*

Αποστολέας Θέμα: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας  (Αναγνώστηκε 2984474 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
αμαν αυτο νομιζα....τουλαχιστον περυσι αμα σε ειδοποιουσαν εστελνες τα χαρτια σου....φετος παλι τα ιδια.... :-[ :-[ :-[ :-[

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος sec

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 696
    • Προφίλ
όσοι δουλεύατε στα σδε μέχρι τώρα, η προϋπηρεσία σας μετρούσε για τον πίνακα αναπληρωτών. Με το νέο καθεστώς (απυ) θα μετρά και πάλι; ή είναι ένας τρόπος ουσιαστικά ώστε να αποτρέψει τον κόσμο να κάνει αιτήσεις;

Αποσυνδεδεμένος deukalionas

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 136
    • Προφίλ
Να ρωτησω κι εγω κατι. Λεει στην προκηρυξη οτι θελει "εταιρια ταχυμεταφορων" για την αποστολη των δικαιολογητικων. Τι εννοει? Κουριερ? ή μπορω και με συστημενο?
κουριερ = 11 με 12 ευρω
συστημενο= 3 με 4 ευρω
μπορει να ειναι θλιβερη η ερωτηση, αλλά δυστυχως δεν μου περισσευουν... :-\
................
και εγώ το σκέφτηκα αυτό. ακόμη και να μου περισσεύουν δεν θέλω να τους τα δώσω. τέλοσπαντων βρήκα τις ταχυμεταφορές των ελτα που έχουν μια έκπτωση και κάπου 7 ευρώ αν κατάλαβα καλά. θα πάω αύριο να ρωτήσω. δείτε στο site αν θέλετε!!!

Δυστυχως, ειναι 11.88 (πορτα-πορτα για πολη-πολη)

7,40 euro
από επαρχία Πόρτα  Πόρτα (έχει έκπτωση.... μόλις τα έστειλα)

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
όσοι δουλεύατε στα σδε μέχρι τώρα, η προϋπηρεσία σας μετρούσε για τον πίνακα αναπληρωτών. Με το νέο καθεστώς (απυ) θα μετρά και πάλι; ή είναι ένας τρόπος ουσιαστικά ώστε να αποτρέψει τον κόσμο να κάνει αιτήσεις;
δεν ειναι σιγουρο οτι μετραει

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος sec

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 696
    • Προφίλ
η φετινή είχε προσμετρηθεί;

Αποσυνδεδεμένος kafi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 200
    • Προφίλ
 Έχω δύο ερωτήσεις αφού κανένας δε σηκώνει το τηλ. στα ιδεκε για να μου απαντήσει: 1. για να αποδείξεις την ανεργία σου χρειάζεται βεβαίωση ανεργίας από τον οαεδ ή μια απλή φωτοτυπία του δελτίου ανεργίας; και 2. έστω ότι στέλνουμε τα δικαιολογητικά μας και μας επιλέγουν, αν αρνηθούμε έχουμε καμία επίπτωση;
 Επίσης στα πλαίσια της συζήτησης όλων αυτών των ημερών να πω και εγώ τα εξής: 1. έκανα αίτηση  περισσότερο για να δω τι μόρια μου δίνουν αλλά τα δικαιολογητικά αμφιβάλλω, για ευνόητους λόγους, αν θα μπω τελικά στη διαδικασία να τα συγκεντρώσω και να τα στείλω(όπως φαντάζομαι και πολλοί άλλοι), 2. πολύ καλομαθημένοι εκεί στο ιδέκε που θέλουν τα δικαιολογητικά μας πάνω στο γραφείο τους από εταιρεία ταχυμεταφορών, προφανώς δεν μπορούν να ξεκουβαληθούν μέχρι τα γραμματοκιβώτια τους.... Αυτά....  :-X

