*

Αποστολέας Θέμα: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας  (Αναγνώστηκε 2979517 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος rainbowman

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 656
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #7434 στις: Σεπτέμβριος 10, 2015, 03:20:31 μμ »
Συνάδελφοι με τα ΣΔΕ τι γίνεται. Γνωρίζει κάποιος από μέσα αν έχουν πρόθεση να πάρουν άμεσα ωρομισθίους ή αν δεν έχουν λεφτά και θα την βγάλουν με τους μονίμους;
Αν θέλουν να συμπληρώσουν με ωρομισθίους ας μην κάνουν τη χοντροπατάτα και βγάλουν γενική προκήρυξη.
Καλύτερα να μη βγάλουν καθόλου ή να βγάλουν σαν των ΙΕΚ την προκήρυξη όπου μπαμ μπαμ ο έλεγχος θα γίνει από το κάθε ΣΔΕ.
Ας δουλέψουν λίγο και οι μόνιμοι που από τα γραφεία της δευτεροβάθμιας όπου θα περνούσαν αιτησεις αναπληρωτών ας ελέξουν τώρα καμμιά αίτηση ωρομισθίου ΣΔΕ.
Άμα πάνε κάτω τα χαρτιά σωθήκαμε 5 υπάλληλοι θα ελέγξουν 10000 αιτήσεις.
Καλό Μάρτιο.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Foufoutos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 692
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #7435 στις: Σεπτέμβριος 10, 2015, 03:35:44 μμ »
Kαλύτερα να τα δουν από Αθήνα-τις λαμογιές οι ντόπιοι τις κάνουν πχ ΙΕΚ...Eπιπλέον βλέπεις να τους ενδιαφέρει αν θα υπάρχουν εκπαιδευτές ή πώς ζούνε;
stuDYING...!

Αποσυνδεδεμένος rainbowman

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 656
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #7436 στις: Σεπτέμβριος 10, 2015, 03:47:41 μμ »
Kαλύτερα να τα δουν από Αθήνα-τις λαμογιές οι ντόπιοι τις κάνουν πχ ΙΕΚ...Eπιπλέον βλέπεις να τους ενδιαφέρει αν θα υπάρχουν εκπαιδευτές ή πώς ζούνε;

Άποψη σου είναι. Εμένα με ενδιαφέρει να ξεκινούσα να δουλεύω 1 Οκτωβρίου όπως πέρσυ, όπως φαντάζομαι και όλους όσους ζουν από την εκπαίδευση.
Τώρα όποιος και να με αξιολογήσει η θέση μου δεν αλλάζει.
15 χρόνια στην εκπαίδευση με 4 πτυχία. Ούτε η Αθήνα ουτε το ΙΕΚ ούτε ο Διευθυντής ούτε ο πρωθυπουργός μπορεί να μου τα αναιρέσει αυτά.
Το μόνο που μπορούν να μας κάνουν είναι να μας προσλάβουν για 3 μήνες και όχι για όλη τη χρονιά.
Αυτά μας φάγαν στην Ελλάδα η γραφειοκρατία αυτός είναι λαμόγιο όχι αυτός είναι λαμόγιο και όχι ο άλλος.
Για αυτό είμαστε 100 χρόνια πίσω.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 10, 2015, 03:57:52 μμ από rainbowman »

Αποσυνδεδεμένος Foufoutos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 692
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #7437 στις: Σεπτέμβριος 10, 2015, 04:10:01 μμ »
Άποψη σου είναι. Εμένα με ενδιαφέρει να ξεκινούσα να δουλεύω 1 Οκτωβρίου όπως πέρσυ, όπως φαντάζομαι και όλους όσους ζουν από την εκπαίδευση.
Τώρα όποιος και να με αξιολογήσει η θέση μου δεν αλλάζει.
15 χρόνια στην εκπαίδευση με 4 πτυχία. Ούτε η Αθήνα ουτε το ΙΕΚ ούτε ο Διευθυντής ούτε ο πρωθυπουργός μπορεί να μου τα αναιρέσει αυτά.
Το μόνο που μπορούν να μας κάνουν είναι να μας προσλάβουν για 3 μήνες και όχι για όλη τη χρονιά.
Αυτά μας φάγαν στην Ελλάδα η γραφειοκρατία αυτός είναι λαμόγιο όχι αυτός είναι λαμόγιο και όχι ο άλλος.
Για αυτό είμαστε 100 χρόνια πίσω.

