*

Αποστολέας Θέμα: Κίνηση για δημιουργία Συλλόγου Αναπληρωτών Φιλολόγων  (Αναγνώστηκε 146274 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος trelamenos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 738
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κίνηση για δημιουργία Συλλόγου Αναπληρωτών Φιλολόγων
« Απάντηση #448 στις: Νοέμβριος 07, 2011, 04:27:42 μμ »
εδωσα το τηλεφωνο μου στον κ στεφο προεδρο της πεφ προκειμενου να με ενημερωσει για την αυριανη συναντηση.μολις επιβεβαιωθει το ραντεβου θα ενημερωσω

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος GERMANOS

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1706
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Κίνηση για δημιουργία Συλλόγου Αναπληρωτών Φιλολόγων
« Απάντηση #449 στις: Νοέμβριος 07, 2011, 05:58:09 μμ »
Προς:Περιφερειακή Δ/νση Εκπαίδευσης ....

Ο κάτωθι υπογεγραμμένος, ....................., καθηγητής Φιλόλογος (ΠΕ 02), παρακαλώ να μου γνωστοποιήσετε εγγράφως αν υπάρχουν περιπτώσεις που μαθήματα Ιστορίας διδάσκονται, ως β’ ανάθεση, από συναδέλφους καθηγητές ξένων γλωσσών ή Θεολόγους, σε σχολεία της περιφέρειάς σας, κατά παρέκκλιση  του ορίου των επτά (7) διδακτικών ωρών, όπως σαφώς ορίζεται με την υπουργική απόφαση 81504/Δ2/19-7-2011 (ΦΕΚ 1811 τ.Β’/ 11-8-2011), καθώς και  με τη διευκρινιστική εγκύκλιο 111528/Δ2/27-9-2011 του γεν. γραμματέα του Υπουργείου Παιδείας, Δια Βίου Μάθησης και Θρησκευμάτων, τις οποίες κι επισυνάπτω. Επιπλέον, παρακαλώ να μου εξηγήσετε, επίσης εγγράφως, την αιτία της όποιας παραβίασης και άμεσα να προβείτε σε διόρθωσή της. Διαφορετικά, επιφυλάσσομαι να προβώ – με τη σειρά μου - σε κάθε νόμιμη ενέργεια, προκειμένου να προασπίσω τα νόμιμα συμφέροντα μου, ως μη κληθείς - για την ώρα – αναπληρωτής.Τέλος, παρακαλώ να κοινοποιήσετε την απάντησή σας και προς το  Υπουργείο Παιδείας, Δια Βίου Μάθησης και Θρησκευμάτων.         
....,    ...   – 11 – 2011                   
 Ο Αιτών:     

Αποσυνδεδεμένος GERMANOS

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1706
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Κίνηση για δημιουργία Συλλόγου Αναπληρωτών Φιλολόγων
« Απάντηση #450 στις: Νοέμβριος 07, 2011, 06:01:47 μμ »
Προς: Δ/νση Β/θμιας Εκπαίδευσης ...

Ο κάτωθι υπογεγραμμένος, .................., καθηγητής Φιλόλογος (ΠΕ 02), παρακαλώ να μου γνωστοποιήσετε εγγράφως τις περιπτώσεις που μαθήματα Ιστορίας διδάσκονται, ως β’ ανάθεση, από συναδέλφους καθηγητές ξένων γλωσσών ή Θεολόγους, σε σχολεία του Νομού σας, κατά παρέκκλιση  του ορίου των επτά (7) διδακτικών ωρών, όπως σαφώς ορίζεται με την υπουργική απόφαση 81504/Δ2/19-7-2011 (ΦΕΚ 1811 τ.Β’/ 11-8-2011), καθώς και  με τη διευκρινιστική εγκύκλιο 111528/Δ2/27-9-2011 του γεν. γραμματέα του Υπουργείου Παιδείας, Δια Βίου Μάθησης και Θρησκευμάτων, τις οποίες κι επισυνάπτω. Επιπλέον, παρακαλώ να μου εξηγήσετε, επίσης εγγράφως, την αιτία της όποιας παραβίασης και άμεσα να προβείτε σε διόρθωσή της. Διαφορετικά, επιφυλάσσομαι να προβώ – με τη σειρά μου - σε κάθε νόμιμη ενέργεια, προκειμένου να προασπίσω τα νόμιμα συμφέροντα μου, ως μη κληθείς - για την ώρα – αναπληρωτής. Τέλος, παρακαλώ να κοινοποιήσετε την απάντησή σας και προς το  Υπουργείο Παιδείας, Δια Βίου Μάθησης και Θρησκευμάτων.         
....,       31 – 10 – 2011                     

