*

Αποστολέας Θέμα: Γ φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12  (Αναγνώστηκε 176923 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Γ φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #560 στις: Οκτώβριος 28, 2011, 11:16:07 μμ »
Παρακαλώ πολύ, καταλαβαίνω την αγωνία και τον ψυχικό αναβρασμό που εχει προκαλέσει όλη αυτή η κατάσταση, αλλά συνιστώ ηρεμία.
 
Εγιναν τροποποιήσεις τόσο στο "επίμαχο" μήνυμα όσο και σε αυτά που το είχαν ως παράθεση.
Θέλω να κανω σαφές πως δεν θα ξαναμπω στη λογικη της τροποποιησης μηνυματος. Το μηνυμα θα διαγραφεται ως έχει.
Επισης, να χρησιμοποιούμε το "αναφορά σε συντονιστή" για μηνύματα που μας ενοχλούν.  Ευχαριστώ.

υ.γ. Προσωπικα δε θεωρω το "γλυκαναλατη" ως προσωπικη επιθεση. Ενας ηπιος χαρακτηρισμος ηταν για μια επιστολη και ειναι η τελευταια φορα που μπαινω στη λογικη της προσωπικης διαφορας.[/b] Υπαρχουν τα π.μ. και μεσω αυτων να λυνονται οι διαφορες σας.

Μηνύματα που δεν ακολουθούν τους όρους χρησης καθως και μηνύματα που απαντουν σε παρατηρησεις συντονισμου θα διαγραφονται χωρις καμια προειδοποιηση.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 28, 2011, 11:46:27 μμ από MARKOS »
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γ φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:06:44 »

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Γ φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #561 στις: Οκτώβριος 29, 2011, 12:06:37 πμ »
Εγω στεναχωριεμαι με το εξής... 1100 αναπληρωτές αγγλικών, καμία 600 γερμανικών βάλτε κ καμία 200 γαλλικών ....2000 ξενογλωσσοι αναπληρωτές πλήρους κ μειωμένου κ εμείς 635. Κ το παράλογο είναι οτιμξενγλωσσοι μόνιμοι καλύπτουν ωράριο με ώρες ιστορίας.....

Δεν ειναι ακριβως ετσι. Οι ξενογλωσσοι ειναι και για τις 2 βαθμιδες της εκπαιδευσης και δεν ειναι 1100 αλλά οι μισοι περίπου.
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος giota8

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3379
  • Φύλο: Γυναίκα
  • δεν περιγραφω αλλο!!! ΠΕ06
    • Προφίλ
    • ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ06
Απ: Γ φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #562 στις: Οκτώβριος 29, 2011, 12:14:51 πμ »
Εγω στεναχωριεμαι με το εξής... 1100 αναπληρωτές αγγλικών, καμία 600 γερμανικών βάλτε κ καμία 200 γαλλικών ....2000 ξενογλωσσοι αναπληρωτές πλήρους κ μειωμένου κ εμείς 635. Κ το παράλογο είναι οτιμξενγλωσσοι μόνιμοι καλύπτουν ωράριο με ώρες ιστορίας.....

Δεν ειναι ακριβως ετσι. Οι ξενογλωσσοι ειναι και για τις 2 βαθμιδες της εκπαιδευσης και δεν ειναι 1100 αλλά οι μισοι περίπου.

ετσι οπως τα λες ειναι Μαρκο. 1100 δεν ημασταν σιγουρα, εκτος κι αν εγινε κι αλλη φαση και δεν το πηραμε χαμπαρι!
Trust I seek and I find in you
Every day for us something new
Open mind for a different view
And nothing else matters

