*

Αποστολέας Θέμα: Γ φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12  (Αναγνώστηκε 176934 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος karas

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 176
    • Προφίλ
Απ: Γ φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #518 στις: Οκτώβριος 25, 2011, 10:24:38 μμ »
Καλησπέρα συνάδελφοι. Συγχωρέστε με αν το ερώτημα που θέτω δεν άπτεται απόλυτα του θέματος αλλα βρίσκομαι σε σύγχυση. Μόλις ανακάλυψα ένα σοβαρό πρόβλημα υγείας που στη χειρότερη περίπτωση απαιτεί νεφρεκτομή... Μέσα στη στενοχώρια μου σκέφτηκα ότι θα είναι αδύνατον να δουλέψω αν κληθώ αναπληρωτής αφού αναρρωτική άδεια δικαιούμαστε μόνο μετά από δεκα ημέρες εργασίας. Και πρόβλημα υγείας και άνεργος; Υπάρχει η δυνατότητα να μη χάσεις τη θέση αν δεν πας να αναλάβεις υπηρεσία στο οριζόμενο χρονικό διάστημα; Χίλια συγγνώμη για το άσχετο αλλά είμαι στα χαμένα... από κάθε άποψη... Να είστε καλά και μη στενοχωριέστε για τίποτα.. υγεία πάνω από όλα...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γ φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:48:17 »

Αποσυνδεδεμένος may16

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 656
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #519 στις: Οκτώβριος 25, 2011, 11:12:36 μμ »
 Συνάδελφε karas σου εύχομαι ολόθερμα την καλύτερη δυνατή εξέλιξη με το πρόβλημα της υγείας σου. Έχω ζήσει ανάλογο πρόβλημα στην οικογένειά μου και σε διαβεβαιώ ότι το σημαντικό είναι να ασχοληθείς με την υγεία σου και για όλα τα άλλα θα βρεθούν λύσεις. Εύχομαι σύντομα να πας αναπληρωτής, γερός και δυνατός!

Αποσυνδεδεμένος karas

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 176
    • Προφίλ
Απ: Γ φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #520 στις: Οκτώβριος 25, 2011, 11:20:08 μμ »
Συνάδελφε karas σου εύχομαι ολόθερμα την καλύτερη δυνατή εξέλιξη με το πρόβλημα της υγείας σου. Έχω ζήσει ανάλογο πρόβλημα στην οικογένειά μου και σε διαβεβαιώ ότι το σημαντικό είναι να ασχοληθείς με την υγεία σου και για όλα τα άλλα θα βρεθούν λύσεις. Εύχομαι σύντομα να πας αναπληρωτής, γερός και δυνατός!
may16 σε ευχαριστώ από καρδιάς για τα ζεστά σου λόγια! Να είσαι πάντα καλά

Αποσυνδεδεμένος GR

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 576
    • Προφίλ
Απ: Γ φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #521 στις: Οκτώβριος 25, 2011, 11:24:28 μμ »
Καλησπέρα συνάδελφοι. Συγχωρέστε με αν το ερώτημα που θέτω δεν άπτεται απόλυτα του θέματος αλλα βρίσκομαι σε σύγχυση. Μόλις ανακάλυψα ένα σοβαρό πρόβλημα υγείας που στη χειρότερη περίπτωση απαιτεί νεφρεκτομή... Μέσα στη στενοχώρια μου σκέφτηκα ότι θα είναι αδύνατον να δουλέψω αν κληθώ αναπληρωτής αφού αναρρωτική άδεια δικαιούμαστε μόνο μετά από δεκα ημέρες εργασίας. Και πρόβλημα υγείας και άνεργος; Υπάρχει η δυνατότητα να μη χάσεις τη θέση αν δεν πας να αναλάβεις υπηρεσία στο οριζόμενο χρονικό διάστημα; Χίλια συγγνώμη για το άσχετο αλλά είμαι στα χαμένα... από κάθε άποψη... Να είστε καλά και μη στενοχωριέστε για τίποτα.. υγεία πάνω από όλα...
Περαστικα σου και μην στενοχωριεσαι για ολα τα αλλα.Ισως να μην σου πεσουν ολα μαζι.Και οπως και να εχει θα βρεθει η λυση για να παρεις αναρρωτικη,ανθρωπινο ειναι το θεμα.Προφανως εχεις πολυ καλη σειρα και εχεις βαλει και το κουτακι.Ηρεμησε και φροντισε την υγεια σου.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γ φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:48:17 »

Αποσυνδεδεμένος Elpida!!!

