhere....

Αποσυνδεδεμένος RevolutionNow!

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
  • Λατρεύω την δημιουργική και κριτική σκέψη!
    • Προφίλ
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #702 στις: Οκτώβριος 07, 2011, 03:27:55 μμ »
Συγνώμη για το εις διπλούν του μηνύματος μου.

Αλλά ας μιλήσουμε με αριθμούς.. ο μισθός μου καθαρός θα φτάνει το αστρονομικό ποσό των περίπου 600e μηνιαίως και εμείς ως αναπληρωτές πηγαίνουμε στα "κατσάβραχα ως συνήθως. Πείτε μου λοιπόν με τα 600e τι θα μπορέσω να πληρώσω; Το ενοίκιο; Τους λογαριασμούς; Τις μετακινήσεις ή το φαγητό μου;

Λυπάμαι βαθιά για την κατάντια μας αλλά ακόμα περισσότερο λυπάμαι που δεν ξεσηκωνόμαστε να διεκδικήσουμε τα κεκτημένα τόσων ετών...
your life is your life
don't let it be clubbed into dank submission.
be on the watch.
there are ways out.

there is a light somewhere....

Αποσυνδεδεμένος ioanniagk

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 61
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #703 στις: Οκτώβριος 07, 2011, 03:32:41 μμ »
Συγνώμη για το εις διπλούν του μηνύματος μου.

Αλλά ας μιλήσουμε με αριθμούς.. ο μισθός μου καθαρός θα φτάνει το αστρονομικό ποσό των περίπου 600e μηνιαίως και εμείς ως αναπληρωτές πηγαίνουμε στα "κατσάβραχα ως συνήθως. Πείτε μου λοιπόν με τα 600e τι θα μπορέσω να πληρώσω; Το ενοίκιο; Τους λογαριασμούς; Τις μετακινήσεις ή το φαγητό μου;

Λυπάμαι βαθιά για την κατάντια μας αλλά ακόμα περισσότερο λυπάμαι που δεν ξεσηκωνόμαστε να διεκδικήσουμε τα κεκτημένα τόσων ετών...
Όταν η συμμετοχή στις απεργίες είναι 10% αυτά είναι απόλυτα αναμενόμενα και λογικά

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:44:51 »

Αποσυνδεδεμένος vivaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 775
    • Προφίλ
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #704 στις: Οκτώβριος 07, 2011, 03:33:09 μμ »
Κατ' αρχήν καλησπέρα... το "καλή" κατ΄ ευφημισμό προφανώς.

Διαβάζω τo forum αρκετό καιρό αλλά αυτό είναι το πρώτο μου μήνυμα. Ούσα αναπληρώτρια πέρυσι παράλληλης στήριξης, φέτος έχω διαγράψει ολοσχερώς όλες τις πιθανότητες να "προσληφθώ". Kάποτε στεναχωριόμουν και με λυπούσε βαθιά η κατάσταση. Δήλωσα το παιδαγωγικό με υψηλό βαθμό πρόσβασης κατόπιν πίεσης των γονέων μου λόγω της γρήγορης επαγγελματικής αποκατάστασης και δείτε που βρίσκομαι τώρα. Με θέση κάτω από το 1800 στον πίνακα οι πιθανότητες είναι μηδαμινές.

Έλεγα λυπόμουν που δε θα δουλέψω.. ξέρετε τι λέω τώρα;; ΕΥΤΥΧΩΣ! Σας ρωτάω όλους-ες έσας που ακόμα περιμένετε σαν κοράκια για μια θεσούλα..  ΕΧΕΤΕ ΔΕΙ ΤΟ ΝΕΟ ΜΙΣΘΟΛΟΓΙΟ;
 ΕΧΕΤΕ ΔΕΙ ΓΙΑ ΤΙ ΕΞΑΘΛΕΙΩΣΗ ΜΙΛΑΜΕ;
ΕΧΕΤΕ ΔΕΙ ΟΤΙ ΚΑΙ ΠΙΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΓΙΑ ΕΜΑΣ ΤΟΥΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΔΙΑΓΡΑΦΕΤΑΙ ΖΟΒΕΡΟΤΑΤΟ;

Και αλήθεια ακόμα περιμένετε τη Δ φάση; Πείτε μου πόσο στον κόσμο σας είσαστε;;;;;;;;

Μια παρενθεσούλα στις ονειρώξεις σας:
Πόσοι από εσάς γνωρίζατε ότι την προηγούμενη Τετάρτη είχε κηρυχθεί πανελλαδική απεργία;
Και πόσοι από εσάς είσασταν κάτω στους δρόμους να ζητήσετε πίσω τα κλεμμένα ονειρά μας;