Ο Αιτών:     
   

Αποσυνδεδεμένος Ναστια

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 309
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Κίνηση για δημιουργία Συλλόγου Αναπληρωτών Φιλολόγων
« Απάντηση #451 στις: Νοέμβριος 07, 2011, 06:06:34 μμ »

 Tonic & Germanos , σας ευχαριστώ πολύ.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος may16

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 656
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κίνηση για δημιουργία Συλλόγου Αναπληρωτών Φιλολόγων
« Απάντηση #452 στις: Νοέμβριος 07, 2011, 07:07:48 μμ »
Γερμανέ σου έχω στείλει π.μ.

Αποσυνδεδεμένος GERMANOS

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1706
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Κίνηση για δημιουργία Συλλόγου Αναπληρωτών Φιλολόγων
« Απάντηση #453 στις: Νοέμβριος 07, 2011, 07:33:55 μμ »
 Συνάδελφοι όποιος επιθυμεί να στείλει επιστολή μπορεί να στείλει επιστολή στη Δευτεροβάθμια Αιτωλοακακαρνανίας, δευτεροβάθμια με αρκετά κρούσματα ανάθεσης β΄ . Επίσης έχουμε και στοιχεία σχολείου με καταστρατήγηση του ορίου των 7 ωρών...

Αποσυνδεδεμένος alexpap

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 123
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μια σκέψη γεμίζει την απεραντοσύνη
    • Προφίλ
Απ: Κίνηση για δημιουργία Συλλόγου Αναπληρωτών Φιλολόγων
« Απάντηση #454 στις: Νοέμβριος 07, 2011, 08:12:24 μμ »
η εναλλακτική πρότασή μου για την αίτηση- ιστορία διδάσκουν κ άλλες ειδικότητες που δεν έχουν συμπεριληφθεί στις μέχρι τώρα αίτήσεις!!! με την αίτηση που παρέθεσε η Germanos ζητάμε απάντηση στην καταστρατήγηση του ορίου των 7 ωρών μόνο από ξενόγλωσσους κ θεολόγους!!! κ οι νομικοί, οι κοινωνιολόγοι δεν αναφέρονται πουθενά!!!-

Ονοματεπώνυμο
Διεύθυνση
τηλ
mail

ΠΡΟΣ
1.   Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης .......

ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ
1.Περιφερειακή Δ/νση Εκπαίδευσης  Πελοποννήσου
2.  Υπουργείο Παιδείας


H  κάτωθι υπογεγραμμένη .................., καθηγήτρια Φιλόλογος (ΠΕ 02), παρακαλώ να μου γνωστοποιήσετε εγγράφως αν υπάρχουν περιπτώσεις που μαθήματα Ιστορίας ή άλλα φιλολογικά μαθήματα διδάσκονται, ως β’ ανάθεση, από συναδέλφους καθηγητές ξένων γλωσσών ή  άλλων ειδικοτήτων πλην φιλολόγων, όπως: θεολόγοι, κοινωνιολόγοι, νομικοί, οικονομολογοι κλπ, σε σχολεία της περιφέρειάς σας, κατά παρέκκλιση  του ορίου των επτά (7) διδακτικών ωρών, όπως σαφώς ορίζεται με την υπουργική απόφαση 81504/Δ2/19-7-2011 (ΦΕΚ 1811 τ.Β’/ 11-8-2011), καθώς και  με τη διευκρινιστική εγκύκλιο 111528/Δ2/27-9-2011 του γεν. γραμματέα του Υπουργείου Παιδείας, Δια Βίου Μάθησης και Θρησκευμάτων, τις οποίες κι επισυνάπτω. (*συνημμένο έγγραφο 1 κ 2) Επιπλέον, παρακαλώ να μου εξηγήσετε, επίσης εγγράφως, την αιτία της όποιας παραβίασης και άμεσα να προβείτε σε διόρθωσή της. Το αίτημά  αυτό υποβάλλεται προκειμένου να προασπίσω τα συμφέροντά μου ως μη κληθείσα – για την ώρα- αναπληρώτρια.