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 511
  • Φύλο: Γυναίκα
  • dum spiro spero...
    • Προφίλ
Απ: Γ φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #522 στις: Οκτώβριος 25, 2011, 11:26:46 μμ »
Καλησπέρα συνάδελφοι. Συγχωρέστε με αν το ερώτημα που θέτω δεν άπτεται απόλυτα του θέματος αλλα βρίσκομαι σε σύγχυση. Μόλις ανακάλυψα ένα σοβαρό πρόβλημα υγείας που στη χειρότερη περίπτωση απαιτεί νεφρεκτομή... Μέσα στη στενοχώρια μου σκέφτηκα ότι θα είναι αδύνατον να δουλέψω αν κληθώ αναπληρωτής αφού αναρρωτική άδεια δικαιούμαστε μόνο μετά από δεκα ημέρες εργασίας. Και πρόβλημα υγείας και άνεργος; Υπάρχει η δυνατότητα να μη χάσεις τη θέση αν δεν πας να αναλάβεις υπηρεσία στο οριζόμενο χρονικό διάστημα; Χίλια συγγνώμη για το άσχετο αλλά είμαι στα χαμένα... από κάθε άποψη... Να είστε καλά και μη στενοχωριέστε για τίποτα.. υγεία πάνω από όλα...
νομίζω πως μπορεις να πάρεις αναρρωτική αδεια και χωρίς να πας 10 μέρες΄,ιδιως αν εχεις ενα τοσο σοβαρο προβλημα.απλά δε θα πληρωθεις....ψαξτο κιολας...περαστικά πάνω από όλα!

Αποσυνδεδεμένος momo

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 263
  • γηράσκω αεί διδασκόμενη..
    • Προφίλ
Απ: Γ φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #523 στις: Οκτώβριος 25, 2011, 11:32:56 μμ »
δες αυτο:
http://www.alfavita.gr/OdigosEkpaideytikou/od2_5_9_813.php

εχει δικιο η Ελπιδα...αποτι λεει η εγκυκλιος εαν δεν εχεις κλεισει 10 μερες υπηρεσιας απλα δεν δικαιουσαι τις αποδοχες των ημερων της αδειας σου... Ευχομαι ολα να πανε καλα! Καλη αναρρωση!!!
Θεέ μου, δώσε μου εγκράτεια και υπομονή... ΤΩΡΑ!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Elpida!!!

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 511
  • Φύλο: Γυναίκα
  • dum spiro spero...
    • Προφίλ
Απ: Γ φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #524 στις: Οκτώβριος 25, 2011, 11:37:51 μμ »
κι εγω μόλις διαβασα την εγκυκλιο και το επιβεβαίωσα.Όλα να πάνε καλά!

Αποσυνδεδεμένος GERMANOS

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1706
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γ φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #525 στις: Οκτώβριος 25, 2011, 11:42:54 μμ »
 Καλή ανάρρωση! Όταν υπάρχει τέτοιο πρόβλημα δεν χρειάζεται να ακολουθούμε το νόμο κατά γράμμα... Εγώ αν ήμουν διευθύντριά σου (μάκαρι.. χα...χα... αστειεύομαι... ) δεν θα υπήρχε περίπτωση να μη σε υποστήριζα... Ο νόμος δεν πρέπει πάντα να ακολουθείται....Μας έδωσες δύναμη απόψε! Πολύ σωστά! Το πιο σημαντικό πράγμα είναι η υγεία μας ...Όλα θα πάνε καλά!