Αποσυνδεδεμένος kvanto_thess

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 215
    • Προφίλ
Έχω δύο ερωτήσεις αφού κανένας δε σηκώνει το τηλ. στα ιδεκε για να μου απαντήσει: 1. για να αποδείξεις την ανεργία σου χρειάζεται βεβαίωση ανεργίας από τον οαεδ ή μια απλή φωτοτυπία του δελτίου ανεργίας; και 2. έστω ότι στέλνουμε τα δικαιολογητικά μας και μας επιλέγουν, αν αρνηθούμε έχουμε καμία επίπτωση;
 Επίσης στα πλαίσια της συζήτησης όλων αυτών των ημερών να πω και εγώ τα εξής: 1. έκανα αίτηση  περισσότερο για να δω τι μόρια μου δίνουν αλλά τα δικαιολογητικά αμφιβάλλω, για ευνόητους λόγους, αν θα μπω τελικά στη διαδικασία να τα συγκεντρώσω και να τα στείλω(όπως φαντάζομαι και πολλοί άλλοι), 2. πολύ καλομαθημένοι εκεί στο ιδέκε που θέλουν τα δικαιολογητικά μας πάνω στο γραφείο τους από εταιρεία ταχυμεταφορών, προφανώς δεν μπορούν να ξεκουβαληθούν μέχρι τα γραμματοκιβώτια τους.... Αυτά....  :-X

1)  ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΧΡΟΝΟΥ ΑΝΕΡΓΙΑΣ  ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΑΕΔ (οχι απλη Φωτοτυπια της καρτας)

2) Μεχρι περυσι δεν ειχες επιπτωση σε αρνηση

Αποσυνδεδεμένος kafi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 200
    • Προφίλ
Έχω δύο ερωτήσεις αφού κανένας δε σηκώνει το τηλ. στα ιδεκε για να μου απαντήσει: 1. για να αποδείξεις την ανεργία σου χρειάζεται βεβαίωση ανεργίας από τον οαεδ ή μια απλή φωτοτυπία του δελτίου ανεργίας; και 2. έστω ότι στέλνουμε τα δικαιολογητικά μας και μας επιλέγουν, αν αρνηθούμε έχουμε καμία επίπτωση;
 Επίσης στα πλαίσια της συζήτησης όλων αυτών των ημερών να πω και εγώ τα εξής: 1. έκανα αίτηση  περισσότερο για να δω τι μόρια μου δίνουν αλλά τα δικαιολογητικά αμφιβάλλω, για ευνόητους λόγους, αν θα μπω τελικά στη διαδικασία να τα συγκεντρώσω και να τα στείλω(όπως φαντάζομαι και πολλοί άλλοι), 2. πολύ καλομαθημένοι εκεί στο ιδέκε που θέλουν τα δικαιολογητικά μας πάνω στο γραφείο τους από εταιρεία ταχυμεταφορών, προφανώς δεν μπορούν να ξεκουβαληθούν μέχρι τα γραμματοκιβώτια τους.... Αυτά....  :-X

1)  ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΧΡΟΝΟΥ ΑΝΕΡΓΙΑΣ  ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΑΕΔ (οχι απλη Φωτοτυπια της καρτας)

2) Μεχρι περυσι δεν ειχες επιπτωση σε αρνηση
Ευχαριστώ για την απάντηση! Προφανώς θέλουν βεβαίωση ανεργίας, αν και δεν το κρύβω ότι ήλπιζα σε μια απλή φωτοτυπία καθώς στον οαεδ της πόλης μου χρειάζεσαι τρομερή υπομονή και διαφορετικά δικαιολογητικά, ανάλογα με τον υπάλληλο, για την έκδοση βεβαίωσης...

Αποσυνδεδεμένος sixtir

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1137
    • Προφίλ
Να ρωτησω κι εγω κατι. Λεει στην προκηρυξη οτι θελει "εταιρια ταχυμεταφορων" για την αποστολη των δικαιολογητικων. Τι εννοει? Κουριερ? ή μπορω και με συστημενο?
κουριερ = 11 με 12 ευρω
συστημενο= 3 με 4 ευρω
μπορει να ειναι θλιβερη η ερωτηση, αλλά δυστυχως δεν μου περισσευουν... :-\
................
και εγώ το σκέφτηκα αυτό. ακόμη και να μου περισσεύουν δεν θέλω να τους τα δώσω. τέλοσπαντων βρήκα τις ταχυμεταφορές των ελτα που έχουν μια έκπτωση και κάπου 7 ευρώ αν κατάλαβα καλά. θα πάω αύριο να ρωτήσω. δείτε στο site αν θέλετε!!!

Δυστυχως, ειναι 11.88 (πορτα-πορτα για πολη-πολη)

7,40 euro
από επαρχία Πόρτα  Πόρτα (έχει έκπτωση.... μόλις τα έστειλα)
επιβεβαιώνω και εγώ οτι είναι 7,44 ευρώ όπως το έγραφε στο σαιτ.