Αποσυνδεδεμένος θάνος73

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
    • Προφίλ
Απ: Γ φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #563 στις: Οκτώβριος 29, 2011, 12:34:07 πμ »
"άντε, διορίστηκα, τι κάνω τώρα;" αγαπητοί συντονιστές του pde πρέπει να προσθέσετε νέα ομάδα θεμάτων με τίτλο:
"δε διορίστηκα, τι κάνω τώρα;"
...τι κάνουμε τώρα; υπάρχει τίποτε για να ελπίζουμε;
σα δαχτυλίδια του Κρόνου κρέμονται πάνω απ' το κεφάλι τα όνειρα που κάνω όταν είμαι ξύπνιος στο σκοτάδι

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γ φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:06:44 »

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Γ φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #564 στις: Οκτώβριος 29, 2011, 12:45:02 πμ »
Σωστά! Η αλλαγή πλεύσης καθενός ειναι ενα πολυ προσωπικο θεμα με βαση τα προσοντα, το τοπο, τις δεξιοτητες,ικανότητες κλπ 
Ομως, μπορειτε να δημιουργησετε Νέο θέμα στη "Κοινοτητα του pde".....μια καλη ιδεα  ;)
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος άρης

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 14
    • Προφίλ
Απ: Γ φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #565 στις: Οκτώβριος 29, 2011, 02:30:03 πμ »
Παρακαλώ πολύ, καταλαβαίνω την αγωνία και τον ψυχικό αναβρασμό που εχει προκαλέσει όλη αυτή η κατάσταση, αλλά συνιστώ ηρεμία.
 
Εγιναν τροποποιήσεις τόσο στο "επίμαχο" μήνυμα όσο και σε αυτά που το είχαν ως παράθεση.
Θέλω να κανω σαφές πως δεν θα ξαναμπω στη λογικη της τροποποιησης μηνυματος. Το μηνυμα θα διαγραφεται ως έχει.
Επισης, να χρησιμοποιούμε το "αναφορά σε συντονιστή" για μηνύματα που μας ενοχλούν.  Ευχαριστώ.

υ.γ. Προσωπικα δε θεωρω το "γλυκαναλατη" ως προσωπικη επιθεση. Ενας ηπιος χαρακτηρισμος ηταν για μια επιστολη και ειναι η τελευταια φορα που μπαινω στη λογικη της προσωπικης διαφορας.[/b] Υπαρχουν τα π.μ. και μεσω αυτων να λυνονται οι διαφορες σας.

Μηνύματα που δεν ακολουθούν τους όρους χρησης καθως και μηνύματα που απαντουν σε παρατηρησεις συντονισμου θα διαγραφονται χωρις καμια προειδοποιηση.

Συνάδελφε Μάρκο,
Δεν μπορώ να καταλάβω πώς σχεδόν μια εβδομάδα μετά τη σύνταξή μηνύματός μου ανακαλύπτω πως συγκεκριμένη φράση μου -καθόλου προσβλητική, εξάλλου φιλόλογοι είμαστε, το καταλαβαίνουμε όλοι πιστεύω- "κόβεται", δηλαδή λογοκρίνεται, και το μήνυμα χαρακτηρίζεται "επίμαχο", τη στιγμή που κανένα αρνητικό σχόλιο δεν έχει γίνει γι' αυτό, ούτε στο φόρουμ ούτε καν σε προσωπικό μήνυμα που δέχτηκα.. Επίσης, δεν καταλαβαίνω πώς ενώ εσύ ως συντονιστής δε θεωρείς -και ορθά- τη λέξη που χρησιμοποίησα προσβλητική, παρόλα αυτά παρεμβαίνεις "λογοκριτικά" (μου επιτρέπεις - εξού κ τα εισαγωγικά) στο μήνυμα.
Θέλω λοιπόν να ρωτήσω:
- Το φόρουμ δεν αποτελεί χώρο ελεύθερης έκφρασης των θέσεων και απόψεών μας στο πλαίσιο ενός σοβαρού πλαισίου διαλόγου με τεκμηριωμένες τοποθετήσεις και σεβασμό στους συνομιλητές;
- Ποια αρχή του φόρουμ καταπατά το μήνυμά μου και ακολούθως "λογοκρίνεται";
- Ποιες "παρασκηνιακές" κινήσεις κατά της ελεύθερης διακίνησης ιδεών οδήγησαν στην περικοπή φράσης του μηνύματός μου, χωρίς καν να έχω ενημερωθεί πως αυτό είναι "επίμαχο"; Και τελικά σε ρωτώ: Πώς και γιατί τελικά το αρχικό μήνυμα κρίνεται "επίμαχο"; 
Κατόπιν αυτών των σκέψεων επανεισάγω το μήνυμά μου όπως δημοσιεύτηκε αρχικά και ζητώ την αποκατάστασή του από σας τόσο στη σελίδα της πρώτης δημοσίευσής του (34) όσο και στις παραθέσεις του. Τέλος, ζητώ από το/τη συνάδελφο που ενδεχομένως θίχτηκε απ' αυτό να προσπαθεί να συνδιαλέγεται με επιχειρήματα και όχι απ' τη μια να ζητά παρασκηνιακά λογοκριτικές παρεμβάσεις και απ' την άλλη να επικαλείται (ψευτο)ηθικούς λόγους σε σχέση με την απροθυμία του/της να ασκήσει το νόμιμο δικαίωμα (αλλά φυσικά όχι υποχρέωση - αλίμονο!) της καταγγελίας όσων παρανομούν. Ευχαριστώ.
 