                                                                                                                                                                Με εκτίμηση 
               
                                                                                                                                                                Η Αιτούσα

                                                                                                                                                             

 Εκπρόσωπος  του υπό σύσταση συλλόγου Αδιόριστων Φιλολόγων / μέλος της κίνησης Αδιόριστων Φιλολόγων


Αποσυνδεδεμένος alexpap

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 123
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μια σκέψη γεμίζει την απεραντοσύνη
    • Προφίλ
Απ: Κίνηση για δημιουργία Συλλόγου Αναπληρωτών Φιλολόγων
« Απάντηση #455 στις: Νοέμβριος 07, 2011, 08:15:29 μμ »
η περιφερειακή διεύθυνση εννοείται πως προσαρμόζεται ανάλογα με το που ανήκει η ββάθμια που αποστέλλεται η αίτηση!! από κεκτημένη ταχύτητα το άφησα!

Αποσυνδεδεμένος inw

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2305
    • Προφίλ
    • http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)
Απ: Κίνηση για δημιουργία Συλλόγου Αναπληρωτών Φιλολόγων
« Απάντηση #456 στις: Νοέμβριος 07, 2011, 09:49:57 μμ »
Μόλις γύρισα απ' το δικηγόρο.Χρειάζεται ομοψυχία και σοβαρότητα το θέμα.Απόψεις για 30 μηνα κ.ά. δεν μπορούν να ληφθούν υπόψη,γιατί δεν ισχύουν τώρα.Το να ζητήσουμε κατάργηση του 3848 δε γίνεται ,γιατί δεν είναι αντισυνταγματικός,εφόσον ψηφίστηκε απ' τη Βουλή.Γραφεία δε χρειάζονται,θα βάλουμε έδρα Δήμος Τρικκαίων. Χρειαζόμαστε 21 υπογραφές.Ήδη χάσαμε πολύτιμο χρόνο, έρχονται εκλογές ,οπότε θα υπάρξει κάποια καθυστέρηση.Τα υπόλοιπα θα τα γράψω αύριο στους συντονιστές και θα ενημερωθείτε απ' τους ίδιους.Όποιος έχει αντίρρηση να την εκφράσει ,αλλά εκτός από αυτή να αναλάβει και τη σύσταση συλλόγου.
http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)

Αποσυνδεδεμένος irenead

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1222
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Κίνηση για δημιουργία Συλλόγου Αναπληρωτών Φιλολόγων
« Απάντηση #457 στις: Νοέμβριος 07, 2011, 10:10:40 μμ »
η εναλλακτική πρότασή μου για την αίτηση- ιστορία διδάσκουν κ άλλες ειδικότητες που δεν έχουν συμπεριληφθεί στις μέχρι τώρα αίτήσεις!!! με την αίτηση που παρέθεσε η Germanos ζητάμε απάντηση στην καταστρατήγηση του ορίου των 7 ωρών μόνο από ξενόγλωσσους κ θεολόγους!!! κ οι νομικοί, οι κοινωνιολόγοι δεν αναφέρονται πουθενά!!!-

Ονοματεπώνυμο
Διεύθυνση
τηλ
mail

ΠΡΟΣ
1.   Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης .......

ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ
1.Περιφερειακή Δ/νση Εκπαίδευσης  Πελοποννήσου
2.  Υπουργείο Παιδείας


H  κάτωθι υπογεγραμμένη .................., καθηγήτρια Φιλόλογος (ΠΕ 02), παρακαλώ να μου γνωστοποιήσετε εγγράφως αν υπάρχουν περιπτώσεις που μαθήματα Ιστορίας ή άλλα φιλολογικά μαθήματα διδάσκονται, ως β’ ανάθεση, από συναδέλφους καθηγητές ξένων γλωσσών ή  άλλων ειδικοτήτων πλην φιλολόγων, όπως: θεολόγοι, κοινωνιολόγοι, νομικοί, οικονομολογοι κλπ, σε σχολεία της περιφέρειάς σας, κατά παρέκκλιση  του ορίου των επτά (7) διδακτικών ωρών, όπως σαφώς ορίζεται με την υπουργική απόφαση 81504/Δ2/19-7-2011 (ΦΕΚ 1811 τ.Β’/ 11-8-2011), καθώς και  με τη διευκρινιστική εγκύκλιο 111528/Δ2/27-9-2011 του γεν. γραμματέα του Υπουργείου Παιδείας, Δια Βίου Μάθησης και Θρησκευμάτων, τις οποίες κι επισυνάπτω. (*συνημμένο έγγραφο 1 κ 2) Επιπλέον, παρακαλώ να μου εξηγήσετε, επίσης εγγράφως, την αιτία της όποιας παραβίασης και άμεσα να προβείτε σε διόρθωσή της. Το αίτημά  αυτό υποβάλλεται προκειμένου να προασπίσω τα συμφέροντά μου ως μη κληθείσα – για την ώρα- αναπληρώτρια.


