*

Αποστολέας Θέμα: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας  (Αναγνώστηκε 2984496 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kvanto_thess

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 215
    • Προφίλ
Ρε παιδια ομως γιατι να ειναι 8 ευρω η ωρα?  αφουα πια ΔΕν θα υπαρχουν κρατησεις λογω ΙΚΑ , μια που θα καταβαλονται απο εμας. Λογικα η ωρα δεν πρεπει να ειναι παρα πανω καπου στα 11 - 12 ευρω ???

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Ρε παιδια ομως γιατι να ειναι 8 ευρω η ωρα?  αφουα πια ΔΕν θα υπαρχουν κρατησεις λογω ΙΚΑ , μια που θα καταβαλονται απο εμας. Λογικα η ωρα δεν πρεπει να ειναι παρα πανω καπου στα 11 - 12 ευρω ???
την χρονια που περασε ,οσοι ειχαν τεβε με μεταπτυχιακο επαιρναν 12 καθαρα, την χρονια που ερχεται ομως στη προκυρηξη δεν αναφερει τιποτα για το ποσο της πληρωμης, υποψιαζομαι οτι θα εχει και νεα μειωση

Αποσυνδεδεμένος e-labor

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 42
    • Προφίλ
Μετά από τηλεφωνική επικοινωνία που είχα με το ΙΔΕΚΕ μου είπαν ότι θα δουλεύει, όποιος αναλάβει, με το παλιό καθιστώς, δηλαδή μάξιμουμ 11 ώρες και φυσικά μόνο σε ένα σχολείο. Γενικά θα είναι ένας ωρομίσθιος - ανελεύθερος επαγγελματίας μαμάκας!!!
Για χρήματα μου είπε ότι θα ισχύει ότι και πέρυσι, δηλ 12-15-17, αλλά μου έβαλε και ένα μάλλον στην πρόταση.
 
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 22, 2011, 02:07:14 μμ από e-labor »

Αποσυνδεδεμένος Minnie

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 113
    • Προφίλ
Θα 'θελα να ρωτήσω κάτι σχετικό με την αίτηση που αναφέρατε κ πιο πάνω. Για να κάνουμε καινούργια μπορούμε-πρέπει να χρησιμοποιήσουμε τον ίδιο κωδικό κ όνομα χρήστη με πέρσυ; (για όσους είχαν κάνει αίτηση κ πέρσυ)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Κοροιδο

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 411
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Μετά από τηλεφωνική επικοινωνία που είχα με το ΙΔΕΚΕ μου είπαν ότι θα δουλεύει, όποιος αναλάβει, με το παλιό καθιστώς, δηλαδή μάξιμουμ 11 ώρες και φυσικά μόνο σε ένα σχολείο. Γενικά θα είναι ένας ωρομίσθιος - ανελεύθερος επαγγελματίας μαμάκας!!!
Για χρήματα μου είπε ότι θα ισχύει ότι και πέρυσι, δηλ 12-15-17, αλλά μου έβαλε και ένα μάλλον στην πρόταση.
Υποθετω οι τιμες ειναι προ παρακρατησης ε?
Δηλ. 12-20% = 9.6
Πληροφοριακα, την παρακρατηση συνηθως (το συνηθως θελει πολυυυυ αναλυση) την παιρνεις πισω (συνηθως παλι, καποιο ποσοστο), αλλα να ξερετε περιπου στα τελη της επομενης χρονιας (οχι ακαδ. χρονιας -:P)
Σαν να δινετε ενα δανειο-ΑΤΟΚΟ- στο κρατος δειτε το! :o
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 22, 2011, 03:17:18 μμ από Κοροιδο »

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Μετά από τηλεφωνική επικοινωνία που είχα με το ΙΔΕΚΕ μου είπαν ότι θα δουλεύει, όποιος αναλάβει, με το παλιό καθιστώς, δηλαδή μάξιμουμ 11 ώρες και φυσικά μόνο σε ένα σχολείο. Γενικά θα είναι ένας ωρομίσθιος - ανελεύθερος επαγγελματίας μαμάκας!!!
Για χρήματα μου είπε ότι θα ισχύει ότι και πέρυσι, δηλ 12-15-17, αλλά μου έβαλε και ένα μάλλον στην πρόταση.
γιατι να ειναι μαξιμουμ 11 ωρες ? αφου δεν θα ειναι ωρομισθιος πια ο εργαζομενος!  >:(οι ωρες δεν θα μετρανε ως προυπηρεσια...εν καταλαβαινω τιποτα :(

Αποσυνδεδεμένος mariliane

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1265
    • Προφίλ
μα αυτο ειναι το παραδοξο. ειμαστε οι ιδιοι εκπαιδευτικοι, στο ιδιο καθεστως ωρολογιου προγραμματος, μονο που τωρα μισθολογικα, ειμαστε ελευθεροι επαγγελματιες.

Αποσυνδεδεμένος Κοροιδο

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 411
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Να ρωτησω κι εγω κατι. Λεει στην προκηρυξη οτι θελει "εταιρια ταχυμεταφορων" για την αποστολη των δικαιολογητικων. Τι εννοει? Κουριερ? ή μπορω και με συστημενο?
κουριερ = 11 με 12 ευρω
συστημενο= 3 με 4 ευρω
μπορει να ειναι θλιβερη η ερωτηση, αλλά δυστυχως δεν μου περισσευουν... :-\
................