Μετά απ' όλα αυτά και τον εν ψυχρώ εμπαιγμό μας (εννοώ την απάντηση από το υπουργείο σε συνάδελφο για το θέμα του πλαφόν των 7 ωρών - βλ. θέμα "Γ φάση αναπληρωτών") είναι δυνατόν να πιστεύουμε ότι γλυκανάλατες -αν και θέλω να πιστεύω καλοπροαίρετες- επιστολές σαν αυτή που προηγήθηκε θα δώσουν λύση στο πρόβλημα; Σε καμιά περίπτωση. Ως μόνη λύση βλέπω -και δεοντολογικά σωστή- τη σύνταξη και αποστολή επιστολής τόσο προς τις διευθύνσεις όσο και προς το υπουργείο, επιστολής όχι "ανθρώπινης", αλλά συλλογικής με "πολιτικά" επιχειρήματα (μην παρεξηγηθεί ο όρος) και φυσικά ευκταίο να υπογράφεται απ' το σύλλογο.. Σ' αυτή τη μορφή διαμαρτυρίας όχι μόνο χωράνε αλλά και επιβάλλονται οι καταγγελίες, και εδώ δε χωράει κανένας ενδοιασμός ούτε μπαίνουν ηθικά ζητήματα στην τήρηση του νόμου.. Στο κάτω κάτω δε ζητάμε να χάσουν τη δουλειά τους οι άνθρωποι, ζητάμε να κάνουν τη δουλειά τους!.. (Ενώ το να διστάζει κανείς σαν μονάδα να προχωρήσει σε προσωπική καταγγελία, είναι κατανοητό..)

Αποσυνδεδεμένος άρης

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 14
    • Προφίλ
Απ: Γ φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #566 στις: Οκτώβριος 29, 2011, 02:36:08 πμ »
Υ.Γ. Δεν ήθελα να καταχραστώ το χώρο αλλά κατ' εξαίρεση δεν κατέφυγα σε προσωπικό μήνυμα αποκλειστικά και μόνο για να αποκαταστήσω την αδικία και επειδή πιστεύω ότι η ελευθερία έκφρασης και η διασφάλισή της αφορά όλα τα μέλη του φόρουμ και φυσικά όλα τα μέλη κάθε κοινωνίας.

