*

Αποστολέας Θέμα: Β' Ανάθεση Μαθημάτων: Πλαφόν 7 ωρών  (Αναγνώστηκε 87461 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος GERMANOS

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1706
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Β' Ανάθεση Μαθημάτων: Πλαφόν 7 ωρών
« Απάντηση #182 στις: Νοέμβριος 25, 2011, 07:34:59 μμ »
 Συγγνώμη... τι επιθυμείς με αυτή τη συζήτηση.. Τι θέλεις να αποδείξεις? Συγννώμη αλλά δεν καταλαβαίνω... ειλικρινά.. Τι ειδικότητα είσαι? Και γιατί Παρσκευή απόγευμα χάνεις το χρόνο σου εδώ.. Θέλεις να μας πείσεις για κάτι... Αν φιλόλογος κάνει γραματειακή υποστήριξη πίστεψέ με είναι μεμονωμένο περιστατικό ... Ξενόγλωσσος που κάνει γραμματειακή υποστήριξ είναι συχνό φαινόμενο.. και μάλιστα σε πρότυπα πειραματικά σχολεία... Γαλλικός είναι γραμμματέας.. γιατί πολύ απλά ο διευθυντής ήταν λογικός και δεν του έδωσε την ιστορία.. Αν τώρα αναπληρωτής φιλόλογος αναγκάζεται να κάνει το γραμματέα είναι γιατί ξενόγλωσσοι του πήραν ιστορία και μη σου πω και λογοτεχνία.... Δεν ξέρω σε πού βοηθάει αυτή η συζήτηση.. Δεν σας φτάνει που είμαστε άνεργοι... Τι άλλο θέλετε? Εντάξει... σας ορκιζόμαστε ότι δεν θα ξαναδιδάξουμε ποτέ... ποτέ ιστορία...  ορκιζόμαστε.... εντάξει...? Ενοχλούμε τώρα?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β' Ανάθεση Μαθημάτων: Πλαφόν 7 ωρών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:20:46 »

Αποσυνδεδεμένος irenead

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1222
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Β' Ανάθεση Μαθημάτων: Πλαφόν 7 ωρών
« Απάντηση #183 στις: Νοέμβριος 25, 2011, 07:45:43 μμ »
Η επιθετικότητα δεν βοηθεί σε τίποτα!
Δεν συνεχίζω καμία συζήτηση μαζί σου.
Δεν επιθυμώ να αποδείξω τίποτα,χάνω τον χρόνο μου όπως και εσύ...

Αποσυνδεδεμένος GERMANOS

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1706
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Β' Ανάθεση Μαθημάτων: Πλαφόν 7 ωρών
« Απάντηση #184 στις: Νοέμβριος 25, 2011, 07:49:44 μμ »
 Eγώ πίστεψέ με δεν χάνω το χρόνο μου.. Είμαι άνεργη αν και παλεύω εδώ και 10 χρόνια, επιτυχούσα ΑΣΕΠ. Θέλω να διαδώσω σε όλους ότι φέτος είμαστε άνεργοι όχι γιατί είμαστε τεμπέληδες, όχι γιατί δεν περάσαμε στον Ασεπ, όχι γιατί αδιαφορούμε αλλά γιατί εξασφαλίσαμε σε συναδελφους ωράριο που δεν μπορούσαν να συμπληρώσουν. Όχι μόνο δεν χάνω το χρόνο μου αλλά πρέπει να εργαστώ και άλλο... μέχρι να βρούμε το δίκιο μας.. Γιατί αυτό που περνάμε φέτος ειλικρινά δεν μας αξίζει..... ΔΕΝ ΜΑΣ ΑΞΙΖΕΙ............................Είμαι θυμωμένη και δεν κρύβεται και δεν θέλω να το κρύψω... Βαρέθηκα την υποκρισία και την εθελοτυφλία..

