*

Αποστολέας Θέμα: Κίνηση για δημιουργία Συλλόγου Αναπληρωτών Φιλολόγων  (Αναγνώστηκε 147064 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος trelamenos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 738
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
ναι την περιφερειακη διευθυνση.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος GERMANOS

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1706
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Trelamene... σου έστειλα προσωπικό μήνυμα....

Αποσυνδεδεμένος GERMANOS

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1706
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
 Όποιος γνωρίζει παρατυπίες στην Αττική για να έχουμε επιχειρήματα για αύριο... που θα επισκεφτούμε την περιφερειακή διεύθυνση Αττικήςς....ςςςςςςςςςςςςς

Αποσυνδεδεμένος werm

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 273
  • Οχι στην αιχμαλωσια των δελφινιων
    • Προφίλ
Όποιος γνωρίζει παρατυπίες στην Αττική για να έχουμε επιχειρήματα για αύριο... που θα επισκεφτούμε την περιφερειακή διεύθυνση Αττικήςς....ςςςςςςςςςςςςς

         Θα ηθελα  να ερθω κι εγω μαζι σας αλλα για να ρωτησω για τα κενα στην ειδικοτητα των φυσικων.Λιγο ασχετο βεβαια  με το δικο σας θεμα

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Ναστια

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 309
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Όποιος γνωρίζει παρατυπίες στην Αττική για να έχουμε επιχειρήματα για αύριο... που θα επισκεφτούμε την περιφερειακή διεύθυνση Αττικήςς....ςςςςςςςςςςςςς

Περιμένετε λίγο να μαζέψουμε κι άλλα στοιχεία,βρε παιδιά! Μη πάμε εκεί "με άδεια χέρια".

Μέχρι αύριο το μεσημέρι θα ξέρω πληροφορίες -εκ των έσω- για το πως λειτουργούν κάποια σχολεία της Α'Πειραιά και Α' Αθήνας.
Μήπως θα ήταν καλύτερα να πάμε τη Δευτέρα? 

Αποσυνδεδεμένος gard

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 188
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ:Κίνηση για δημιουργία Συλλόγου Αδιόριστων Φιλολόγων
« Απάντηση #299 στις: Νοέμβριος 03, 2011, 05:27:48 μμ »
Στη συνάντηση που έγινε στα Τρίκαλα φάνηκε η αναγκαιότητα συστασης του συλλόγου . Αν και κατοικούμε σε διαφορετικά μέρη της Ελλάδας και η Αθήνα φαντάζει κάπως μακριά , δεν πρέπει να ξεχνάμε ότι πολλα προβλήματα λειτουργίας του συλλόγου μπορεί να λύσει το ίντερνετ .Προτείνω λοιπόν μετά τη σύσταση του συλλόγου να κατασκευαστεί ιστοσελίδα . Στην αρχική σελίδα του site θα υπάρχουν οι επιλογές ‘είσοδος’ και ‘εγγραφή μέλους’ .Για να εισέλθει κάποιος θα πρέπει να έχει κανει εγγραφή η οποία θα τον καθιστά και μέλος του συλλόγου . Στη φόρμα εγγραφής θα ζητάμε : e-mail , κωδικό εισόδου ,όνομα, επώνυμο , τρέχουσα θέση στον πίνακα αναπληρωτων ή ωρομισθίων ή στον πίνακα αναπληρωτών μηδενικής προυπηρεσίας , διεύθυνση κατοικίας , τηλέφωνο .Οι διαχειριστές θα ελέγχουν τα στοιχεία και θα ενεργοποιούν τον κωδικό εισόδου του μελους .
Μέσα στην ιστοσελίδα θα γίνονται οι ψηφοφορίες , οι ανακοινώσεις και τα σχόλια μας . Αυτά για το τεχνικό μέρος του θέματος . Το ουσιαστικό μέρος θα το αναλάβουν τα άτομα που θα εκλέξουμε και το κάθε μέλος χωριστά . Ας μην ξεχνάμε ότι τώρα που είμαστε άνεργοι χρόνο έχουμε , λεφτά δεν έχουμε !!
     