προσωπικα και μονο, θα μπορουσες να το γραψεις με αλλο υφος γτ το περιεχομενο εγω τουλαχιστον το θεωρω ολοσωστο, απο την αλλα ομως δεν μπορεις να μας "κατακρινεις" επειδη ελπιζουμε σε μια επομενη φαση...οσον αφορα τον μισθο τα ειπα κ εγω πιο πριν, οτι κ να κανουμε αγαπητη μου σε οσες πορειες κ αν κατεβουμε δυστυχως αυτα δεν θα αλλαξουν οταν στην απεργια η συμμετοχη ειναι το 30% τ κλαδου τι να περιμενεις.... απο την στιγμη π εχουμε μπει στον τυφωνα τ μνημονιου οσο και να ουρλιαζουμε τα πραγματα εχουν ηδη δρομολογηθει... οι απεργιες κ ολα αυτα θα επρεπε κατα τη δικη μ αποψη να γινουν πριν καλα ξεκινησει η σχολικη χρονια.. κ οταν τα οργανα τα συνδικαλιστικα δεν μας εκπροσωπουν και απλως ουρλιαζουν μεσα απο το φεις για την καταντια και δεν κανουν τιποτα το δραστικο...? ολοι παλευουμε για μια θεση στον ηλιο, το θεμα ειναι ομως οτι δεν θα ειναι τοσο " ζεστα" οσο θελουμε ή οσο περιμεναμε. οι μισθοι θα ειναι της εξαθλιωσης και σαφως θα καταληξουμε οι περισσοτεροι να δουλευουμε κ νυχτοκαματο για να μπορεσουμε να επιβιωσουμε γτ μετα 600 δεν πας πουθενα..αυτο ομως δεν μπορει να μας στερησει την ελπιδα σε μια επομενη 'η μεθεπομενη φαση ..
O παράδεισος μου έπεφτε πάντα λιγάκι στενός,θέλω μια κόλαση στα μέτρα μου.

Αποσυνδεδεμένος RevolutionNow!

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
  • Λατρεύω την δημιουργική και κριτική σκέψη!
    • Προφίλ
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #705 στις: Οκτώβριος 07, 2011, 03:46:19 μμ »
Φίλτατη μη ξεχνάς... είμαι και εγώ ανάμεσα σας. Το ύφος μου είναι όπως θα έπρεπε να είναι το καθένα από εμάς, τους δουλοπάροικους που ακόμα τρέφονται από φρούδες ελπίδες. Οι ελπίδες δε θα γεμίσουν τα στομάχια μας.
Έξω από τη Wall Street έχει αναπτυχθεί ολόκληρο κίνημα. Στο Υπουργείο παιδείας αυτή τη στιγμή έχει μαζευτεί περισσότερος κόσμος από ποτέ... και εμείς περιμένουμε.. περιμένουμε ΤΙ;;;;;;;;;;;

Ξέρεις τι πιστεύω; ΝΑ ΠΕΣΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΜΕ ΨΗΛΑ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ. ΜΑΣ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΜΕΓΑΛΟΙ ΓΙΑΤΙ ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΓΟΝΑΤΙΣΤΟΙ.
your life is your life
don't let it be clubbed into dank submission.
be on the watch.
there are ways out.

there is a light somewhere....

Αποσυνδεδεμένος Vivian24

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 528
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #706 στις: Οκτώβριος 07, 2011, 04:03:44 μμ »
Εγω θα συνεχισω να ελπιζω στις επομενες φασεις..

Αποσυνδεδεμένος vasoulals

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1122
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ07 + ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #707 στις: Οκτώβριος 07, 2011, 04:09:45 μμ »
Φίλτατη μη ξεχνάς... είμαι και εγώ ανάμεσα σας. Το ύφος μου είναι όπως θα έπρεπε να είναι το καθένα από εμάς, τους δουλοπάροικους που ακόμα τρέφονται από φρούδες ελπίδες. Οι ελπίδες δε θα γεμίσουν τα στομάχια μας.
Έξω από τη Wall Street έχει αναπτυχθεί ολόκληρο κίνημα. Στο Υπουργείο παιδείας αυτή τη στιγμή έχει μαζευτεί περισσότερος κόσμος από ποτέ... και εμείς περιμένουμε.. περιμένουμε ΤΙ;;;;;;;;;;;

Ξέρεις τι πιστεύω; ΝΑ ΠΕΣΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΜΕ ΨΗΛΑ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ. ΜΑΣ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΜΕΓΑΛΟΙ ΓΙΑΤΙ ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΓΟΝΑΤΙΣΤΟΙ.

