*

Αποστολέας Θέμα: Αλλαγή τοποθετήσεων αναπληρωτών κατά τη διάρκεια της χρονιάς?  (Αναγνώστηκε 7302 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος so good

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 161
  • Ακούω+ξεχνώ,βλέπω+θυμάμαι, Κάνω+καταλαβαίνω...
    • Προφίλ
Απ: Αλλαγή τοποθετήσεων αναπληρωτών κατά τη διάρκεια της χρονιάς?
« Απάντηση #14 στις: Οκτώβριος 05, 2011, 06:41:42 μμ »
και εγω τη 1η φορα που ημουν αναπληρωτρια εμεινα σε 1 σχολειο 3 μηνες, στο γραφειο 2 μηνες (εκανα γραφειοκρατικη και βαρετη δουλεια στο ωραριο του σχολειου ομως 8-12.15)και για το υπολοιπο της χρονιας με εστειλαν ξανα σε σχολειο...
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 05, 2011, 06:43:35 μμ από so good »
Yesterday is history, Tomorrow is a mystery, Today is a gift, that' s why it is called present!!!

Πριν απ’ τα μάτια μου ήσουν φως
Πριν απ’ τον Έρωτα έρωτας
Κι όταν σε πήρε το φιλί
Γυναίκα...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος fwteinoula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1340
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αλλαγή τοποθετήσεων αναπληρωτών κατά τη διάρκεια της χρονιάς?
« Απάντηση #15 στις: Οκτώβριος 05, 2011, 06:42:49 μμ »
Μηπως με τη συναδελφο του καναπε ημασταν στην ιδια διευθυνση περυσι??Γτ κ γω σε καναπε καθομουν και περιμεναμε σα τις χαζες να περασει η μερα..Εναλλακτικα καναμε τα χαμαλικια του γραφειου

Αποσυνδεδεμένος AntreaEirini

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1538
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Αλλαγή τοποθετήσεων αναπληρωτών κατά τη διάρκεια της χρονιάς?
« Απάντηση #16 στις: Οκτώβριος 05, 2011, 06:49:36 μμ »
Μηπως με τη συναδελφο του καναπε ημασταν στην ιδια διευθυνση περυσι??Γτ κ γω σε καναπε καθομουν και περιμεναμε σα τις χαζες να περασει η μερα..Εναλλακτικα καναμε τα χαμαλικια του γραφειου

Πού ήσουν περσι; 

Αποσυνδεδεμένος mujerk

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 60
    • Προφίλ
Απ: Αλλαγή τοποθετήσεων αναπληρωτών κατά τη διάρκεια της χρονιάς?
« Απάντηση #17 στις: Οκτώβριος 05, 2011, 08:45:21 μμ »
Καλησπέρα!

Επειδή τώρα τοποθετήθηκα (από γ φάση) και είμαι πρώτη φορά αναπληρώτρια, ήθελα να σας ρωτήσω... Γίνεται κατά τη διάρκεια της χρονιάς να μας αλλάζουν νηπιαγωγεία?? Τώρα δλδ μου είπαν που θα πάω αλλά ότι θα είναι προσωρινό (μάλλον περίπου μήνα) και μετά θα αλλ΄ξω. Ακόμη και ότι υπάρχει η πιθανότητα να είμαι στη δάθεση της Διεύθυνσης όπου θα με στέλνει όπου υπάρχει ανάγκη... Γίνεται αυτό?
Γινεται..Περυσι ημουν στη διαθεση και πηγαινα καθημερινα σε διαφορετικο σχολειο..Το ιδιο και νηπιαγωγοι που ηταν στη διαθεση..Σε αλλες διευθυνσεις βεβαια δε γινεται σε καθημερινη βαση οπως εκει που ημουν αλλα 1-2 φορες το χρονο..