Αποσυνδεδεμένος evants

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 793
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ:Κίνηση για δημιουργία Συλλόγου Αδιόριστων Φιλολόγων
« Απάντηση #300 στις: Νοέμβριος 03, 2011, 05:33:14 μμ »
καλα τα λες αλλά χρειάζεται χρήμα,αρχαιρεσίες σε τόπο νομίμως ορισμένο ως έδρα του συλλόγου,αρα ενοίκιο,πρόεδρος που να ζει στην Αθήνα για να έχει άμεση πρόσβαση στο υπουργείο ή εναλλακτικά ματσωμένος για να μην έχει ανάγκη τα λεφτά του πήγαινε-έλα,και άλλα τετριμμένα πλην όμως σημαντικά.Ποιος τα αναλαμβάνει;
Και φυσικά νομική εκπροσώπηση!

Αποσυνδεδεμένος GERMANOS

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1706
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ:Κίνηση για δημιουργία Συλλόγου Αδιόριστων Φιλολόγων
« Απάντηση #301 στις: Νοέμβριος 03, 2011, 05:49:45 μμ »
 Μην φέρνετε τον πανικό.. Ο σύλλογος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ τα κατάφερε με μία συνάδελφο που ζούσε στη Δράμα... και ήταν σχεδόν μόνη της...δεν ήρθε ποτέ στην Αθήνα... όλα τα έκανε μέσω τηλεφώνου, διαδικτύου, και ταχυδρομείου.... Κοιτάξτε πόσα καταφέραμε με το διαδίκτυο... Μην αποθαρρύνετε το συνάδελφο που επιθυμεί να ηγηθεί του συλλόγου.. Επειδή δεν έχουμε χρόνο για χάσιμο... αν θέλουμε να επικρίνουμε ή να εκφράζουμε την αντίθεσή μας ας προτείνουμε και άμεση λύση που θα μπορούμε να εφαρμόζουμε οι ίδιοι... και όχι τι θα ήταν το ιδανικό και πώς θα μπορούσε να γίνει τέλειο... Τι θα έπρεπε να κάνουμε χτές και όχι σήμερα... έτσι πρέπει να σκεφτόμαστε... Καλή δύναμη.... και καλή συνέχεια στη δουλειά μας!

Αποσυνδεδεμένος gard

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 188
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ:Κίνηση για δημιουργία Συλλόγου Αδιόριστων Φιλολόγων
« Απάντηση #302 στις: Νοέμβριος 03, 2011, 06:00:30 μμ »
Ο.κ evants μπορεί να είναι λίγο ανεδαφικά όσα λέω αλλα έτσι μου ήρθαν στο μυαλό .....όσο για την ηγεσία GERMANOS γελάω ακόμα  ...

Αποσυνδεδεμένος GERMANOS

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1706
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ:Κίνηση για δημιουργία Συλλόγου Αδιόριστων Φιλολόγων
« Απάντηση #303 στις: Νοέμβριος 03, 2011, 06:28:19 μμ »
 Χαίρομαι που κάνω ανθρώπους να γελάνε... το γέλιο κάνει καλό στις δύσκολες ημέρες... Παρ'όλα αυτά ας μην αποθαρρύνουμε τον ηγέτη μας ..χα..χα...

Αποσυνδεδεμένος GERMANOS

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1706
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
 Και εγώ αυτό θα πρότεινα στον τρελαμένο... Να στείλουμε τις ενστάσεις... Αλλά για να πάμε σε μία δευτεροβάθμια.. πρέπει να κλείσουμε ραντεβού (παίρνει επισημότητα), 2. έχουμε στοιχεία... Τρελαμένε εγώ θα παρεβρεθώ μόνο με αυτές τις προυποθέσεις.. Δεν θα έρθω για να παραδώσω μόνο την επιστολή.. Εγώ έστειλα ήδη σε 3 δευτεροβάθμιεις... Δεν χρειάζεται να κάνουμε άσκοπες κινήσεις... Εσύ αν δεν έχεις στείλει την επιστολή σου .. πήγαινε να την παραδώσεις εάν δεν θέλεις να την στείλεις ταχυδρομικώς.. Περιμένω νέα σου σε προσωπικό μήνυμα... αλλά και στο φόρουμ....