Αποσυνδεδεμένος stella28

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 178
    • Προφίλ
Απ: Β' Ανάθεση Μαθημάτων: Πλαφόν 7 ωρών
« Απάντηση #185 στις: Νοέμβριος 25, 2011, 07:53:21 μμ »
Μαζί σου ...  :)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β' Ανάθεση Μαθημάτων: Πλαφόν 7 ωρών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:20:46 »

Αποσυνδεδεμένος inw

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2305
    • Προφίλ
    • http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)
Απ: Β' Ανάθεση Μαθημάτων: Πλαφόν 7 ωρών
« Απάντηση #186 στις: Νοέμβριος 25, 2011, 09:26:16 μμ »
Γερμανέ και εγώ μαζί σου.όσο για τον άλλο που παρεισέφρησε στη συζήτηση καλά θα κάνει να καταλάβει ότι μαχόμαστε για το αυτονόητο.Έκαστος εφ' ώ ετάχθη.
http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)

Αποσυνδεδεμένος tonik

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1332
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Β' Ανάθεση Μαθημάτων: Πλαφόν 7 ωρών
« Απάντηση #187 στις: Νοέμβριος 25, 2011, 10:25:21 μμ »
Κορίτσια, κι εγώ μαζί σας είμαι και το ξέρετε... αλλά νομίζω ότι από το ζόρι που τραβάμε, χάνουμε λίγο την μπάλα (να μου συγχωρήσετε την έκφραση). Η κοπέλα (irenead) έκανε καλοπροαίρετα (τουλάχιστον έτσι το καταλαβαίνω εγώ) ένα σχόλιο πάνω στην παράθεση, όπου λεγόταν ότι προϊστάμενος είπε ότι ακόμα και κάποιες δ/νσεις σχολείων δίνουν ψευδή στοιχεία δηλ. προγράμματα, και απλά μετέφερε η συνάδελφος πληροφορία ότι αυτό συμβαίνει... ε, δε υπήρχε λόγος να τα βάλουμε μαζί της. Συμφωνώ ότι στις περισσότερες δ/θμιες γνωρίζουν, ωστόσο δεν μπορούμε να αποκλείσουμε και παραπλανητικές πληροφορίες για τις ώρες από τα ίδια τα σχολεία... δυστυχώς βαλλόμαστε από παντού στο όνομα μιας κακώς εννοούμενης συναδελφικότητας...
Καταλαβαίνω, η οργή μας, το παράπονό μας, η έλλειψη δικαίωσης μας πνίγει... λίγη ψυχραιμία όμως...ειρήνη ημίν...
Καλό βράδυ!
Η διαίρεση της αιωνιότητας σε δευτερόλεπτα, ώρες, μέρες και χρόνια, δεν έχει σημασία πλέον,
καθώς πρωταγωνιστικό ρόλο παίζει η τελειότητα της κάθε στιγμής.

Αποσυνδεδεμένος GERMANOS

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1706
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Β' Ανάθεση Μαθημάτων: Πλαφόν 7 ωρών
« Απάντηση #188 στις: Νοέμβριος 26, 2011, 11:17:42 μμ »
Συνάδελφοι δημιουργήθηκε από μία συνάδελφο αυτή η ενδιαφέρουσα ιστοσελίδα.. Πολύ ωραία αρχή... Βάλτε τη στα αγαπημένα σας... Συγχαρητήρια σε όλους... Αρχίζουμε και γινόμαστε μία δημιουργική ομάδα..
http://filologoi02.webnode.gr/

Αποσυνδεδεμένος GERMANOS

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1706
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Β' Ανάθεση Μαθημάτων: Πλαφόν 7 ωρών
« Απάντηση #189 στις: Νοέμβριος 27, 2011, 10:04:05 μμ »
https://sites.google.com/site/philologoi05/home
 Συνάδελφοι η ιστοσελίδα του συλλόγου έχει εμπλουτιστεί με τη διευκρινιστική εγκύκλιο της β΄ανάθεσης, τις επιστολές, με διευθύνσεις δευτεροβάθμιων, την επιστολή της ΠΕΦ... προσθέστε τη στους αγαπημένους σελιδοδείκτες σας.
 Πλέον μπορείτε να συμβουλεύστε τη συγκεκριμένη ιστοσελίδα για όποια διευκρινιστική εγκύκλιο ή ένσταση χρειάζεστε...
Βάλτε και like όσοι έχετε facebook για να τη διαφημίσουμε...