Fwteinoula, σε ποια διεύθυνση ήσουν αν επιτρέπεται? Αν θες στείλε μου προσωπικό μήνυμα. Αν είναι η ίδια, θα μου φανεί πολύ χρήσιμη η εμπειρία σου!!!


Καλά τι βαρετό να πρέπει να πάμε στο γραφείο...Δεν το πιστεύω, και ξεκινάω πρώτη χρονιά αναπληρώτρια με ενθουσιασμό για να καταλήξω να κάνω γραφειοκρατικές δουλειές ή να κάθομαι??? Αλλά και το να είναι κανείς κάθε μέρα ή 2-3 μέρες αλλού, εξίσου επίπονο.... Δεν μπορείς ούτε να " στρώσεις" ένα τμήμα όπως θες, ούτε η ίδια να προσαρμοστείς κάπου... Ας δούμε ένα θετικό, γνωρίζεις πολλούς ανθρώπους και παίρνεις ιδέες!! Δεν υπάρχει ρουτίνα !! (Παρηγοριά στον άρρωστο...)

Ας ελπίσουμε ότι θα είναι μόνο μία η αλλαγή... Παρεμπιπτόντως κι εγώ σε θέση με σπασμένο πόδι πάω!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος mujerk

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 60
    • Προφίλ
Απ: Αλλαγή τοποθετήσεων αναπληρωτών κατά τη διάρκεια της χρονιάς?
« Απάντηση #18 στις: Οκτώβριος 05, 2011, 08:48:03 μμ »
Πέρα από το ότι γίνεται συχνά τελικά όλο αυτό, μήπως ξέρει κανείς αν τυπικά είναι καθαρά νόμιμο??

Αποσυνδεδεμένος Μαφαλντα

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 136
    • Προφίλ
Απ: Αλλαγή τοποθετήσεων αναπληρωτών κατά τη διάρκεια της χρονιάς?
« Απάντηση #19 στις: Οκτώβριος 05, 2011, 08:50:50 μμ »
γεια σας κοριτσια...ειμαι αναπληρωτρια τριτης φασης....παρουσιαστηκα κανονικα,πηγα στο νηπιαγωγειο ενος χωριου,στο οποιο φετος θα λειτουργησει ολοημερο πρωτη φορα.....λοιπον οι γονεις 7 παιδιων που ειχαν δηλωσει ενδιαφερον για το ολοημερο το ειχαν ξεχασει...μεχρι και η νηπιαγωγος που λειτουργουσε το πρωινο τμημα το ειχε ξεχασει...παω κι εγω ωραια και καλα,ψυγειο-φουρνακι,στρωματα δεν εχει,και απο τα 7 παιδια παιδια μονο το 1 πλεον ειναι διαθεσιμο για ολοημερο...τι γινεται σε αυτη την περιπτωση?????????????την παρασκευη θα τηλεφωνησουμε στο γραφειο (αφηνουμε ενα περιθωριο αυριο στους γονεις μηπως αλλαξουν γνωμη) υπαρχει περιπτωση να μην λειτουργησει,να βγω σε διαθεσιμοτητα?αν ναι,νομο μπορω να αλλαξω(κουφο ε!!!αλλα δεν θα με χαλαγε).........

Αποσυνδεδεμένος Demetroula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3088
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αλλαγή τοποθετήσεων αναπληρωτών κατά τη διάρκεια της χρονιάς?
« Απάντηση #20 στις: Οκτώβριος 05, 2011, 08:59:44 μμ »
υπαρχει περιπτωση να μην λειτουργησει,να βγω σε διαθεσιμοτητα?αν ναι,νομο μπορω να αλλαξω(κουφο ε!!!αλλα δεν θα με χαλαγε).........
Αυτό αποκλείεται. Ε, κάπου θα σε χώσουν, κάποιο κενό θα προκύψει μέσα στη χρονιά. Αν, όχι, στο γραφείο.
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος nikitri

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 182
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αλλαγή τοποθετήσεων αναπληρωτών κατά τη διάρκεια της χρονιάς?
« Απάντηση #21 στις: Οκτώβριος 05, 2011, 10:08:49 μμ »
και που είσαι ρε μαφάλντα???σε ποιό χωριό, ποιανού νομού????έλεος δηλαδή......