Περιμένουμε δουλειά!Φέτος τα πράγματα πήγαν δραματικά χάλια, κανείς δεν το περίμενε αυτό.Από του χρόνου, όμως, οι περισσότεροι θα αναζητάμε εργασία από πολύ νωρίς και δεν θα είμαστε πάνω στον υπολογιστή μας. Προσωπικά δεν με θεωρώ "δουλοπάροικο" και ναι, ποτέ δεν προχωρώ με σκυμμένο κεφάλι ούτε περπατώ στα γόνατα!
Μην ονειρεύεσαι την ζωή σου, ΖΗΣΕ τα όνειρά σου!!!

Αποσυνδεδεμένος Κατερίνα1988

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 373
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #708 στις: Οκτώβριος 07, 2011, 04:12:21 μμ »
Φίλτατη μη ξεχνάς... είμαι και εγώ ανάμεσα σας. Το ύφος μου είναι όπως θα έπρεπε να είναι το καθένα από εμάς, τους δουλοπάροικους που ακόμα τρέφονται από φρούδες ελπίδες. Οι ελπίδες δε θα γεμίσουν τα στομάχια μας.
Έξω από τη Wall Street έχει αναπτυχθεί ολόκληρο κίνημα. Στο Υπουργείο παιδείας αυτή τη στιγμή έχει μαζευτεί περισσότερος κόσμος από ποτέ... και εμείς περιμένουμε.. περιμένουμε ΤΙ;;;;;;;;;;;

Ξέρεις τι πιστεύω; ΝΑ ΠΕΣΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΜΕ ΨΗΛΑ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ. ΜΑΣ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΜΕΓΑΛΟΙ ΓΙΑΤΙ ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΓΟΝΑΤΙΣΤΟΙ.

Περιμένουμε δουλειά!Φέτος τα πράγματα πήγαν δραματικά χάλια, κανείς δεν το περίμενε αυτό.Από του χρόνου, όμως, οι περισσότεροι θα αναζητάμε εργασία από πολύ νωρίς και δεν θα είμαστε πάνω στον υπολογιστή μας. Προσωπικά δεν με θεωρώ "δουλοπάροικο" και ναι, ποτέ δεν προχωρώ με σκυμμένο κεφάλι ούτε περπατώ στα γόνατα!
;)

Αποσυνδεδεμένος vasoulals

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1122
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ07 + ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #709 στις: Οκτώβριος 07, 2011, 04:17:07 μμ »
Κατ' αρχήν καλησπέρα... το "καλή" κατ΄ ευφημισμό προφανώς.

Διαβάζω τo forum αρκετό καιρό αλλά αυτό είναι το πρώτο μου μήνυμα. Ούσα αναπληρώτρια πέρυσι παράλληλης στήριξης, φέτος έχω διαγράψει ολοσχερώς όλες τις πιθανότητες να "προσληφθώ". Kάποτε στεναχωριόμουν και με λυπούσε βαθιά η κατάσταση. Δήλωσα το παιδαγωγικό με υψηλό βαθμό πρόσβασης κατόπιν πίεσης των γονέων μου λόγω της γρήγορης επαγγελματικής αποκατάστασης και δείτε που βρίσκομαι τώρα. Με θέση κάτω από το 1800 στον πίνακα οι πιθανότητες είναι μηδαμινές.

Έλεγα λυπόμουν που δε θα δουλέψω.. ξέρετε τι λέω τώρα;; ΕΥΤΥΧΩΣ! Σας ρωτάω όλους-ες έσας που ακόμα περιμένετε σαν κοράκια για μια θεσούλα..  ΕΧΕΤΕ ΔΕΙ ΤΟ ΝΕΟ ΜΙΣΘΟΛΟΓΙΟ;
 ΕΧΕΤΕ ΔΕΙ ΓΙΑ ΤΙ ΕΞΑΘΛΕΙΩΣΗ ΜΙΛΑΜΕ;
ΕΧΕΤΕ ΔΕΙ ΟΤΙ ΚΑΙ ΠΙΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΓΙΑ ΕΜΑΣ ΤΟΥΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΔΙΑΓΡΑΦΕΤΑΙ ΖΟΒΕΡΟΤΑΤΟ;

Και αλήθεια ακόμα περιμένετε τη Δ φάση; Πείτε μου πόσο στον κόσμο σας είσαστε;;;;;;;;