Η αρχική της σελίδα είναι: http://filologoi02.webnode.gr

Αποσυνδεδεμένος kazanant

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β' Ανάθεση Μαθημάτων: Πλαφόν 7 ωρών
« Απάντηση #190 στις: Δεκέμβριος 13, 2011, 12:12:58 πμ »
ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ
 ΤΟ ΙΔΙΟ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΣΙΩΠΗΡΑ ΕΔΩΣΕ ΕΝΤΟΛΗ ΣΤΙΣ ΔΙΔΕ ΓΙΑ ΠΑΡΑΒΙΑΣΗ ΤΩΝ 7 ΩΡΩΝ ΣΤΟΥΣ ΞΕΝΟΓΛΩΣΣΟΥΣ
Η ΛΥΣΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΝΑ ΣΤΑΛΕΙ ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΤΗΝ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΤΗΣ ΠΕΦ ΣΤΟΝ ΓΕΝΙΚΟ  ΕΠΙΘΕΩΡΗΤΗ ΔΗΜΟΣΙΑΣ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ Κ ΡΑΚΙΝΤΖΗ ΝΑ ΖΗΤΗΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΠΑΡΕΜΒΑΣΗ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΒΙΑΣΗ ΤΟΥ ΝΟΜΟΥ.ΑΥΤΟΣ ΜΟΝΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΚΑΛΕΣΕΙ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ Κ ΤΙΣ ΔΙΔΕ
http://www.gedd.gr/index.php?action=mission
Ο Γενικός Επιθεωρητής Δημόσιας Διοίκησης έχει ως αποστολή τη διασφάλιση της εύρυθμης και αποτελεσματικής λειτουργίας της δημόσιας διοίκησης, την παρακολούθηση και αξιολόγηση του έργου του Σώματος Επιθεωρητών -Ελεγκτών Δημόσιας Διοίκησης και όλων των ιδιαίτερων Σωμάτων και Υπηρεσιών Επιθεώρησης και Ελέγχου της δημόσιας διοίκησης, καθώς και τον εντοπισμό φαινομένων διαφθοράς και κακοδιοίκησης.

Σύμφωνα με το άρθρο 1 του Ν.3074/2002 ο Γενικός Επιθεωρητής Δημόσιας Διοίκησης :

 

    Διατάσσει αυτεπαγγέλτως τη διενέργεια επιθεωρήσεων, ελέγχων και ερευνών από:

        το ΣΕΕΔΔ

        τα ιδιαίτερα Σώματα και τις Υπηρεσίες Επιθεώρησης και Ελέγχου :

            των Υπουργείων,

            των Περιφερειών,

            των οργανισμών τοπικής αυτοδιοίκησης πρώτου και δεύτερου βαθμού,

            των επιχειρήσεών τους,

Αποσυνδεδεμένος lasard

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 603
    • Προφίλ
Απ: Β' Ανάθεση Μαθημάτων: Πλαφόν 7 ωρών
« Απάντηση #191 στις: Δεκέμβριος 22, 2011, 11:41:34 πμ »
Υπαρχει και μια αλλη λυση! Αν είναι να ανατεθεί η Ιστορια εξολοκληρου στους ξενογλωσσους εμεις οι φιλολογοι γιατι να εξεταζομαστε στον ΑΣΕΠ στην Ιστορία; Ας εξετάζονται οι ξενόγλωσσοι! Γιατί να υφιστάμεθα τζάμπα ταλαιπωρία; ΓΙΑ ΤΟ ΤΙΠΟΤΑ;

Αποσυνδεδεμένος GERMANOS

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1706
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Β' Ανάθεση Μαθημάτων: Πλαφόν 7 ωρών
« Απάντηση #192 στις: Δεκέμβριος 22, 2011, 05:13:19 μμ »
 Η απάντηση του πανεπιστημίου Αθηνών ύστερα από προσωπική επιστολή συναδέλφου καθώς και από δική μου τηλεφωνική επικοινωνία... Η Φιλοσοφική Αθηνών είναι με το μέρος μας.. Οι υπόλοιπες? Ας συνεχίσουμε συνάδελφοι.. μετά τα Χριστούγεννα... Σας παραθέτω την απάντηση και σας εύχομαι ολόψυχα Καλό Χριστούγεννα!!!