Αποσυνδεδεμένος tonik

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1332
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γ φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #526 στις: Οκτώβριος 26, 2011, 09:42:10 πμ »
karas, τις πιο θερμές ευχές μου για καλύτερη δυνατή εξέλιξη στο πρόβλημα υγείας σου και γρήγορη ανάρρωση. Ζούμε όλοι πολύ δύσκολες ώρες αλλά δεν πρέπει να ξεχνάμε ότι πάνω από όλα είναι η υγεία, χωρίς αυτή δεν μπορούμε να παλέψουμε για όλα τα άλλα. Δυστυχώς όταν μας παίρνει από κάτω το ξεχνάμε...

Επιβεβαιώνω και εγώ ότι δε θα έχεις πρόβλημα με την πρόσληψή σου ως αναπληρωτής. Για άλλο θέμα έχω πάρει και εγώ άδεια αμέσως μόλις προσλήφθηκα. Ακόμα για τις 15 μέρες αναρρωτικής που δικαιούμαστε, αν χρειαστεί, μπορεί κανείς να πάρει άδεια και για μεγαλύτερο διάστημα, απλά νομίζω χάνει κάποια χρήματα, δεν τίθεται θέμα να χάσει τη δουλειά του.
Η διαίρεση της αιωνιότητας σε δευτερόλεπτα, ώρες, μέρες και χρόνια, δεν έχει σημασία πλέον,
καθώς πρωταγωνιστικό ρόλο παίζει η τελειότητα της κάθε στιγμής.

Αποσυνδεδεμένος inw

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2305
    • Προφίλ
    • http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)
Απ: Γ φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #527 στις: Οκτώβριος 26, 2011, 09:45:00 πμ »
Karas σου εύχομαι ολόψυχα περαστικά.όλα τα άλλα θα γίνουν.
http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)

Αποσυνδεδεμένος moustard

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 991
    • Προφίλ
Απ: Γ φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #528 στις: Οκτώβριος 26, 2011, 10:29:30 πμ »
Συνάδελφε karas σου εύχομαι ολόθερμα την καλύτερη δυνατή εξέλιξη με το πρόβλημα της υγείας σου. Έχω ζήσει ανάλογο πρόβλημα στην οικογένειά μου και σε διαβεβαιώ ότι το σημαντικό είναι να ασχοληθείς με την υγεία σου και για όλα τα άλλα θα βρεθούν λύσεις. Εύχομαι σύντομα να πας αναπληρωτής, γερός και δυνατός!
may16 σε ευχαριστώ από καρδιάς για τα ζεστά σου λόγια! Να είσαι πάντα καλά
Σιδερενιος. Κοιτα την υγεια σου και ολα τα αλλα εινει δευτερευοντα.. Συχνα το ξεχναμε με αυτους που μπλεξαμε!!!!!

Αποσυνδεδεμένος karas

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 176
    • Προφίλ
Απ: Γ φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #529 στις: Οκτώβριος 26, 2011, 10:46:59 πμ »
Σας ευχαριστώ όλους από καρδιάς. Θα το κοιτάξω το θέμα και θα απευθυνθώ και στη Β βάθμια. Ελπίζω να βρεθεί άκρη... Κάνω λες και με προσλάβανε  :o αλλά θέλω να είμαι βέβαιος αλλιώς είναι καλύτερο να αποσύρω την αίτησή μου. Και πάλι θερμές ευχαριστίες συνάδελφοι

Αποσυνδεδεμένος phni

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 233
  • Φύλο: Άντρας
  • πε 17.02
    • Προφίλ
Απ: Γ φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #530 στις: Οκτώβριος 26, 2011, 10:48:30 πμ »
περαστικα και σιδερενιος

Αποσυνδεδεμένος trelamenos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 738
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #531 στις: Οκτώβριος 26, 2011, 11:22:38 πμ »
περαστικα στον συναδελφο.ασ μην ξεχναμε.προεχει η υγεια.σιγα μην κλαψω σιγα μην φοβηθω.αφιερωμενο σε ολους.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162164
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 5
Επισκέπτες: 661
Σύνολο: 666

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.088 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.