Αποσυνδεδεμένος Stelios

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3298
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Γ φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #567 στις: Οκτώβριος 29, 2011, 08:27:12 πμ »
...
Θέλω λοιπόν να ρωτήσω:
- Το φόρουμ δεν αποτελεί χώρο ελεύθερης έκφρασης των θέσεων και απόψεών μας στο πλαίσιο ενός σοβαρού πλαισίου διαλόγου με τεκμηριωμένες τοποθετήσεις και σεβασμό στους συνομιλητές;
- Ποια αρχή του φόρουμ καταπατά το μήνυμά μου και ακολούθως "λογοκρίνεται";
- Ποιες "παρασκηνιακές" κινήσεις κατά της ελεύθερης διακίνησης ιδεών οδήγησαν στην περικοπή φράσης του μηνύματός μου, χωρίς καν να έχω ενημερωθεί πως αυτό είναι "επίμαχο"; Και τελικά σε ρωτώ: Πώς και γιατί τελικά το αρχικό μήνυμα κρίνεται "επίμαχο"; 
...
Καλημέρα, ελπίζοντας να βοηθήσω παραθέτω τους όρους χρήσης και πρόσβασης του φόρουμ:
http://www.pde.gr/index.php?topic=13
Ελπίζω να σου δώσουν απαντήσεις.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 29, 2011, 08:28:44 πμ από Stelios »

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Γ φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #568 στις: Οκτώβριος 29, 2011, 09:22:05 πμ »
Συνάδελφε άρη, ήδη λ'ιγο πιο πάνω πήρα θέση πάνω στο "επίμαχο" μήνυμα. Κατ αρχάς, ζητάω συγγνωμη για την αναστάτωση. Το προβλημα δημιουργήθηκε απο την  επί προσωπικού δημόσια αντιπαράθεση που είναι μη θεμιτή και αντιβαίνει τους όρους χρήσης του συγκεκριμένου φόρουμ.

Σε κάθε περίπτωση, όταν ένα μέλος αισθάνεται ότι προσβάλλεται από κάποιο μήνυμα οφείλει να το αναφέρει στους συντονιστές κι εκείνοι με τη σειρά τους να πράττουν τα δέοντα.

Επίσης, είναι η πρώτη και η τελευταία φορα που μπήκα στη λογική τροποποίησης μηνύματος. Οταν υπάρχουν αναφορές σε συντονιστή, είτε μεσω της λειτουργίας του "κλειδιού" "αναφορά στο συντονιστή", ειτε μεσω της δημοσιας συζητησης, το θεμα θα κλειδωνεται (χωρις προειδοποίηση) για όσο χρονικό διαστημα απαιτείται μεχρι να εξεταστεί η περίπτωση, να διαγραφουν μηνύματα, να γινουν οι απαραιτητες συστάσεις στα μέλη ή ακομα και η διαγραφή τους (αν αυτο ειναι αναγκαίο).

Παρακαλώ μείνετε στο θέμα και μόνο χωρις προσωπικες αντιπαραθέσεις.
Ευχαριστώ.
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος dimik