Αποσυνδεδεμένος Μαφαλντα

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 136
    • Προφίλ
Απ: Αλλαγή τοποθετήσεων αναπληρωτών κατά τη διάρκεια της χρονιάς?
« Απάντηση #22 στις: Οκτώβριος 05, 2011, 11:57:39 μμ »
στο νομο μεσσηνιας...το νηπιαγωγειο εει 19 παιδακια....οι γονεις δεν γνωριζουν πολλα πραγματα για τον θεσμο του ολοημερου,2-3 μας ειπανε οτι τα γραψανε με την λογικη να τα φερουν οταν θα μαζευουν ελιες.............................δεν τους ριχνω ευθυνες φυσικα...απορω με το υπουργειο,εκει που συγχωνευει και κλεινει νηπιαγωγεια,ανοιξε ολοημερο σε χωριο.....ΕΛΛΑΣ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΣΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος stroumfaki

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 164
    • Προφίλ
Απ: Αλλαγή τοποθετήσεων αναπληρωτών κατά τη διάρκεια της χρονιάς?
« Απάντηση #23 στις: Οκτώβριος 06, 2011, 12:08:29 πμ »
στο νομο μεσσηνιας...το νηπιαγωγειο εει 19 παιδακια....οι γονεις δεν γνωριζουν πολλα πραγματα για τον θεσμο του ολοημερου,2-3 μας ειπανε οτι τα γραψανε με την λογικη να τα φερουν οταν θα μαζευουν ελιες.............................δεν τους ριχνω ευθυνες φυσικα...απορω με το υπουργειο,εκει που συγχωνευει και κλεινει νηπιαγωγεια,ανοιξε ολοημερο σε χωριο.....ΕΛΛΑΣ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΣΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Σε ποιο χωριο σε τοποθετησαν...Ειμαι απο Μεσσηνια και με ενδιαφερει να μαθω...Σκεψου ομως απο 1 παιδακι στο ολοημερο με σωστη δουλεια μπορεις να φτασεις και στα 19!Οπως επισης κερδιζεις και μια θεση εργασιας για του χρονου για αυτο προσπαθειστε να κρατησετε το ολοημερο , εστω και με λιγα παιδια και οχι να το κλεισετε.Γιατι πολυ απλα σε 2-3 χρονια θα το κλεισουν και θα εχουν χαθει οχι 1 αλλα 2 θεσεις .

Αποσυνδεδεμένος mujerk

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 60
    • Προφίλ
Απ: Αλλαγή τοποθετήσεων αναπληρωτών κατά τη διάρκεια της χρονιάς?
« Απάντηση #24 στις: Οκτώβριος 06, 2011, 06:16:39 μμ »
Α πολύ ωραία! Δε μου φαίνεται βέβαια και πολύ παράξενο γιατί έχω κι εγώ σχέση με χωριό Μεσσηνίας κι εχω δει τη νοοτροπία από κοντά! Κι έλεγα κι εγώ να δηλώσω Μεσσηνία φέτος... ΄Μαφάλντα υπομονή, κι εγώ πήγα τελικά σήμερα στο νηπιαγωγείο που με τοποθέτησαν ολοήμερο, δεν υπάρχουν στρωματάκια ούτε κι εκει και μετά ,όταν επιστρέψει η συνάδελφος με το σπασμένο πόδι, περιμένω κι εγώ να δω την εξέλιξη!!!

Αποσυνδεδεμένος Aleka T.