H πραγματικότητα είναι που την έχω βιώσει κι αρκετές φορές. Πέρυσι επίσης εμείς ξεκινήσαμε Νοέμβριο κι όχι Οκτώβριο. Επίσης 1004 πτυχία να έχεις δεν παίζει ρόλο αφού μόνο ένα μεταπτυχιακό κι ένα διδακτορικό μοριοδοτούνται από πτυχία στα ΣΔΕ οπότε δεν κατάλαβα γιατί το αναφέρεις. Φυσικά όλοι θέλουμε να δουλέψουμε όσο πιο γρήγορα γίνεται.  Αν όμως έχω να επιλέξω μεταξύ του να μη δουλέψω με π...α (που μου έχουν ξανακάνει) και να δουλέψω για 3 μήνες μόνο, προτιμώ το 2ο. Δε σου αρέσει αλλά έτσι είναι λαμόγια οι πιο πολλοί που προωθούν τις μετριότητές τους!
stuDYING...!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος rainbowman

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 656
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #7438 στις: Σεπτέμβριος 11, 2015, 08:59:38 πμ »
H πραγματικότητα είναι που την έχω βιώσει κι αρκετές φορές. Πέρυσι επίσης εμείς ξεκινήσαμε Νοέμβριο κι όχι Οκτώβριο. Επίσης 1004 πτυχία να έχεις δεν παίζει ρόλο αφού μόνο ένα μεταπτυχιακό κι ένα διδακτορικό μοριοδοτούνται από πτυχία στα ΣΔΕ οπότε δεν κατάλαβα γιατί το αναφέρεις. Φυσικά όλοι θέλουμε να δουλέψουμε όσο πιο γρήγορα γίνεται.  Αν όμως έχω να επιλέξω μεταξύ του να μη δουλέψω με π...α (που μου έχουν ξανακάνει) και να δουλέψω για 3 μήνες μόνο, προτιμώ το 2ο. Δε σου αρέσει αλλά έτσι είναι λαμόγια οι πιο πολλοί που προωθούν τις μετριότητές τους!

Δες ξανά την μοριοδότηση. Μετράει και διδακτορικό και μεταπτυχιακό και δεύτερο πτυχίο. Κάνεις λάθος. Ίσως αναφέρεσαι μόνο για τα ΙΕΚ.
Και επίσης για να προτιμάς να δουλεύεις 3 μήνες το χρόνο στα ΣΔΕ και όχι να επισπευθούν οι διαδικασίες για να ξεκινήσουμε άμεσα μάλλον έχεις και αλλού άκρες. Επομένως ας αφήσουμε την κατάσταση να κυλίσει πιο γρήγορα να δουλέψουν εκπαιδευτικοί ωρομίσθιοι στα ΣΔΕ στα ΙΕΚ στα σχολεία παντού "ΑΜΕΣΑ".
Γι αυτό σου είπα άποψη σου είναι.
Εξάλλου δεν εξαρτάται και από εμάς.
Αν έχουν λεφτά και μακάρι να έχουν πιστεύω θα τα επισπεύσουν, αλλιώς θα βρουν τη δικαιολογία της αλλαγής κυβέρνησης της αλλαγής υπουργού της αλλαγής διοίκησης ΙΝΕΔΙΒΙΜ και της αργοποροημένης προκήρυξης.
Κάποιοι που τους ένδιαφέρει να βγάλουν μεροκάματο κατά το Μάρτιο για χομπυ μάλλον δε τους πολυνοιάζει.
Ας μην παίζουμε με την αγωνία των συναδέλφων που περιμένουν πως και πως να μπουν στο σχολείο λοιπόν και να λέμε δε με νοιάζει αν θα ξεκινήσουμε το Μάρτιο.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 11, 2015, 09:11:27 πμ από rainbowman »

Αποσυνδεδεμένος άνοιξη

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 418
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #7439 στις: Σεπτέμβριος 11, 2015, 09:48:47 πμ »
Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί τα σδε αφού είναι τυπική εκπαίδευση δε τα βάζουν μαζί με τις αιτήσεις των αναπληρωτών.Γιατί στην τελική και οι μόνιμοι από την τυπική εκπαίδευση αποσπώνται γιατί ο ωρομίσθιος πρέπει να σκιστεί στα πτυχία για να μπει;
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 11, 2015, 09:55:26 πμ από άνοιξη »