Αποσυνδεδεμένος trelamenos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 738
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
εστιλα μηνυμα στο τοπικ δ φαση αναπληρωτων φιλολογων.η συναντηση μεταφερεται την δευτερα κ θα δοθει η επιστολη στην περιφερειακη διευθυνση οπως κ οι ενστασεις που μπορει να εχουμε συγκεντρωσει

Αποσυνδεδεμένος Ναστια

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 309
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Και εγώ αυτό θα πρότεινα στον τρελαμένο... Να στείλουμε τις ενστάσεις... Αλλά για να πάμε σε μία δευτεροβάθμια.. πρέπει να κλείσουμε ραντεβού (παίρνει επισημότητα), 2. έχουμε στοιχεία... Τρελαμένε εγώ θα παρεβρεθώ μόνο με αυτές τις προυποθέσεις.. Δεν θα έρθω για να παραδώσω μόνο την επιστολή.. Εγώ έστειλα ήδη σε 3 δευτεροβάθμιεις... Δεν χρειάζεται να κάνουμε άσκοπες κινήσεις... Εσύ αν δεν έχεις στείλει την επιστολή σου .. πήγαινε να την παραδώσεις εάν δεν θέλεις να την στείλεις ταχυδρομικώς.. Περιμένω νέα σου σε προσωπικό μήνυμα... αλλά και στο φόρουμ....


Συμφωνώ κ εγώ.Χωρίς στοιχεία δεν έχει νόημα να χτυπάμε πόρτες γιατί θα μας τις κλείσουν κατά πρόσωπο.
Οπωσδήποτε με ραντεβού. Διαφορετικά, ας τις στείλουμε συστημένες.

Αποσυνδεδεμένος GERMANOS

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1706
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
 Τι θα λέγατε εάν στέλναμε την επιστολή και στα σχολεία κατευθείαν?
Προς: Γυμνάσιο

         Ο κάτωθι υπογεγραμμένος……………… καθηγητής Φιλόλογος (ΠΕ 02), παρακαλώ να μου γνωστοποιήσετε εγγράφως τις περιπτώσεις που μαθήματα Ιστορίας διδάσκονται, ως β΄ ανάθεση, από συναδέλφους καθηγητές ξένων γλωσσών ή Θεολόγους, σε σχολεία του Νομού σας, κατά παρέκκλιση  του ορίου των επτά (7) διδακτικών ωρών, όπως σαφώς ορίζεται με την υπουργική απόφαση 81504/Δ2/19-7-2011 (ΦΕΚ 1811 τ.Β’/ 11-8-2011), καθώς και  με τη διευκρινιστική εγκύκλιο 111528/Δ2/27-9-2011 του γεν. γραμματέα του Υπουργείου Παιδείας, Δια Βίου Μάθησης και Θρησκευμάτων, τις οποίες κι επισυνάπτω. Επιπλέον, παρακαλώ να μου εξηγήσετε, επίσης εγγράφως, την αιτία της όποιας παραβίασης και άμεσα να προβείτε σε διόρθωσή της. Διαφορετικά, επιφυλάσσομαι να προβώ – με τη σειρά μου - σε κάθε νόμιμη ενέργεια, προκειμένου να προασπίσω τα νόμιμα συμφέροντα μου, ως μη κληθείς - για την ώρα – αναπληρωτής. Τέλος, παρακαλώ να κοινοποιήσετε την απάντησή σας προς τη Δευτεροβάθμια που ανήκει το σχολείο σας και προς το Υπουργείο Παιδείας, Δια Βίου Μάθησης και Θρησκευμάτων.         
   31 – 10 – 2011                     

Ο αιτών

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160929
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 780
Σύνολο: 791

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.076 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.