Μια παρενθεσούλα στις ονειρώξεις σας:
Πόσοι από εσάς γνωρίζατε ότι την προηγούμενη Τετάρτη είχε κηρυχθεί πανελλαδική απεργία;
Και πόσοι από εσάς είσασταν κάτω στους δρόμους να ζητήσετε πίσω τα κλεμμένα ονειρά μας;


Όσον αφορά την πίεση που δέχτηκες για να μπεις, σε καταλαβαίνω, γιατί έτσι μου συνέβη και εμένα. Ήθελα Νομική και η μητέρα μου Γερμανική Φιλολογία.Τέλος πάντων ενδεχομένως καταλαβαίνω την πίεση που σου ασκήθηκε και τώρα βλέπεις την άσχημη κατάσταση που επικρατεί.

Όσον αφορά τις απεργίες που γίνονται, ναι γνωρίζουμε πότε γίνονται, αλλά δυστυχώς κάποιοι από εμάς δεν μπορούν να κατέβουν στους δρόμους, για πολλούς και διαφόρους λόγους που δεν νομίζω ότι αφορούν το συγκεκριμένο τόπικ.
Την αγανάκτησή σου την καταλαβαίνω, αλλά δεν χρειάζεται να "επιτίθεσαι" σχετικά σε όλους όσους ελπίζουν.Το έχουν αυτό το δικαίωμα!
Μην ονειρεύεσαι την ζωή σου, ΖΗΣΕ τα όνειρά σου!!!

Αποσυνδεδεμένος RevolutionNow!

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
  • Λατρεύω την δημιουργική και κριτική σκέψη!
    • Προφίλ
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #710 στις: Οκτώβριος 07, 2011, 04:18:23 μμ »
Θέλουμε δε θέλουμε Δουλοπάροικοι θα λεγόμαστε όταν θα καταπατούν κάθε ίχνος αξιοπρέπειας μας δουλεύοντας για 600e μηνιαίως.
Η αλήθεια πονάει αλλά η αλήθεια είναι η μόνη λύση στο μένος της καθημερινότητας, της ταλαιπωρίας που υφιστάμεθα καθημερινά...

ΠΑΡΤΕ ΚΑΙ ΤΗ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΘΕΣΗ, ΣΑΣ ΤΗΝ ΧΑΡΙΖΩ.

Είμαι εκπαιδευτικός με απίστευτη όρεξη για προσφορά, λατρεύω τη νέα γενιά αλλά δε θα με γαμ..νε και θα λέω Ευχαριστώ.

Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΠΑΙΡΝΕΙ Ο,ΤΙ ΤΟΥ ΑΞΙΖΕΙ ΤΕΛΙΚΑ.

Καλή συνέχεια στην αναμονή.
your life is your life
don't let it be clubbed into dank submission.
be on the watch.
there are ways out.

there is a light somewhere....

Αποσυνδεδεμένος fwteinoula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1340
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #711 στις: Οκτώβριος 07, 2011, 04:20:45 μμ »
Θέλουμε δε θέλουμε Δουλοπάροικοι θα λεγόμαστε όταν θα καταπατούν κάθε ίχνος αξιοπρέπειας μας δουλεύοντας για 600e μηνιαίως.
Η αλήθεια πονάει αλλά η αλήθεια είναι η μόνη λύση στο μένος της καθημερινότητας, της ταλαιπωρίας που υφιστάμεθα καθημερινά...

ΠΑΡΤΕ ΚΑΙ ΤΗ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΘΕΣΗ, ΣΑΣ ΤΗΝ ΧΑΡΙΖΩ.

Είμαι εκπαιδευτικός με απίστευτη όρεξη για προσφορά, λατρεύω τη νέα γενιά αλλά δε θα με γαμ..νε και θα λέω Ευχαριστώ.

Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΠΑΙΡΝΕΙ Ο,ΤΙ ΤΟΥ ΑΞΙΖΕΙ ΤΕΛΙΚΑ.

Δηλαδη αν σε καλεσουν δε θα πας?Θα αρνηθεις προσληψη?

Καλή συνέχεια στην αναμονή.

Αποσυνδεδεμένος RevolutionNow!