Αποσυνδεδεμένος rainbowman

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 656
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #7440 στις: Σεπτέμβριος 11, 2015, 10:11:23 πμ »
Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί τα σδε αφού είναι τυπική εκπαίδευση δε τα βάζουν μαζί με τις αιτήσεις των αναπληρωτών.Γιατί στην τελική και οι μόνιμοι από την τυπική εκπαίδευση αποσπώνται γιατί ο ωρομίσθιος πρέπει να σκιστεί στα πτυχία για να μπει;

Για να υπάρχει εμπόριο πτυχίων.
Πίσω από το ΙΝΕΔΙΒΙΜ κρύβονται μεγάλα κεφάλια. Έχει θησαυρίσει το ανοικτό πανεπιστήμιο. Μιλάμε για επιχείριση ολόκληρη.
Άσε είμαστε πολυ λίγοι δυστυχώς συνάδελφέ.

Αποσυνδεδεμένος άνοιξη

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 418
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #7441 στις: Σεπτέμβριος 11, 2015, 10:18:54 πμ »
Πέρα από τι μας συμφέρει εμάς αυτό είναι το λογικό να μπουν στις αιτήσεις των αναπληρωτών.Έτσι και πιο διαφανή  κριτήρια θα υπάρχουν και θα στελεχώνονται από νωρίς τα σδε. Έπειτα αν μπουν στους ενιαίους πίνακες οι διευθυντές θα ελέγχονται καλύτερα και δε θα βάζουν όσες ώρες θέλουν στον κάθε ωρομίσθιο ή θα του λένε πήγαινε σε άλλο σχολείο ή δε σε βολεύω στο πρόγραμμα.

Αποσυνδεδεμένος άνοιξη

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 418
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #7442 στις: Σεπτέμβριος 11, 2015, 10:20:19 πμ »
Για να υπάρχει εμπόριο πτυχίων.
Πίσω από το ΙΝΕΔΙΒΙΜ κρύβονται μεγάλα κεφάλια. Έχει θησαυρίσει το ανοικτό πανεπιστήμιο. Μιλάμε για επιχείριση ολόκληρη.
Άσε είμαστε πολυ λίγοι δυστυχώς συνάδελφέ.

Έφτασε ο κόμπος στο χτένι όμως.Δε θα κρατήσει για πολύ αυτή η κατάσταση.

Αποσυνδεδεμένος Foufoutos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 692
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #7443 στις: Σεπτέμβριος 11, 2015, 11:01:48 πμ »
Πέρα από τι μας συμφέρει εμάς αυτό είναι το λογικό να μπουν στις αιτήσεις των αναπληρωτών.Έτσι και πιο διαφανή  κριτήρια θα υπάρχουν και θα στελεχώνονται από νωρίς τα σδε. Έπειτα αν μπουν στους ενιαίους πίνακες οι διευθυντές θα ελέγχονται καλύτερα και δε θα βάζουν όσες ώρες θέλουν στον κάθε ωρομίσθιο ή θα του λένε πήγαινε σε άλλο σχολείο ή δε σε βολεύω στο πρόγραμμα.

Τα ΣΔΕ είναι ο μόνος τρόπος να μπουν στην εκπαίδευση άτομα υψηλών προσόντων που έχουν πολλά παραπάνω από το πτυχίο τους. Κρίνοντας από τους συναδέλφους μου που δουλεύουμε μαζί ποτέ δε θα το έλεγε αυτό άτομο που διαθέτει αυτά τα προσόντα και δουλεύει χρόνια στα ΣΔΕ (εκτός κι αν ήταν φυσικά πρώτο στον πίνακα ωρομισθίων της περιοχής του ΣΔΕ για το οποίο ενδιαφέρεται). Το θέμα είναι να τα αποκτήσουν και οι μόνιμοι όχι να τα αφαιρέσουμε ως κριτήριο από τους ωρομισθιους. Το θέμα επίσης το πρωτεύον δε θεωρώ ότι είναι να ελεγχθούν οι διευθυντές αλλά να εξασφαλιστούν θέσεις εργασίας για υψηλών προσόντων άτομα-δεν το σχολιάζω άλλο αυτό γιατί πιθανώς στην έχει φέρει διευθυντής οπότε ορθώς σε απασχολεί.