                                                                                                                                                                Με εκτίμηση 
               
                                                                                                                                                                Η Αιτούσα

                                                                                                                                                             

 Εκπρόσωπος  του υπό σύσταση συλλόγου Αδιόριστων Φιλολόγων / μέλος της κίνησης Αδιόριστων Φιλολόγων
Για πληροφόρηση:Οι οικονομολόγοι ούτε είχαν ποτέ, ούτε έχουν ως β ανάθεση την ιστορία.
Nομίζω ότι το ίδιο ισχύει και για τους κοινωνιολόγους.

Αποσυνδεδεμένος AntreaEirini

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1538
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Κίνηση για δημιουργία Συλλόγου Αναπληρωτών Φιλολόγων
« Απάντηση #458 στις: Νοέμβριος 07, 2011, 10:43:00 μμ »
η εναλλακτική πρότασή μου για την αίτηση- ιστορία διδάσκουν κ άλλες ειδικότητες που δεν έχουν συμπεριληφθεί στις μέχρι τώρα αίτήσεις!!! με την αίτηση που παρέθεσε η Germanos ζητάμε απάντηση στην καταστρατήγηση του ορίου των 7 ωρών μόνο από ξενόγλωσσους κ θεολόγους!!! κ οι νομικοί, οι κοινωνιολόγοι δεν αναφέρονται πουθενά!!!-

Ονοματεπώνυμο
Διεύθυνση
τηλ
mail

ΠΡΟΣ
1.   Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης .......

ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ
1.Περιφερειακή Δ/νση Εκπαίδευσης  Πελοποννήσου
2.  Υπουργείο Παιδείας


H  κάτωθι υπογεγραμμένη .................., καθηγήτρια Φιλόλογος (ΠΕ 02), παρακαλώ να μου γνωστοποιήσετε εγγράφως αν υπάρχουν περιπτώσεις που μαθήματα Ιστορίας ή άλλα φιλολογικά μαθήματα διδάσκονται, ως β’ ανάθεση, από συναδέλφους καθηγητές ξένων γλωσσών ή  άλλων ειδικοτήτων πλην φιλολόγων, όπως: θεολόγοι, κοινωνιολόγοι, νομικοί, οικονομολογοι κλπ, σε σχολεία της περιφέρειάς σας, κατά παρέκκλιση  του ορίου των επτά (7) διδακτικών ωρών, όπως σαφώς ορίζεται με την υπουργική απόφαση 81504/Δ2/19-7-2011 (ΦΕΚ 1811 τ.Β’/ 11-8-2011), καθώς και  με τη διευκρινιστική εγκύκλιο 111528/Δ2/27-9-2011 του γεν. γραμματέα του Υπουργείου Παιδείας, Δια Βίου Μάθησης και Θρησκευμάτων, τις οποίες κι επισυνάπτω. (*συνημμένο έγγραφο 1 κ 2) Επιπλέον, παρακαλώ να μου εξηγήσετε, επίσης εγγράφως, την αιτία της όποιας παραβίασης και άμεσα να προβείτε σε διόρθωσή της. Το αίτημά  αυτό υποβάλλεται προκειμένου να προασπίσω τα συμφέροντά μου ως μη κληθείσα – για την ώρα- αναπληρώτρια.


                                                                                                                                                                Με εκτίμηση 
               
                                                                                                                                                                Η Αιτούσα

                                                                                                                                                             

 Εκπρόσωπος  του υπό σύσταση συλλόγου Αδιόριστων Φιλολόγων / μέλος της κίνησης Αδιόριστων Φιλολόγων
Για πληροφόρηση:Οι οικονομολόγοι ούτε είχαν ποτέ, ούτε έχουν ως β ανάθεση την ιστορία.
Nομίζω ότι το ίδιο ισχύει και για τους κοινωνιολόγους.