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 812
    • Προφίλ
Απ: Γ φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #569 στις: Οκτώβριος 29, 2011, 12:00:02 μμ »
ας μην ξεχναμε το θεμα των β αναθεσεων...εξαιτιας του οποίου πολλοι απο μας ειμαστε στο σπίτι μας....αντιμετωποι με την ανεργια...
λοιπον....ας οργανωθουμε...γιατι αλλιως παρτε το χαμπαρι ΔΕ ΘΑ ΔΟΥΜΕ Γ ΦΑΣΗ ουτε επομενη κτλ... αν δεν οργανωθουμε!!!!
σταματηστε να καθεστε και να κρυβεστε πισω απο την οθονη....
το να πας και να ζητησεις αυτα που δικαιουσαι..και αν διαμαρτυρηθεις....δε σημαινει οτι σε αποκλειουν απο μελλοντικες προσλήψεις.....αντε ξυπνατε!!!
Τι φοβαστε και συνεχιζουμε να ειμαστε μονο 4 ατομα???
που ειστε ολοι???
ετσι παιδακια μου καλα δε γινεται...οτι ζητησαν οι προηγουμενοι και το πετυχαν ..εγινε με κοπους και ιδρωτας..οχι ομως μονο 4-5 ατομων...μα ομαδων....
τωρα τι να κανουμε...αυτοι διοριστηκαν....μαχονται για τις μεταθέσεις τους...
ετσι ειναι αυτα..με τη σειρα πανε...ε τωρα ηρθε η
ΣΕΙΡΑ ΜΑΣ τωρα να παλεψουμε και να αποτρεψουμε κατι 12 ωρα και 15 ιστοριας....
πατε χτυπηστε πορτα....ρωτηστε.. ψαχτειτε..καντε τους να νοιωσουν οτι υπάρχετε και οτι δεν μπορει ο καθεις να κανει οτι θελει...και οτι τον συμφερει...
επειδη ο καθε αλλος δε θελει να παρει τα ποδαρακια του και να παει σε δημοτικο για να κανει το ΜΑΘΗΜΑ ΤΟΥΥ ...μας κλεβει εμας την ιστορια....το αποτελεσμα???? ΘΑ ΠΑΡΟΥΝ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΞΕΝΟΓΛΩΣΣΟΥΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ....γιατι οι διευθυντες δημοτικων δεν εχουν ξενογλωσσους και ζητανε....
οταν ξερουμε καλα...πως ξενογλωσσοι μας παιρνουν σβαρνααααααααααα...ολες τις ιστοριες...
αντε ξυπνατεεεεεεεεεεεεεεεεε.......ας μην τους αφησουμε να νομιζουν οτι εχουν να κανουν με αβουλα οντα....που δεχονται απαθεστατα οσα γινονται!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος why

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 508
    • Προφίλ
Απ: Γ φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #570 στις: Οκτώβριος 29, 2011, 12:34:17 μμ »
επειδη ο καθε αλλος δε θελει να παρει τα ποδαρακια του και να παει σε δημοτικο για να κανει το ΜΑΘΗΜΑ ΤΟΥΥ ...μας κλεβει εμας την ιστορια....το αποτελεσμα???? ΘΑ ΠΑΡΟΥΝ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΞΕΝΟΓΛΩΣΣΟΥΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ....γιατι οι διευθυντες δημοτικων δεν εχουν ξενογλωσσους και ζητανε....
οταν ξερουμε καλα...πως ξενογλωσσοι μας παιρνουν σβαρνααααααααααα...ολες τις ιστοριες...
αντε ξυπνατεεεεεεεεεεεεεεεεε.......ας μην τους αφησουμε να νομιζουν οτι εχουν να κανουν με αβουλα οντα....που δεχονται απαθεστατα οσα γινονται!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


 >:(
 ΠΕΣ ΤΑ!! ποιος ακουει;

Αποσυνδεδεμένος GERMANOS

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1706
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γ φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #571 στις: Οκτώβριος 29, 2011, 05:40:48 μμ »
  Την επιστολή την έστειλα και φυσικά έβαλα μόνο το όνομά μου... Επίσης μέλη του υπό σύσταση συλλόγου μού πρότειναν να γράψω την προσφώνηση "μέλη του υπό σύσταση συλλόγου"... . Ο καθένας ας λειτουργήσει όπως πιστεύει καλύτερα ....


« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 29, 2011, 07:59:47 μμ από newseditor »

Αποσυνδεδεμένος άρης

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 14
    • Προφίλ
Απ: Γ φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #572 στις: Οκτώβριος 29, 2011, 07:09:32 μμ »
...
Θέλω λοιπόν να ρωτήσω:
- Το φόρουμ δεν αποτελεί χώρο ελεύθερης έκφρασης των θέσεων και απόψεών μας στο πλαίσιο ενός σοβαρού πλαισίου διαλόγου με τεκμηριωμένες τοποθετήσεις και σεβασμό στους συνομιλητές;
- Ποια αρχή του φόρουμ καταπατά το μήνυμά μου και ακολούθως "λογοκρίνεται";
- Ποιες "παρασκηνιακές" κινήσεις κατά της ελεύθερης διακίνησης ιδεών οδήγησαν στην περικοπή φράσης του μηνύματός μου, χωρίς καν να έχω ενημερωθεί πως αυτό είναι "επίμαχο"; Και τελικά σε ρωτώ: Πώς και γιατί τελικά το αρχικό μήνυμα κρίνεται "επίμαχο"; 
...