Το ότι γίνεται εμπόριο πτυχίων παρακαλώ να το εξηγήσετε. Είμαι και γω συλλέκτης οπότε αν γνωρίζετε που χαρίζονται-αγοράζονται χωρίς διάβασμα να μου το πείτε γιατί ενδιαφέρομαι (σοβαρά το ρωτάω).

Επιπλέον για τον rainbowman να πω ότι μετράει δεύτερο πτυχίο σωστά δε διαφωνώ-εκτός από αυτά που ανέφερα. Δεν κατάλαβα που διαφωνούμε...Ακρες δεν έχω καμία-το αντίθετο μπορώ να πω έχω εμπόδια συγκεκριμένα που δεν αντέχουν ουτε να με βλέπουν καθώς όλα θα ήταν πιο εύκολα για τις π....ες τους. Εχω γίνει ενοχλητικότατο άτομο διεκδικώντας τα αυτονόητα...γι αυτο και προτεινω την ακραια λυση που προτεινα. Σαφέστατα μακάρι να δουλεύουμε όσο πιο γρήγορα γίνεται.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 11, 2015, 11:13:04 πμ από Foufoutos »
stuDYING...!

Αποσυνδεδεμένος Marios 1980

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 457
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #7444 στις: Σεπτέμβριος 11, 2015, 11:13:07 πμ »
Πινακας αναπληρωτων= θα πηγαίνει ο αναπληρωτης στο κατσιχωρι στο νησι που έχει οργανική ο μόνιμος ο οποίος από το χωριό στη Κάρπαθο θα έχει πάρει απόσπαση μεσα πχ στη Λάρισα. Θα μείνουν έξω οι "χαζοί" που έχουν και πρυπηρεσία και προσόντα σε εκπαίδευση ενηλίκων θα βολευτούν με αποσπάσεις όλοι οι μόνιμοι που λίγο τους ενδιαφέρει αν κάνουν μάθημα σε 6χρονα, 16χρονα η 56χρονους ανθ΄ρωπους, αυτοί να φύγουν από το χωριό/νησί θέλουν και να κάνουν όσο το δυνατόν λιγότερο μάθημα. Αν ήταν πολλές οι αποσπάσεις φέτος, περιμένετε να δειτε τι θα γίνει του χρόνου τωρα που οι μόνιμοι κατάλαβαν πόσο εύκολα μπορούν να φύγουν και να βολευτούν μέσα στην πόλη συμφερόντων τους.

Αποσυνδεδεμένος rainbowman

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 656
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #7445 στις: Σεπτέμβριος 11, 2015, 11:14:06 πμ »


Το ότι γίνεται εμπόριο πτυχίων παρακαλώ να το εξηγήσετε. Είμαι και γω συλλέκτης οπότε αν γνωρίζετε που χαρίζονται-αγοράζονται χωρίς διάβασμα να μου το πείτε γιατί ενδιαφέρομαι (σοβαρά το ρωτάω).


Οταν λέω εμπόριο δεν εννοώ ότι στα δίνουν δώρο. Τα παίρνουμε με την αξία μας και με πολύ διάβασμα και προσπάθεια.
Απλά σε αναγκάζουν συνέχεια να παίρνεις συνέχεια και άλλο και άλλο και άλλο πτυχίο και να κάνεις και άλλα σεμινάρια.
Και εγώ είμαι συλλέκτης και γιατί μου αρέσει συνέχεια να επιμορφώνομαι και να προοδεύω αλλά και δυστυχώς γιατι πρέπει για να παραμείνω στις πρώτες θέσεις .