Όντως. Οι ΠΕ13 Νομικοί έχουν β' ανάθεση την ιστορία

Αποσυνδεδεμένος GERMANOS

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1706
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Κίνηση για δημιουργία Συλλόγου Αναπληρωτών Φιλολόγων
« Απάντηση #459 στις: Νοέμβριος 07, 2011, 11:33:19 μμ »
Μόλις γύρισα απ' το δικηγόρο.Χρειάζεται ομοψυχία και σοβαρότητα το θέμα.Απόψεις για 30 μηνα κ.ά. δεν μπορούν να ληφθούν υπόψη,γιατί δεν ισχύουν τώρα.Το να ζητήσουμε κατάργηση του 3848 δε γίνεται ,γιατί δεν είναι αντισυνταγματικός,εφόσον ψηφίστηκε απ' τη Βουλή.Γραφεία δε χρειάζονται,θα βάλουμε έδρα Δήμος Τρικκαίων. Χρειαζόμαστε 21 υπογραφές.Ήδη χάσαμε πολύτιμο χρόνο, έρχονται εκλογές ,οπότε θα υπάρξει κάποια καθυστέρηση.Τα υπόλοιπα θα τα γράψω αύριο στους συντονιστές και θα ενημερωθείτε απ' τους ίδιους.Όποιος έχει αντίρρηση να την εκφράσει ,αλλά εκτός από αυτή να αναλάβει και τη σύσταση συλλόγου.
Ινώ συνέχισε... σε ευχαριστούμε πολύ.. Περιμένουμε οδηγίες σου...!!!

Αποσυνδεδεμένος inw

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2305
    • Προφίλ
    • http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)
Απ: Κίνηση για δημιουργία Συλλόγου Αναπληρωτών Φιλολόγων
« Απάντηση #460 στις: Νοέμβριος 08, 2011, 08:43:10 πμ »
Μόλις γύρισα απ' το δικηγόρο.Χρειάζεται ομοψυχία και σοβαρότητα το θέμα.Απόψεις για 30 μηνα κ.ά. δεν μπορούν να ληφθούν υπόψη,γιατί δεν ισχύουν τώρα.Το να ζητήσουμε κατάργηση του 3848 δε γίνεται ,γιατί δεν είναι αντισυνταγματικός,εφόσον ψηφίστηκε απ' τη Βουλή.Γραφεία δε χρειάζονται,θα βάλουμε έδρα Δήμος Τρικκαίων. Χρειαζόμαστε 21 υπογραφές.Ήδη χάσαμε πολύτιμο χρόνο, έρχονται εκλογές ,οπότε θα υπάρξει κάποια καθυστέρηση.Τα υπόλοιπα θα τα γράψω αύριο στους συντονιστές και θα ενημερωθείτε απ' τους ίδιους.Όποιος έχει αντίρρηση να την εκφράσει ,αλλά εκτός από αυτή να αναλάβει και τη σύσταση συλλόγου.
Ινώ συνέχισε... σε ευχαριστούμε πολύ.. Περιμένουμε οδηγίες σου...!!!
Γερμανέ σ' ευχαριστώ για τη στήριξη.
http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)

Αποσυνδεδεμένος AntreaEirini

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1538
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Κίνηση για δημιουργία Συλλόγου Αναπληρωτών Φιλολόγων
« Απάντηση #461 στις: Νοέμβριος 08, 2011, 11:38:10 πμ »
Όχι Τonik κανένα νεώτερο.. γιατί η Ινώ σήμερα έχει ραντεβού με το δικηγόρο στις 7.00 η ώρα... Λογικά αύριο η Ινώ θα το κοινοποιήσει στους συντονιστές και αυτοί με τη σειρά τους θα το κοινοποιήσουν στα μέλη τους...
 Σας θυμίζω ότι μέχρι τώρα έχουμε στείλει επιστολές στις ακόλουθες δευτεροβάθμιες... Όσοι δεν έχετε στείλει ακόμη καλό θα ήταν να μπείτε στον κόπο...
 Επιστολές που στάλθηκαν σε Διευθύνσεις Δευτεροβάθμιας

1.   Αττική Ανατολική = 1
2.   Αχαΐα =1
3.   Δράμα =1
4.   Θεσσαλονίκη Αννατολική =1
5.   Θεσσαλονίκη Δυτική =1
6.   Πειραιάς =2
7.   Καρδίτσα =1
8.   Κόρινθος =1
9.   Λάρισα =1
10.   Μαγνησία =1
11.   Σέρρες =2
12.   Τρίκαλα =1
13.   Φλώρινα =1

Επιστολές που στάλθηκαν σε Περιεφερειακές Διευθύνσεις
1.   Περιφέρεια Δυτικής Ελλάδας =1
2.   Δυτική Μακεδονία =1\
3.    Ανατολικής Μακεδονίοας και Θράκης μέσω της Δευτεροβάθμιας Δράμας
4.   Θεσσαλία
5.   Εκπαιδευτική Περιφέρεια Ηπείρου =1

Πανεπιστήμια
1.   Ιωάννινα (Τμήμα Φιλολογίας Ιστορίας –Αρχαιολογίας)

Παιδαγωγικό Ινστιτούτο

Επιδόθηκε από συνάδελφο και στη β'βάθμια Καβάλας.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159853
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 650
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 621
Σύνολο: 630

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.077 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.