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
  • Λατρεύω την δημιουργική και κριτική σκέψη!
    • Προφίλ
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #712 στις: Οκτώβριος 07, 2011, 04:28:50 μμ »
Αναδημοσίευση από Αdria

φιλες μου καλησπερα κι απο εμενα,
η κατασταση ειιναι δραματικη, οχι μονο για σας που ειστε στην αναμονη αλλα και για μας που μας πηραν. Εχω τρελαθει, τα κενα εχουν αλλαξει μεχρι τωρα αρκετες φορες, φυσικα για πανε οι αποσπασμενοι οχι ατα αντιστοιχα κενα των συναδελφων τους που εφυγαν με αποσπαση, αλλα στα καλα κενα!!!!
το αποτελεσμα ειναι να πληρωνουμε ξενοδοχεια και να πηγαινουμε μια εδω μια εκει, και η μονη μας ελπιδα ειναι να παμε σε κανα χωριο που εχει τουλαχιστον 2 φορες την εβδομαδα λεωφορειο, εχω σαλταρει.
γινονται μαχες σας λεωωωω, α και η α φαση δεν πληρωθηκε!!! και η σταση πληρωμων υποτιθεται οτι δεν ξεκινησε!!!
εγω παντως αν με στειλουν εκει που λενε  οι φημες, χωρις λεωφορειο, οπου θα πρεπει να μενω σε αλλο χωριο και να πληρωνω και το ταξι σας το λεω θα παραιτηθω     

...ΦΥΣΙΚΑ ΕΧΩ ΦΥΓΕΙ ΤΡΕΧΟΝΤΑΣ ΑΝ ΙΣΧΥΕΙ ΑΥΤΟ,
ΚΑΙ ΑΣ ΣΤΕΙΛΟΥΝ ΟΙ ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ ΜΑΣ ΤΑ ΠΕΡΙΣΠΟΥΔΑΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥΣ ΣΤΑ ΓΚΡΑΒΑΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ


Eνά μήνυμα που θα έπρεπε να του δωθεί περισσότερο βάρος από ότι του δώθηκε...

ΣΚΕΦΤΕΙΤΕ.... Δε θέλει πάρα μια δόση κοινής λογικής... τίποτα άλλο.

your life is your life
don't let it be clubbed into dank submission.
be on the watch.
there are ways out.

there is a light somewhere....

Αποσυνδεδεμένος Κατερίνα1988

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 373
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #713 στις: Οκτώβριος 07, 2011, 04:29:12 μμ »
Θέλουμε δε θέλουμε Δουλοπάροικοι θα λεγόμαστε όταν θα καταπατούν κάθε ίχνος αξιοπρέπειας μας δουλεύοντας για 600e μηνιαίως.
Η αλήθεια πονάει αλλά η αλήθεια είναι η μόνη λύση στο μένος της καθημερινότητας, της ταλαιπωρίας που υφιστάμεθα καθημερινά...

ΠΑΡΤΕ ΚΑΙ ΤΗ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΘΕΣΗ, ΣΑΣ ΤΗΝ ΧΑΡΙΖΩ.

Είμαι εκπαιδευτικός με απίστευτη όρεξη για προσφορά, λατρεύω τη νέα γενιά αλλά δε θα με γαμ..νε και θα λέω Ευχαριστώ.

Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΠΑΙΡΝΕΙ Ο,ΤΙ ΤΟΥ ΑΞΙΖΕΙ ΤΕΛΙΚΑ.

Καλή συνέχεια στην αναμονή.
Έι! Όλοι είμαστε απογοητευμένοι και αγανακτησμένοι αλλά κανείς δε θα μου στερήσει να κάνω αυτό που αγαπάω. Και σε πληροφορώ ότι οι περισσότεροι δε γίναμε δάσκαλοι γιατί απλά θα βρίσκαμε δουλειά αλλά γιατί αγαπάμε αυτό που κάνουμε. Το να παραδέχεσαι ότι ακολούθησες κάτι απλά και μόνο γιατί πίστευες ότι θα δούλευες το θεωρώ κατάντια. Ίσως γι αυτό να είσαι τόσο τσιτωμένη και νομίζω ότι δεν παλεύεται να κάνεις το οτιδήποτε συμβατικά για μια ζωή. Ίσως τελικά με τα νέα μέτρα μείνουμε στο επάγγελμα όσοι πραγματικά το θέλουμε και είμαστε διατεθημένοι να δουλέψουμε για το καλό των παιδιών και για να δώσουμε ότι έχουμε. Άλλοι πολλά, άλλοι λίγα. Αλλά να το θέλουμε πραγματικά. Μπορεί όντως τα λεφτά να ναι ελάχιστα αλλά εγώ δε θα την πάλευα να δουλεύω μόνο για να βγάζω λεφτά χωρίς να αγαπάω αυτό που κάνω και πολλοί εδώ μέσα σίγουρα.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159835
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 539
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 561
Σύνολο: 561

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.097 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.