Αποσυνδεδεμένος Foufoutos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 692
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #7446 στις: Σεπτέμβριος 11, 2015, 11:16:50 πμ »
Πινακας αναπληρωτων= θα πηγαίνει ο αναπληρωτης στο κατσιχωρι στο νησι που έχει οργανική ο μόνιμος ο οποίος από το χωριό στη Κάρπαθο θα έχει πάρει απόσπαση μεσα πχ στη Λάρισα. Θα μείνουν έξω οι "χαζοί" που έχουν και πρυπηρεσία και προσόντα σε εκπαίδευση ενηλίκων θα βολευτούν με αποσπάσεις όλοι οι μόνιμοι που λίγο τους ενδιαφέρει αν κάνουν μάθημα σε 6χρονα, 16χρονα η 56χρονους ανθ΄ρωπους, αυτοί να φύγουν από το χωριό/νησί θέλουν και να κάνουν όσο το δυνατόν λιγότερο μάθημα. Αν ήταν πολλές οι αποσπάσεις φέτος, περιμένετε να δειτε τι θα γίνει του χρόνου τωρα που οι μόνιμοι κατάλαβαν πόσο εύκολα μπορούν να φύγουν και να βολευτούν μέσα στην πόλη συμφερόντων τους.

Αυτό ακριβώς!!! +++++++
Ας βάλουν και προυπόθεση την πιστοποίηση εκπαιδευτών ενηλίκων να πηγαίνει για δουλειά όποιος έχει αποδείξει ότι διαθέτει και τις γνώσεις και τις δεξιότητες για τη δουλειά αυτή  και το έχει δουλέψει-όχι όσοι βαριούνται (χψ λόγο αποφεύγουν ) να πανε στην οργανική τους  >:(.
stuDYING...!

Αποσυνδεδεμένος rainbowman

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 656
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #7447 στις: Σεπτέμβριος 11, 2015, 11:19:30 πμ »
Πέρα από τι μας συμφέρει εμάς αυτό είναι το λογικό να μπουν στις αιτήσεις των αναπληρωτών.Έτσι και πιο διαφανή  κριτήρια θα υπάρχουν και θα στελεχώνονται από νωρίς τα σδε. Έπειτα αν μπουν στους ενιαίους πίνακες οι διευθυντές θα ελέγχονται καλύτερα και δε θα βάζουν όσες ώρες θέλουν στον κάθε ωρομίσθιο ή θα του λένε πήγαινε σε άλλο σχολείο ή δε σε βολεύω στο πρόγραμμα.
Πινακας αναπληρωτων= θα πηγαίνει ο αναπληρωτης στο κατσιχωρι στο νησι που έχει οργανική ο μόνιμος ο οποίος από το χωριό στη Κάρπαθο θα έχει πάρει απόσπαση μεσα πχ στη Λάρισα. Θα μείνουν έξω οι "χαζοί" που έχουν και πρυπηρεσία και προσόντα σε εκπαίδευση ενηλίκων θα βολευτούν με αποσπάσεις όλοι οι μόνιμοι που λίγο τους ενδιαφέρει αν κάνουν μάθημα σε 6χρονα, 16χρονα η 56χρονους ανθ΄ρωπους, αυτοί να φύγουν από το χωριό/νησί θέλουν και να κάνουν όσο το δυνατόν λιγότερο μάθημα. Αν ήταν πολλές οι αποσπάσεις φέτος, περιμένετε να δειτε τι θα γίνει του χρόνου τωρα που οι μόνιμοι κατάλαβαν πόσο εύκολα μπορούν να φύγουν και να βολευτούν μέσα στην πόλη συμφερόντων τους.

Τα ΣΔΕ ξεκίνησαν και δημιουργήθηκαν με πρότυπο τα Αγγλικά ΣΔΕ και οι εκπαιδευτικοί πρέπει να έχουν κατάλληλα προσόντα και να έχουν επιμορφωθεί και κατάλληλα. Συμφωνώ ότι δεν πρέπει να επιλέγονται από τον πίνακα αναπληρωτών.
Τα ΣΔΕ είναι ιδιαίτερη περίπτωση μπορεί να δίνουν απολυτήριο γυμνασίου αλλά δεν είναι δυνατόν να διδάσκουν σε ΣΔΕ αναπληρωτές οι μόνιμοι με βάση μόνο την προϋπηρεσία τους.
Δεν θα είναι πια ΣΔΕ. Ας αλλάξει όνομα τότε. Κάποια στιγμή πρέπει να καταλάβουμε την έννοια του ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΔΕΥΤΕΡΗΣ ΕΥΚΑΙΡΙΑΣ.
Δεν είναι ούτε ΙΕΚ ούτε γυμνάσιο.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159796
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 554
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 443
Σύνολο: 450

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.119 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.