Αποσυνδεδεμένος sixtir

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1137
    • Προφίλ
Να ρωτησω κι εγω κατι. Λεει στην προκηρυξη οτι θελει "εταιρια ταχυμεταφορων" για την αποστολη των δικαιολογητικων. Τι εννοει? Κουριερ? ή μπορω και με συστημενο?
κουριερ = 11 με 12 ευρω
συστημενο= 3 με 4 ευρω
μπορει να ειναι θλιβερη η ερωτηση, αλλά δυστυχως δεν μου περισσευουν... :-\
................
και εγώ το σκέφτηκα αυτό. ακόμη και να μου περισσεύουν δεν θέλω να τους τα δώσω. τέλοσπαντων βρήκα τις ταχυμεταφορές των ελτα που έχουν μια έκπτωση και κάπου 7 ευρώ αν κατάλαβα καλά. θα πάω αύριο να ρωτήσω. δείτε στο site αν θέλετε!!!

Αποσυνδεδεμένος Κοροιδο

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 411
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Να ρωτησω κι εγω κατι. Λεει στην προκηρυξη οτι θελει "εταιρια ταχυμεταφορων" για την αποστολη των δικαιολογητικων. Τι εννοει? Κουριερ? ή μπορω και με συστημενο?
κουριερ = 11 με 12 ευρω
συστημενο= 3 με 4 ευρω
μπορει να ειναι θλιβερη η ερωτηση, αλλά δυστυχως δεν μου περισσευουν... :-\
................
και εγώ το σκέφτηκα αυτό. ακόμη και να μου περισσεύουν δεν θέλω να τους τα δώσω. τέλοσπαντων βρήκα τις ταχυμεταφορές των ελτα που έχουν μια έκπτωση και κάπου 7 ευρώ αν κατάλαβα καλά. θα πάω αύριο να ρωτήσω. δείτε στο site αν θέλετε!!!

Δυστυχως, ειναι 11.88 (πορτα-πορτα για πολη-πολη)

Αποσυνδεδεμένος Minnie

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 113
    • Προφίλ
Για καινούργια αίτηση χρησιμοποιούμε τον ίδιο κωδικό κ όνομα χρήστη με πέρσυ; (για όσους είχαν κάνει αίτηση κ πέρσυ);;;

Αποσυνδεδεμένος marias

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1098
    • Προφίλ
    • www.dailytech.gr
Για καινούργια αίτηση χρησιμοποιούμε τον ίδιο κωδικό κ όνομα χρήστη με πέρσυ; (για όσους είχαν κάνει αίτηση κ πέρσυ);;;
Οχι, μπορείς να χρησιμοποιήσεις όποιον κωδικό θέλεις.

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Να ρωτησω κι εγω κατι. Λεει στην προκηρυξη οτι θελει "εταιρια ταχυμεταφορων" για την αποστολη των δικαιολογητικων. Τι εννοει? Κουριερ? ή μπορω και με συστημενο?
κουριερ = 11 με 12 ευρω
συστημενο= 3 με 4 ευρω
μπορει να ειναι θλιβερη η ερωτηση, αλλά δυστυχως δεν μου περισσευουν... :-\
................
και εγώ το σκέφτηκα αυτό. ακόμη και να μου περισσεύουν δεν θέλω να τους τα δώσω. τέλοσπαντων βρήκα τις ταχυμεταφορές των ελτα που έχουν μια έκπτωση και κάπου 7 ευρώ αν κατάλαβα καλά. θα πάω αύριο να ρωτήσω. δείτε στο site αν θέλετε!!!

Δυστυχως, ειναι 11.88 (πορτα-πορτα για πολη-πολη)
παιδια γιατι να στειλετε δικαιολογητικα απο τωρα? αφου δεν εχουν βγει αποτελεσματα... :-\

Αποσυνδεδεμένος sixtir

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1137
    • Προφίλ
Να ρωτησω κι εγω κατι. Λεει στην προκηρυξη οτι θελει "εταιρια ταχυμεταφορων" για την αποστολη των δικαιολογητικων. Τι εννοει? Κουριερ? ή μπορω και με συστημενο?
κουριερ = 11 με 12 ευρω
συστημενο= 3 με 4 ευρω
μπορει να ειναι θλιβερη η ερωτηση, αλλά δυστυχως δεν μου περισσευουν... :-\
................
και εγώ το σκέφτηκα αυτό. ακόμη και να μου περισσεύουν δεν θέλω να τους τα δώσω. τέλοσπαντων βρήκα τις ταχυμεταφορές των ελτα που έχουν μια έκπτωση και κάπου 7 ευρώ αν κατάλαβα καλά. θα πάω αύριο να ρωτήσω. δείτε στο site αν θέλετε!!!

Δυστυχως, ειναι 11.88 (πορτα-πορτα για πολη-πολη)
παιδια γιατι να στειλετε δικαιολογητικα απο τωρα? αφου δεν εχουν βγει αποτελεσματα... :-\

Προθεσμία υποβολής ηλεκτρονικών αιτήσεων: από 10/8 έως και
30/8/2011.
Οι υποψήφιοι θα καταθέσουν τα δικαιολογητικά τους εντός σφραγισμένου φακέλου
διάστασης Α4.
Τα δικαιολογητικά θα αποσταλούν με εταιρεία ταχυμεταφορών ή θα υποβληθούν
ιδιοχείρως από 16/08/2011 έως και 09/09/2011, ώρες 10:00 έως 14:00, στη
διεύθυνση
Ινστιτούτο Διαρκούς Εκπαίδευσης Ενηλίκων,
Αχαρνών 417 & Κοκκινάκη, 111 43 Αθήνα,
(τηλ.213 131 1611, 2ος Όροφος).


δεν ισχύει το περσινό που βγήκαν τα αποτελέσματα και μετά τα στείλαμε!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32294
  • Τελευταία: etaap0021
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159907
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 540
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 408
Σύνολο: 422

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.101 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.