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αλλαγή τοποθετήσεων αναπληρωτών κατά τη διάρκεια της χρονιάς?
« Απάντηση #25 στις: Οκτώβριος 07, 2011, 08:56:37 μμ »
Αχ κι εγώ συνάδελφο με σπασμένο πόδι περιμένω κορίτσια και μετά ποιός ξέρει που θα με στείλουν!να ρωτήσω όμως και κάτι άλλο??Η πρωτοβάθμια δεν είναι υποχρεωμένη να μας ενημερώνει για πόσο καιρό θα είναι η αναπλήρωση???Γιατί εγώ έμαθα οτι θα γυρίσει η συνάδελφος που αναπληρώνω όταν πήγα στο σχολείο!!!

Αποσυνδεδεμένος Μαφαλντα

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 136
    • Προφίλ
Απ: Αλλαγή τοποθετήσεων αναπληρωτών κατά τη διάρκεια της χρονιάς?
« Απάντηση #26 στις: Οκτώβριος 08, 2011, 07:07:52 μμ »
στο νομο μεσσηνιας...το νηπιαγωγειο εει 19 παιδακια....οι γονεις δεν γνωριζουν πολλα πραγματα για τον θεσμο του ολοημερου,2-3 μας ειπανε οτι τα γραψανε με την λογικη να τα φερουν οταν θα μαζευουν ελιες.............................δεν τους ριχνω ευθυνες φυσικα...απορω με το υπουργειο,εκει που συγχωνευει και κλεινει νηπιαγωγεια,ανοιξε ολοημερο σε χωριο.....ΕΛΛΑΣ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΣΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Σε ποιο χωριο σε τοποθετησαν...Ειμαι απο Μεσσηνια και με ενδιαφερει να μαθω...Σκεψου ομως απο 1 παιδακι στο ολοημερο με σωστη δουλεια μπορεις να φτασεις και στα 19!Οπως επισης κερδιζεις και μια θεση εργασιας για του χρονου για αυτο προσπαθειστε να κρατησετε το ολοημερο , εστω και με λιγα παιδια και οχι να το κλεισετε.Γιατι πολυ απλα σε 2-3 χρονια θα το κλεισουν και θα εχουν χαθει οχι 1 αλλα 2 θεσεις .
το χωριο λεγεται λογγα...δεν ειπα να κλεισουμε το ολοημερο αλλα και με ενα παιδι,δεν μπορουμε να λειτουργησουμε,εξαλλου τα ολοημερα στην ελλαδα εμας μονο εξυπηρετουν για να βρουμε δουλεια....καθως δεν υπαρχει καταλληλη υποδομη....τελος παντων την παρασκευη μας ειπαν και οι γονεις αλλων δυο παιδιων οποτε μαζευονται 3,ευτυχως δεν ενημερωσαμε πρωτοβαθμια πριν ερθουν οι γονεις...οποτε παραμενω εκει....

Αποσυνδεδεμένος Μαφαλντα

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 136
    • Προφίλ
Απ: Αλλαγή τοποθετήσεων αναπληρωτών κατά τη διάρκεια της χρονιάς?
« Απάντηση #27 στις: Οκτώβριος 08, 2011, 07:09:10 μμ »
Α πολύ ωραία! Δε μου φαίνεται βέβαια και πολύ παράξενο γιατί έχω κι εγώ σχέση με χωριό Μεσσηνίας κι εχω δει τη νοοτροπία από κοντά! Κι έλεγα κι εγώ να δηλώσω Μεσσηνία φέτος... ΄Μαφάλντα υπομονή, κι εγώ πήγα τελικά σήμερα στο νηπιαγωγείο που με τοποθέτησαν ολοήμερο, δεν υπάρχουν στρωματάκια ούτε κι εκει και μετά ,όταν επιστρέψει η συνάδελφος με το σπασμένο πόδι, περιμένω κι εγώ να δω την εξέλιξη!!!
ευχαριστω για την συμπαρασταση!!!!!!υπομονη και σε σενα.....

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159834
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 539
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 532
Σύνολο: 539

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.105 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.