Καλημέρα, ελπίζοντας να βοηθήσω παραθέτω τους όρους χρήσης και πρόσβασης του φόρουμ:
http://www.pde.gr/index.php?topic=13
Ελπίζω να σου δώσουν απαντήσεις.

Στέλιο, δεν έχω σκοπό να αναφερθώ ξανά στο συγκεκριμένο θέμα που προφανώς δεν αφορά τους πολλούς. Ωστόσο ξεκαθαρίζω πως ακριβώς επειδή έχω λάβει γνώση των όρων χρήσης του φόρουμ, υπέβαλα και τα σχετικά (ρητορικά) ερωτήματα καθώς έτσι υποδηλώνεται ότι μετατράπηκε σε "επίμαχο" ένα μήνυμα που δεν παραβαίνει κανέναν από τους όρους που έχουν τεθεί. Τέλος, δηλώνω πως σε καμιά περίπτωση δε μ' ενδιέφερε η πρόκληση αναστάτωσης παρά μόνο η συμμετοχή σ' ένα γόνιμο διάλογο. Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος aristos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2928
  • Φύλο: Άντρας
  • Οι "δανειστές" επιτρέπουν την ύπαρξη σχολείων;
    • Προφίλ
Απ: Γ φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #573 στις: Οκτώβριος 31, 2011, 10:07:14 πμ »
Προς: Δ/νση Β/θμιας Εκπαίδευσης ...

Ο κάτωθι υπογεγραμμένος, .................., καθηγητής Φιλόλογος (ΠΕ 02), παρακαλώ να μου γνωστοποιήσετε εγγράφως τις περιπτώσεις που μαθήματα Ιστορίας διδάσκονται, ως β’ ανάθεση, από συναδέλφους καθηγητές ξένων γλωσσών ή Θεολόγους, σε σχολεία του Νομού σας, κατά παρέκκλιση  του ορίου των επτά (7) διδακτικών ωρών, όπως σαφώς ορίζεται με την υπουργική απόφαση 81504/Δ2/19-7-2011 (ΦΕΚ 1811 τ.Β’/ 11-8-2011), καθώς και  με τη διευκρινιστική εγκύκλιο 111528/Δ2/27-9-2011 του γεν. γραμματέα του Υπουργείου Παιδείας, Δια Βίου Μάθησης και Θρησκευμάτων, τις οποίες κι επισυνάπτω. Επιπλέον, παρακαλώ να μου εξηγήσετε, επίσης εγγράφως, την αιτία της όποιας παραβίασης και άμεσα να προβείτε σε διόρθωσή της. Διαφορετικά, επιφυλάσσομαι να προβώ – με τη σειρά μου - σε κάθε νόμιμη ενέργεια, προκειμένου να προασπίσω τα νόμιμα συμφέροντα μου, ως μη κληθείς - για την ώρα – αναπληρωτής. Τέλος, παρακαλώ να κοινοποιήσετε την απάντησή σας και προς το  Υπουργείο Παιδείας, Δια Βίου Μάθησης και Θρησκευμάτων.         
....,       31 – 10 – 2011                     

Ο Αιτών:     
   

   

Nα το κείμενο αίτησης που θα μπορούσε να κατατεθεί, άμεσα, σε κάθε Βθμια.   
Πριν απ’ τα μάτια μου ήσουν φως.
Πριν απ’ τον Έρωτα έρωτας
Κι όταν σε πήρε το φιλί,
Γυναίκα ...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162164
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 604
Σύνολο: 614

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.107 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.