Αγαπητή κα ...................,
σήμερα στη Γενική Συνέλευση του Τμήματος εγκρίθηκε το κείμενο υποστήριξης
που ζητήσατε. Θα σταλεί στους αρμοδίους του Υπουργείου και αντίγραφο σε
σας. Να είστε καλά και να περάσετε Καλές γιορτές.

Η Πρόεδρος του Τμήματος Ιστορίας και Αρχαιολογίας
Καθ. Ελένη Μαντζουράνη

Αποσυνδεδεμένος why

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 508
    • Προφίλ
Απ: Β' Ανάθεση Μαθημάτων: Πλαφόν 7 ωρών
« Απάντηση #193 στις: Δεκέμβριος 27, 2011, 04:46:41 μμ »
Η απάντηση του πανεπιστημίου Αθηνών ύστερα από προσωπική επιστολή συναδέλφου καθώς και από δική μου τηλεφωνική επικοινωνία... Η Φιλοσοφική Αθηνών είναι με το μέρος μας.. Οι υπόλοιπες? Ας συνεχίσουμε συνάδελφοι.. μετά τα Χριστούγεννα... Σας παραθέτω την απάντηση και σας εύχομαι ολόψυχα Καλό Χριστούγεννα!!!

Αγαπητή κα ...................,
σήμερα στη Γενική Συνέλευση του Τμήματος εγκρίθηκε το κείμενο υποστήριξης
που ζητήσατε. Θα σταλεί στους αρμοδίους του Υπουργείου και αντίγραφο σε
σας. Να είστε καλά και να περάσετε Καλές γιορτές.

Η Πρόεδρος του Τμήματος Ιστορίας και Αρχαιολογίας
Καθ. Ελένη Μαντζουράνη


τα αλλα πανεπιστήμια; ; ; ;  ::)

Αποσυνδεδεμένος faz

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 433
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β' Ανάθεση Μαθημάτων: Πλαφόν 7 ωρών
« Απάντηση #194 στις: Δεκέμβριος 27, 2011, 10:30:31 μμ »
Θα μιλήσουμε και με άλλα Πανεπιστήμια. Είσαι από την περιοχή της Αττικής; Σε ρωτώ, επειδή σήμερα συναντηθήκαμε κάποιοι συνάδελφοι από τη συγκεκριμένη περιοχή για να συζητήσουμε τις κινήσεις του συλλόγου. Ως προς τα Πανεπιστήμια, εάν εσύ έχεις κάπου πρόσβαση, μπορείς να το αναλάβεις. Εάν θέλεις, στείλε μου προσωπικό μήνυμα.

Αποσυνδεδεμένος new_pe06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 574
    • Προφίλ
Απ: Β' Ανάθεση Μαθημάτων: Πλαφόν 7 ωρών
« Απάντηση #195 στις: Δεκέμβριος 28, 2011, 05:23:46 πμ »
Πρέπει να διδάσκουν Ιστορία οι ξενόγλωσσοι; Δεν μου αρέσει η Ιστορία καθόλου. Αγγλική φιλολογία σπούδασα και όχι Ιστορία-Αρχαιολογία. Γιατί να την διδάξω; Αλλά φαντάζομαι πόσο εύκολο θα είναι για την Διεύθυνση ή τον διευθυντή να με αναγκάσει να την διδάξω. Θα μου πεί αν δεν την θέλεις πρέπει να συμπληρώσεις στο τάδε σχολείο στην τάδε πόλη, και στο 10 λεπτο διάλειμμα προλαβαίνεις να πας (Δούλευα πέρσι σε 5 σχολεία και ξέρω πόσο παράλογοι μπορούν να γίνουν. Χαρακτηριστικά θυμάμαι τον Διευθυντή της Διεύθυνσης να μου λέει ε πώς δεν προλαβαίνεις εγώ σε 10 λεπτά το κάνω!) Και αναρωτιέμαι, δεν μπορούν να συμπληρώσουν ωράριο οι ξενόγλωσσοι με το να τους επιτρέψουν να δουλεύουν π.χ. στην πρωτοβάθμια και να συμπληρώνουν ωράριο με σχολεία που ανήκουν στην Δευτεροβάθμια; Δεν θα ήταν πιο σωστό και για σας και για εμάς;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159459
  • Σύνολο θεμάτων: 19210
  • Σε σύνδεση σήμερα: 306
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 285
Σύνολο: 295

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.154 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.