Αποσυνδεδεμένος Κοροιδο

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 411
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Να ρωτησω κι εγω κατι. Λεει στην προκηρυξη οτι θελει "εταιρια ταχυμεταφορων" για την αποστολη των δικαιολογητικων. Τι εννοει? Κουριερ? ή μπορω και με συστημενο?
κουριερ = 11 με 12 ευρω
συστημενο= 3 με 4 ευρω
μπορει να ειναι θλιβερη η ερωτηση, αλλά δυστυχως δεν μου περισσευουν... :-\
................
και εγώ το σκέφτηκα αυτό. ακόμη και να μου περισσεύουν δεν θέλω να τους τα δώσω. τέλοσπαντων βρήκα τις ταχυμεταφορές των ελτα που έχουν μια έκπτωση και κάπου 7 ευρώ αν κατάλαβα καλά. θα πάω αύριο να ρωτήσω. δείτε στο site αν θέλετε!!!

Δυστυχως, ειναι 11.88 (πορτα-πορτα για πολη-πολη)

7,40 euro
από επαρχία Πόρτα  Πόρτα (έχει έκπτωση.... μόλις τα έστειλα)
επιβεβαιώνω και εγώ οτι είναι 7,44 ευρώ όπως το έγραφε στο σαιτ.

Αυτο δεν ειναι? http://www.eltacourier.gr/Uploads/ESOTERIKO_KALOKAIRI.pdf

οκ 7.44, αλλα λεει καταθεση σε θυριδα! Αρα οχι πορτα-πορτα?
deukalionas?

Αποσυνδεδεμένος Κοροιδο

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 411
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
  πολύ καλομαθημένοι εκεί στο ιδέκε που θέλουν τα δικαιολογητικά μας πάνω στο γραφείο τους από εταιρεία ταχυμεταφορών, προφανώς δεν μπορούν να ξεκουβαληθούν μέχρι τα γραμματοκιβώτια τους.... Αυτά....  :-X

Πληρωνε μακακα Ελληνα...
Να χρησιμοποιησεις το πορτα-πορτα ή καλυτερα το πορτα-χερια! :o

Αποσυνδεδεμένος sixtir

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1137
    • Προφίλ

Αυτο δεν ειναι? http://www.eltacourier.gr/Uploads/ESOTERIKO_KALOKAIRI.pdf

οκ 7.44, αλλα λεει καταθεση σε θυριδα! Αρα οχι πορτα-πορτα?
deukalionas?
[/quote]
σε θυρίδα εννοεί να πας να το παραδώσεις εσύ στις ταχυμεταφορές. τώρα αν θέλεις να τους τηλ να σου το πάρουν από το σπίτι σου και να το πάνε, επιβαρύνεσαι με ένα ποσό παραπάνω. αλλά αυτό ισχύει και στα άλλα κούριερ.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 23, 2011, 03:53:00 μμ από sixtir »

Αποσυνδεδεμένος sixtir

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1137
    • Προφίλ
7,44 ευρώ για θυρίδα - πόρτα, δηλαδή το παραδίδεις εσύ στις ταχυμεταφορές και το πάνε στην πόρτα τους.
αυτό που πρέπει να προσέξετε είναι οτι άλλο ελτα και άλλο ταχυμεταφορές ελτά. μην πάτε στα ελτα και περιμένετε με τις ώρες και σας πούνε οτι δεν γίνεται. σε πολλά μέρη τις ταχυμεταφορές τις έχει αναλάβει ιδιώτης οπότε προσοχή για να μην την πατήσετε. τα ελτα έχουν συστημένο που δεν είναι το ίδιο και κινδυνεύετε να μη το δεχτούν.

Αποσυνδεδεμένος θάvος

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 390
    • Προφίλ
νομίζω την ίδια ακριβώς συζήτηση είχαμε και πέρυσι.  ;D
το συστημένο των ελτα θεωρείται υπηρεσία ταχυμεταφοράς.
εγώ έτσι τα έστειλα και με είδα κανονικά στους πίνακες μετά.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32294
  • Τελευταία: etaap0021
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159906
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 540
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 438
Σύνολο: 448

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.097 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.